Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   668 / 2499
(#) skero válasza petemazi hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Azért a kombóm esélyesebb mint ,hogy helikoptered lessz .
(#) bereczk.jans válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Szia!
Szimmetrikus tápegység esetén jobb az alacsony frekvenciás mély hangok átvitele és megspórolsz egy kimeneti "drága" elektrolit kondenzátort. (2200-4700µF/40-50V) A kettős tápegységnél elég 25-35V-s puffer elkókat alkalmazni. (2x12V-s, 2x15V-s (TDA2030 A-jelű max. 2x22V egyenfeszültséget bir) szekunderű trafó megfelel. Külön topikja van. (keresővel megtalálod) Nem nagy a 2030-s fórum. Átolvasható az egész. Szinte mindenre megtalálod a választ.
(#) skero válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Nagyon szép munka! Tulajdon képpen van egy 400W körüli -+27.4 V -os trafóm. Hol lehet műbőrt beszerezni amilyet használtál?
(#) Bassmester válasza skero hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Köszi. Ha 2 x 27V AC a trafód szekundere, akkor az pont jó lenne egy 2x100-as TDA 7294-hez :yes: Láttam hogy amott a BSS-féle "gitárerősítőt" kérdezgetted... felejtős.
Ha nekiállsz valaminek, akkor az már valami normális dolog legyen. A műbőrt egy szekszárdi boltban vettem, magyar gyártmány és 2200 Ft/m (1,4m széles). Két méterből a kombómra és még erre a fejre is futotta belőle.
(#) Bassmester válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
A szimmetrikus azért csak jobban szól ám :yes:
Milyen tápod van hozzá?
(#) Leadtek válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Még semmilyen azért kérdeztem, hogy milyet építsek amihez majd olyan táp lesz ami kell. A cél egy sztereo 20 Wattos erősítő amit két TDA2030-cal szerettem volna megvalósítani de most nagyon nincs kedvem tervezgetni meg amúgy is kéznél van egy TDA7265 nyákterv ami 25+25 Watt tehát teljes mértékben megfelel. Ahogy olvasgattam itt a fórumon elég jókat írnak róla meg az adatlapot elnézegetve se lehet olyan rossz. Nem volt még egyik IC-vel se erősítőm így kérdezem azoktól akiknek volt nincs nagy különbség hangminőségben a két IC között?
(#) agressiv válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
A 2030 valószínüleg gyengébb hangminőségre, de én egyiket sem javalsom. Valami jó tranzisztorossal nem lenne gond.
(#) Leadtek válasza agressiv hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Ha tudsz mutatni olyan tranzisztoros kapcsolást aminek a sztereo változata elfér egy kb 8x8 centis nyákon, 20-25 Wattos, 4-5 Ampert eszik és annyira melegszik mint egy TDA IC akkor örömmel készítem el életem első tranzisztoros erősítőjét.
(#) agressiv válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Valószínű, hogy kevésbé melegedne, de ilyen kicsi méretben sajnos ez lehetetlen.
(#) szamóca válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 19, 2010 / 1
 
VF3?
(#) Irkaxka hozzászólása Dec 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem hogy valaki tud e valamit a mellékelt erősítő rajzról? Sajnos nyákrajzom még nincs róla így nem tudom megépíteni de kérdéses hogy egyáltalán működik e. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) agressiv válasza Irkaxka hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Ez a négyszázas kistestvére, hogy működik az száz százalék.
Elég tekintélyes hangminősége van ezeknek, szóval csak nyugodtan építsd meg.
(#) Irkaxka válasza agressiv hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Szia!

Én már megépíteném mert minden alkatrész megvan hozzá csak a nyáklappal van gond hogy nem tudom megtervezni mivel nem vagyok jártas a szerkesztésben. Sprint layouttal kisebb áramköröket megtervezek de ez nekem nagyon bonyolult Illetve még az L tekercs értékét se tudom mert a rajzon nincs feltüntetve illetve az R31 értéke is ködös igaz rendeltem egy 300R ellenállást meg 150R is így valahogy azt összehozom így már csak a nyák kellene
(#) bereczk.jans válasza Irkaxka hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Szia! Eddig ugye már építettél tranzisztoros erősítőt differenciál bemenettel és szimmetrikus tápegységgel? Amennyiben még nem, de ha igen akkor se lesz kis "falat"
Ugyanis amivel szemezgetsz az egy komplementer szimmetrikus erősítő.(A differenciálerősítő is komplementer és ide bizony illene találni 4 egyforma bétájú - "ikertesó"- tranzisztort egymással hőkapcsolatba hozni. Ez a gyenge láncszem. Szimmetrikusan azért nem árt ha a többi is hasonló)Az nagyon helyes, hogy nyákrajzot keresel, mert gerjedési szempontokat figyelembe véve nem könnyű ehhez tervezni. Kell egy "izomerősítő"? Építsd meg, ha szakmailag is fel nőtél hozzá és amikor elkészülsz nem fogod megkérdezni: A hangerő szabályozó potit hogyan kell bekötni?
(#) Irkaxka válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Szia!

Hálaistennek már túl vagyok elég sok erősítő építésén. Igen ez erősítő elég nagy falat de minden félvezető válogatott. Az elektronikában otthon vagyok így nem fogom megkérdezni hogy kell bekötni a potit hozzá Nekem a nyáklap megtervezésével van mindíg gondom mert soha nem tudom megtervezni úgy hogy ne gerjedjen és utána a végfoknál kell kondizni hogy kiküszöböljem a gerjedést 14 év az elektronikában már felnőttnek számít remélem
(#) Leadtek válasza szamóca hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Hmm... VF3 állítólag jóhangú, 15W 8 ohmon, kevésbé melegszik, kis nyákon elfér és 2A eszik vagyis ez tökéletes nekem. Sőt van hozzá egy elég termetes leírás plusz nyákterv úgyhogy végre lesz egy FETes erősítőm. Kösz a tippet!
(#) bereczk.jans válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Amennyiben hallgatsz agresszív tanácsára akkor építsd meg a Cirok féle tranzisztoros Motorola erősítőt. Mindent megtalálsz róla ezen a fórumon. Igaz kicsatoló kondis és sima tápról megy. Csak mély hangmánia esetén csalódsz benne. Ja .. ennek kicsit nagyobb nyák kell, de jó bevezető iskola egy nagyobb erősítő készítéséhez.
A Vf3 is jó döntés.
(#) Leadtek válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Utánanézek de pont az a lényeg, hogy minél kisebb nyákon elférjen. A mély hangokat pedig nagyon szeretem.
(#) Irkaxka válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Nekem ez kellene mert minden megvan már hozzá. 1KW toroid 4x20.000uf kondik végfokok stb..... Lehet hídba kötök majd 4et de még először nyákterv kelle hozzá
(#) petemazi válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Majd rájössz, hogy a mély hangoknak nincsen hatalmas jelentősége a ZENÉBEN. (persze jelentősége van, de nem annyi mint a tuctuctnál.) Ami hangfalakat most én hallgatok... 13 centis szélessávú polcdoboz, mélye csak jelzésértékűen van, de nem is hallgatok olyan zenét, aminél le kéne üsse a vesémet a mély. Ja, egy évvel vagyok nálad idősebb
(#) CIROKL válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Idézet:
„Cirok féle tranzisztoros Motorola erősítőt.”

Mmm ez melyik lenne vagy csak én nem tudok róla ?
(#) Leadtek válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Keresem itt is, neten is de nem találok semmit róla úgy látszik nem csoda.

petemazi: Nem vagyok tucctucc rajongó de szeretem az életteli igazi basszust a zenében.
(#) CIROKL válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Amit én az elmúlt 1 év távlatában építettem azt megtalálod a google : cirokl és az első találat az a nyerő máris .
Bővebben: Link
Ha pici méreteben és pici teljesítményben gondolkodol akkor az én ajánlatom is a VF3 irányába terelne , ez egy nagyon tuti kis erősítő , és biztan merem ajánlani , oly annyira egyszerű mint a zsíros kenyér .
Az ár érték viszonylatát tekintve ettől jobbat nem találsz , és még szépen is szól ja és a mélyeket is hozza a FET-es vég ellenére szépen .
(#) Leadtek válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Ha egy 90 Wattos hangszórót hajtok meg a VF3-al mekkora hűtőborda szükséges a sztereo változathoz az alábbiak közül?
(#) CIROKL válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Nos a hangszóró teljesítménytől függetlenül a hűtés az hűtés , a terhelő impedancia az már lényegesebb .
A VF3 -nak a pici teljesítmény ellenére kell hűtés szépen .
Oldalanként az első képen lévőt merném mondani .
(#) Leadtek válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Oldalanként?! Sajnos csak ezek a bordák vannak mindkét oldalra. 8 Ohmos hangszórót szeretnék vele hajtani úgysem bírja el az első borda mindkét csatornát?
(#) Doncso válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Akkor be kell hogy szerezzél nagyobb bordákat, sajnos ez nem olyan dolog, hogy jó lenne ez, vagy az, ami kell az kell. Trabanttal sem lehet boeinget vontatni. :no:
(#) CIROKL válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Igen oldalanként a Doncso jól mondta be kell szerezni !
(#) Leadtek válasza Doncso hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Esetleg ez mindkét oldalra? Ha ez sem elég a sztereóhoz akkor marad a TDA7265.
(#) Doncso válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Háááát...........nem! Sajnos ezek kevesek, legalább egy ilyennel kellene próbálkozni. Bővebben: Link
Következő: »»   668 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem