Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   697 / 1679
(#) soos csaba válasza Tiggey hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Szia, de akkor a rajzon miért szerepel 0,1 ohm/5W?. És mit javasolsz mennyire csökkentsem le, 0.091 ohmra, ahogy a 100W-os kivitelben is van?. Köszi a választ.
(#) zoly15 válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Párhuzamosan kell kapcsolni egy DB 1Ohm/5W-os ellenállást egy db 0.1Ohm/5W-os ellenállással. Ekkor a problémának meg kell szűnnie. Nekem is így van a 200W-os Quadban.
(#) soos csaba válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Üdv, ok meg próbálom. Te is így jártál ahogy én anno mikor te meg építetted a Quadodat hogy recsegtet 4ohmon?. Csak akkor azt nem értem hogy az Urbán cég vagy mi akkor miért a 0.1ohmos ellenállást ajánlja?. És hány ohmos lesz az össz. értéke a két ellenállásnak ha összekötök párhuzamosan egy 0.1 ohmost egy 1ohmosal?. Köszönöm a segítséget.
(#) borvendeg válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Ha párhuzamosan kötsz 0.1ohm-ot 1ohm-al akkor az eredő 0.09ohm lesz!
(#) Tiggey válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Lehet azért, mert 2 db. mj15003 kevés a 200W szinuszhoz 4ohm-on. Képtelenség hűteni. Nekem 4db. van egy oldalban, +-70V tápfesz 1KW-os mag trafóról, 2db. 33000µF USA puffer, T5-T6 bázisánál kell a fesz osztó ellenállásokat variálni, azok korlátozzák a kimenő áramot. Ezek R32-34-en eső feszt "figyelik" Vagy a fesz osztót módosítod, vagy R32-34 értékét csökkented. Ez egyszerűbb. Először én ezeket feleztem meg. Próbáld ki, nagyot tud szólni! A lényeg hogy a végtanyók nagyon stabilan legyenek hűtve!
(#) zoly15 válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Nem, nekem nem recsegett! Én megelőztem a problémát!
(#) zoly15 válasza Tiggey hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
No de ki akar 4Ohmon 200W-al szinuszt hallgatni? Nekem is 2Db MJ15003-as van egy oldalban. Én úgy gondolom hogy tudom hűteni. Bár nem volt még kihajtva annyira. De közeleg az idő!
(#) Tiggey válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Ha van 4 Db. 250W-os PA hangfalad, és alkalmanként padlón hajtod egész buli alatt 2db. 405-tel, hidd el fog melegedni rendesen. Nem árt egy kis túlméretezés. Elég kínos ha a buli "tetőfokán" pusztul meg a végfok.
(#) Tiggey hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Ha már ki mit épített, a végfok, és a ládák saját gyártmányok, a Reflexek saját renoválások.
(#) szabi83 válasza Tiggey hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Eminence subról, mit lehet tudni? Milyen a nyomó benne?
(#) Tiggey válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Maga a doboz az JBL koppintás, ne kérdezd pontosan, csak méreteket kaptam. A hangszóró az egy belépő szintű lemezkosaras Delta, Accus-tól rendelve. 400W RMS van rá hazudva, de nem visel többet mint a 250W-os Reflex. Szolíd keretek között egy 100-150fős rendezvényt kiszolgálnak.
(#) szabi83 válasza Tiggey hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Köszi..
(#) Tibi98 válasza Tiggey hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Szép az erősítő, jó zsúfolt, biztos nem lehetett egy leányálom a szerelése... Személy szerint, én sorkapocs helyett inkább a forrasztást preferálom, lehet ez még a hangon is javít egy leheletnyit. Trafó saját tekerés?
(#) Tibi98 válasza beeerka hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Egész szép lett a nyák így elsőre, úgy látom javítani sem kellett. Ez egy fejhallgató erősítő lesz ha jól sejtem, igaz?
(#) Soltan1974 hozzászólása Feb 7, 2011 /
 
Elővettem régi orosz atomerőművemet mert annyi hőt termelt az eszköz mint egy reaktor. Egy akksitöltőről van szó.
Jól működött mert akár 10A-t is tudott tölteni 12v-on. De hát modernizálni kell nekem meg kellett egy 1.2V-tol 18V-ig lineárisan változtatható feszültségű tápegység ami nem árt ha 10 A-t is tud. A régi töltő belseje megmaradt még az ampermérő is mert bemértem laborban és nagyon pontos volt. Tehát fogtam egy BD249 és BD241 darlingtont és egy LM317k feszültségstabilizátort és kiegészítettem a töltőt vele. Itt az oldalon levő kapcsolásokból a digitális feszmérőt is megcsináltam ugy 2000Ftbol.az is belekerült. A régi doboza eléggé zsúfolt volt csináltam neki egy szellősebbet hogy a hűtőbordák se érjenek össze és legyen cúg . A mellékelt képen látszik, hogy a feszmérő tápja már kívül van mert nem mertem berakni a házba a zsúfoltság miatt.
Mivel fejből csináltam a darlingtont és a kapcsolást csúnya lett mert a régi tudásom eleéggé megkopott és nem helyesen kötöttem be a darlingtont és csak 1 A-t tudott. De elővettem a középiskolás műhelyfüzetemet és benne volt ez a kapcsolás! pedig ennek már 19 éve. A belsejét nem fotoztam le mert csunya és egy protoipus legelső nyers példányára hasonlit rossz kábelezés rövid kábelek rossz helyen levő panelek szóval 19 év kihagyás után annak örülök h működik és ki tudok belőle venni 10 1,2V-18V-ig A képek a régi dobozáról és az új dobozáról készültek.
(#) SzervízMacska válasza Soltan1974 hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Vakuljon meg a lovam, de nem sokat tudok a képek alapján kivenni. A monitort is az oldalára kellett állítani, hogy megnézhessem. Ám ha fel merted tenni, biztos nagyon jó.
(#) guliver83 válasza Soltan1974 hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Azt a típust nem 1980-1983-ban gyártották?
Ez többet fog érni, mint egy mostani új!!!
Veterán
(#) anubis hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
Sziasztok

A napokban készült el Atosz mester kapcs. rajza és cikke alapján az 1 csöves nixie órám.
Egy dobókocka ihlette meg a burkolatot. A kivitel kicsit hanyagnak tűnhet de egy hokedlin készült az egész megmunkálás. A dekopírral nem lehet normálisan egyenesen vágni és a maradékot durva papírral kellett leigazítanom. Szóval voltak gondok de összeállt. Azt hiszem egyedi lett, még nem láttam ilyet előtte.
(#) anubis hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
Még pár kép
(#) Action2K válasza anubis hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Szia! Nagyon egyedi, s egyáltalán nem látszik rajta a "sufni" munka.
(#) vicsys válasza anubis hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Nagy ötlet, szép kivitelezés! Gratula!
(#) jubilleum hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
hello!

Egyik barátommal átépítettünk egy Decathlonos "kurblis" lámpát USB-s töltővé. Bár a kapcsolás része nem valami nagy ördöngösség, gondoltam megosztom. Ragasztó pisztolyt használtunk mindenhol, a mechanikai védelem miatt, így viszont sok minden nem látszik, és későn gondoltam a fotózásra. Lényegében, ahol kijön DC a nyákból oda raktunk egy zenert, és egy kapcsolót hogy a lámpa része is használható maradjon.
(#) Tibi98 válasza anubis hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Tényleg szép a kivitelezés, nagyon ötletes.
(#) zenetom válasza anubis hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Hali!
Igaz távol áll tőlem a nixie-cső, de ez a dobozolás nagyon szép, megakadt rajta a szemem rendesen. :yes:
Gratula!
(#) storm válasza anubis hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Szép! Csak nem egy JLH van mellette?
(#) anubis válasza storm hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
De igen az ám
Köszi
(#) Leadtek hozzászólása Feb 9, 2011 /
 
Üdv!
Készítettem régebben egy elég halovány USB lámpát de meguntam, hogy nem látok hiába kapcsolom be így megszületett az USB lámpa 2.0 amibe még egy kapcsolóüzemű fényerő szabályzó is belekerült.
(#) Lacko12 válasza Leadtek hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Nagyon ügyes!
Egy ilyenre nekem is szükségem lenne néha, esetleg megosztod a kapcsolást is?
(#) Leadtek válasza Lacko12 hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Kösz! ->Ezt<- építettem meg annyi módosítással, hogy magasabb frekvencián kapcsoljon. A ledek párhuzamosan vannak kötve és így kapcsolódnak a szabályzóhoz. Még csak próbapanelon van azért nem raktam fel.
(#) Lacko12 válasza Leadtek hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Köszi!
Következő: »»   697 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem