Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   207 / 607
(#) Bassmester válasza ODU hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Így van, a réz volna az igazi, csak ne lenne olyan pofátlanul drága. Már nézegettem itt-ott EPH sínt, pl.: ez a 30x10 mm-es, abszolut tökéletes volna, de 9000 Ft/m az ára és 4m-es darabban adják :no:
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Bővebben: Link

Náluk szoktam vásárolni szfváron ,de úgy nézem szekszárdon is van boltjuk. Egy kis e-mailezést megérne.
(#) ODU válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Miskolcon is van vmi bolt ahol vágnak le méretre, múltkor egy 4×4×1cm-eset hoztak nekem, tán 300ft volt, azt ketté vágtam, és abból ment rá a hűtőtönk. Vicces, mert csak a hűtőtönk nélkülit fényképeztem le de a sarokban lehet látni hogy a másik modulon van. Tökéletes, mert éppen csak a hirtelen hőmegfutásokat vezeti el, a nagy borda pedig hatalmas.

P1010052.JPG
    
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Köszi az infót, legközelebb ha ilyesmi kell, felhívom őket
Épp az előbb fejeztem be a sztereó hidam tesztjét. Megfelelő a 20x6mm-es alu sin is.
Egyetlen apró hibát vétettem a hűtőnél, mégpedig azt, hogy a hőérzékelő TIP tranyót a ventillátor közelébe szereltem ezért a borda vége 16C-kal melegebb. Sebaj, holnap átrakom a TIP-et a végére, hogy előbb felpörögjön a venti.
A teszt:
Üresjárati tápfesz, +/-39V, terhelés: 8 Ohm (kantál)
Üresjárati teljesítmény felvétel: 21W (600W kapcsitáp, ventillátorok, stb)
1 kHz-es szinuszjellel mértem, a kimeneti Vpp-t 41V-ig tudtam növelni (mivel hidalt), ekkor elkezdett az alsó hullám laposodni. (talán a negatív tápágam gyengébb egy kicsit?)
Terhelés alatt a tápfesz +/-35V-ra esett, ennél a tápfesznél mértem a 41V-ot, 8 Ohm-on ami 210W leadott szinuszos teljesítmény.
Az erősítő öszteljesítmény felvétele ekkor 297W volt, a tápot nem állítgattam, de lehet hogy jobban is ki tudtam volna "hegyezni".
Egyszerre egy csatornát mértem, de csinálok majd még egy 8 Ohm-os műterhet és megmérem egyszerre is, mert kiváncsi vagyok, hogy mit bír a táp. Valószínű hogy ehez már gyenge lesz.

Mindenkinek:
Ha komoly célotok elérni a 200W szinuszt, akkor a brutális tápegység és a hatékony hűtő mindenképpen meglegyen ! Amit a képeken bemutattam, az épphogy csak megfelelő, tehát attól csak jobbat ! :yes:
(#) datamoon250 hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
sziasztok. szakmai segitségetekre lenne szükségem erősitő épitésével kapcsolatban. lehetséges-e,hogy két egyforma végfokot épitek,(pl:tda7294) és ezt a két végfokot sorba kötöm egymással? tehát első végfok hangfal kimenete megy a második végfok bemenetére.és igy a második végfokra mennének a hangfalak. lehetséges?
(#) Bassmester válasza datamoon250 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Ne csinálj ilyet! :no:
Honnan jött ez az agyament ötlet?
(#) datamoon250 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
még kezdő vagyok erősitő épitéssel kapcsolatban,csak egy gondolatmenet volt hogy igy dupla teljesitmény lehetséges.
(#) Bassmester válasza datamoon250 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Így nem lehetséges. Építs meg jól egy sztereó 7294-et, 300VA-es táppal és szerintem nem fogod keveselni a teljesítményét
Ha meg mégis, akkor még egy 300VA-es táp és hidalt modulok. Ilyen egyszerű.
(#) datamoon250 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
köszönöm a segitséget,még abban szeretném segitségedet kérni hogy a tápjára van valami számitási lehetőség? tehát hogy mekkora kondi meg dióda kell hozzá? és van nekem egy 220/110v-os 750w-os trafóm.110v-ot le lehet valahogy folytanipl 40-50v-ra??
(#) feccus hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Sziasztok.
Tudnátok nekem segíteni abban hogy,szeretnék egy erősítőt építeni,amelyben 2db hidalt tda7294 van,csak azt nem tudom hogy ,milyen legyen a tápja?
Előre is köszi:Fecó
(#) ptesza válasza datamoon250 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Lemezes vagy torid trafó?
(#) datamoon250 hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
lemezes
(#) Bassmester válasza feccus hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Minimum 600W-os, csatornánként tehát 300VA trafó, 35A-es Graetz és 2x10.000 µF puffer.
(#) feccus válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Köszi.
A végfok részével boldogulok,egyedül a táp szokott problémát okozni.Gondoltam arra is hogy a két végfokot,két külön tápról hajtanám,viszont annak az árából szerintem futná egy izmosabb trafóra is.
4ohm-os hangfalakkal terhelgetném.
az stimmel hogy 600w-os csatornánként 300VA,viszont azt nem tudom hogy +- fesz. mennyi legyen a 4ohm-os hangfalak-hoz.
(#) ptesza válasza datamoon250 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
A legkorrektebb az lenne ha a szekundert áttekertetnéd úgy ,hogy legyen 4 db 29.5V különálló tekercsed . Esetleg meg lehetne kérdezni egy tekercselőt ,mennyiért alakítaná át.
(#) datamoon250 válasza ptesza hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
köszi szépen a segitséget. ezt fogom tenni.
(#) Bassmester válasza feccus hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
4 Ohm-ra nem érdemes hidat csinálni. Célszerűbb volna a TDA 7293 párhuzamos kapcsolása.
(#) Zosi hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Rendeltem 25A-es hidat meg 600VA-es trafót
(#) Zosi hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
A 7294-nek hány K ohm-os potméter a legjobb hangerőszabályzásnak?
(#) feccus válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Nincs esetleg valami jó kapcsolásod az említett TDA7293-hoz? Vagy inkább próbálkozzak a szimpla TDA7294-el?
4ohm-os hangfalaim vannak itthon,és pillanatnyilag nem tervezek hangfal cserét,vagy esetleg mit tudsz ajánlani ami 4ohm-on erőteljesen "zörög" és strapabíró?
Köszi.
(#) nikolatesla válasza feccus hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Guglit nem használod?
GOOGLE
Itt néz szét.
(#) ECL82 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
47K megfelelő erre a célra.
(#) Zosi válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
50K-t kaptam a boltba gondolom nem sok a különbség?!
(#) ECL82 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Megfelelő. Ha lehet logaritmikus legyen, tehát A jelölésű.
(#) Zosi válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Akarod mondani B mert az logaritmikus.
(#) ECL82 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Nem, A logaritmikus, B lineáris!
(#) Zosi válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szerintem meg fordítva valaki más?
(#) Robi85 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
A a lineáris, B a logaritmikus, de vannak olyan potik pl az ALPHA gyártmányok, ahol felvannak cserélve a jelzések. Én igy tudom, de lehet, hogy rosszul.
(#) Zosi válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Egyetértek!
(#) ptesza válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
A :Linear
B: Log
C: AntiLog

Piher adatlap szerint.
Következő: »»   207 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem