Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró probléma
Lapozás: OK   20 / 42
(#) rolitechno válasza ptesza hozzászólására (») Jan 10, 2011 1 /
 
Csak azt mondtam ,ne csak azt írd hogy "nem ajánlott" ,hanem azt a méretet ami szerinted jó. Mert arra én is kíváncsi lennék,bár eszem ágában sincs szobába 40es hangszórót használni.
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 10, 2011 1 /
 
A moderátorok szellemében: "használni kell a keresőt".

A fórumban nagyon sok helyen le van írva (tudom, mert én írtam le), hogy a szélessávban működő dobozoknál érdemes elkerülni a belső állóhullámok eloszlása miatt azt az állapotot, amikor a belső méretek megegyeznek egymással, vagy egymás egész számú többszörösei. Így gyakorlatilag bármilyen más dobozméret jobb, mint a négyzet alapú (50*50).

Persze, ha csak mélytartományban szól, akkor ez kisebb jelentőséggel bír.

A 40-es SPA hangszóróhoz tényleg a 100l körüli zárt dobozok a legkevesebb kompromisszummal használhatók, ha cél az is, hogy elfogadhatóan szóljon. Persze maga a hangszóró ettől még a "nem ajánlott" kategóriába tartozik.
(#) gida válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 10, 2011 1 /
 
Tehát egy 100-110 literes dobozt épitsek neki és akkor lesz valami hangja ami esetleg elfogathato is lesz. Esetleg valakinek valami rajz vagy maradjak a tégla test alakunál?
(#) rolitechno válasza gida hozzászólására (») Jan 10, 2011 1 /
 
A 110L-t el is oszthatod ,pl.(belső)45x65x37mély re is.Ekkor a hangszórót szintén középre érdemes beépíteni és a csillapító anyagokat se felejtsd el.Nem kell kitömni csak belül burkolni! A nyitott dobozt nem ajánlom még mindig.Elhiszem hogy vagány a 10es sub cső,de a hangminőségre ,komolyabb mérnöki számítások nélkül káros lehet.
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 10, 2011 1 /
 
Ezért szeretem szélessávúnál a horn kialakítású hangládákat. Igaz hajlamosak a rezonanciára egy ponton,de a hangjuk igazi hangszerhez illő(jó hangszóróval)...
(#) rolitechno válasza ptesza hozzászólására (») Jan 10, 2011 1 /
 
Lehet hogy neki ez a hangszóró tetszik. Bár én SAL helyett inkább a videotonra jukadok ki ha olcsón szeretnék szép mélyet max 100W ig.
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 10, 2011 1 /
 
A doboz oldalfalára tett csillapítóanyag kb. semmit nem ér. Szóval fölöslegesen van ott.
Nem osztani kellene, inkább merevíteni, mert anélkül ekkora doboznál normális mélytartomány nem várható.
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 10, 2011 1 /
 
Kérdés, hogy mi tetszik rajta? Nehéz pozitívumot mondani SPA-kkal kapcs.
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
A merevítés fontosságát ennél a tipusú témánál el tudom képzelni,de hirtelen nem tudnám elmagyarázni...segítenél
(#) rolitechno válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Valahogy mintha megsemmisíteni a doboz oldalfala a frekvenciákat a rezgésével...vagy nem is tudom inkább
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
A doboz térfogatváltozással próbál reagálni amikor a hangszóró megszólal, ez a jelenség leginkább mélytartományban érhető tetten, merevítés nélkül csökken a doboz jósága (Ql), ezzel pedig csökken a hangnyomás mélytartományban.
(#) gida válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szia! Te milyen ládát ajálnál ennek a fajta hangszórónak?
Esetleg dobozterv?
(#) rolitechno válasza gida hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szia! Ha még mindig az SPA4050 ,akkor előbb el kellene mondanod ,hogy mit is szeretnél. Ha minőséget akarsz ,akkor csak zárt ládát javaslok. Ez egy 40cm es hangszóró ami már elég nagynak számít szobában hangosítani...
(#) gida válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Ugymond normális mély hangot szeretnék kicsikarni belölle
Szobába lenne halgatva mély kiegészités gyanánt. Nekem ingyen volt és azért akarok valami ládát csinálni neki amugy pénzt nem adtam volna érte sosem.
(#) ptesza válasza gida hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Na ezt most nem értem. Mi a bajod vele? Ha azokat a szempontokat nézzük amikhez értesz?

Jól néz ki , jó nagy , biztosan jól bufug.
(#) gida válasza ptesza hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Bajom nincs vele max az hogy nagy de se baj mert el fér.
Valami ötlet esetleg akkor doboz tervre van valakinek?
(#) rolitechno válasza gida hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Tessék Ez szerintem a szobádat is átrendezi ha jól meghajtod a hangszórót ...reméljük nem 18"os való bele...

2eztde8.gif
    
(#) gida válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Köszi a tervet.
Reménykedek hogy tesz még fel valaki nekem tervet vagy ad tanácsot. De ha nem akkor megprobálom ezt a tervet.
(#) rolitechno válasza gida hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Javaslom ,hogy a 600x600 at csökkentsd le 500x500 ra ,a két kamra magasságából viszont 50-50mm-t vegyél el.
Ahogy elnézem 50cm es hangszóróhoz készült a rajz és ha túl nagy lesz a doboz,akkor annak nagyon kellemetlen és értelmetlen hangja lesz. Ez nyomókamrás amint látod és amúgy sem a te hangszóródhoz lett kitalálva,hanem annál sokkal bikább PA mélyhangszóróhoz. Ami elviseli és megszólaltatja ennek a nagy ládának az űrtartalmát. Tehát ezt mindenféle képen csökkentened kéne,mert nem lesz jó! Mindegy hogy 15" vagy 18" az eredeti terv.
(#) rolitechno válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Ha esetleg nem értesz valamit,szivesen lerajzolom neked...
(#) gida válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Köszi. csak a reflex nyillásokat nem értem hogy hova legyen. Kérlek csak rajzold le a tervet ugy ahogy te gondolod. Elörre is köszi.
(#) rolitechno válasza gida hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szivesen.Este nézzél fel,mert most sietnem kell.Addigra megrajzolom érthetően...
(#) gida válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Várom a rajzot.
(#) rolitechno válasza gida hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Na így már nyomókamrás :pirul:
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Sima negyedrendű BP doboznak látszik, de hogy hogy jön itt bármiféle nyomókamra a képbe, azt nem tudom...
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Az ilyen és ehhez hasonló 2 vagy több kamrás hangfalakat mellyekben a hangsugárzó belül foglal helyet:szokták annak nevezni...mit foglal magába hogy sima azt nemtudom...

komp.gif
    
(#) shalafi.66 válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 14, 2011 1 /
 
Akkor elég rosszul teszik.
(#) rolitechno válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Én csak azt tudom biztosan hogy a tölcséres (horn),a zárt,nyitott hangfal melyik.Meg van még a hibrid ami többféle konstrukcióból tevődik. A több kamrásakat én úgy ismerem hogy nyomókamrás.Lehet hoyg rosszul,nemtudom...
(#) gida hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Mi a vélemémyetek erröl?

300.jpg
    
(#) gida válasza gida hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Kb 600w 4 ohm müanyag membrán amit tudok rolla 40cm átmérő
A Somogyinál jobb?
Következő: »»   20 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem