Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1132 / 2208
(#) Bassmester válasza sturbi hozzászólására (») Dec 10, 2010
Végül is én sem akarom mindenáron az elméleti maximumot elérni, így is elég hangos és dinamikus, szépen tisztán szól rajta a gitár, pedig csak egy 16cm-es Eastech (no name) gumiszélű hangszóróval próbálgattam.
Majd az Eminence Wizard-on (103,5 dB/W) lesz nagyon állat.
Egyébként furcsa, de a rácsellenállás volt a mumusa ennek a csőnek. A 470 Ohm-ossal csak 30W-ot adott le, 40mA nyugalmira beállítva. Próbálgatással jutottam el a 3k9-ig.
Te biztosan erre is tudsz valami elvi magyarázatot. Ugye?
(#) heinrik endre válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 10, 2010
Szia az a baj hogy ez a kapcsolás max 20 w -ot tud kőtőttem rá egy nagyobbat de a vége maradt .....rakok fel képet az uj traforól

015.jpg
    
(#) sturbi válasza sturbi hozzászólására (») Dec 10, 2010
Pár kép. Sajnos én általában nagyon rondán dolgozok.
(#) CIROKL válasza sturbi hozzászólására (») Dec 10, 2010
Nekem meg kimondottan tetszik ez tipikus retro csöves .
(#) klemo86 válasza sturbi hozzászólására (») Dec 10, 2010
Én sem értem, szerintem is szép
(#) hgy válasza sturbi hozzászólására (») Dec 10, 2010
Nem ronda, de a légszerelés a "triódások" privilégiuma.
Ugyanis alig kell bele valami alkatrész, csak az k.. drága.
Most már bánom, hogy kidobtam a fényképen látható erősítő dobozát.
Miért jobb(hangú) egy csöves Ug2 beállítás mondjuk egy-két nagyteljesítnényű zener Ug2 stabilizálásnál?
(#) joco63 válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 11, 2010
Szerintem nem jogos, a két dolog összehangolható. Főleg egy csöves erősítőnél, ami nem egy alkatrésztemető. ezért elég nagy szabadságod van az alkatrészek helyének meghatározásánál, az alkalmazott anyagok minőségének megválasztásánál, stb. Itt ezen az oldalon is vannak nagyon szép pozitív példák. :yes:
(#) joepapa válasza sturbi hozzászólására (») Dec 11, 2010
Rövid mazzagok
A kis csillám még befért volna oda ahová a piros fehér drót megy
még kevesebb mazzag.

Én is mindig a lehető legrövidebb felesleges vezetéket alkatrészlábat hagyom, végeredmény ronda de finom.

Szépre meg lehet csinálni, de minek? Rendet csak...
(#) joepapa hozzászólása Dec 11, 2010
EZ81 es közepes fesz tápban DC 350V az első kapacon terhelve 110mA el.
110mA es terhelést hány üzemórán át tudja egy új cső?

Azaz élettartama mekkora, nem találok infót, de csak 2db új ilyen csövem van, ha 500 órásak nemigen építenék rájuk, ha 10 000órán át mennek akkor igen...

Valakinek tapasztalat?

Találtam egy egyik dejóda zárlatost...tungi volt, még látszott a szitázás.
(#) sturbi válasza joepapa hozzászólására (») Dec 11, 2010
Amíg az anód csak a katód körüli szabad termikus elektronokat használja, és adatlap szerint képes is túlmelegedés nélkül ezek befogadására, addig az életkor nem fog megnőni az üzemi állapotok miatt.
Ha már az ektrosztatikus erőtér is szakít ki elektronokat a katódból (pl. alulfűtéskor névleges terhelésen, vagy tulterheléskor, vagy csökkent emittálóképességű katód névleges terhelésénél stb.), illetve ha az anódelemez tartósan magasabb hőfokra kerül a megengedettnél (túl nagy anóddisszipáció (ami nem csak az anódlemez méretétől, hanem pl. anyagától, üvegbúra méretétől, a cső valóságos fizikai elhelyezésétől (rossz hőáramlású hely) is függ)),(ilyen általában impulzustechnikai cső hibás analóg alkalmazásánál lehet, vagy impulzustechnikai alkalmazásnál a megengedett impulzusszélesség túllépésénél, illetve természetesen egyszerű tulterhelés hatására is (ezesetben ha katóddiszipációhoz méretezett az anódlemez (ami analóg csöveknél szinte általános), a katód is és az anód is károsodhat), akkor várható az élettartam csökkenése.
Nagyon sokáig el szoktak menni az EZ 81-ek.
(#) varttina válasza bakos13gab hozzászólására (») Dec 11, 2010
Amin most dolgozom, egyáltalán nem lesz szép. Egy extra minimális SE koncepció lesz, 15x10x6 cm-es zárt dobozba építve. A dobozon belül lesznek a csövek, trafók meg minden egyéb alkarrész. A hátoldalán lesz pár furat a szellőzésnek. A végcsövek 6N28B-k lesznek, a kimenők pedig 1 cm^2 vasmagkeresztmetszetű 20:1 áttételű árnyékolt trafók. Egy 6N19 PP-n is dolgozom, de azzal most anyagi okok miatt nem tudok foglalkozni.
(#) sturbi válasza varttina hozzászólására (») Dec 11, 2010
Ezt megszólaltattad már ? Csak az érdekesség kedvéért engem is birizgál egy super mini "zseboroszlán".
(#) varttina válasza sturbi hozzászólására (») Dec 11, 2010
Még csak papíron tervezgetem. 50V anódfeszültségre, és csatornánkénti 10mA-es nyugalmi áramra gondoltam.
A trafókat egyébként már teszteltem, szép hangjuk van.
(#) sturbi válasza varttina hozzászólására (») Dec 11, 2010
Ha a trafó jó, akkor nagy baj nem leht már.
Milyen teljesítményre számítasz, én olyan 30 mW körülre saccolom csak.
(#) hgy válasza varttina hozzászólására (») Dec 11, 2010
6N19 PP?
(#) hgy válasza sturbi hozzászólására (») Dec 11, 2010
Nézd meg DP oldalát, van egy mini oroszlán GREEN néven. Természetesen csak fényképek. Kapcsolás nincs, de egy ECL86 SE-hez nem kell nagy képzelőerő A fogyasztása: 30 valahány Watt
(#) mayky válasza hgy hozzászólására (») Dec 11, 2010
Nézegettem az oldalt. ...
Azért a nagy mester nem tudja, hogy a KT88-asokat nem illik ILYEN közel rakni egymáshoz.
(#) Action2K válasza mayky hozzászólására (») Dec 11, 2010
Legalább jó a thermikus együttfutásuk.
(#) hgy válasza mayky hozzászólására (») Dec 12, 2010
Nem vészes. Nyitott.
(#) varttina válasza sturbi hozzászólására (») Dec 12, 2010
Örülnék, ha legalább 100 mW-ot bírna jelentős torzítás nélkül, de 30mW-tal is meg leszek elégedve.

hgy: A cső pontos megnevezése 6H19П
(#) CIROKL válasza mayky hozzászólására (») Dec 12, 2010
Érdemes megnézni a képeket , ezen akadt meg a szemem.
Bővebben: Link Ha jól nézem ez egy SM85A mag hoppá a ECL86se -nek a kimenői .
(#) CIROKL válasza hgy hozzászólására (») Dec 12, 2010
Nem is olyan mini az oroszlán , az ECL86 se -ben SM85 -ös vasak a kimenők ezek már önállóan is szép méretekkel rendelkeznek . Így ennek a csövesnek nem helytálló a megnevezése , itt nem a mérete végett kapta a nevet annál inkább az adatait tekintve arra gondolt a szerző .
(#) joepapa válasza sturbi hozzászólására (») Dec 12, 2010
Ez szép volt.
Elég lett volna egy furkodd körbe!
És sacc üzemszerűen ez hány óra?

ae782a ban lévő hálótrafón van két anódtekercs, és gyárilag is ez81 et hajtott.

csak én nem egy el84PP 2db ecc83 2db ef86 ot hajtanék vele., hanem 2db 6sz19p (csatornánként 1-1 SE) és szintén 1-1 db e88cc SRPP aminek talán 5mA elég lesz a végtriódán 45mA az összesen 100mA amit a trafó és az ez81 vinne, mindezt az első szűrő 47 mikrón 110mA műteherrel mérve 347V DC mellett.

Ez a fesz elég lehet az srpp nek is a kellő jelhez ami kihajtja 2W ig aa 6sz19p-k et.

Bár lehet nem kellene ezt a trafót ellőni erre.
Elvinne ez a trafó nagyobbat is? Bár szerintem a beag ék alulgerjesztették a M102 esre saccolom vasakat.

4db külön fűtőtekercs. finom.

Van egy M85 re tekert hálótrafóm is de azon csak 1db fűtés 7V ra van és egy sima asszimetrikus anódtekercs.

azaz akkor Si graetz megint. És jó volna egy igazi csöves táp, csak 47 mikrókkal...
(#) joepapa hozzászólása Dec 12, 2010
6n8s egy ecl kimenőtrafóval "végcsőként" elvinne egy füleserősítőt? esetleg stílusosan 6n9s el meghajtva? Vagy igyak még kávét, ez zöld?
(#) sturbi válasza joepapa hozzászólására (») Dec 12, 2010
Hát én füles erősítőbe minél nagyobb meredekségű csövet javasolnék inkább (pl. 6E5P, 6E6P, 6ZS43P, 6ZS11P, triódában inkább 6N23P stb.), de hát ki kell próbálni mi történik.
(#) Mazsika hozzászólása Dec 12, 2010
(#) sturbi válasza varttina hozzászólására (») Dec 12, 2010
4 ohmra (1,6 K illesztés), ha jól megszámolom kijöhet 100 mW, a táppal is lehet majd alakítani, gondolom a búrán belüli triódák párhuzamosan lesznek.
(#) CIROKL válasza Mazsika hozzászólására (») Dec 12, 2010
Gyakorló kis erősítőnek tökéletes , főleg ha lég szerelten szeretnéd építeni , anno én is elkövettem majdnem ugyanezt a kapcsolást csak annyi különbözőséggel hogy a visszacsatolást is alkalmaztam .
(#) sturbi válasza joepapa hozzászólására (») Dec 12, 2010
Nem hinném, hogy megmondja valaki hány üzemórát bír az EZ81-es, sokat. Mindenesetre a 110 mA nem sok neki 350 V-nál, adatlap szerint 150 mA lehet az egyenirányított áram ha a trafó 2*350 V-os (352 V az egyenfeszültség a pufferen terhelve (150 mA-el).
(#) joepapa hozzászólása Dec 12, 2010
Melyik a jobb elrendezés ?

Ahol a "Tápot tedd középre" és szebb is de a hálózati kapcsolóhoz haladó vezeték keresztezi a kisjelű vezetéket

Vagy a Táp baloldalon kapcsolóstól hálozatostól, jobb oldalon egy sztereó erősítő és az egyik kimenő közelebb van a hálótrfóhoz?
Nem szép annyira szemre, de a jobb oldalon a hangerőpoti is közelben a 2 bemeneti SRPP hez, azaz nem keresztbekasul menne?
Következő: »»   1132 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem