Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   203 / 489
(#) nurseboy hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Most tesztelem az órát!

Ha simán megy - pontos nagyon .

Ha kikapcsolom vagy kihúzom a konnektorból, és újraindítom extrém mértékben elsíet. Mi lehet az oka?
(#) janocsi válasza Logeen hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia!
A megépített verziót nem írtad le melyik, ezért történnek helytelen hozzászólások. Most azt is jó lenne tudni, milyen az f886 (Dip28) verziószáma. /Úgy emlékszem, f886_3.21 a legutóbbi fúratszerelt változat./
(#) Logeen válasza janocsi hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Prop_bright_886_3.25-ból fordítottam.
(#) janocsi válasza Logeen hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia!
Igen, ez volt az utolsó fúratszerelt verzió a Prop_bright_886_3.25 verzióval. Ezután már csak az SMD verziók jöttek, amely most az SMD_f886_4.49 verziónál tart.
A programod ki tudja írni nevesítve is a napokat több nyelven is, nem csak számokkal.
(#) Logeen válasza janocsi hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Kiírja a napok nevét. Csak nem változtatja a dátumhoz.
Távkapcsolóval, nem célszerű
Reménykedek egy kis asm frissítésben
(#) janocsi válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia!
Már többen is jezték(tük), a 32.768KHz kvarc lehet a fő oka. Azt azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a megfelelő "ajánlott" kapacitásokat a kvarc mellett, meg kell hagyni, mert ebből is adódhatnak ilyen sietési gondok, hibák. (Nézd meg a PCF8583P adatlapját is.)
(#) janocsi válasza Logeen hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia!
Ha már egyszer be van állítva megfelelően a nap sorszáma vagy neve, az már folyamatosan működő lesz, számolja a program. Tehát, holnap is érvényes névvel és sorszámmal fogja kiírni a program, mint a dátumot is.
(#) nurseboy válasza janocsi hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Igen, de én most betettem egy furatszerelt kisméretű, alaplapból kiszerelt kvarcot, és így is ugyanaz.
A program nem csinál semmit?
(#) janocsi válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia!
Legalább egy fix 47pF-os kerámiát is rakj a kiforrasztott trimmer helyére, ez esetben talán, már késni is fog az RTC.
(#) Logeen válasza janocsi hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia!
Valóban, éjfél után átváltott
Meg sem szólaltam
(#) Kocska válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia.

Próbáltam labortápról, így az RTC 8-as lábán 4,66V ot mérek. Táp nélkül 1,98V mérhető. Felhúzó ellenállások a helyükön, én ezt már nem értem
(#) Hp41C válasza Kocska hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia!

Mérd meg, hogy a SCL és a SDA vonalak fel tudnak menni 4V fölé. A program induláskor kiolcassa az időt, a dátumot és a beállításokat. Ezután az RTC -vel nem kommunikál, csak ha állítási parancsokat küldesz neki...

Ha a kezdeti olvasások után nem tudsz 4V fölötti feszültséget mérni, akkor a kommunikáció sikertelen lesz...
(#) kly hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
sziasztok

Lassan kész a menü még 1-2 nap és megvan a first release


kicsit szivat a magyar ékezet , hiába tükrözöm forgatom nem pont olyan mint az eredeti, hol itt hol ott csúszik el 1 bit. wááááá ,.......... egy betűt azért megcsináltam "ü" nem volt túl nehéz.


Bővebben: Link
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szia! Ez káprázatos :eek2: Ez a menürendszer kegyetlen jó!
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
köszönöm , pedig a vidoó elég gagyi , élőben ütős nagyon, ott nincs semmi villogás.

de sajnos nem én találtam ki. youtube on láttam hasonlót én csak leprogramoztam. Persze az enyém többet fog tudni arra azért figyelek....
(#) vicsys válasza kly hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Kár, hogy nem tudom megnézni...
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
fényerőt 9 ig lehet nyomni de nekem már 3 nál elfogy a POWER 4,5V alá esik a fesz és reset.......ahogy kész a program rámegyek az energia átvitelre.
(#) kly válasza vicsys hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
meg kell építeni , nyákom van még ha érdekel!
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Kicsit szórakoztam a táp átviteli résszel..Szerintem egy rezonáns kapcsolóüzemű tápot kéne tervezni miben a primér oldalon lehet állítani a kitöltésen valamilyen mértékben.. Mint látszik egy 21Wattos izzó világít teljes fényen így már melegedik a tekercs ami elég durung de ez a jó!
(#) vicsys válasza kly hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ne hülyéskedj már velem! Inkább töltsd a youtube-ra, ne egy bekorlátozott webhelyre!
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
jól néz ki, szerintem is járható ez az út.

mértél is vagy csak összeraktad?

mennyi ment be? Watt
menni jött ki? Watt
mennyire volt meleg a tekercs ezen a terhelésen?
(#) kly válasza vicsys hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Csak Magyarországról elérhető az oldal lentebb leírt okok miatt. ".hu"-REVERSE kellBővebben: LinkBővebben: Link
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ezzel nem láttam értelmét mert ez csak terhelésre kapcsol be még az egyenirányítást sem lehet rárakni mert nem terhel be nem indul meg..Szerintem egy PC táptrafós valamit kell tervezni ami nem nagy..A hatásfoknak jobbnak kell lenni jóval mert egy ilyen izzót meghajtani a hagyományos módon talán nem is lehetne vagy emelt feszültséggel rengeteg hő formában. A kezem elbírja a melegedést ha ez mérésnek jó holnap megmérem mennyi megy bele mást majd más táppal..Ki 21Watt jön Nekünk a 10Watt elég bőségesen szerintem az mindent kiszolgál az gond nélkül átvihető..
(#) kly válasza vicsys hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
#880684 ben van a link
(#) vicsys válasza kly hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Köszi! Szép munka, gratula!!
(#) kly válasza vicsys hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
szívesen és köszönöm

azért nézz utána a szolgáltatódnál miért nem adott reverset az IP címednek, máshol is pórul járhatsz emiatt.
PL. levelező szerverek sem szeretik ha nincs és SPAM listára raknak.


a védett oldalon van sok fénykép és HEX file is.
(#) nurseboy hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Sziasztok!!

Megvan már milyen kondi kell az RTC-hez, hogy pontos legyen az óra?

Vagy ki kell kisérletezni?
(#) patexati válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Vedd ki a timmerkondit,hogy úgy siet vagy késik?
(#) nurseboy válasza patexati hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Siet mint az állat!
(#) kly válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
szia

szerintem ha sokat siet akkor az nem biztos ,hogy a kondi miatt van.Arra gondolok hogy az 1Hz esetleg nem egy herz hanem valami zavar belejön néha ami megrángatja és ettől egyből meglódulhat a PIC számlálója.
akár több percet is előreugorhat....

persze ettől a fajta hibától csak sietni tud.
Ha van szkópod nézz rá.
Következő: »»   203 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem