Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   46 / 199
(#) _JANI_ válasza storm hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
A kimeneti 100K-s ellenállás rossz helyen van.
Ellenőrizd a feszültségeket a LM071-es lábain.

[OFF]niedziela : Jogos...
(#) storm válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Ennyi volt a hiba hálás köszönet a segítségetekeért Át tettem az ellenállást és mostmár megy rendesen
Igazatok van elnézést kérek.
Szerk.: Lenne itt még valami.. Ha rákötöm a gépre működik rendesen viszont hogyha nem szól zene akkor is pislog az első 3 LED Potmétert is tettem be de az se csinál semmi még akkor se ha teljesen lehúzom a földre akkor se ha lehúzom a gépről, tehát szabadon van a kimenete akkor 1 led se világít.
(#) brato válasza niedziela hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Üdv!

Bocs, hogy beleszólok, de a netről letölthető portable sprint layout. Lehet, hogy nem az eredeti fejlesztő csinálta, hanem buherálta valaki de létezik.
(#) niedziela válasza brato hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Rákerestem, tényleg van
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
sok értelme viszont nincs.
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Dec 15, 2010 /
 
Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni egy rajz helyességének vagy helytelenségének ellenőrzéséhez.
Egyszerű LED fűzért akarok építeni. Hasonló nyitófeszültségű LED-eket válogattam, kék vagy fehér nem lesz benne. Jó a rajz? Az előtét ellenállásokban nem vagyok biztos, abban is kellene segítség.
Előre is köszönöm.

LEDkar.jpg
    
(#) solti_imre válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
HA a rajz és a LED-eken eső feszültség, valamint a LED-ek árama stimmel, akkor:

- Nem kell előtétellenállás (2.4V*5=12V)

- Egy sor áramfelvétele megegyezik 1 db LED áramfelvételével, mivel sorba vannak kötve. (tehát nem 75, hanem 15 mA!)

- 66 sor áramfelvétele tehát 1A

Személyes véleményem: a 2.4V -os LED nyitófesz érdekes...
(#) mex válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Szevasz.
Nem jól számoltál.Az öt sorbakötött leden is csak 15mA folyik át, nem pedig 75. Egyébként az sem biztos, hogy 12V tápfeszültség mellett 100 ohm előtétellenállással a kialauló áramerősség 15mA lesz. Egyrészt a különböző színű ledek nyitófeszültsége eltérő, de szerintem egyik sem éri el a 2,4V-ot, másrészt ha a tápfeszültség ingadozik, akkor az átfolyó áram is ingadozni fog.
Köss sorba az eredeti elképzelésed szerint öt ledet, valamint a 100 ohm os ellenállást,ezenkívül egy multimétert árammérő állásban, kapcsold rá a tápfeszültséget, és mérj. Ha a kialakult áram 10-20mA közt van, akkor maradhat a 100 ohm, ha kisebb, akkor csökkenteni kell, ha nagyobb, akkor növeld az értékét.
Az így beállított ötös sorokból már annyit kapcsolsz párhuzamosan, amennyit csak akarsz, (illetve amennyit a táp elbír).
(#) (Felhasználó 51715) válasza solti_imre hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat. A nyitófeszültségek meglehetősen változóak, 2,1-2.4V-ig, így a legnagyobbat vettem alapul, mert még tűréshatáron belül vannak.
Megfogadom a tanácsotokat, méregetek.
Üdv
(#) David.zsombor hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Sziasztok itt egy "portable"(minden használat előtt ki kell bontani) Layout 5.0 ÉÉÉs magyar ezt már vagy egy éve kaptam és azóta is kincsként őrzöm. remélem segít nektek.Neem mos találtam ki.Felrakom a kitömörített fájlokat több részben.(több mint 2 mb)Ha letöltöttétek és kitömörítettétek akkor egy mappába kell tenni az összeset (különben nem Működik)
(#) David.zsombor válasza David.zsombor hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
A második rész.Nyiss egy új mappát pl layout névvel és mindketőt ebbe tömörísd ki.(az első csak a makros enélkül is műkösik)
(#) hapro válasza David.zsombor hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Szerinted mennyi idő múlva törlik innen?
(#) David.zsombor válasza hapro hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Miért?
(#) hapro válasza David.zsombor hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
illegális
(#) David.zsombor válasza hapro hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Ja mert fizetni kéne érte?ahonnan én töltöttem le az már megszűnt Innen már nem megy:Bővebben: Link
(#) niedziela válasza David.zsombor hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Ez nem portable, a portable egy fájlból áll.
(#) David.zsombor válasza niedziela hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Mindegy ha csak egyszer akarod használni akkor csak az exe-t kibontod a zip-ből és működik.
(#) niedziela válasza David.zsombor hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Ez egy sima SP program, nem elég csak az exe fájlt kibontani és futtatni. De hagyjuk ez nem ez a téma, és messze van a valóságtól amit írsz.
(#) David.zsombor válasza niedziela hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Jó mindegy nekem valahogy így működik.
(#) ludasmatyi90 hozzászólása Dec 28, 2010 /
 
Sziasztok. Volna itt egy segítőkész személy, aki segítene egy digitális műszer nyákjának megtervezésében?
Egy ICL 7107es feszmérőről van szó. A nagy része megvan. A gondom a kijelzővel kezdődik. Az eagle tervet csatoltam.2 darab Kingbright DA56-11GWA tipusú kijelző pihen a fiókban. Ezt kellene rátervezni, úgy, hogy a kijelző a forrasztási oldalról legyen látható.
Nem találok hasonló kijelzőt az eagle könyvtáraiban. A másik pedig, az, hogy valahogy forgatni, vagy tükrözni kell, kicsit összekeverdtem benne...

Köszönöm szépen a segítséget.
(#) san398 válasza ludasmatyi90 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Szerintem ez pont jó lesz neked: Bővebben: Link
(#) David.zsombor hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Sziasztok egy nagy feladatot adnék valameijik vállalkozó kedvű nyákrajzolgatónak .Meg szeretném építeni a Heed canamp fejhallgató erősítőt és megkérnék valakit hogy tervezzen egy ilyen nyákot:Canamp és ilyen
Trafóval. Kéne rá bekapcsolást jelző led és egy ki/be kapcsoló gombnak hely.Köszönöm szépen.
(#) brato válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Üdv!

Ha jó neked, ez a nyákrajz canamp alapján készült csak stereo.

FHerosito.LAY
    
(#) David.zsombor válasza brato hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Az is stereo csak kettős műveleti erősítő van a gyáriba.Köszi.
(#) David.zsombor válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Hát ez jó lenne de én úgy akarom elérni mint a gyáriban hogy nincsenek vezetékek hanem minden a nyákon van. Én sajnos nem nagyon értek a nyáktervezéshez.
(#) David.zsombor hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok nekem is kéne egy kis segítség.Szeretném megépíteni első erősítőmet. A Canamp fejhallgatóerősítőre esett a választásom. Nagyon megtetszett a gyári nyákja(nem kell vezetékezgetni) megköszönném ha valaki tudna segíteni.Bővebben: Link
(#) brato válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 9, 2011 / 1
 
Meg csinálom neked, de akkor kell a stereo poti és a csatlakozók adatlapja a pontos méretek miatt. És a műveleti erősítő tipusa is amit használni akarsz.
(#) fantom45 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 9, 2011 / 1
 
Megtervezhetem csak ha nem olyan sürgős, tehát a jövőhétre lesz kész de az eleje felé. Úgy legyen rajta minden hogy be/ki csatlakozó is benne legyen a panelba? És a ki/be kapcsoló gomb az milyen legyen? Add meg ezeket az alkatrészeket és EAGLE-el megcsinálom.
(#) David.zsombor válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Köszönöm.nem sürgős.az alkatrészeket belinkelem.A tápba nem vagyok biztos ugye 2x 9v os kell?A bemenethez a Be ki is a nyákon legyen.Ami nem a nyákra kell az a bekapcsolást jelző led, a 230v-ot ki/be kapcsoló és a 230v be ezenkívül minden.Poti Ellenállás Jack Ki Diódahíd Kondi Fólia RCA Biztosíték foglalat Erősítő Vagy ez De úgy látom a lábkiosztásuk ugyanaz. 9v
(#) fantom45 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Még az a kérdésem hogy muszáj hogy minden 1 nyákon legyen? Szerintem jobb és egyszerűbb ha a táp és az erősítő 2 külön NYÁKon van.
Következő: »»   46 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem