Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   28 / 293
(#) konop válasza graham hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Szia!

Úgy tudom, hogy kaposváron van a Savio-nak szervizanyag ellátója. A kazán kézikönyvében benne szokott lenni. Ha nincs , akkor ird be a keresőbe hogy "savio kaposvár"
(#) toro válasza konop hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Áruforgalmi Kft a neve
(#) alek válasza feri196 hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Ha a jellegzetes szikra hangját hallod, akkor biztosan áthúz valahol a szikra, csak azt kell kideriteni, hogy hol. Nem szokott ilyen dolgokat csinálni ez a kazán.
(#) csore válasza gazszeres hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Üdv! Neked is nagyon köszi a hozzászólást, szeretem tudni, hogy mi, mitől hogy működik, sokat segítettél ebben. A biztonság kedvéért rendeltem is érzékelőket.
(#) gubiklacko hozzászólása Feb 11, 2011 /
 
Előre köszönet mindenkinek... Ugyanis korábbi hasonló bejegyzés alapján úgy vélem sikerült beazonosítanom a kazánom hibáját.
A kazán: BAXI HT 1.240
A hibajelenség: E133 hibakóddal (gáz hiány) megáll a kazán.
A gázszelepre gyanakodtam, és itteni tipp alapján megmértem a gázszelepen lévő tekercsek ellenállását. Dupla tekercs, négy érintkezővel. 1-2 és 3-4 kapcsok a csatlakozóban össze vannak kötve. Méréskor az 1-3 között mértem 6.2k ellenállást, máshol szakadás.
Ez alapján úgy vélem, hogy az egyik tekercs szakadt, ami miatt az egyik szelep nem megy, így valóban kevés lehet a belépő gáz mennyisége.
A hozzáértőket kérem, hogy erősítsenek meg!
Hol kaphatok ilyen tekercset? Mennyi az ára?
Kérem, segítsetek gyorsan, mert fázik a család
köszönettel
(#) gazszeres válasza gubiklacko hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Küldj egy fotót, milyen tekercsre van szükséged ahány gáz szelep annyi tekercs, ha van küldök szívesen. Meg ne fagyjatok az gáz lenne.
(#) gubiklacko válasza gazszeres hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Kedves Gazszeres...
A gázszelep SIEMENS (Landis?) VDU11 A124049
A mágnestekercsen ezzel szemben semmilyen felirat sincs. Lefotóztam azért, és felteszem amint lehet...
(#) gazszeres válasza gubiklacko hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Hirtelen ezeket találtam, ha valamelyik egyezik jelezz.

P1010089.JPG
    
(#) gubiklacko válasza gazszeres hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Íme a fotók, bár nekem nem segítenének
Gyorsan le is szereltem a tekercset, így egy kicsit több látszik belőle...
(#) gubiklacko válasza gazszeres hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Sajnos ezek közül egyik sem...
(#) alek válasza gubiklacko hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
A Baxinak több HT jelzésü modelje is van, próbáld pontosabban leirni. Nem tudok Siemens gázszelepről Baxiba. SIT SIGMA 848 kellene legyen de tudomásom szerint csak gázszeleppel együtt kapható borsos áron.
(#) alek válasza gubiklacko hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
A te kazánod Baxi Luna HT 1 240 kondezációs. 2005-ig gyártották Siemens gázszeleppel és vezérlőpanellel is a SIT 848 szelep és panel mellet. Sajnos 2009-től nem kapható, SIT-tel lehet csak helyettesiteni + panel+kábelek. Csak ha bontott használt lenne valakinek, lenne esélyed megjavitani olcsón, mert különben a kazánod árának a felét fizetheted érte. Gázszeres talán talál valamit a polcán, vagy egy jó megoldást.
(#) gubiklacko válasza alek hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Kedves alek!
Nagyon precíz amit írtál. Bár a helyzet teljesen irreális. Egyszerűen elképesztő, hogy nem tudnak alkatrészt biztosítani egy 5 éves készülékhez.
Másrészt a gázszelepet két szál vezeték vezérli, gondolom digitálisan, tehát vagy megy, vagy nem. Ehhez minek a panelcsere? Lehetséges barkácsolni vele?
Ja, és ezek után,
***
(#) kis59 válasza gubiklacko hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Írtam mailt!
Szerintem lesz hozzá, mert az enyém is 6-7 éves, októberben lett javítva.
Szerintem ott kell lenni még egy csatlakozónak is, ami a nyomáskülönbség-érzékelőhöz meg, ez egyben kell lennie a főgázszeleppel. Legalábbis nálam a Honeywell szelepnél így van. (Ha nincs nyomás a vezetékben, a nyomáskülönbség-érzékelő nem engedi nyitni a főgázszelepet).
De csak a H&H 2023 tudja javítani, mert csak ők jutnak alkatrészhez. (Én már lefutottam egy pár kört.)
Sok sikert!
(#) alek válasza gubiklacko hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Nekem nincs ilyen szelepem, de lehet, hogy mások tudnak segiteni. Barkácsolni lehet, de ebben én is a kezdeteknél tartok. Sajnos nem találtam leirást a tekercsekről, most csak ennyit tudtam segiteni.
(#) feri196 válasza alek hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszi a segítséget és tippeket! A forrasztásokat néztem, jók... a lángőr is jó, azonnal jelez - a baj az hogy "nem jut el a lángig" a kazán. Én is az áthúzásra gyanakszom, de hol? És teljesen véletlenszerű a hiba, most például napok óta működik rendesen. A vízhőfok beállításnak lehet valami köze hozzá? (Arra gondolok hogy pl. 50 fokos víznél csak minimális teljesítményen megy a kazán folyamatosan, 60-70 fokra állítva indítás után pár perccel eléri a maximum lángmagasságot - hallani a hangján is, meg látni is a kis kémlelőablakon, csak nem tehetem 60 foknál magasabbra a padlófűtés miatt - nem én terveztem így a rendszert, így vettem a lakást. - szóval a folyamatos kis teljesítmény miatt esetleg oxidálódna/szennyeződne a gyújtó v. valami ilyesmi? elméletileg nem kellene, buta ötlet de gondoltam megkérdezem - mennyi lenne egyébként az ideális vízhőfok? eddig mindenki mást mondott...)
Esetleg a páratartalom? kondenzvíz kicsapódás valahol? és amiatt lenne az áthúzás? zárt égésteres, külső levegőből dolgozik, nem látok bele, ha szétszedem meg már nem ugyanaz... már próbáltam töksötétben is megnézni amikor nem gyújt, hátha meglátom valahol a szikrát ahol nem kellene lennie. Nagyon halvány kékes fények szaladoznak a nagyfesz. vezetéken. szép, de igy kell ennek lennie?
ki lehet ezt mérni valahogy?
egyébként kívül belül teljesen tiszta, nem is túl öreg szegény
na majd még vizsgálódom és jelentkezem. Addig is várom az ötleteket. Köszi. sziasztok!
(#) RF12 hozzászólása Feb 13, 2011 / 2
 
Sziasztok.
A következő probléma merűlt fel egy FÉG UNICAL kéményes kombi kazánnal. A hőcserlő tömitése miatt elázott az elktronika, a táp trafó környéken meg is perzselődött , magyarul kuka.Esetleg használt bontott beszerzése lehetséges vagy csak az új ami viszont lehet hogy nem érné meg egy tiz éves kazán esetében. Lehetséges hogy clra vezetőbb lenne egy új 24KW kombi kéményes vétele? De a mai felhozatalból is MELYIK???az ami kevésbé szerelő "barát"
Vagy is megbizható és nem az egekben jár az ára. A panel tipusa HONEYWELL CS0115C-LS
Előre is köszönöm segitő kész válaszaitokat.
(#) motomanus hozzászólása Feb 13, 2011 /
 
Üdv!
Egy FÉG ZC 18.1-es kazán vezérlőpaneljéhez szeretnék egy kis infót kérni.
Szivattyút akartam cserélni, és miután bekötöttem az újat kerregő hangot hallat utókeringetéskor, miután lekapcsol a termosztát. Ilyenkor elvileg félfeszültséggel megy a keringető, de nem folyamatosan folyik az áram, hanem gyors impulzusokban adja le a panel. Na már most ennek így kell lenni? Szaggatottan kell feszültséget kapni a keringetőnek? Gondolom nem tesz neki jót. A panel új, mivel ez előző teljesen tönkrement(HUK 43).
Köszönöm előre is!
(#) VIM válasza motomanus hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia! Itt van róla néhány oldal. HUK 43 leírásában meg van adva a feszültségszint is amit be kell állítani a (kék) potméterrel.
(#) gazszeres válasza motomanus hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Szia!
Így kell működnie. Triakos fordulatszám szabályzás van ami így működik, impulzus módban.
Annyit még: a feszültséget a szivattyú típusához kell állítani. Indukciós szivattyúknál ( Pl. Laing ) 110-120 V feszültséget kell állítani. Míg a forgórészesekhez mint Grudfoss elég 80 V is.
(#) motomanus válasza gazszeres hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat, hasznos volt az a pár oldal is!
Csak még mindig nem tudom a megoldást...
Akkor a keringető lenne rossz (csapágyas?)? Amúgy használt szivattyú (otthon volt elfekvőben) és pontosan nem tudom az 'előéletét'. Kipróbáltam bekötöttem gyors egy villásdugóra és be a konnektorba. Teljes fordulaton működik rendesen, csak ha a kazánról megy utókeringetéskor kerreg (impulzust nem bírja). Igazából nem tudom a típusát h indukciós-e vagy forgórészes. Valami magyar gyártmány esetleg képet tudok róla.
Köszönöm!
(#) gazszeres válasza motomanus hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Küld a képet!
(#) motomanus válasza gazszeres hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Küldöm.
(#) gubiklacko válasza alek hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Köszönöm az eddigi segítséget.
Szeretnék azonban még egy kis tudást.
Továbbra is a Baxi Luna HT 1.240 kazán és a Siemens VDU11 szelep a téma.
Hogyan történik a lángmoduláció? Mit csinál a gázszelep, miféle jel megy a szelephez menő két szál vezetéken?
(#) szerviz válasza gubiklacko hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Mivel kondenzációs kazánról van szó, ezért itt a ventillátor fordulatszámától függően adagol a gázszelep több-kevesebb gázt az égőbe.
A gázszelep cseréje esetén füstgázelemző műszerrel újra be kell állítani az égés paramétereit!
Vigyázz, ez nehogy elmaradjon, mert megbosszulja magát!
(#) gazszeres válasza motomanus hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Ez egy indukciós motor, tengely nélküli. Ezért kell legalább 110 V utókerigetési feszültséget állítani neki.
Ha így is nagyon zajos, lehet kopott a forgórész. Az állórészen egy porcelán golyó van elhelyezve ezen fut a fogórész melyben egy szén csapágy van. A csapágy kopásakor a forgórész már nem fekszik fel megfelelően.
Javítás: Csere! Egy ilyen forgórész 6-8 ezer forint.
Külön kapható.

P1010090.JPG
    
(#) motomanus válasza gazszeres hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Köszönöm. Mindenképpen szétszedem majd, de szerintem akkor úgy is csere lesz.
(#) karasimiklos hozzászólása Feb 14, 2011 /
 
Karasi Miklós vagyok Szatmárnémetiből
Van egy Beretta Cio 24 CSI, 2 hónapja ki volt cserélve a Hőcserélő És azóta nem a legjobban működik a melegviz
,van mikor úgy a hogy jön a meleg víz megint hideg és megint meleg. Kérem ha tud valaki tanácsot adni nagyon szívesen venném. Üdv Miki
(#) toro válasza karasimiklos hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Szia, valószínű nincs beállítva a lángmoduláció :yes:
Nyomásmérővel rá kell mérni, a SIT 845 szelepen, a kék tekercs vezetékét lehúzva 2 mBar, rádugva 10 mBar nyomásnak kell lennie. A hőcserélő jobb felső sarkán van az NTC, ami szabályozza a hőfokot.
(#) lmolnar64 hozzászólása Feb 14, 2011 /
 
Tisztelt forumozok ! Van nekem egyFéghterm SC24 fali církom amelyben tönkre ment a C12-40/C-01 Mechatronika vezérlőpanel . Kérdésem :Tudna e nekem ilyen típust gyártani? A kazánviz termosztát egy 68K ohm-s poti . Tartozik még hozzá egy túlfűtés termisztor amely a túlfűtés klixszon egyik csavarjához és egy bilincsel az előremenővízcsőhöz van rögzítve. Atúlfűtés klixszon két réz drottal még a gázarmatúrához is csatlakozik .
Tisztelettel :Molnár Lajos
Következő: »»   28 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem