Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   539 / 1385
(#) shield válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nem tudom milyen típus lesz, a nyomdász haverom ajánlotta. Azt mondta hogy sokkal fényesebb a műnyomónál.
(#) gabor128 hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e olyan módszereket, anyagokat amellyel rezet tudunk felvinni valamilyen felületre későbbi forrasztás céljából.
Tudom, hogy sokkal egyszerűbb a már előre elkészített Nyák lemezből kimaratni a szükséges rajzolatot, de nekem pont az ellenkezőjére van szükségem. Réz réteget szeretnék felvinni valamilyen kémiai eljárással különböző felületekre, pl. kerámia.
(#) Zozi85 válasza shield hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nem a fényesség lényeg, műnyomónak a hordozója ( amire tapad a festék) mész alapú. Szép kontrasztos nyomatokat lehet rá csinálni vele, és miután lehúzod ecet és sósav kombóval 10mp alatt lejönnek a kis maradékok is. A vastagsága sem mindegy, a legvékonyabb nem olyan jó mint gondolnánk. Én a 150 grammosat favorizálom, mert bevált.

Ha pedig picit tovább ecseteled sósavval, gyönyörű homogén pozíciórajzokat lehet vele elérni.
Bővebben: Link
(#) ODU válasza gabor128 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nagyon egyszerű a megoldás. Mivel a réz az nemes illetve félnemes fém kategória. Csak az arany, ezüst és platina nemesebb (ezeket nem lehet áram nélkül bevonni rézzel). Valahonnan szerezned kell réz szulfátot vagy csinálnod (hidrogén-peroxiddal oxidálod a rezet, vigyázz mert heves is lehet a reakció, majd öntesz hozzá kénsavat, már kész is van a réz szulfát. Valljuk be egyszerűbb beszerezni). A réz szulfátot felhígítod vízzel, majd belemártod a bevonandó felületet, és hopp, már rajta is a réz réteg.
Persze előtte gondos zsírtalanítás és miegymás szükséges!
(#) gabor128 válasza ODU hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Hidrogénperoxidot sósavval használtam anno. Ezekből egy zöldes lötyi lesz.

A szulfátból nyert réz réteg mennyire tapad és milyen vastagságban lehet felvinni?
(Kell előtte a felületet pl.érdesíteni?)
(#) ODU válasza gabor128 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nem tudom hogy a sósav jó-e mivel ha jól tudom az szulfitot képez nekünk meg szulfát kell. 10um körüli réteget lehet felvinni, és a tapasztalat az hogy érdemes kicsit megmaratni a felületet kénsavba, de tényleg csak egy kicsit. Amit én csináltam az nagyon tapadt a felülethez, csak lecsiszolni lehet.
(#) gulasoft válasza ODU hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Kerámiára rátapad áram nélkül. Megoldottad a lukgalvánt ha ez így van, mert akkor a lukakba is megtapadna ha ennyi lenne.
(#) ODU válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
A kerámiára is kiválik? Én úgy tudom csak fémeken válik ki' de elképzelhető hogy máson is. Én felület kezelésre használtam esetenként a cink réteg galvanizásának alapjaként(jobban tapad)
(#) gulasoft válasza ODU hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Van itthon rézgálic (99% rézszulfát), akkumlátorsav. Egy sima réz nélküli panelt beraktam a kénsavba, leöblítettem, csináltam rézgálicból egy lötyit, zéró hatás mint azt jól gondoltam.
Úgyhogy nem hinném, hogy ez kerámiával jobban menne.
(#) mazso1988 válasza Zozi85 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Valóban szép munka!
(#) ODU válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Akkor csak fémekre rakódik ki, akkor azt lehet hogy valami fémes vegyületet betölteni egy filctollba azzal megrajzolni valamit és arra kirakódik. Így esetleg valóban a furat galvanizálást is meg lehet oldani
(#) gulasoft válasza ODU hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Ezen már túl vagyunk. Grafit és tinta lesz, csak időm nem sok volt.
(#) ODU válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Jaa rendben, oké
(#) ODU válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Nekem nem rakódott ki grafitra. Én vas tartalmú vegyületben gondolkozok. És természetesen várom az eredményeidet
(#) Rumcájsz válasza Zozi85 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Tényleg szépek a pozició rajzaid, le a kalappal!
(#) gulasoft válasza ODU hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Mi áramozni akarjuk, a lényeg hogy egy ici picit vezessen, akkor már az elektrolitból elkezd rakódni, és ahogy rakódik egyre jobban vezet.
(#) Zozi85 hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
Köszönöm, csak arra akartam rámutatni mire is jó ha több papírt végigpróbál az ember. A 150 grammos műnyomó szinte mindig jó. (Tesco laminátor hőfokot nem variáltam csak sebességet, + a legolcsóbb utántöltős lézerfesték)
(#) mazso1988 válasza mex hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Gondolom akkor ha én picit megreszelem felfelé a henger helyét, akkor vele együtt kicsit magát a rugó feszítő tartólyát is meg kell reszelni nem?
(#) vilmosd hozzászólása Jan 14, 2011 /
 
Amire mindenki vagyik: gyors nyak gyartas.
(#) gulasoft válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Nem akarlak elkeseríteni, de Én ezeket cirka másfél éve láttam, és meg is találtam a hazai forgalmazót.
Az a paszta amivel meg lehet csinálni a lukgalvánt cirka 3000 forintosra hoz ki egy a4-es panelt! Csak a lukgalván.
Akkor mondtam, hogy elmennek ezek a fenébe, ennyiért már nyákgyártó megcsinálja majdnem.
Ugyan az a henger és tálka a Török barkácsáruházban 800 forint volt, egy kesztyűvel (200Ft) egy mezei mérőpohárral (200Ft) meg a festékkel 200$ ami 40.000Ft
Úgyhogy nagyon jók ezek a termékek, csak nem a mi zsebünknek.
itt egy árlista, csakhogy képbe legyetek.
Az árak nem forintban, hanem eóróban vannak

Bővebben: Link

Csak a gép ami fúrkált 7000 euró. Szeretem ezeket a home made árakat. A full set ára ami a videóban volt 13.000 euró. Kettőt kérnék ha lehet ne billegjen a harmadik.
Ne kelljen a váltással bajlódni:
13,000.00 EUR = 3,577,400.58 HUF

Ezt az LPKF-et el kell felejteni.
(#) bali00 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
igen közben rájöttem bocsi..
(#) bali00 válasza bali00 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Volna még néhány kérdésem. A fúró file az mit jelent pontosan? Alapanyag vastagság? réz vastagság? rétegszám? forrasztásgátló lakk CS, SS? galvánmentes furatok? rétegvastagság?
(#) Zoli_bácsi válasza bali00 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
A fúró fájlt tartalmazza, hogy az adott nyákon melyek azok az X;Y koordináták, amelyeken furat található, illetve azok középpontja.
(#) Big Blaster hozzászólása Jan 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Sajnos nincs időm végigolvasni az egész topicot, de sürgősen szeretnék találni egy korrekt áron dolgozó céget akiknél le tudnák gyártatni pár NYÁK-ot. Sajnos akiknél eddig gyártattam, beszüntették a működésüket.

Ti hol készítettek NYÁK-ot? Tudtok esetleg javasolni cégeket?

Köszi.
(#) gulasoft válasza Big Blaster hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Kétoldalas furatgalvánost az egyetemen csinálnak legjobban.
(#) Sir-Nyeteg válasza Big Blaster hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Mikropan Kft.
Kimondottan prototípusokkal foglalkozó cég.
(#) Attila86 válasza Big Blaster hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia!

Én a Satronik-nál szoktam gyártatni. Nem a legjobb minőség, de két oldalig és 10mil-ig tökéletes és szerintem a legolcsóbbak.
(#) Big Blaster válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Őket más is ajánlotta. Kiszámoltam a kalkulátorukkal, hogy mennyibe kerülne amit szeretnék csináltatni, de elég horror árak jöttek ki. Legalább is ahhoz képest, hogy korábban mennyiért gyártottak nekem NYÁK-okat. Úgy látszik hozzá kell szoknom, hogy vége az olcsó NYÁK-ok korának.
(#) bali00 válasza ODU hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
A furatgalvánozásnak mi a jelentősége a gyakorlatban? technológiájáról találtam írást de hogy ez miért jó...? Engem leginkább hangtechnikai szempontból érdekel. Tisztább lenne a jel?
(#) bali00 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
A furófilet hogyan kell elkészíteni? Kiindulásnak jól jönne valami segítség.
Következő: »»   539 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem