Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   23 / 241
(#) ralos hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Sajnos senki nem tud,akar segíteni vagy nem ért hozzá.

Tudtok valakit aki tervez áramkört ? Akinél lehetne rendelni?
(#) Action2K válasza ralos hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Én egyik verziót sem tartom jónak. Semmilyen túltöltés elleni védelem/szabályozás sincs benne.
(#) rozsaroland hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Heló!

Lenne pár kérdésem! Nem vagyok nagy szaki az elektromosság terén, de szívesen foglalkozok vele, mert érdekel a téma! A lényeg, szeretnék összehozni egy kis rendszert egy kanális parti házikómba ahol nincs áram! Csak a világítást szeretném megoldani! 12V-os 3W-os 60ledes izzóim vannak. 4darab. Ennyit szeretnék használni! Van 2 darab 36Ah-s aksim! A kérdés a következő, mekkora, mennyi napelem kellene, gondolom kell valami töltés szabályzó is! És tegyük fel minden nap akarom használni 4 5 órát legalább! A válaszokat nagyon szépen köszönöm! És előre is köszi! Üdv Mindenkinek
(#) greenpower válasza rozsaroland hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Hello

Akkor kicsit számoljunk.
Fogyasztásod 3W*4=12W
Akku kapacitásod 2x36Ah*12V = 0,864kWh
Ezzel a kapacitással kb. 65-70 orát tudsz világítani
Évente ez kb. 12W*5ó*365nap = 21,9kWh
havonta 1,86kWh

A mi földrajzi helyzetünknél egy ideálisan elhelyezett 100W-os fix panel évente 106kWh-t termel, de decemberben csak 2,94kWh-t ami a te igényeid 158%.
Ha leszámítjuk a veszteségeket akkor ez szerintem pont neked találták ki.
Csatoltam egy pdf-et, Győri helyzetet adtam meg, de kis eltéréssel érvényes egész Magyarországra.

Így hirtelen ennyi, de majd a többiek is kifejtik véleményüket.

PVcalc.pdf
    
(#) milanovics hozzászólása Feb 4, 2011 /
 
Sziasztok,

Egy kis napelem blokkhoz (4V, 400mA) szeretnék egy elektromos terhelést készíteni. A cél hogy sikerüljön egy viszonylag pontos I-V diagrammot készíteni.

Köszi a segítséget.
(#) greenpower válasza milanovics hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Szerintem erre a legmegfelelőbb az 2.4V 100 darabos kínai karácsonyfaégőből összerakni mindenféle kombinációt.
Én a paneljeimet 3 darab 55/60W-os halogén autóégővel tesztelem mindenféle kombinációval. Így egy 10-12 pontos U/I görbét össze lehet hozni, ami már elég pontosnak mondható.
(#) végyé válasza milanovics hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Üdv
Ahoz elég egy potméter is.
Tekered méregetsz és rajzolsz

végyé
(#) nssanci válasza greenpower hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Sziasztok Új vagyok ezen a fórumon, amiért belevágtam, hogy a ti tapasztalataitokból is merítve magam is építsek 1 év alatt hálózatra termelő rendszert.
Az internetes oldalakat böngészve eddig én is a legolcsóbb cella beszerzési forrást az ebay-on találtam.Álláspontom, hogy csak olyan rendszert szabad megépíteni, amelynek az ára 3-5 éven belül megtérül.Az anyagok beszerzésének gondos felkutatásával ez lehetséges.Lehet, hogy már írtátok, de én egyedül a cellák laminálása okoz egy kis gondot. Épített e már valaki laminálót? Már regisztráltam az ebay-ra. Segítséget kérnék a cellák vásárlása során szerzett tapasztalatokkal kapcsolatosan. üdv sanyi
(#) greenpower válasza végyé hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Hello

0-10 OHM-os 2W-os potméter elég drága lehet
(#) Action2K válasza greenpower hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Bizony, kemény 100 forintot fizettem egy 100 ohm 3W-osért a vaterán.
(#) greenpower válasza Action2K hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Ilyen olcso ??? Kell nekem is

En 5$ láttamBővebben: Link
(#) Action2K válasza greenpower hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Jaj, ez kínai vacak. Én eredeti REMIX-et vettem. Persze a raktárkisöpréseket ki kell fogni.
(#) greenpower válasza nssanci hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Hello.
Én nem használok laminálást, bár úgy lenne az igazi.
A hétvégén fejeztem be a 2x65W-os panelemet, most már bevetésre készen állnak. Részleteket megtalálod a weboldalamon.

2x65Wp.jpg
    
(#) hind hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Eddig csak szeles voltam, de nemrégen hirtelen felindulásból vettem 300 db 3*6”-os cellát, ez kb. 500W összerakva.
Az lenne a kérdésem, hogy ha ezt sziget üzemben szeretném használni mekkora akku kapacitás kéne ehhez a teljesítményhez.
A mostani ismereteim szerint 24 voltos rendszert szeretnék, mivel úgy látom, hogy olcsóbban jönne ki, mint a 12 voltos.
(#) greenpower válasza hind hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Hello

Itt az a kérdés hogy mennyi a fogyasztásod ,hány kWh akarsz tárolni és mennyi időt akarsz áthidalni ha nem süt a nap.
A #907552 hozzászólásomban van egy táblázat amiben megtalálod hogy melyik hónapban mennyit termel egy 100W-os rendszer a mi földrajzi helyzetünkben. Ezek alapján már lehet következtetni a aksipakk méretére.
(#) hind válasza greenpower hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
A fogyasztás még nem biztos, mivel még építés alatt van a ház, ahol használni szeretném, de a vezetékezés úgy készül, hogy teljesen külön kört készítettem azoknak a viszonylag kis fogyasztóknak, amiket reálisan el tud vinni egy ilyen rendszer (ledes világítás, keringetők, tv, számítógép). Ezek, ha egyszerre mennek kb. 500- és 1000 W között fogyasztanak valahol.
Ezekhez egy 2 kW–os inverterrel számoltam.
Hogy mennyit kell áthidalni, az sem fix, mivel normál esetben átkapcsolható a hálózatra, áramszünet esetén pedig főleg a keringetők miatt kell, ami kb. 200 W, és jó lenne ha 8 órát kibírna velük.
Van elfekvőben 20 db lúgos akku cellám, ami valószínűleg 1,2 V 20 Ah /db, de azt gyanítom, hogy ez nagyon kevés ekkora napelemhez.
Inkább attól tartok, mi lesz azzal az energiával, amit nem tud a rendszer az akkuba tölteni, ha az már tele van.
(#) greenpower válasza hind hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
A töltésvezérlő egyszerűen nem tölt az akkuba többet, ha kevesebb a fogyasztásod mint a termelés akkor pedig nem lesz 100%-ban kihasználva a rendszer. Elméletileg betehetnél még egy kisebb visszatápláló mikroinvertert ami a fölösleget visszatáplálja a 220-as hálózatba és akkor nem veszik kárba hanem lelassítja a villanyóra forgását.
(#) hind válasza greenpower hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Nézegettem a visszatápláló invertereket, a legkisebb, amit találtam az SB 1700, ami legális, ha jól tudom. Ennek az ára 300+, de szerintem ez túl nagy 500W-hoz hogy gazdaságos legyen, vagy a napelem kevés hozzá.
A szolár akku árát elnézve, arra is el lehet költeni simán egy két százezret.
Egyre jobban úgy érzem, hogy ez az 500W, akkuhoz már sok, visszatáplálni pedig kevés.
(#) greenpower válasza hind hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Ez egy CE certifikatos inverter, ennek is jonak kellene lennie Bővebben: Link
(#) greenpower válasza greenpower hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Az SMA inverterekkel nekem az a bajom hogy nagyon magas DC feszültség kell nekik (140-400V). Én a jövőt a kicsi 10-48 V-os 100-500W-os mikroinverterekben látom, sokkal olcsóbbak és kisebbek mint a nagy központi inverterek.
(#) hind válasza greenpower hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Köszi!
Ennek az ára már sokkal inkább felhasználóbarát, nekem meg is felelne, de az eddigi fórumos olvasmányaim alapján azért vannak kétségeim, hogy mennyire legális.
(#) hind hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
Ez sem friss infó, de nem tudom, hogy azóta bővült-e a lista:
Bővebben: Link
(#) végyé hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
Üdv

Az akkuk méretezésénél azt is figyelmbe kell venni, hogy akkor lesz tartós ha nem merited le a 70% alá.
Persze a spéci akkuk nem károsodnak olyan hamar, de mindegyik csak egy megadott számú töltés- kisütés ciklusra van méretezve.
Ha nem sütöd ki ugy 70% alá megnövekszik a ciklusok száma.
Ha viszont túl nagy az akku kapacitása fényszegény időben nem biztos hogy fel tudod tölteni.
Szoval nem egyszerű számolás kérdése.
Fura de ebből a szempontból télen kevesebb nyáron több akku kellene.


végyé
(#) tbence3 válasza greenpower hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Nagy vonalakban kijártam az inverteres dolgot. Mint az egyik link is mutatja, jelenleg 2db inverter gyártó termékeit lehet a hálózatra kötni valamint visszatáplálni.
Amennyiben nem ezeket használod akkor nem fogják engedélyezni. Csak a saját magasnak való, szigetüzemű áram ellátást tudod megoldani.
(#) westhorses hozzászólása Feb 10, 2011 /
 
A grid tie inverterek nem éppen legálisak ugye, de hogy tudhat róla valaki is tudomást
( persze nem kell kiplakátolni a környéket hogy ilyet használ az ember..) A minősített inverterek szerintem nagyon drágák és a kis 100-500 wattos rendszerekhez szerintem nyugodtan lehetne használni minősítetlen invertert( persze csak csendben)!
(#) greenpower válasza westhorses hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Azt nem értem miért nem legálisak. Máshol azok nálunk meg nem?
(#) tbence3 válasza greenpower hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Beakartunk hozni Magyarországra egy igen ígéretes és minőségi inverter gyártó cég termékeit. Közel olyan jó vagy egy picit jobb is mint az SMA. Azonban a gyártó certifikációját nem fogta el az itthoni áramszolgáltató. Nekünk meg nem volt közel 2-2,5mFt arra, hogy bemérettessük valamint engedélyeztessük így ugrott a dolog. Holott németbe például elfogadták a gyártó igazolásait...
(#) cimopata válasza greenpower hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Egyik topikban azt beszéltük éppen a múltkoriban, hogy némelyik áramszolgáltató elfogadja az ilyesmiket, csak meg kell oldani a leválaszthatóságot, vagy valami ilyesmi volt a lényeg.

Talán a hálózatra tápláló inverterek topikban vagy a nagy teljesítményű inverterek topikban olvastam nem emlékszem már.
(#) westhorses hozzászólása Feb 10, 2011 /
 
Nem tudja esetleg valaki hogy ennek a blognak ki az üzemeltetője?
Előre is kösz
(#) KTobi válasza westhorses hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Nézz vissza pár oldalt. Meg fogod találni.
Következő: »»   23 / 241
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem