Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   76 / 188
(#) fezsolt73 válasza jano36 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Megint tanultunk valamit.
(#) jano36 válasza debian hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
szia

pontosítanod kellene az általad alkalmazni kivánt kondenzátor értékét. 033µF ? ez magyarul 330nF. Viszont az áramkőrbe 33nF.os kondit kell beépíteni. ez µF-ban 0.033 uF
(#) fezsolt73 válasza jano36 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Szerintem jó kondit rakott be csak a pont maradt el a 033uf elöl.

IMG_0144.JPG
    
(#) debian válasza jano36 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget, a boltban 33nF-osat kértem és ezt kaptam, Visszaolovasgattam és ott találtam egy képet, azon is 033uf van. fezsolt73 egy ugyanolyat be is linkelét.
A 0-t lespórolták, 33nF=0,033uF.
(#) debian válasza jano36 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszi a segítséget, én 100uH tekercs hoszabb lábát vettem katodnak(szembe velem a nyákon a felső beültetési pont). Utánna néztem van a 101 előtt egy pont az start jelet jelenti. Amit írsz akkor azzal egybe vág ,mert a hosszabb lába a másik kivezetés(nem a start jelnél van).
Kérdésem, akkor jól kötöttem be?
A 33nF-os kondin nem látok jelet. Akkor mi legyen?
Most beültetve a feliratok szembe vannak velem előlről nézve.
(#) debian hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Jövőhéten érkezik az LCD+pic író, stiroflexből a farnelltől 1037pf-at kaptam.
(#) deguss válasza debian hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
A tekercset teljesen mindegy hogy kötöd be.
A csévélt stiroflex kondenzátornál látom valamilyen értelmét, ha figyeli az ember a csíkot, és azt teszi a föld felé, de az én elképzelésem szerint gyakorlati kihatása nincsen. Úgyhogy nem kell kétségbe esni...
(#) debian válasza deguss hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Ok, Ez az induktor jó lesz hozzá?
Bővebben: Link
(#) deguss válasza debian hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Maradjunk az induktivitás vagy tekercs elnevezésnél, de igen, megfelel a célra!
(#) erdgab válasza deguss hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Idézet:
„A csévélt stiroflex kondenzátornál látom valamilyen értelmét, ha figyeli az ember a csíkot, és azt teszi a föld felé”

Bocsánat,hogy bele vau-vau a dolgokba,mint Ős hobbista,de anno rengeteg készüléket bontottam és megfigyeltem,meg úgy is okítottak réges régen,hogy a tekercselt kondiknak a "jelölt" lába mindig a testen vagy negatív ponton legyen beépítésnél,attól függetlenül,hogy bipoláris a kondenzátor,pont az árnyékolás miatt.Ennek a dolognak inkább a külső zavarokra érzékeny hangolt köröknél volt nagyon is szembetűnő gyakorlati jelentősége.Támogatnám jano36 véleményét,nem szentírás,de érdemes rá odafigyelni,kisebb a brummok megjelenési (gerjedés) esélye,Ti is tudjátok,milyen nehéz megtalálni egy látszólag oktalan gerjedés vagy zavar forrását.
(#) deguss válasza erdgab hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Én elhiszem, és nem is adok többé hangot feltételezéseimnek, de érdekelne egy összehasonlító mérés, hogy lássuk a gyakorlati kihatását ennek a problémának.
Abban egyezik a véleményünk, hogy nem nagy munka helyesen beforrasztani...
(#) elektromos válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Szia, István!
Meg szeretnélek kérni, hogy nem tudnád nekem módosítani az ESR mérésnél, hogy ne milli ohm-ot írjon ki, hanem csak ohm-ot? PL: 0.11 ohm. Az az igazság, hogy van Nippur-os mérőm már rég óta, és annyira megszoktam ezt a kijelzési formát, hogy nehéz meg szokni a mostani állapotot. Amúgy nagyon precíz kis műszer, és elsőre indult. Köszönet a fejlesztőknek!
(#) debian hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Üdv. Megépítettem az LCM3-at, először nem lett valami jó a nyákom, ingadoztak a dolgok, meg nem volt stabil a User0.
Újra legyártottam a nyákot egy itt talált módosított nyákkal.

Kérdésem az LCD háttévilágítása szemben a nyákon jobbról az átkötés előtt lévő forrszemen(+5v) kellene e mennie?
Nekem ott nem megy. Akárhogy néztem onnan nekem nincs +5voltom, 0 van.
Azon gondolkottam lehet, hogy ott nem is kellene mennie ? Kipróbáltam átkötéssel, úgy megy a háttérvilágítás.


Amúgy a készülék hozza a gyári adatokat.
User0 122,5mV
F0 496,1 khz
Fcal 353,1 khz
(#) jano36 válasza debian hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Tekintettel arra, hogy a sok módosított nyák közül, melyiket készítetted el nem adtál információt, nehéz lenne konkrét választ adni a helyes bekötésre.
Viszont a kérdést megoldottad, így nincs miről beszélni.
A mért frekvenciák nagyon jól megközelítik az elméleti értékeket, mondhatni ez a rész kitűnő.
Hiányolom viszont, hogy a mOhm hitelesítést nem végezted el, illetve nem tetted közzé. Erről is írjál pár szót (mennyire stabil a nulla pont)?
(#) debian válasza jano36 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Köszi a választ!
A módosított az ebben a hozzászolásban(#641182)Bővebben: Link van
(lcm3-modositott1.LAY). Amit én láttam eltérés nekem jobban megfelelt, az a vastagabb vezetősávok voltak, más lényeges eltérést én nem fedeztem fel rajta az erdetihez képest.

A kaliprálás után zárt kapcsolásnál Re értékem amikor beáll akkor 1 és 3 mOhm között ugrált majd 0 is volt, de 1 és 3 mOhm.

Rakok majd fel képeket.
A mérés pontosítását még meg kell csinálnom mert a stiroflex-ekre 1037pf(farnelles).
(#) debian válasza debian hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Mellékelem a nyák képét és a bekötést. A kérdés az hogy az kijelző + megjelölésénel kell e lennie +5v?
(#) p_istvan válasza debian hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Szervusz!
Alaphelyzetben háttérvilágítás akkor működik, ha külső DC tápról megy a készülék. A 9 V-os elemnél nem kap feszültséget az elem kímélése érdekében. Az áramfelvétel 6-8 mA, ha ehhez hozzájön még vagy 20-50 mA a háttérvilágítás miatt akkor nem sokáig húzza az elem. (Ha jól gondolom Te külső táp nélkül akarod a háttérvilágítást üzemeltetni.)
(#) p_istvan válasza elektromos hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Szervusz!
Sajnos nem...
(#) debian válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Köszi a választ!
Igen ki akartam próbálni, és nem találtam mi lehet a hiba, de átkötésekkel persze ment.
Akkor ez tudatosan van így, megnyugottam.
Mégegyszer köszi és persze a megalkotás lehetőségét is, jó kis műszer!
(#) CHZ válasza debian hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Én elemről is használom a háttér világítást , ezzel a kijelzővel csak + 2mA többlet fogyasztást jelent , 10mA alatt van az össz fogyasztás .
(#) debian hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Megcsináltam a kalibrálót a pontosításához, szépen tudom változtatni lefele és felfele Ccal értéket(stiroflex kondit 1nf 1%-at használtam).
Az állítás után lehuzom majd átváltok vissza mérésre, utánna mérek. Akkor utánna jól mér. Kikapcsolom-bekapcsolom és nem jegyezte meg a beállításokat.
Hogyan lehet elmenteni?
1.24 verziót használom.
Előre is köszi a segítséget!
(#) p_istvan válasza debian hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Nem jó a sorrend:
1; rádug
2; átvált
3; beállít
4; visszavált
5; lehúz


De pl. a PIC égetővel is be lehet állítani a Ccal értékét: az EEPROM utolsó két bájtja tartalmazza a Ccal értékét 0,1 pF felbontásban
1 nF -> 10000
(#) debian válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Köszi a választ! Kipróbáltam de nem akarta az igazságot, visszaraktam a 1.2v-t ott müködik.
(#) p_istvan válasza debian hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Ott a pont!
Ez viszont rávilágít arra, hogy az v1.2 óta még senki nem használta ezt a megoldást vagy legalább is nem jelezte hogy problémája lenne vele...
A hétvégén majd javítom.
(#) debian hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Felrakom az LCM3-ról készített képeket, konzerváltam a nyákot TN180-al azért lett zöld meg nem valami szép kinézetű.

A főbb alkatrészek:
- stiroflex kondenzátor 1nF 1% (farnell 1037pf van ráírva- 9520651)
- 33nF R.46 MKP X2 275Vac (szürke-helyi bolt Debrecen)
- tekercs 100uH rad. 1A 0.28R 10% 9x12.5mm (hqelektronik-COILM10/R1, helyi bolt Debrecen)
- relé SIL05-1A72-71L (farnell - 1079456)
- feszültségstabilizátor LP2950ACZ-5.0 (farnell - 9489460)
-kijelző LCD 16x2 DE-LM12115, pickit2+adapter DB-DP11312 (www.sureelectronics.net -Kína)
- PIC16F690-E/P MCU (farnell - 1579589)
- Műszerdobozt a Lomexből rendeltem (47-02-12)

Kibővítettem még egy háttérvilágítással amit egy 10kohomos trimerpoteciameterrel lehet szabályozni a hátúlján (legkisebbre vettem).
Hátúljára is raktam icsp csatlakozót a kalibráló feltét és a frissítések feltöltése miatt.
A kalibráló feltétet bele szereletm a müszerdobozba.
Az in-circuit feltétet is elkészítettem egy dobozba 2áramkörös kétállású kapcsolóval.

Sok hasznos infót kaptam a fórumról. És köszönet a megalkotóknak!

lcm3kepek.pdf
    
(#) debian válasza debian hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Optimizáltam a műszert, a tekercset átforrasztottam a hátúljára, amennyire csak lehetett a tekercshuzalhoz a legközelebb.
A User0 értékem 120mV-ról 153mV-ra tornáztam fel.
(#) Norberto válasza debian hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Jó lett, és ha megengeded, kijavítanálak, mert már sokadjára írtad rosszul:

Uesr0 van mérve, nem pedig User0
(#) debian válasza Norberto hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Köszi a javítást, észre se vettem
(#) Mezoas válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Azért erre a hozzászólásra reagálok, mert nekem is éppen az a problémám a frissen épített LCM3-mal, hogy ESR mérésnél nem igazán sikerül 1-2 ohmnál kisebb értéket kapnom. Rövidre záráskor 100 miliohm alatt ingadozik az érték (pillanatról pillanatra), néha negatív irányba is.
A 33 nF-os kondenzátort a HQ-ból 2000Vdc/700Vac feszültségűt sikerült csak kapnom (MKP). Most nézem, és már (?) van 275 Vac is. A csere megoldhatja vajon a problémát?
A kontakthibákat már végigvadásztam, újraforrasztottam, tanácstalan vagyok. Egyébként a többi értékeket szépen méri, azzal elégedett vagyok. Még annyi, hogy nincs bedobozolva (majd ha kerül megfelelő doboz).
(#) p_istvan válasza Mezoas hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
- Az elkó bemenetet rövidre-zárva kalibráltál?
- Induktivitás állásban is kalibráltál? ( L/C bemenetet rövidre-zárva )
Következő: »»   76 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem