Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   142 / 1127
(#) abcdabcd válasza petya0808 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
És amikor a telepítő benne van akkor mit csinál?

Egy ötlet: remélem megtalálod a biosban ott kéne megnézni ahol a winchesterek fel vannak sorolva, (hogy HEAD, CYL, SIZE meg hasonlók) hogy ott módnak IDE van e vagy AHCI illetve ahány bios annyi féle kiírási lehetőség:
-esetleg SATA vagy Compatibility vagy SATA+IDE, egyéb

Mert a gyanúm hogy a sata-s winchesteredhez nincs fent a sata driver a windowsban és eddig kompatibilis módban volt, és nemrég valahogy átállt (áramszünet után megzavarodott vagy csak merül az alaplapi elemed, vagy akármitől) sata módra és esetleg ezért nem indul...

Viszont azt még most se egészen értem hogy amikor van benne telepítő akkor hogy indul meg mit csinál olyankor... Normál módon elindul úgy ahogy kéne a windowsnak?

Illetve lehet magában csak az alaplapi elem lemerülése hülyíti meg.. hány éves az alaplapod?
(#) bbb válasza petya0808 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Ez egyszerű. A win7 indítófájlok az IDE vinyóra kerültek, illetve ha csak telepítőlemezről indul, akkor oda is csak félig.

A megoldás:
Telepítő betesz, elindít (a telepítőt!)
Megkeresed a rendszerbetöltő javítása vagy hasonló nevű pontot és hagyod, hogy megcsinálja.
Ha ez sem segít (esetek 90%-ában szokott segíteni!), akkor jön a nagyobb művészkedés, amihez mondjuk az EasyBCD programot tudom ajánlani. (Ehhez először beindítod a 7-est, aztán a programmal megjavítod a rendszerbetöltőt, adja magát hogyan kell)
(#) ptesza válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Igen láttam ,meg van is még egy.Az egyik szabvány volt , a másik egy picit magasabb de rövidebb. Az még megvan, a szabványt kikunyizta egyik haver a gamer gépjébe, egy nagyobbacska codegent dobtunk ki belőle.

Egy biztos jó nehéz , halk, meg mindegyiken volt 2 led hátul.

Ha nagyon muszály egy kis faragással be lehet tenni normál gépbe is. ( 3 furat).

Bocs a gyenge képekért , a telcsim ennyit tud.
(#) paladin hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Sziasztok van nekem egy szamitogepem na szoval az a baja indulasnal nem sipol de etol megy van bene alaplapos video kari aval megy jol de ha bele teszem a gf 7800 le video karit aval csak 5-6 ujra inditasra indul el de az is ugy ha kikapcsolom a tapot de utana megy szoval mar mindent meg probaltam . ja igen ha bene van a video kari akor a gep elindul csak kep nincs legy szi segitsetek ELORE IS KOSZI
(#) didyman válasza ptesza hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Baja aztán ennek is akad bőven. Bár egyik sem komoly.
(#) didyman válasza atika73 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Mi az a "nem talál a kártya"?
(#) didyman válasza petya0808 hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
6000mhz, ilyen nincsen. A helyes mértékegység a MHz, a procid meg nem 6GHz-es, hanem 6000+-os PR-rel rendelkezik.
A W7 jelen esetben el tud indulni mindkét SATA módban, AMD alá elvileg ismeri az összes kombinácót. Minden bizonnyal a boot manager lesz hibásan felrakva. A BIOS-ban elsőnek kéne beállítani a SATA lemezt, hogy ha az IDE bekerül, ne boruljon fel a sorrend, de sanszos, hogy a rendszer is már eleve D: kötetként kezeli a saját lemezét, ekkor a rendberakása elég macerás lesz, elég sok program félreműködhet miatta.
Ja, a CD-re nem kerül semi félig, annak van saját betöltője amivel a merevlemezt indítja.
(#) sardi_hunor válasza paladin hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
udv!

nezd meg h az AGP csatlakozod hanyszoros adatatvitelttud es a kartya is mennyit tud?Ha a kartya 8x os es a slor csak 4x es akkor lehet az is problema.de a legvaloszinubb az h a bioszban allitsd at primari video adapter-nek a videokartyat es ne az alaplapi legyen.
Nekem is volt egy ijen problemama es ez volt a gond.
(#) didyman válasza paladin hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Bocs a kérdésért, de hány éves vagy? A géped darabjait mi találjuk ki, vagy leírod azt is, csak valami szebb nyelvezettel? Főleg a tápegység érdekes és NEM, nem elég annyi, és úgy, hogy "400wos", hanem a márkája, típusa, évjárata kell.
(#) didyman válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
LE nincsen AGP-ben, csak GS tudomásom szerint. De ha lenne és a deszka natív AGP4x-es, akkor sem lehet gond az AGP8x kártyával.
(#) sardi_hunor válasza didyman hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
A kotekedes nem szep dolog.

Ja es lehet h nincs AGP-ben az a fajta kartya, de attol meg lehet az a gond h nincs elsodlegesnek beallitva a kartya.Nekem peldaul volt ijen gondom es PCI-e slotos alaplapnal.
(#) Kicsa válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Köszönöm szépen a linket!
Elég jó kis tápnak tűnik a tesztek alapján,és megbízhatónak. Haverodtól van esetleg valami tapasztalat a hangját illetően? Vizes gépbe menne,csak azért...Egyébként most is Pesten vagyok,szerintem januárban el is tudok szaladni érte személyesen. (2500 posta kicsit sok )
(#) djgombi hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Tisztelt fórumozók!
Tegnapi nap vettem észre film nézéskor a következő jelenséget ami a képen is látható. Ez a szebbik változat. Ezután már átment a kép egész pirosba és semmit se lehetett kivenni belőle. Utána teljesen újratelepítettem a videó kártyát és nem is jelentkezett a baj egész mostanáig. Most kivettem a gépből és az alaplapit használom. Lehet, hogy bedöglött a videokártya?
Típusa: Nvidia Geforce 6600 Gt
Üdv djgombi
(#) marcall válasza djgombi hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Üdv!

Több mint valószínű,hogy annyi a VGA-nak! Memória vagy GPU hiba azt hiszem! De le is tesztelheted a VGA ezzel a tesztel!
Video Memory Stress Test : Ezt töltsd le!
(#) didyman válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Kötekedés? Pontosan hol?
Az AGP4x/8x-ről és azok kompatibilitásáról beszéltem egyébként az idézett hozzászólásban, nem a PCIE-ről. Az elsődlegesnek beállított kártyát azt hagyjuk, mert nem onnét vérzik a dolog, hiszen néha elindul, az meg nem emiatt lesz első sorban, viszont ha BIOS buhera közben a valószínűbb bűnös, a tápja elszenderül és magával viszi a fél gépet, akkor valóban okafogyottá válik a hibakeresés.
(#) didyman válasza djgombi hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Táp, kártyán kondik itt is gyanúsak, érdemes megnézni.
(#) sardi_hunor válasza djgombi hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
szia!

Nezd meg a VGA kartya csatlakozo koruli kondenzatorokat h felvannake puffadva. ha nincs akkor a vga kartyadon levo kondikat ellenorizd. ha ott sincs baj akkor valoszinu h az lessz a gond amit Marcall is emlitett, GPU vagy Ram hiba. ellenorizd egy VGA stressz programmal.
(#) sardi_hunor válasza didyman hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Bocsanatot kerek toled dydiman en ertettem felre a dolgot. igazad van a 4x-es slot-ban siman fut a 8x-os kartya mert nalam is ugy van csak nem 8x-os sebesseggel fut hanem4x-esen.

es megegyszer elnezest kerek.
(#) djgombi válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Tegnap valami olyasmit irkált a win, hogy az illesztő szoftver működésében hiba lépett fel de már helyreállt. És ezután megint jó volt a kép egy darabig. Kipróbálom nemsoká a progit. Csak vissza kell tennem a kártyát a gépbe. Nincsenek a kondik felpúposodva.
Üdv
(#) sardi_hunor válasza djgombi hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
torold le az illeszto progit es toltsd le a legujabbat es install fel. majd egy vga stressz teszt.

az jo ha nincsenek pupos kondik.ha az uj illeszto sem oldja meg akkor valami fizikai hiba. talan tulmelegedes. nem artana ha a huto borda es a GPU koze uj hutozsirt kennel.
(#) sardi_hunor válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
ugye nem hasznalsz vga tuningolo programot. mert ha igen kapcs ki vagy szedd le . es nezd meg ugy h hogyan muxik.
(#) didyman válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Semmi gond . Bocs, ha kötekedésnek tűnt, tényleg nem annak szántam.
(#) djgombi válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Nos! Beraktam vissza a karit de most már a win se akar betölteni! Most csak csökkentett módban volt hajlandó elindulni. Nem tudom most mi lesz. Lehet, hogy rendszer újratelepítés.
(#) sardi_hunor válasza djgombi hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Sajnos lehet hogy az lessz a vege.

Egy probat meg er, es a legfrissebb illesztoprogramot installald a kartyahoz.
(#) djgombi hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Újratelepítettem a win-t és utána beraktam vissza a karit de nem változott a helyzet. Így szerintem kiszűrtem, hogy a kártya rossz. Esetleg lehet-e az alaplap a bűnös? Nehogy kidobjam a kártyát és közbe meg alaplap baj van.
Üdv
(#) petya0808 válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Amikor benne van a telepítős rendesen indul kirja h kattintsak vala mire h telepítsem de nem kattintok és simám rendesen normál módon indul a windows. két éves az alaplap. Köszi megpróbálom amit mondtál eligazodok a biosban ha az a baja akkor biztos sikerül.
(#) marcall válasza djgombi hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Üdv!

Ha megnézted az alaplapot és nem láttál rajta púpos kondikat a VGA sín körül akkor arra lehet utalni,hogy rossz a VGA!
De próbáld meg ismerősnél egy másik lapon, hogy ott mit csinál vagy egy másik kártyát kipróbálni a tied alaplapon!
Így teljes mértékben meg tudsz győződni a hiba forrásáról!
VGA vagy Lap!?
De én azt mondom VGA hiba!

Üdv Marcall!
(#) djgombi válasza marcall hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Kipróbálok mindent.
Mindenesetre kösz mindenkinek a segítséget!
Üdv!
(#) sardi_hunor válasza djgombi hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
szia!

Egyetertek marcall-val probalj ki minden lehetoseget mas kartyat a gepedben, meg mas gepben a kartyadat.
de szerintem is kartya problema.

esetleg vizsgald meg az alaplapodat h nincse elegett vagy elfeketedett vezetofelulet a vga csatihoz kozel.

de sztem a gpu kiegett, vagy tulterhelted vagy pedig kiszaradt a hovezetozsir es nem tudott megfeleloen hulni.
(#) djgombi válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Sajnos erre gondolok én is mert tegnap film nézéskor jelentkezett ma pedig játék közben de a mai beadta neki a kulcsot teljesen.
Köszi és üdv!
Következő: »»   142 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem