Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   14 / 145
(#) Kriszdm válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Úgy már értem
(#) bakos13gab válasza belganarancs hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Ez jó! Így csináld meg Kriszdm! Mutattál vagy 5 féle rajzot. Attól, hogy sok alkatrész van benne, még nem lesz jobb. Ezen minden rajta van. Szimmetrikus táplálású, nem kell kimenőkondi és egyszerűbb is.
(#) Kriszdm válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Akkor kell egy kapcsolási rajz hogy tudjam mi micsoda rajta és megyek bevásárolni
(#) bakos13gab válasza Kriszdm hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Holnap összehozunk majd valamit.
(#) Kriszdm válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Milyen sötét vagyok ott volt a kapcsolási rajz is csak nemláttam hogy több kép van
(#) TyeDa hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
Sziasztok! Adott egy PC hangkártya kimenete, a fejhallgatómat akkor is meghajtja, ha a hangerőcsúszka 20%on van. Kérdezem én, hogy okozhat-e bármilyen hangminőségbeli javulást ha a két elem közé beiktatok egy jó minőségű fejhallgató erősítőt? Pl. jobb lesz a dinamika? Mást nem tudok elképzelni...
(#) storm válasza TyeDa hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Fogsz eltérést hallani ha beteszel egy fejhallgató erősítőt de csak mert az kicsit másítja a hangot Amúgy ha a torzításra gondolsz szerintem ekkora teljesítménynél felesleges ilyennel foglalkozni. Akkor van értelme, ha 100%-on is halknak találod.
(#) Lacko12 hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Előerősítőt szeretnék építeni egy Pioneer SE-M290 fejhallgatóhoz!
A kritérium csak annyi lenne a kapcsolással szemben hogy legyen jó hangminőségű és viszonylag rendesen ki lehessen vezérelni a fejhallgatót vele mert itthon ami van az éppen amikor kezdeném érezni hogy életre kel a fejes az erősítő meg éppen elkezd torzítani!
Tudtok ajánlani valamilyen kapcsolást?
(#) storm válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Én a főldalom léévő heed canamp fülampot építettem meg pont ehhez a fejhallgatóhoz. Olyan basszusok jöttek amik idáig nem voltak ésha feltekerem mozog a fejemen
(#) Lacko12 hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Szia!
Annyi kérdésem lenne a kapcsolással szemben hogy ha nagyon feltekered sem torzít?
És a magas tartományban mennyire szól szépen?
(#) CIROKL válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Pont a múlthéten hétvégén raktam össze egy ilyen erősítőt , eléggé meggyőzően , szépen szól és a hangerő is bőven elég , helyen van minden nála a mélyek szépek , korrekt közép és szép magasak !
Az itthon fellelhető alkatrészeket újra hasznosítottam és ebből született egy saját rajzolatú nyák a meglévő alkatrészeimhez igazodva , és ehhez egy doboz ami csak doboz semmi extra dizájn nélkül .
Bővebben: Link
(#) Lacko12 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Szia!
Vá iszonyat szép munkát végeztél!
Az erősítővel kapcsolatban az lenne a kérdésem hogy mi célt szolgál a 2 rca bemenet?
És hogy a hűtőbordát el kell-e szigetelni és hogy ekkora méretű borda feltétlen szükséges?
(#) CIROKL válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Az erősítőn a 2 darab RCA az abból a megfontolásból van hogy egyszerűen a jelet tovább lehet vezetni , láncolni semmi más szerepe nincs .
A hűtőborda nincs szigetelve semmitől a doboz hátlapjára van csavarozva , sőtt nálam a tranzisztorokat sem kellett szigetelni mert mint mondottam is az itthon fellelhető alkatrészekből építkeztem és a tranzisztort sem a BD -ét tettem bele , ez nálam 2SC3852 ami plasztik tokozású , az OPA pedig OPA552 .
A hűtőborda nagysága az nem kell akkora méret az szintén csak van a fele is sok lenne , viszont a 100 ohm -os ellenállásokat azokat ajánlatos nagyobb méretből ,Wattszámból választani MIN 5W, vagy mint amit én is elkövettem több darabból berakni ,ezek is nálam 3-3 darab 33 ohm -ból vannak összerakva !
(#) Lacko12 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Értem, köszönöm szépen a választ!
Ha lesz még kérdés akkor írok!
(#) Lacko12 válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Annyi kérdésem lenne hogy a mellékelt képen a nyilakkal jelölt 2 nagy forrpont az rögzítésre szolgál vagy mire?
A másik az lenne hogy a tápot jó helyekre kötöttem be?
És végül hogy a kis zöld vonalak azok átkötések akarnak lenni?

knola.png
    
(#) Lacko12 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Kielégítő válasz köszönöm!
Akkor neki is ugrok az alkatrészek összeválogatásának!
Köszönöm szépen!
(#) l48 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Szia! Ez a kis erősítő 2 db 9 V elemről müködhetne egy rövid ideig? Diákhangerőn!
(#) CIROKL válasza l48 hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Megszólalna az biztos de sokáig nem menne elemről , azért szereti az áramot , ez A-osztály nem számít a hangerő , ettől függetlenül folyamatos az áramfelvétel .
(#) l48 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Kösz!
(#) Lacko12 hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Sziasztok!
A HeeD audio Canamp fejhallgatóerősítő alkatrészlistáját írom össze és lenne pár kérdésem!
Ti milyen műveleti erősítővel építettétek?
Milyen nagyságú potit használjak hangerőszabályzásként?
Biztosítékot építsek bele vagy teljesen felesleges?
És utolsósorban hogy az úgy jó-e ha a visszajelző ledet a kapcsoló után kötöm kapásból a trafó elé?
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) martin96 válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Műveleti erősítő bármilyen lehet.Nekem lm358-al szól.De nemsokára egy opa2134 lesz benne.Potméter 10K- 50K ig bármilyen.Biztosíték nem szükséges.Ledet a trafó után rakj előtét ellenálással.
(#) CIROKL válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
SziA!
Az OPA az lehet a cikkben szereplő , de szerintem érdemes ezt úgy kialakítani hogy foglalatokat teszel a panelbe és akármikor tudsz bármi mást is kipróbálni .
A potmétert szintén lehetőségeidhez képest olyat kell nézni ami viszonylag jó együtt futású , az értéke az lehet 50-100k
Biztosítékot azért a trafó primer oldalára szoktunk tenni , a szekunder oldalra nem feltétlen szükséges !
A LED diódát ha a váltóra teszed akkor 50 Hz villog a szemedbe , ezért szerintem a + tápra tedd egy megfelelő előtét ellenállással .
Jaj most olvasom a trafó elé gondoltad ! oda nem ott a hálózati feszültség van , inkább az előbb leírtak alapján !
(#) Lacko12 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Szia!
Biztosíték ügyileg mekkora bizti lenne a megfelelő?
A leddel kapcsolatban pedig innen néztem a megoldást de ha egyszerűbb az egyenáramos megoldás akkor mekkora ellenállás kell elé?

Válaszotokat köszönöm szépen!
(#) CIROKL válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Erre nem tudok neked válaszolni , vagyis csak részben a trafód adatait nem ismervén !
A LED diódát én nem tenném a hálózati feszültségre , inkább a 12 Volt -ra de az előtét ellenállással kapcsolatban sem sokat tudok mondani ez nagyrészt függ a felhasznált LED -től , de KB 470 ohm és 1K között lesz ?
(#) Lacko12 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Szia!
Led az csak egy sima 5mm-es transparens led lenne!
Holnap keresek hozzá megfelelő trafót és megírom az adatait!
Köszönöm szépen a válaszod!
(#) stereo hozzászólása Jan 24, 2011 /
 
Elkezdtem megépíteni egy heed audio canampot. Találtam itthon egy tápot azt hiszem hordozható dvd lejátszóé volt (DC12V 2A). Használható lenne ez az erősítőhöz?
(#) l48 válasza stereo hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Szia! A jelzett kapcsoláshoz +\- 12 V szükséges. Teljesitményben megfelelő lenne.
(#) Lacko12 hozzászólása Jan 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Végre elkészült a HEED CANAMP fejhallgató nyákrajza mindennel együtt!
A cikkben lévő kapcsolási rajzhoz még hozzáépítettem a tápot és a visszajelző ledet is!
És az lenne a kérésem hogy ellenőrízzétek le hogy jól csináltam-e mindent!
Válaszotokat köszönöm előre is!

canamp.GIF
    
(#) rockersrac hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
LM324-ről mi a véleményetek? Mármint hogy mennyire zajos, meg ilyenek! Csak azért kérdezem, mert 2db-om van itthon, és egyikkel megcsinálnám a canamp füles erősítőt! Válaszokat előre is köszönöm!
(#) Bassmester válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Nem zajos, de a hangja sem túl lenyűgöző. Én a TL 074-et választottam helyette, amikor 4-es opára volt szükségem.
Következő: »»   14 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem