Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   211 / 489
(#) pittyu2 válasza janocsi hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Ma mégis lesz fuvar, szerintem délután mehetsz a csőért+ kondi. Torinó kévézó, Szemiramis volt- ott ahol voltál a lemezért.
(#) kly válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
szia

jól néz ki.
hogy lesz megoldva a tekercsben lesz a motor is? azért ilyen széles?
(#) janocsi válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm, menni fogok érte. Meglelpően jók lettek a tekercseid, tetszik nagyon.
(#) janocsi válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia Zolee1209!
Ezt az eszközt kizárólag azért építettem meg, mert roppant kíváncsi természetű vagyok, sokszor nem is hiszem el, hogy "valami" nem akar jól működni. Most, hogy már működik, a fő cél az lett (volt), hogyan tudnánk a propeller órákban áramátvitelre felhasználni. Rengeteg kísérletet tudtam ezzel elvégezni, különböző tekercsek kondenzátorok vizsgálatával, de ennek az eszköznek az elindulása után már csakis ez volt a célja. Sok-sok tapasztalatot szereztünk, és eközben "rájöttünk" néhány kritikus alkatrész(ek) fontosságára is. De hogyan lehetne hasznosítani itt ezt az érdekes megoldást, ezt már Kly meg is építette "más" módon, valójában ez volt a legfontosabb célja a kísérleteknek, hasznosítani ezt a fajta megoldást is.
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia!
Csak elképzelni tudom a teljesítmény-átviteled mértékét, nem tudtam megnyítni a videót(?) Ettól függetlenül, várom a propelleres terhelés elindítását. Azért elsőre ha lehetséges, tegyél valami árnyékolást a propeller és a wir. közé. (Vagy már van is?)
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
szia

feltettem youtube-ra is Bővebben: Link


ezúton köszönném meg közreműködésed ebben a wireless power projekt-ben , rengeteg munkától és kísérlettől kíméltél meg.
valóban remek munkát végeztél ,köszönöm
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia! Kipróbáltad lehet e árnyékolni?? Nekem az jutott eszembe,hogy ezt ki kéne próbálni mielőtt az óra rákerül mert ott ugye vannak 100nF hidegítő kondik nehogy az is vételre hangolja a saját áramkörét aztán lesz pecsenye a kontrollerből
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia!
Természetesen teljesen le lehet árnyékolni egy akár vékony nyáklemezzel is, semmi nem megy át rajta.
Itt egy kis videó erről:
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia! Megépítettem a te nyákodat! Működött elsőre de nem sokáig bírták az első kondik hamar "kifordultak" Most találtam egy békebeli MKP-1 43nF-os kondit ezzel bírja az adó.. A vevőben nehéz lesz találni olyat mi bírja és elég kicsi is.. Megy kondi nélkül de a távolság csökken.. Az árnyékolást ha túl közel teszem megugrik drasztikusan az áram!! A menetszámmal kéne variálni talán ógy kisebb kondik kellenének..Szerk: Ahogy most próbálgatom most találtam egy kondit 22nF kis pici MKP azzal megy négy menettel de ha mögé teszem a vevőnek egy nyákot az összeszedi neki még jobban sokkal erősebben világít!! Az adó nem szereti ha van mögötte közvetlen árnyékokás mert elszívja a vevőtől!
(#) zolee1209 válasza patexati hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Esetleg úgy kialakítani az adó-vevő részt, hogy a vevőoldalon pF-os kondik elegendőek legyenek? Akkor esetleg meg lehetne próbálni "NYÁK-kondit" használni. :hide:
(#) patexati válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia! Szerintem nyákantenna lenne a legjobb! Most kísérleteztem a rotort védő árnyékolás segít az átvitelen nem ront!!! Visszaveri a hullámokat erősebb sokkal közvetlen utána lévő árnyékolóval!!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia!
Örülök hogy egyből elindult, még rengeteg lehetőség van ebben a projektben. Azért az adóoldali kapacitások nem véletlenül több tagból lettek betervezve, de egy jóminőségű kondival természetesen megy.


Zolle1209!
Nehéz lenne 50-100KHz-en pF-os kondikkal összehangolni az adót és a vevőt, (több ezer darab kellene abból). Ha rövidhullámon, (vagy mégrövidebben), menne a szerkezet, akkor talán megoldható lenne.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
szia

nekem is kidurrogtak a kondik kb 10 percet bírtak. 100nF/275V
szerintem itt nem a feszültség miatt melegszenek hanem az áramtól , iszonyat amperek folyhatnak ha a 4mm átmérőjű vezeték is melegszik. Ezért hogy csökkenteni lehessen a kondikra jutó áramot többet kell összekapcsolni akár kisebb feszültségűből is jó lehet csak sok legyen és bírják az áramot (ezért nem jó a kerámia), ki fogom próbálni de jelenleg kifogytam ezekből , valami orosz olajkondit kéne rakni bele de az sincs itthon, esetleg ha akad nálad kipróbálhatnád.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia! Megvan a megoldás úgy tűnik.. Most tesztelem.. Adó két menet a 43 nF kondival a vevő most 4 menet egy 22nF MKP kondi mi kicsi.. Nem melegszik semmit úgy tűnik bírja..a 21Wattos izzóval is csak ott a fetek melegszenek már nagyon (de nekünk nem is kell 21Watt ) Más kondi nem jó én már 400 Voltos kondikat is kötöttem sorba kipurcant az is.. A megoldás MKP-1 kondi az jó más nem..
(#) patexati hozzászólása Jan 14, 2011 /
 
Pár kép.. Úgy néz ki így jó 16 Voltról hajtva a kezem elbírja a fetek hűtőjét 21Wattal terhelve kb 20 perce.. A kondik hidegek..
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Aki nem labortápról használja tegyen biztit mert nagyobb terhelésnél képes elmenni zárlatba! Nem szereti azt sem ha a tápot úgy csavarjuk fel kell neki a feszültség azonnal..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
probáld ki hogy 6-8 menet az adó és vevő is, teljesítmény ugyanúgy átmegy és nem melegedik semmi.ja és így jó a kerámia kondi is, üresjárási 200mA terhelve 1.2A , hideg minden
óra már erről ketyeg. tökéletes és nem is árnyékoltam !
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Még jó,hogy lehet válogatni a több jó megoldás közül Akkor lenne baj ha nem lenne jó egy sem.. A kondik kapacitását akkor csökkentetted a menet arányában?
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia!
Nálam 7.5V-tól szépen lehet szabályozni a tápot felfelé 18.8V-ig, arányosan nő a kimenőteljesítmény a 21W-os izzóra. Ettől lefelé. (valahol már leírtam), van egy 2-3A-es pillanatnyi áramugrás, és le is áll az adó 0.2-03A felvétellel. Ha nincs terhelve a vevővel, 0.5A a nyugalmi árama 12V-on.
- Most Kly többmenetes megoldását is kellene próbálni, ha azzal szépen helyreállnak a kondenzátor mizériák.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Nálam is 500mA 12 Volton.. Ha összeomlik az adó túlterhelés miatt megugrik az áram a fetek szerintem nyitva maradnak ilyenkor.. Lehat a labortápom áramgenerátora is megtréfál.. Már az elején kivettem többször a fetet megnézni,hogy nem e ment tönkre de nem.. Ez lesz jó a PC ventibe Ki is próbálom valamikor
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia!
Hét/hét menet 200mA nyugalmi áram. A vevő oldalon nincs is kapacitás, de szorosabb csatolásban átjön a teljesítmény mégis. Nálad milyenek ezek a párhuzamos kapacitások most?
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Nálam hasonló az eredmény egy PC motordobra tekertem de nem lesz jó sajna a mágnes meg a gyűrű melegszik..
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia!
Talán kellene a motorpalástra egy olyan széles rézgyűrű közdarab, de "valahol átvágva", ne legyen rövidzáras menet. Raktam egy 100nF-ost a hét menetes vevőoldalar, most az adó oldali az 150nF.
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
szia

7menet 70mm átmérőn 2x 10nF 1000V kerámia adóoldalon, 7 ment 60mm átmérőn 2 x 10nF 1000V kerámia , vevőoldalon ,mindkettő 1,5mm CuZ és valami jóféle USP ből kiberhelt MOSFET 0.006 ohm os
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm, azt hiszem, ezek lesznek az elfogadható menet/kapacitás arányok a szükséges teljesítmény átvitelhez.
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
igen én is így gondolom
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Én is most bányásztam ki kis SMD feteket alaplapból gyönyörűen megy vele.. Kicsi módosítást csináltam a fetek G,S lábai közé egy 100K ellenállatot tettem.. Valószínű ezért ment néha zárlatba mert a fetnek egy kis töltés visszamaradva nyitva tarthatta.. Így nem tud..
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
ha kisebb a vevőoldali tekercs és bele tudod rakni az adóoldaliba (beleférjen éppen) még jobb a csatolás!
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
ott már lennie kéne egy 10K nak
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Tényleg ott van nem néztem a rajzot
Következő: »»   211 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem