Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   666 / 2500
(#) golem hozzászólása Dec 16, 2010 /
 
Sziasztok!
Itt egy két kép a müvemről bár még nincs kész de már müködik még a hangszin szabályzónak hija van
(#) bereczk.jans válasza ThomAce hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Szia! Erről néztem.
(#) agressiv válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Nekem ezzel még mindíg az a gondom, hogy nyeli az áramot mint az állat.
(#) lapose válasza agressiv hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Ez? B-osztályú erősítő..Current-Dumping-al kiegészítve.
(#) agressiv válasza lapose hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Én elhiszem, de akkor is böszme nagy nyugalmi áram van rajta.
(#) lapose válasza agressiv hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Lehet, hogy elkötöttél valamit. Vagy ha más típusú OPA-t teszel bele, az R4-R7 változtatásával tudod utána állítani a nyugalmi áramot.
(#) agressiv válasza lapose hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
igen akkor van értelmes áramfelvétele amikor 10Ohm-ra csökkentem az R4-R7-et, de úgy nem hajlandó értelmes máködés jelét mutatni ami érthető is.
(#) csabii válasza didyman hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
igazság szerint azt sem tudom, melyiklehet a végfok benne.
ha tudnál segíteni, hogy milyet vagy mit keresek azzal sokat tudnál segíteni.
Elöre is kösszönöm a Válaszod.
(#) csabii hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Bocs mindenkinek, hogy fölöslegesen tettem fel az elözö kérdésemet, mert megoldottam a problémát kicseréltettem egy leéget ellenállás és most kifogástalanúl működik.
(#) didyman válasza csabii hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Hmmm, hol volt az az ellenállás, mihez kapcsolódik közvetlenül a két lába? Valamiért elégett, ki kéne deríteni, miért.
(#) didyman válasza szamóca hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
De szép szakma is az! Ha nem titok, hol dolgozol?
(#) didyman válasza agressiv hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Gerjedés esetleg?
(#) didyman válasza djgombi hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Csak érintőlegesen: Minél nagyobb a DF, annál kevésbé van lehetősége a hangszórónak úgy mozogni, ahogy akar. Ennek előnye-hátránya egy másik téma tárgya. Általánosságban, a kommersz dobozok lehet, hogy igénylik is ezt a kontrollt a rezonanciapontjuk körül, és a végfok ezzel járó, alacsony kimeneti impedanciáját, és nagyjából igen, egy 20-as érték ebben a tekintetben már jónak tekinthető. De mint írtam, van más irányzat is, ahol a hangsugárzó saját játéka kerül előtérbe, amit a végfokkal csak meghajtani akarunk és nem kontrollálni.
(#) Magányos Vadász válasza djloui hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Hello.
Gondolom egy cipőben járunk.Csak annyi ha erősítő nekem csak csöves.Persze szoktam félvezetővel is de akkor csak bohóckodás képen.
(#) djgombi válasza didyman hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Értem! Tehát a helyzet kívánja a megfelelő végfokot!
Egy rajzról meg lehet állapítani, hogy milyen Df várható az erősítőtől?
(#) CIROKL válasza Magányos Vadász hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ja olvass előbb mielőtt reagálsz mert megint sikerült belenyúlnod !
Idézet:
„szoktam félvezetővel is de akkor csak bohóckodás képen.”

Ez meg magányügy , azért mi itt szoktunk ám felvezetős és íc-és erősítőt is építeni nem csak csöveset.
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Így van. Csövestől se ültem még a sejhajomra, és tranyóstól sem.
Ez nem erről szól, mindkét(három) technológiában lehet jót is, rosszat is hallani. De ennek is van harcszíntere.
(#) Robi85 válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Nos, végig néztem minden lehetséges dolgot a búgás ügyben. Kapcsolási rajz alapján is megnéztem a jel útját a végerősitőig, de semmi nincs ami miatt búghatna. Van egy sejtésem, hogy miért bughat. Ez egy Digitális erősitő, minden funkciót egy IC végez el. Ilyen a hangerő és a hangszin is. Szerintem e miatt lehet a bugás. De ha minden IC-nél szürve van a tápfeszültség akkor hogyan juthat át ez a búgó hang? A segédfeszültséget (+-14V) két tranzisztor állitja elő a +-60V tápfeszből amik rajta vannak a hűtőbordán. Ott kicserélgettem az elkókat, de semmi változás. Kezdem feladni a dolgot, pedig jólett volna ha sikerül valamit kezdenem vele.
(#) saraha hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Sziasztok.Érdelődök itt is hátha szerencsével járok.
Szóval PA 300-hoz készítettem kapcsitápot de jelentős zaj kerül vele a rendszerbe.Az lehet,hogy esetleg gerjed az erősítő tőle és ez okoz furcsa zajokat?
(#) bereczk.jans hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Sziasztok! Ismeritek -e ezt az oldalt? Sok erősítőrajz van rajta. http://web.tiscali.it/audiofanatic3/Schemi/Tipo/Stato_solido/finali...S.html
(#) bereczk.jans válasza agressiv hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Milyen végtranzisztorokat tettél bele? Az Elektoros rajzon feltüntetettek darlingtonok.
(#) agressiv válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Nahh, hát amit én raktam bele az nem darlington.
Akkor gyorsan rakok bele tranzisztort mert ezért zabálja ez az áramot.
Megcsinálom és írok, hogy mivan.

ÁÁ !!
(#) agressiv válasza agressiv hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Így most a BD139-140-et kapásból inyírja. Én végeztem ezzel
(#) saraha válasza saraha hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ezt nem hiszem el...Egy hete már próbálok rájönni mitől gerjed,zajos a kapcsitáppal a PA300-am.Mindent csináltam már míg végre kicseréltem az NE5534-et jó kis TL071-re és a probléma egyből megoldódott.
(#) szamóca válasza saraha hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Hehehe!
(#) bereczk.jans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Jogos a kritika. Elfogadom.
(#) soos csaba hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Sziasztok, bereck.jans fel tett egy linket ahol van egy 100W-os Mos-Fet es MONACOR erősítő ami igencsak figyelemre méltó. Nézzétek meg az adatait. Nem volna hülyeség meg építeni szerintem.
(#) Alkotó válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ehhez már régen csináltam paneltervet is, illetve ennek nagyobb testvéréhez is. Még külön témája is van. Eredetileg éppen MONACOR volt a neve, de mivel eredetileg ez a CRESCENDO ezért visszaállt a cím is erre.
(#) soos csaba válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Szevasz, és hogy tetszett a hangja ennek a gépezetnek?. Ahogy nézem jobbak a paraméterei ennek a Monacor erősítőnek mint egy Quadnak.
(#) Alkotó válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
A "tetszés" nehezen mérhető, túlzottan szubjektív, és nem mindig következetes.
Véleményem szerint (a dupla fetes PMA202-van nekem összerakva), nem jobb a QUAD-nál. Nekem a QUAD sokkal jobban tetszik. A MONACOR klasszikus fetes hang. Preciz, részletező, mérve az ilyenek elég jók szoktak lenni, de nincs benne semmi "emberi". Karcos, steril, "technikai hang". Viszont bika hangos, jól terhelhető, de erről Saraha tudna neked többet mondani, mert ő élesben is nyüstölte már.
A QUAD (nekem az R_Ludwigos módosítás van megépítve) ezzel szemben lágy hangzású, nem olyan "szögletes". Én erősen hajlok elhinni, hogy a jelenleg használt mérési eredmények nem jellemzik igazából a jó/rossz erősítő kategóriákat. (KD mester mondott valami olyasmit egyszer, hogy igazából effektgépet építünk mikor a jó erősítőt próbáljuk megalkotni.)
Következő: »»   666 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem