Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   884 / 1319
(#) erdoszoli válasza watt hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
10-10 órajelnyi. Alaphelyzetben az adatfogadás van beállítva, mielőtt küldés történik akkor van átállítva az RE DE 1-be . Próbáltam egész adatsorokat is küldeni, ezt ugye egy bufferben menteni, és onnan visszaküldeni, érdekesség hogy a lezáró 0-át csak egyszer az adatsor végén küldte el, viszont így se ugyanazt adta vissza mint amit elküldtem neki.
Próbáltam a hex ,bin, dec átváltosokkal játszani , hátha csak más kódban küldi vissza mint amiben érkezett, de nem találtam összefüggést.

a 9. bit bekapcsolása és figyelése csak 1 próba volt , pont amiatt amit irtam is, hogy adatlapban írták hogy RS485höz szokták ezt a beállitást használni[18f2420 176.oldal.] Ugy nem is igazán akart működni, ezért visszaáltam a 8bitesre, illetve azóta megfejtettem az átalakítómban található ST ic tipusát is : S485EC . Ennek az adatirány beállítását a mögötte és az USB között lévő FTDI chip kezeli ugyanolyan módon hogy alaphelyzetben várja az adatokat és csak akkor vált küldö üzemmódba ha "termináltól adat érkezik" .
(#) watt válasza erdoszoli hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Kapcsolódva ehhez, milyen hosszú az RS485 kábel?

Jól értem, fogadás után azonnal átállítod az irányt, majd várakozol(lehet, hogy a 10órajel kevés.), majd választ elküldöd? Nekem 4mS-et kell várakozni 100m kábelnél.

Bevallom bennem akkor alakult ki a kép, hogy nem érted a működést, mikor a 9. bitet beállítottad. Belátom, hogy elhamarkodott voltam, és nem kellett volna általános érvényű kijelentést tennem.
A 9. bittel sokmindent meg lehet oldani, pl. nálam az jelzi a slaveknek, hogy cím van a vonalon, valamint csak akkor okoz megszakítást a Slavekben, ha a 9. bit 1. Ez jelentősen tehermentesíti a Slaveket, miután a sima adatok forgalmát észre sem veszik.
Nyílván a protokol határozza meg, hogy ez a lehetőség ki van-e használva, és miután úgy láttam te írod a PIC programját, azt hittem ismered a protokolt. Ha a PC program beállítja a 9. bitet, akkor a PIC csak akkor reagálhat rá, ha az 1. Ezt gondolom nem vizsgáltad. De ne menjünk e felé, mert nem hiszem, hogy ez lenne a megoldás.
(#) erdoszoli válasza watt hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Jogos amiket írtál a 9. bitről, de azt hagyjuk is, mert biztos hogy nem az a megoldás.
A kábel épp most rövid, 2m USB hosszabító, onnan a PIC ig nincs 1m az összes vezeték.
Kipróbálom az idő átírással.

Maga a program jóval bonyolultabb adatlekezelést végez , és RS232ön szuperül is megy, de mivel a 485ös rész nem működött ugy ahogy akartam így szimplán azt vizsgálom hogy adok kapok ... és lám nem jót kapok vagy nem jót adok...
(#) watt válasza erdoszoli hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Amit veszel azt ellenőrizted, jó? Csak amit vissza küldesz az rossz?
Az az érzésem, hogy az elejéről lemarad pár órajelnyi bit a startjellel együtt és valahol belekap a vételbe az USB-s átalakító. Lehet, hogy lassan vált át vételre. Ezt megoldaná, ha próbából indokolatlanul sokat várnál. Aztán persze meg kéne találni azt az időt, ami a szükséges minimum.
(#) Syn7h37ic hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Sziasztok.
Adott egy 16F877, amiben egy védett program található.
Ezt nem lehet átmásolni egy üres Pic-be valamilyen megoldással?
(#) vilmosd válasza erdoszoli hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Hali
Tudnal csinalni a RS485 reszrol valami kapcsrajzot? Nekem gyanus a fizikai megvalositas hibaja. En csinaltam halozatot 30 "slave" + PC mint "master" kb 100-150 meter kabelon es soha nem tevesztett. A masik PTZ kameravezerlo szinten RS485, a ket fellogatott kamera kozott kb 400 meter van es gyonyoruen mukodik. Azert kerdeznem ezt a fizikai kialakitast, mert a sodrott erpart le kellene zarni, kulonben reflexiok lepnek fel, es pont ilyen hibakat kepesek okozni.
(#) trudnai válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nem lehet -- epp azert vedett, hogy ne tudd kiolvasni...
(#) vilmosd válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Irni kell bele egy masik programot, es belemasolni. De ne felejtsd el bekapcsolni a "kodvedelmet"
(#) lidi válasza erdoszoli hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nem vagyok biztos benne hogy értem, de PC ről hogy küldesz 9 bites adatot ?
(#) voyager.alfa hozzászólása Jan 12, 2011 1 /
 
Ne haragudjatok, nagyon láma vagyok elektronikailag (ill. autóelektronikában nem). Bocs, hogy zavarok.

Olyan problémám lenne, hogy kellene nekem egy kis áramkör autóhoz, ami a motorhőmérséklet-jeladó gombám ellenállás-görbéjét változtatja meg bizonyos értékekkel. Ez egy NTC ellenállás.

Ez etanol hidegindításhoz kellene. Aki tudna segíteni ebben, megköszönném.
(#) Hp41C válasza lidi hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szia!

A 9. bit a 16C450 -ben a paritás céljára alakították ki, de lehetőség van fix értékű bit küldésére a paritás információ helyett. ld. 16C450 adatlapja LCR regiszter.
(#) spepe válasza voyager.alfa hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szerintem ez itt egy kicsit OFF de mondjuk PIC-vel is megoldható a dolog sőt.

Tehát ha jól értem azt szeretnéd elérni, hogy amikor melegszik a motor több/kevesebb üzemanyag jusson az égéstérbe?

Vagy van valamilyen eszközöd amivel tudod mérni ezt a görbét? Alap esetben csak az ellenállás van bent magában?
(#) lidi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Hmm, valóban C++ builderben van a TComport komponensnek ilyen paramétere, te próbáltad már ezt com port megnyitása után állítgatni ? Azaz küldés közben ?
(#) voyager.alfa válasza spepe hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Először is, köszönöm, hogy foglalkozol a kérdéssel.
Igen az NTC-nek megvan a görbéje. Úgy néz ki, hogy -20C-nál kb. 4,7 Kohm, üzemmeleg motornál pedig kb. 500 ohm.

Az a lényeg, hogy ennek az ellenállásához adjon hozzá több ellenállást, nem lineárisan (csapja be az érzékelőt).

Programozható legyen, hogy éppen mennyi ellenálláshoz + bizonyos értéket adjon hozzá. Tudom, ez lámán hangzik, de ez a lényeg. Ezt a PIC-es megoldhatóságot az egyik ismerősöm ajánlotta, de mivel én nem tudom, hogy mi az, ezért írtam ide.
(#) spepe válasza voyager.alfa hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Szerintem egyáltalán nem láma dolog.

Csak személyes kérdésként érdekelne, hogy pontosan mire is lenne ez jó? Csak kíváncsiságból.

Szerk.:
Egyébként közben utána néztem a dolgoknak és van egy olyan lehetőség, hogy digitális potenciométerrel tudnád szabályozni csak az a gond, hogy ennek fix közei vannak tehát mondjuk 0 és 10KOhm között 256 lépésben tud szabályozni.

Itt egy amelyiket néztem: MCP 41010 I/P
Megy egy másik: Bővebben: Link (PDF)
(#) voyager.alfa válasza spepe hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Etanolos üzemeltetéshez. Az etanol hidegben kicsapódik, ezért többletbefecskendezés szükséges, melyet ennek az ellenállásnak a becsapásával lehet elérni, mivel szondajel hiányában előre beírt táblázat alapján dúsít az autó(m). Melegen nincs gond, mivel kicseréltem az injektorokat nagyobbra, a szonda így már tudja kompenzálni. A lényeg az, hogy nagy hidegben az első pár másodpercben kb. 50-80%-al növelje az ellenállást, majd nem lineárisan egyre kevesebb értékkel. Ha megjön a szonda-jel, akkor már nem is kell ez (Ez kb. 2-3 perc, amíg bejutok a munkahelyemre).
Most úgy van megoldva, hogy a jelvezetékre sorba van kötve egy 4,7 Kohmos potméter, s mintegy szívatóként használva fel kell húzni. Ezt kéne automatizálni, mert ez paraszt megoldás (mondjuk működik).

Na, ez a digitális potméter nekem tökéletesen megfelelne. Nekem igazából 5 lépés is elég. Hülye kérdés, de ez kapható, vagy meg kell építeni?

Jólvan google a barátom...
(#) watt válasza voyager.alfa hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Ehhez elég lenne egy műveleti erősítő is, de az itt off...
(#) trudnai válasza voyager.alfa hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Igen, meg lehet oldani PIC-kel, es szivesen segitunk, hogy megtanuldd a PIC programozasat es a hozza kapcsolodo aramkor tervezeset Olvasgatast es ismerkedest kezdheted watt vagy icserny oldalan is.
(#) voyager.alfa válasza trudnai hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Köszi!

Nekem ez a digitális ellenállás szerintem elég is lesz.
A többit majd kivadászom.

Köszi a segítséget.
(#) watt válasza voyager.alfa hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
A korrekt megoldás az lenne(ha már PIC), ha egy PIC megmérné a hőfokot és az impulzust és annak megfelelően változtatná meg az ECU által kiszámolt időket, amivel az injectorokat vezérelné. Egy ilyen kütyüvel még a gyári injectorokat sem kell kicserélni és optimalizálni is lehetne hosszú távon az adagolást a tapasztalatok szerint. Be-ki kapcsolható, ha pl. tiszta benzint tudsz tankolni, sőt más keverésű üzemanyaghoz is lehetne hangolni.
[OFF]Én már terveztem egy ilyen megépítését, csak azért nincs még kész, mert nem merem betölteni az E85-öt a Hondámba, mert félek minden gumi alkatrész megdagad, tönkremegy benne. Ilyesmivel(nem autó, hanem gumi+alkohol) foglalkozom, láttam már ilyen esetet nem egyet és autóval kapcsolatosan is olvastam ilyet. Persze jó kérdés, hogy meg lehet-e spórolni egy AC pumpa árát a tönkremenetele időtartama alatt!? )
(#) vicsys válasza voyager.alfa hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Öööö, izé... Kereső?

Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Csabax hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Help, mcc18 p18f24k22 --help-config > c:\lista.txt
mi a syntax error? mert nem akarja végrehajtani
és már falra mászok miatta
(#) watt válasza Csabax hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Azt elárulod, hogy mi a fene írja ki ezt a hibaüzenetet, valamint azt is, hogy mit szeretnél csinálni?
(#) icserny válasza Csabax hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
mcc18 -p18f24k22 --help-config > c:\lista.txt
(#) watt válasza icserny hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Eláruljátok mi ez?
(#) szilva válasza watt hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Mintha ezzel lehetne megkérdezni az MCC18-tól, hogy az adott PIC-hez milyen konfigurációs beállításokat lehet használni.
(#) messer hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Helló! Mitől lehet az hogy dspic30-ba mikor mplabal töltöm progit jó mikor a pic kit2 programjával akkor nem fut rendesen?
(#) bankimajki hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Sziasztok lenne egy olyan problémám, hogy 16F877-es PIC-en az RA4/T0CKI portot nem tudom magas szintre tenni a valóságban. (Szimulátorban működik.) A PIC új, a panelt átnéztem, és elektronikai gondja nincs.
Kiollóztam azt a részt, ami beállítja a portokat, és az A portot magas szintre is tettem. (Az adatlapot böngészve nem jöttem rá, hogy mit kellene még beállítanom.) Íme a részlet:
START:
PAGE0
clrf PORTA
clrf PORTB
clrf PORTC
clrf PORTD
clrf PORTE

PAGE1
clrf TRISA ;PORTA as output
movlw B'00111111'
movwf TRISB ;PORTB as input
movlw D'255'
movwf TRISC ;PORTC as input
movlw B'11001111'
movwf TRISD ;RD0-RD3, RD6-RD7 as input, RD4-RD5 as output
movlw B'00000111'
movwf TRISE ;PORTE as input
movlw B'00001111' ;set LHS justify, RA0-RA3 as digital
movwf ADCON1
movlw B'10000110' ;
movwf OPTION_REG
PAGE0

movlw B'11111111'
movwf PORTA
IDE

GOTO IDE
(#) Syn7h37ic válasza trudnai hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Ettől tartottam.
No mindegy...
(#) watt válasza szilva hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Aha! Az ember holtig tanul! Köszi!
Következő: »»   884 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem