Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   150 / 316
(#) irka válasza irka hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Tud valaki segíteni a hozzászólásomra?
Előre is köszönöm!
(#) skero válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szerinted a képen lévő módosítás életképes lehet a középszabályozás véget végrehajtott módosításomban?Eredeti preamp.
(#) ZSozsóó válasza skero hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Minden további nélkül...
Arra azért figyelj, hogy a bc5XX tranyókból az A,B vagy C jelölésűt veszed, mind más más feszültségekig jó, ha jól emlékszem. Nézz utána a katalógusban!
(#) ZSozsóó válasza hapro hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Látod, pont "ez" történt velem is, mikor a kimenetemen levő 10MHz oszcillációt a visszacsatoló ellenállásra tett kondival akartam orvosolni. Minél inkább lassítani akartam az áramkört, annál nagyobb amplitúdójú lett a gerjedés, pedig pont ellenkezőleg kellett volna lennie! Érdekes, meg kell szkópolni, akkor kiderül, hogy mi a baja
Mennyivel változtattad az r23-at?
(#) skero válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Köszi. A feszültség tűrés teljesítmény tranyóknál van inkább betűvel jelölve. A kis BC-k nél az erősítési tényező és a bemeneti impedanciában van külömbség, B jelzésűt fogok használni. Még egyszer kösz ,hogy ránéztél a rajzra.
(#) ZSozsóó válasza skero hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Jogos, kevertem az 546/547/548 al...régen szívtam emiatt, ezért jutott eszembe!
(#) bokanyim válasza irka hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Üdv!
Én is figyelmen kívül hagynám a 2.sz. kivezetést mivel gyárilag én úgytudom hogy a humbuckereket sorba kötik(lényegében 2 single-coil) és ettöl lessz zajmentes...szerintem azt a bekötést te félre értetted, mert a piros és fehér kábelel köti sorba a két hangszedőt ugyanis meglehet oldani hogy felezhető legyen a humbucker.Remélem tudtam valamenyit segíteni...
(#) ECL82 hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Az egyes képen egy-egy aktív és passzív bemenet van, szeretnék egy bemenetet használni kettő helyett, a kettes képen látható megoldás müködőképes?
(#) irka válasza bokanyim hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szia bokanyim!
Magam is így gondoltam, nálam hozzáértőbb megerősítését vártam. A második, tervezett bekötést az elvi elrendezés miatt vettem számításba. Az bizonytalanított el, hogy a rajzon a Hb-ből az enyémmel ellentétben 5 szál kanóc jön ki.
Köszönöm a válaszodat!
(#) kopaszs hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Sziasztok valaki tudna nekem segíteni hogy a a belinkelt video azt a szóló hangszínt milyen torzítóval lehetne elérniBővebben: Link
(#) karpi válasza kopaszs hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
'62 -es Stratocaster es egy Fender Twinreverb .
(#) ECL82 válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Agyaltam, plusz nézegettem egyéb kapcsolásokat is, azt hiszem hogy a rajz szerint már jó lesz, csak rábólintást várok! Előre is kössz.

input3.GIF
    
(#) csoka69 válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 5, 2011 / 1
 
Szia!
Az a lényeg ezeknél a bemeneteknél, hogy az alacsony szintű jel (pl.: közvetlen a gitár passzív hangszedője) osztás nélkül kerül az első fokozatra, a nagy szintű jel pedig (pedál, aktív hangszedő) egy osztón keresztül.
Általában 68k-68k-val szoktál "felezni" a jelszintet.
Tehát neked úgy kell, ahogy az "input 3" képen van.
Ha magas szintű jelet kötsz rá, akkor a kapcsoló legyen zárva, ha alacsony, akkor nyugodtan lehet ott szakadás.
(#) ECL82 válasza csoka69 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Köszönöm szépen a választ.
(#) csoka69 válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Várj, bocsi!
Elnéztem a rajzodat!
Osztót kell képezz 2 ellenállással, tehát a kapcsolót a jelúttal sorban lévő ellenálló után kell tenned.
Pont mint a mellékelt képen.

Még1x bocsi.
(#) ECL82 válasza csoka69 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Értem, hát köszi szépen, hogy szoltál!
Mi történt volna ha marad az én rajzom?
(#) csoka69 válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Igazából semmi probléma, az előző fokozat erősítését befolyásolta volna, de nem nagy mértékben.
Sikerült kipróbálnod?
Lehet még játszadozni az értékekkel...
Meghallgatni közvetlen gitárral, majd egy pedállal, és belőni azzal az osztóval, hogy ne legyen akkora különbség a 2 szint között, ami az erősítőbe jut.
Tehát a magasabb szintű jelet "hozzábutítani".
(#) ECL82 válasza csoka69 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Értem köszi! Sajnos nincs elöttem a kapcsolás, a kipróbálás még várat magára. Be fogom majd lőni a jelszinteket. Köszi szépen a segítséget!

Esetleg egy trimmpotiból készült oszókkal belőni a szinteket, majd helyettesiteni őket a megfelelő értékü ellenállásokkal?
(#) bokanyim válasza irka hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Hello!
Igen, mert a jobb minőségű hangszedőkböl már 5 kivezetés van névszerint: slug coil - hot
slug coil -negative
screw coil -hot
screw coil - negative
ezekböl a slug coil negative és screw coil hot kivezetést szokták összekapcsolni ez a sima humbucker megpróbálom demonstrálni hogyan kell bekötni úgy hogy felezhető humbucker legyen.a képen a hídi hangszedő is humbucker csak single coil méretben azt nemkell számításba venni.Ja és a push pull potit meg helyettesíteni lehet sima 1áramkörös vagy 2áramkörös kapcsolóval.
Üdv!
(#) csoka69 válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Elég hozzá egy trimmer is, azt helyettesíted 2 ellenállásból felállított osztóval.
Úgy a legegyszerűbb... kiméred, majd helyettesíted az ellenállókkal.
Javaslom inkább, hogy az R1 ellenálló helyére rakj be egy potit, és azzal szabályozz.
(#) kopaszs válasza karpi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Hello én torzítóra gondoltam ami ilyen hangot produkál nem tudom hogy amit írtál azok közül valamelyik az de szerintem nem mert az egyikre egy gitárt a másikra meg egy kombot dobott ki a google.Én torzítóra gondoltam meg valami rajzra amennyibe te is arra gondoltál akkor ne haragudj tudatlanságomért.
(#) ZSozsóó válasza kopaszs hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Igazából azt a hangot az a cucc párosítás hozza! Ez klasszikus párosítás, mint a vintage marshallhoz egy les paul...Torzítóból pont ilyet biztos nem tudsz csinálni. Pláne, ha más a gitár...Próbálkozni lehet, inkább valami enyhe kompresszor esetleg. :nemtudom:
(#) kopaszs válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Hello nekem egy Squier Bullet Strat gitárom van akkor ezek szerint lemondhatok erről a hangzásról ugye?
(#) karpi válasza kopaszs hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Kene egy Buffer ->eloerosito+kompreszor+enyhe torzitas, EQ( hangszin szabalyozas)-> reverb( rugos HAMMOND utozengeto de ha nincs digitalis is megteszi ).
De ez csak nagyon hozzavetolegessen kozeliti meg az adott hangzast .
A Squier OK lenne , ott egy gitarerosito szol ami kozep hangszin savban sol nagyon, 100-4500Hz .
Mindenesetre Fender tipusu , rugos zengetovel. Valoszinuleg elektroncsoves erosito , enyhe torzitaig vezerelve.A hangszoro +doboz is hozzajarul a hangzashoz .valamint a felvetel elegge amator es nem tul jominosegu.

Amilyen hangzast az illeto gitaros szeretett volna az Itt halhato..de halgass tobb szammot is Hank Marvin ,"The Shadows".Eredetileg VOX-AC 30 es a Stratocaster +viszhang volt a hangzas "titka" , es jo vastag/feszes tidszta uj hurok (0,11) .Itt egy "medley" a Shadows egyuttessel itt halhato a vilaghires Str...ngzas az emlitett felallitasba * Strato,VOX,+visszhang)
(#) karpi válasza karpi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Meg anyitt hogy a szamokat kell hagyni , jonnek egymas utan automatikussan .( azt gondoltam hogy egy osszemikszelt szam lessz az elso link de latom teljes szamok amik automatikussan jonnek egymas utan ).Ha osszeadod a nezetsegi szamokat elamulsz hany millio gyulik ossze.
Sok gitaros alma ennek a hangzasnak .
(#) kopaszs válasza karpi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Hát igen pedig az a kor talán nem is volt ilyen dolgokban fejlett talán nem is igen voltak torzítók.
(#) kefe13 válasza kopaszs hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Csao, hát a The shadows t úgy 58-60 tól lehet számolni, és 62 ben üvöltött a fuzz, de lehet előbb is
Bővebben: fuzz 62 ből


The Shadows (wiki)
(#) kopaszs válasza kefe13 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Van fuzz t... de az meg sem közelíti azt a hangot amire én gondoltam.
(#) kefe13 válasza kopaszs hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Nem is azért írtam
Egyébként szerintem, egy megfizethető pod, twang, vagy crunch modellje, némi chorusal vagy deleyel, , elég szépen megközelítené a bulettel a hangot amit keresel.
(#) hapro válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Egy 220 ohmos trimmert tettem sorba a 100 ohmmal. Így kb 300-100ohm között változtattam az értéket. Majd átnézem szkóppal ha lesz hozzá időm, és kedvem.
Következő: »»   150 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem