Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   5 / 64
(#) CHZ válasza Tom2009 hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Típusa könnyen leolvasható , jó lenne tudni .
Szíj problámára tippelek , betöltő motoron ...
(#) Tom2009 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
A típus: VH-507.
(#) CHZ válasza Tom2009 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szerintem cseréld ki a betöltő motoron lévő szíjakat .
(#) elek tron válasza Tom2009 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
szétkapod megnézed. ha nem indul rásegitessz egy kicsit. mindjárt látod mi a baj. ékszijj, kuplung.
(#) hg5azr hozzászólása Szept 16, 2010 /
 
Sanyo VHR-220EE videónál vettem észre hogyha lezárom a power gombbal akkor is forog a forgó tárcsa ami a szalaghoz ér.Mi lehet a baj?
(#) Tom2009 válasza elek tron hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Szétszedtem, nem találtam semmit, az ékszíjjal sincs semmi baj. Összeraktam, betettem egy kazettát, és most ugyan nem kapcsolt ki automatikusan, de amikor megnyomtam akár a PLAY-t, STOP-ot, REW-et, FF-t vagy REC-ot, akkor igen, valamint ezután nem lökte ki a kazettát de a szalagot nem nyomta a fejhez. Mi lehet a baj?
(#) gaben62 válasza Tom2009 hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Típustól függetlenül, ékszíjat cserélni kell pár év után, mert kinyúlik.
A programkapcsolót is nézd meg, lehet kh.s belül.
amennyiben mechanika/motor hibát nem találsz.
(#) files hozzászólása Okt 5, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy 7-8 éves Samsung videónk. A baj az vele, hogy amint a mellékelt képen is látható, lejátszáskor a kép alja, el van kicsit mosódva (a képen teljesen fekete). Fejtisztítás nem sokat ért neki, arra gondoltam, hogy rosszul vezeti meg a szalagot, és egyszerűen a szalag alján lévő információkat már nem látja.
Tudnátok valami megoldást, hogyan lehet állítani ezen?? (Én egy állítási lehetőséget találtam, de azáltal a teljes kép torzult.)

cap_01.jpg
    
(#) CHZ válasza files hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Fejátkapcsolási pont állítódott el .
Egyszerűen belőhető távvezérlővel .
Kazetta be ( ne a hibás beállítással készített felvétel legyen ) lejátszás üzem..
DUB. gomb nyomva (3-5 másodperc ) , kijelzőben "TEST" felirat jelenik meg , majd táv-on SPEED gomb megnyomása és kész .
(#) files válasza CHZ hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Köszi a gyors választ, azóta már próbáltam több féle kazettával is (gyárival is) de semmi se történik. Egyik oldalon olvastam, hogy valami teszt kazetta kéne hozzá. Nem csak azzal működik ez a beállítás?
Ja, és ez az "opciós tábla" mit takarna?
(#) CHZ válasza files hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Régebbi , jó felvétel elegendő hozzá , simán be lehet állítani vele . TEST felirat megjelent ?

Táblázat a sérült opció visszaállítására használható .
Opció hiba esetén , teljesen , "megbolondul" a készülék , pl. EJECT gomb kapcsolja be , STOP a lejátszás , stb . Te esetedben most erre nincs szükség , de még elképzelhető , hogy használnod kell . Ez a típus sokszor produkál ilyen hibákat is . Kis átalakítással kivédhető ez is , az R668, R699 ellenállásokat , kell 4,7k-ra cserélni ( vagy a benne lévő ellenállásra 1-1 10k-t rákötni párhuzamosan ) és akkor opció probléma nem fog jelentkezni.
(#) files válasza CHZ hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
A videó jól működik, nem produkál semmi furcsát, csak kíváncsi voltam mi ez az opciós tábla.
Megjelenik a TEST felirat, ekkor gyorsan megnyomom a SPEED gombot, de semmi változás.
Egyébként nem mindig fekete csík van az alján, hanem szimplán csak el van torzulva a kép.
Egyenlőre próbálkozok, hátha lesz valami javulás.
(#) CHZ válasza files hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Kép alja kicsit törik , képtartalomtól függően változik ..
Mást nem állítgattál el a mechanikában ?
Mert akkor nem fog összejönni .
(#) Pityu9 hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Üdv!
Van nekem egy SANYO VHR-5100EE típusu videomagnóm amit eddig lejátszó magnónak használtam, mivel már eléggé romos állapotban volt,de most kipofoztam (új szíj, görgő) viszont most túl világos a kép, kiégnek a kijelzőn a szinek, mintha valami túlvezérlés lépne fel, és nem tudom mi a probléma , nem állítottam el semmit. Teszek fel néhány képet a készülékről, hátha így könnyebb beazonosítani. Köszönöm a segítséget előre is.
(#) kadarist válasza Pityu9 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Szia!
Milyen kijelzőt használsz? Képcsöves tévé, LCD? AV-n keresztül csatlakozol a kijelzőhöz vagy RF-csatlakozón keresztül?
(#) Pityu9 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Üdv!
Kipróbáltam már minden féle képpen, RF+CRT, AV+LCD, AV+CRT,RF+LCD, de a hiba mindig ugyanaz, és emellett a világos háttereknél teljesen fehérre vezérli ki a képet, nem lehet látni semmit. A tesztben kifogástalan állapotu samsung és thomson tv-k vettek részt.
(#) Pityu9 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Íme egy kép a csatikról.

Kép019.jpg
    
(#) kadarist válasza Pityu9 hozzászólására (») Nov 2, 2010 / 1
 
Lehet, hogy a szerelés közben elállítottad valamelyik szintszabályzó trimmerpotit. Video gain vagy video level feliratú potit keress.
(#) Pityu9 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Köszönöm a segítségem, hamarosan megnézem.
(#) CHZ válasza Pityu9 hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Kiszáradt elko is okozott már ilyen problémát , videó buffer fokozatban 220-470u .
Érdemes megnézni , ha jól emlékezem , akkor a bekeretezett terület környékén található .
(#) lil04 hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Sziasztok! Új vagyok itt, véletlenül találtam a fórumot, nem akartam új topikot nyitni, próbáltam keresni hasonlót. A probléma a következő: adott egy Thomson, régi, de működő videomagnó, amit néha használtunk még, egy-egy műsor felvételére. Nemrég váltottak a szüleim kábel tv szolgáltatót és ami a UPC-vel működött, az a Digivel nem. Bármit próbálunk, csak zúg, sistereg, nem tudjuk a csatornákat beállítani. Kérlek, az ügyfélszolgálatot ne ajánljátok, már próbáltuk, nem tudnak ilyenben segíteni. Kérem szépen, ha valaki tudja mi a titka, hogy együttműködjön a Digi kábel tv-vel a videónk, segítsen. Sajnos, közben költözés is volt, és a papírját nem találom sehol, anélkül kéne boldogulni. Előre is nagyon köszönöm!
(#) Tomi94 válasza lil04 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Helló! Ha jól értem, az eddigi analóg kábeltévéről digitálisra váltottatok. Ha valóban így van, akkor azt a régebbi tv-n egy digitális beltéri egységgel lehet nézni. Ezt a beltérit kellene szerintem a videóra kötni, hogy lehessen vele felvenni, mert a videókba csak analóg tuneregységet építenek, ami önmagában nem alkalmas digitális tv-nézésre.
(#) Puckuny hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Sziasztok. Nekem olyan problémám lenne, hogy van egy LG LV4981 típusú videom, aminek az lenne a baja, hogy SP módban szalad illetve ugrál a kép gyári kazettán is és a felvételt is úgy készíti. LP módban jó a lejátszás és a felvétel is. SP-ben sem az auto sem a kézi tracking-al nem lehet beállítani a képet normálisan. Fejeket megtisztítottam, de semmi változás. Mi lehet ennek az oka?
(#) lil04 válasza Tomi94 hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Köszönöm szépen a válaszodat, de sajnos nem ilyen, itt a lakásban semmilyen beltéri egység nincs, csak egy kábel jön be a folyosóról (tízemeletes ház), ami a tv-be vezet (ill. meg van osztva a két tévéhez) az antenna csatlakozóba, azon kívül csak a hálózati csatlakozó megy a tv-be, semmi más, megnéztem a hátulját. Azért köszi.
(#) karika200 hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
Üdv!

Adott egy Panasonic NV-L20EE típusú VHS magnó. Van egy kazetta, amit szeretnék bedigitalizálni, ezért szedtem elő. A problémám az vele, hogy a kazettát nem tudom lenyomni a torkán. Ahogy belerakom, hallom hogy kattan egy relé kis szünet, és mintha egy relé erőlködne, furcsa ciripelő hangot ad. Tehát a szalagot be sem fűzi. Hol induljak el, hol keressem a problémát?

Köszönöm, karika200
(#) huba válasza karika200 hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Üdv. Elsősorban beragadt, elszakadt szíjak után nézelődj. Ide tartoznak a különféle gumigörgők is.
(#) karika200 válasza huba hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Hmm, első blikkre nem látok ilyesmit, de átnézem tüzetesen. Közben megoldódott... A sok állástól kicsit meg volt szorulva a motorja.. és nem tudott megindulni. Köszönöm!
(#) Puckuny hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
Sziasztok. Nekem olyan problémám lenne, hogy van egy LG LV4981 típusú videom, aminek az lenne a baja, hogy SP módban szalad illetve ugrál a kép gyári kazettán is és a felvételt is úgy készíti. LP módban jó a lejátszás és a felvétel is. SP-ben sem az auto sem a kézi tracking-al nem lehet beállítani a képet normálisan. Fejeket megtisztítottam, de semmi változás. Mi lehet ennek az oka? Tudna valaki segíteni?
(#) gaben62 válasza Puckuny hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Akkor cseréld ki a gumigörgőt, a szíjat és mindjárt jobb lesz a helyzet.
(#) Puckuny válasza gaben62 hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
kicseréltem azokat is, de ugyan az a helyzet. Esetleg valami más ötlet?
Következő: »»   5 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem