Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   382 / 1271
(#) hagica válasza Fery hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
sziasztok!
Látom még írtatok a tegnapi bajommal kapcsolatban!
Hát igazából mivel nem értek hozzá így elhittem hogy IC hiba (ami szintén nekem nem mondd semmit!), szóval lehet hogy mégsem az a baj?? de hogy került fel gyerek zár rá, ha nem is volt kapcsolója és miútán inzultáltam az univerzális kapcsolóval kikapcsolt, vagy elment a képe már nem tudom a lényeg hogy azóta nincs se kép se hang, csak amikor a gombjával ki és bekapcsolom hallani hogy elindulna ő, de valamiért nem tud, vagy nem akar és elkezd villogni rögtön folyamatosan a kis led az elején! lehet hogy amikor még volt távírja, gyerekzárral volt kikapcsolva és most hogy lett kapcsolója érezte és visszakapcsolt gyerekzárra?? de a saját gombjára miért nem reagál?? akkor csak saját kapcsolóval tudom visszakapcsolni?
tipusa 630/TX807!
köszi
(#) BarnaPili válasza hagica hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Szerintem gyerekzár lesz.A TX807 nem villog hibakódokat.Csak a gyerekzárra és a bekapcsolt időzítőre villog a LED.Az eredeti távja teljesen meghalt?
Ha a telefonodon bekapcsolod a kamerát,és azon keresztül nézed,akkor a távirányító elején lévő kis LEDet láthatod villogni,ha nyomod valamelyik gombot.Ez a TV a számgombokkal indul el a távon,ez is fontos lehet.Ezeket ellenőrizd kérlek!
István
(#) hagica válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
A sajátja konkrétan nincs meg, ezért vettünk egy univerzálisat! ezt a telefonnal megnézem a villogást és a kódot dolgot nem nagyon értettem! nem látok villogást, csak folyamatosan világít!
(#) BarnaPili válasza hagica hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Végig kellene próbálni az összes Thomson kódot.Nem olyan sok van.Csak nem a kikapcsoló gombbal ,hanem az egyessel pl.Az irányítóhoz adtak biztosan használatit.
István
szerk:Az előző oldalon fel lett linkelve a beállítás.
(#) hagica válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Adtak igen és végig próbáltuk! azt hittem hogy amikor kikapcsolt azért kapcsolt ki mert megtalálta a kódot, de aztán nem tudja visszakapcsolni csak villog itt nekem!
mindenestre köszi a segítséget!
(#) BarnaPili válasza hagica hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Azért is írtam,hogy a számgombokkal próbáljátok bekapcsolni,mert a "power" gomb csak kikapcsolja ezt a típust.De emlékeim szerint a 807es valami idióta kódot használ a távirányítónál,korábban volt valami gondunk nekünk is az univerzális távokkal.
Innen már jó lenne látni a készüléket,hogy pontos diagnózist lehessen mondani.
István
(#) hagica válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
és hogy oldottátok meg, vagy ezt én mint laikus ne is firtassam? nyomkodok én minden számot de hiába...
(#) BarnaPili válasza hagica hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Azt hiszem vittünk neki egy eredetit.
(#) kadarist válasza hagica hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Mondom én, hogy eredeti kell. Az univerzális nem nyerő.
(#) BarnaPili válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
A thomson egy igazi francia módon összerakott cucc...ld.Renault...nem egyszerű.A többi gépnél egész jól el lehet boldogulni az univerzálissal is,de nem hátrány ha megvan az eredeti valahol.Ha programozni kell vagy valami ilyesmi.
(#) kadarist válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Olyan, mint a Citroen. Speciális.
(#) hagica válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
és akkor szerintetek, ha veszek egy újat, azzal simán működik majd? tehát be tudom kapcsolni!?
(#) kadarist válasza hagica hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Maradjunk annyiban, hogy az eredeti megvételével mindent megtettél annak érdekében, hogy jól tudd irányítani a készüléked.
(#) hagica válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
hát ez nem volt a legmeggyőzőbb, de jó, veszek majd egy ilyen kütyüt!
és köszönöm mindenkinek a segítséget!
további szép estét!
sziasztok
(#) karcsika12 válasza Valteri hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
van egy TELETECH tv 11AK30A14-es panelel sor tranzistor kolektor aram csak 12 v. a procik kapjak az 5 v-ot stanby ledd vilagit akkor mi van ?
(#) fredee4444 hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Sziasztok.
Már régóta bajlódok egy Sony (KV-29CS60) tévével és már tanácstalan vagyok vele kapcsolatban. Jopár alkatrészt cseréltem benne, a tápja is halott volt. Mindent rendbehoztam, már csak 1 oriási probléma van vele, hogy állandoan bezárlatolja a sorvégtranyot(Q8804) Mindent átnéztem már a kollektor korében, zárlatot sem találtam, ugyhogy nem értem. A zárlat a bekapcsolás pillanatában azonnal beáll a tranyoban, a képernyo picit felvillanaik, mint ahogy az a bekapcsoláskor torténni szokott, aztán meghal. Egy esetben nem zárlatol be, ha hehúzom az eltéríto tekercsek csatlakozoját. Csakhogy a horizontális eltérítést nem is ez a tranyo biztosítja be. Kotottem be egy 1,6A biztosítékot a kollektor korbe a sorvégtrafo 2-es lába és az ellenállások kozé, de ugyis bezárlatol a sorvégtranzisztor, a biztosíték nem olvad ki. Megmértem az eltéríto tekercsek induktivitását (350 uH) korul volt mindketto, ellenállásuk H- 1,2ohm, V-8,3ohm. Egyik sem utal zárlatra. Szerintetek mit nézzek meg még? Nagyon megkoszonném a segítségeteket.
(Kuldok rajzot is, ez a hibás panel, az XX-el jelolt alkatrészek nincsenek beépítve ebbe a tipusba)
(#) kadarist válasza fredee4444 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
A másik sortranzisztor jó? A tranzisztorok körüli kondenzátorokat kapacitásméréssel mérd ki.
(#) fredee4444 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Kapacitásméréssel mértem ki az osszeset, mindnek megfelelo volt a kaapacitása. A másik tranyo nem zárlatos, de már azt is ujra cseréltem, mert azt hittem bekapcsoláskor átut, de ezek szerint mégsem. Olyan elofordulhat, hogy a kondiknak megvan a megfelelo kapacitásuk, mégis átuthetnek? De a zárlatteszt sem mutatott rajtuk semmit.
(#) kadarist válasza fredee4444 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
A vezérlés oldalon is kutakodtál? A meghajtótranzisztorok, azok bázisában lévő kondenzátorok.
(#) fredee4444 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Arra is gondoltam, hogy a nem original Sony-s tranzisztor nem passzol bele, mert amiket beleraktam, az mind utángyártott Sanyo. Lehet hogy indításkor nem bírnak annyit, mint az originálok és ezért lovi ki nekem. Persze ez csak feltételezés.
(#) fredee4444 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Oszcilloszkoppal mértem, hogy kapcsolgat-e a meghajtotranzisztor (Q8802), meg is voltak az impulzusok, ezért ott nem is kutakodtam tovább. De ha az is ludas lehet, akkor holnap még azokat is kimérem, az már nem tobb a tobbinél...
(#) kadarist válasza fredee4444 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Nem hiszem, hogy tranzisztorgyártó gond lesz. Azt próbáld meg, hogy egy 60W-os izzón keresztül adsz sortápfeszültséget a sortrafónak. Erre mit lép? Más fórumokon sortrafó-hibát is feldobtak erre a hibajelenségre.
(#) Fery válasza fredee4444 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
A kollektorkörben lévő kondikat nem szabad méregetni. Méred egy multival néhány volt körüli feszültséggel, azt mutatja jó, aztán megkapja a helyén az 1200 volt-os impulzusokat és úgy átüt mintha sosem mérted volna jónak. Azokat dobáld ki. Ha van egy frekimérőd nézz rá a sortranyó bázisára hogy a sorfreki nem nagyobb-e. Nézd meg szkóppal nem gerjed-e valahol a sorvég, az is ki tudja ütni a sorvégtranyót ha a parazita rezgésekre is kinyit, mert akkor a látszólagosan magasabb lesz a sorfreki is. Fery
(#) fredee4444 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Rettegek, nehogy sortrafo legyen, mert az nem olcso mulatság. Meg fogom probalni, csak be kell szereznem megint olyan sormeghajto tranyot, az meg 3 nap, míg lehozzák , mert sajnos nincs a kozelben uzlet, ahol megvehetném. Ha jol sejtem abban az esetben világítani fog az izzó teljes fénnyel, ha zárlatos a sorvégtrafo?
(#) kadarist válasza fredee4444 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Nem, az izzóval áramkorlátozást és feszültségesést hozol létre. Legtöbbször ez az izzós megoldás megvédi a sortranyót a zárlattól. Melegedéseket, esetleges áthúzásokat lehet így megfigyelni.
(#) Fery válasza fredee4444 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Még egy kérdés, a sortáp OK ? A táp primer oldali elkóit cserélted ? Mert ha magas a sortáp akkor is durranhat.
Fery
(#) fredee4444 válasza Fery hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Ok, akkor azokat kidobálom. Ha nem csal az emlékezetem akkor 31 kHz koruli értéket mértem a meghajtotranzisztor (Q8802) bázisán, de holnap megmérem, mert lehet hulyeséget írtam. De ha annyi is, nem tudom, hogy ez jo vagy rossz.
(#) fredee4444 válasza Fery hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Igen, a táp abszolut halott volt, ugyhogy egyébként is cserélnem kellett pár dolgot. A sortáp (135,9V-tehát jo) és a tobbi táp, ami a vezérlést biztosítja mind megvan.
(#) fredee4444 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Már hallottam rola, de még sosem probáltam, látom itt lesz az ideje
(#) Fery válasza fredee4444 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
A sorfrekvencia 15625 Hz. Ha annál többet mérsz akkor baj van. Attól is elrepülhet a sorvégtranyó, sőt repül is... 31 Khz körül a VGA monitorok sorfrekije van. Fery
Következő: »»   382 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem