Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   90 / 254
(#) sooty válasza nevem hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Köszi, hogy megmutattad én is szeretnék ilyeneket (legalább látni...) Ezek mellett a z568m jó lenne másodperc mutatónak.
(#) Sanyesz5 válasza sooty hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Üdv,ha valaki tudna eladó nixie csöveket annak örülnék,egy órát már csináltam ami azóta is frankó.Gondoltam csinálok még egyet,ami igényesebb lesz,szép nagy csövekkel.Ki is néztem az in-18 típusú csöveket,de mikor az árát megtudtam....Sajnos horror összegbe kerül.Nem tudom milyen típus lehet ami méretben és számokban hasonló lehet esetleg?
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Üdv! z566m-eket talán olcsóbban be lehet szerezni (kb.5-6000Ft/db). Ezek "csak" 30mm-es számmagasságúak. Vagy esetleg a zm1040 és társai. :yes:
(#) waterbird hozzászólása Nov 23, 2010 /
 
Sziasztok!
Én is megcsináltam vicsys által tervezett órát Z560M csövekkel. Indult elsőre, de az élesztésnél elvárt 12:34 helyett minden csőben egyszerre világított ez a négy szám. Egy idő után átváltott 1-re vagy 3-ra. Remélem érthető voltam. Mit csináltam rosszul?
Ebben kérném a segítségeteket
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) CIROKL válasza waterbird hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Ha jól értelmezem akkor a OVERKILL órát építetted ?
1234 helyett a karakterek nem jól világítanak akkor nagy valószínűséggel az MPSA42 -es tranzisztorokat fordítottan ültetted be .
Első bekapcsolás -ra így kéne mennie .
(#) sooty válasza waterbird hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Ha egyszerre világítanak a számok, nem megy az anódvezérlés rendesen, valami miatt nem kapcsolnak az anódokon lévő tranzisztorok. Gondolom a kijelzős panelt áttervezted a z560m-hez...
(#) waterbird válasza sooty hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Sziasztok!
Igen átterveztem a panelokat és a tranzisztorok nincsenek fordítva. Jók-e azok az ellenálás értékek, a programot nem kell-e módosítani. majd még holnap azért méregetek.
Köszi a válaszokat!
(#) CIROKL válasza waterbird hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Idézet:
„tranzisztorok nincsenek fordítva.”
Úgy legyen de ebbe a hibába én is beleszaladtam ezért bátorkodtam mondani a saját hibám tanulságként .
Az Mpsa42 lábkiosztása pont ellenkező .
Ja és tökéletesen ugyan ez volt a jelenség nálam is a fordított tranzisztor beültetéssel mint a te általad leírt !
(#) waterbird válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Eagle programot használtam, tudja mind a két tranzisztort és nem engedi a nem megfelelő huzalozást.
De holnap azért átnézem.
(#) CIROKL válasza waterbird hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
[OFF]Értem , akkor más gond lesz ![OFF]
Az ellenállások rajz szerintiek ?
(#) waterbird válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Előfordulhat, hogy az eagleben rosszul van a lábkiosztás?
Most nézem és mintha tényleg fordítva lennének.
(#) waterbird válasza waterbird hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Valóban igazatok volt, az összes tranzisztor fordítva van.
Ez után nem bízom ennyire az eagle-ben.
Köszi a segítséget!
(#) MolnarG válasza waterbird hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Igen előfordulhat, mint ahogy ki is derült. Engem is megszivatott ezzel a tranzisztorral.
(#) waterbird válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
De miért működött a fényerő szabályozás?
(#) CIROKL válasza waterbird hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
A fényerő szabályozás az a táp része , itt gyakorlatilag világit a cső csak össze -vissza ezért a fényerőt is lehet szabályozni .
(#) janocsi válasza waterbird hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Sejtem mire gondolsz. Ha a tápban lévő MPSA42 is fordítva lett bekötve, akkor miért működik a konverter.
- Csak egy bizonyos feszültség-intervallum szabályozása, (stabilizálása), lenne a feladata, de ettől még dolgozik a konverter, (akkor is, ha a tranzisztor fordítva lett bekötve), van nagyfeszültség. Ezt a hibát én is elkövettem a táppal.
(#) waterbird válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Megforgattam a tranzisztorokat így már jó a kijelzés. Nagyon energia takarékos mert a trimmer végállásának közelében gyulladnak ki a csövek és ha az ldrt letakarom, hogy sötétben legyen akkor például nem világít a 7-nek az alja. Rávilágítottam elemlámpával akkor rendesen ment.
(#) CIROKL válasza waterbird hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Ez jó hír , de kérdezném a tápban az 1K cserélted 470 ohm -ra ? és még valami , milyen ldr amit betettél , mekkora az ellenállása , mekkora tápról megy az egész , a csövek anód ellenállása mekkora .
Jó sokat kérdezek de ezek mind fontosak .
(#) waterbird válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Az NE555 7. lábánál lévő 1k-ra gondolsz? Nem cseréltem.
LDR normál fénynél volt kb.1k és 9 voltról megy. Ha rákötöm a dcf-et akkor nem világít a glim, vagy ha igen csak pár másodpercig.
(#) CIROKL válasza waterbird hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Akkor az 1k ellenállást cseréld 470 ohm -ra
a DCF vevőt azt hogyan csatlakoztattad az órához ,milyen vezeték , milyen hosszú tettél a modulhoz sorosan egy 470 ohm -os ellenállást + szűrő kondenzátort ?
Egyébként a bekapcsolás után a glim az csak pár másodpercig világít majd ha van vétel akkor elkezd villogni , ez a villogás az olyan nem folyamatosnak tűnő de ha villog akkor van vétel ez a fontos .
A modult szép lassan fordítva közben a glim figyelése és azonnal meglátod ha elkezd villogni , ha már villog akkor nagy valószínűséggel fog szinkronizálni , nálam MAX 3 perc
(#) waterbird válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Ellenállást holnap cserélem. Mindent a leírás alapján csináltam, a vevőt 30 cm árnyékolt vezetékkel közvetlenül kötöttem, de akkor ez talán még lehet jó.
Az anód ellenállás az előbb lemaradt 15k.
(#) CIROKL válasza waterbird hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
A vezetéket cseréld 1-1,5 méterre minél távolabb az órától és minden nemű zavar forrástól , elégé érzékeny főleg ha még nincs dobozolva az óra akkor a kis DC-DC az jócskán megkavarja .
(#) waterbird válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Köszi! Holnap megpróbálom. Szia.
(#) MrBrown válasza waterbird hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Szia, ha jól sejtem a Z560M ugyan azokkal a paraméterekkel dolgozik mint a Z573M. Ha ez így van és tényleg a vicsys féle multiplex overkill órát építetted meg akkor a csöveknek 3,9Kohm-os anód ellenállás dukál a 15K helyett :yes:
(#) janocsi válasza MrBrown hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Szia!
Ezt kifejtenéd picivel bővebben? Nem tudom, hogy a majdnem négyszer kisebb ellenálláson nem lesz-e annyiszor nagyobb az átfolyó áram. Én pl. 22K Ohm-os munkaellenállásokat alkalmazok, és a mérések szerint is a paramétereknek megfelelő a beállítása a Z570M/Z573M Nixie csöveknek.
Itt írtam a méréseimről:
(#) waterbird válasza janocsi hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Szia! Működik a kapcsolás szinkronizál is viszont a csöveknél a power biztos kicsi mert a fényerő állító trimmer majdnem végállásban van. szerintem inkább csökkenteni kellene az anód ellenellásokat mondjuk 12 vagy 10k-ra.
(#) janocsi válasza waterbird hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Szia!
Inkább a bemenő tápfeszt emelném meg 2-3V-tal, mert a konverter ezek szerint nem generál elég nagy feszültséget. (Ha csökkented a munkaellenállásokat, valóban nagyobb lenne az áramfelvétel, mégjobban leesne a nagyfesz.) Mérjél rá az egyik munkaellenállásra kapcsolt feszmérővel, és rögtön kiderül, mekkora áram folyik a nixin.
(#) waterbird válasza janocsi hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
11 volt bemenőnél 177 voltot állít elő a konverter az anód ellenállásra 78 volt kerül utána pedig 68 volt megy az anódra. Az első szinkronizálásnál előfordul, hogy 3 cső lekapcsol.
(#) CIROKL válasza waterbird hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Kicserélted az 1K -ót 470 ohmra ?
Nálam 9 Voltos bemenővel kijön 250 Volt ! Azért kapcsol le mert nincs elegendő anód feszültség , emeld följebb egyből rendben lesz .
Saját tapasztalat viszont hogy 9-10 Volttól többet nem szeret a bemenetén a rajzon szereplő alkatrészekkel fölépítve .
Nem figyeltem aztán egyszer csak megállt a szinkronizálásom , szétkaptam és milyen látvány fogadott az akkumulátorom egyszerűen szétrobbant .
Aztán vakarom a fejem ez mitől lehetett , aztán ugrott be hogy semmit nem módoltam és egy 12 Voltos dugasztápról járatom ! Így ennek hatására elkezdtem vele szórakozni de alkatrész cseréhez nem volt már hangulatom és a táppal addig játszottam még rá kell jönnöm hogy marad a 8-9 Volt a rajz szerinti dolgokhoz.
(#) waterbird válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Igen kicseréltem az ellenállást. Az akkumulátort nem terveztem rá.
Következő: »»   90 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem