Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   299 / 1160
(#) pogacsa18 hozzászólása Feb 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni ebben hogy ez milyen alkatrész lehet? 24/12V-os átalakítóban volt sajnos elvan égve és felirat nem látható rajta. Esetleg valamilyen kondi vagy hőbiztosíték lehetett?
(#) zmol válasza pogacsa18 hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Vagy varisztor, ha párhuzamosan van kötve pl. a bemenettel...
Működik a cucc, ha kiforrasztod? Mert ha varisztor volt, és csak tette a feladatát és védett a túlfesztől, akkor akár még az is előfordulhat, hogy minden más egyben maradt.
(#) granpa válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Helló Swedhart!
Van olyan, hogy DIAC helyettesítő kapcsolás. Megkeresem a jegyzeteimben, és átküldöm képben.
Üdv:Kálmán
(#) pogacsa18 válasza zmol hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Hali lehet h tényleg varisztor lesz. Csak az a baj hogy nem tudom kipróbálni mert nem igazodok el rajta h melyik lábára kéne 24V -ot kötni. És ha tényleg varisztor volt milyen típusut kellene belerakni?

Kép 00.JPG
    
(#) conetro hozzászólása Feb 23, 2011 /
 
Hello.mindenkinek.Segitség kellene.Vagy egy alkatrészem,ami induktivitás és szinkód kellene.Sajna csak 3 szin van rajta és neten nem találtam 3-as szinkódot.Hogy tudom megállapitani az értékét?

Amugy a szinek barna,fekete,arany és egy zöld szinü ellenálás formályú alkatrész.
(#) granpa válasza pogacsa18 hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Helló P18!
A varisztornak mindegy, ahogy "zmol"írta-a bemenettel párhuzamosan. Ha ott 14V van akkor max 15V-ost (ha nagyobb a cájg tűrése akkor 16V-ost. Áramtól függ a teljesítménye, de akkora átmérőjű kell, mint ami volt. :yes:
(#) zmol válasza pogacsa18 hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Úgy igaz, ahogy Granpa írta. A típusjeleken én sem teljesen igazodom el, de a boltban a feszültséget szoktam mondani, meg az átmérőt, és jót adnak a legkülönfélébb feliratokkal.

Annyi, hogy ha 24V-ból csinál 12V-ot a cuccod, és tényleg a bemeneti védelmet adta a varisztor, akkor inkább 30V környékére saccolnám az értékét.
(#) tamitsrob hozzászólása Feb 24, 2011 /
 
Üdv
A TV ben van egy stv8216-os vezérlő ic néztem az adatlapját csak nem tudom melyik bemenete az infra értékelőnek.
Valaki adatlap alapján meg tudná mondani hányas láb(ak) a bemente?

stv8216.pdf
    
(#) pucuka válasza tamitsrob hozzászólására (») Feb 24, 2011 / 1
 
Amit csatoltál, az nem vezérlő IC, hanem egy komplett többnormás hangmodul. Ennek a vezérlése I2C vonalon történik. Az infravevő egy másik modulban lehet, aminek a jele I2C vonalon jut a központi vezérlőbe
(#) kadarist válasza tamitsrob hozzászólására (») Feb 24, 2011 / 1
 
Szia!
Ezen nincs infra bemenet. IC2 buszon keresztül kommunikál a külvilággal.
(#) tamitsrob válasza kadarist hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Az lehetséges hogy az infra akkor 24c08wp ic-be megy? (több ic nincs)
(#) sucuka válasza tamitsrob hozzászólására (») Feb 24, 2011 / 1
 
Ez meg egy I2C eeprom, ami ugyanazon a buszon kommunikál, mint a másik IC, kizárt, hogy ez vegye az infrát.
(#) kadarist válasza tamitsrob hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Ez egy tévé, nem? A vezérlő IC-t kellene megkeresni, mert abba megy az infra vevő jele.
(#) tamitsrob válasza kadarist hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Már megtaláltam.
A TV mi lehet a baja topicban folytatom...
(#) jdani hozzászólása Feb 24, 2011 /
 
Hali. Lehet nem ide illik, de hátha. Eddig ha tesztelni akartam valamit, levegőben összekötöttem a lábakat, és próbáltam, de az elég primitív. Bővebben: Link Már régebben láttam ilyet, de nemigen értem hogyan is működik. Mondjuk beledugok egy PIC-t és akkor az az alján hogy van összekötve, stb...
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
A kulcsszó: Breadboards. Itt megmutatják, hogy hogyan működik: Bővebben: Link
(#) doomkiller hozzászólása Feb 24, 2011 /
 
Sziasztok! Találtam a egy készüléket, de nem tudom hogy mi lehet ez. Mellékelem a képeket, a fekete tokozású félvezetőkre lefordítva magyarra (mert orosz) ez van írva: P4V3VP. Az amire az van írva, hogy ABC-80-260 annyit találtam, hogy szelén egyenirányító dióda.Válaszokat előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Szia!
Ez valami áramátalakító lehet. Csöves autórádiók anódfeszültségét állították elő ilyen konverterrel.
(#) Swedhart válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Hali de én nem egészen erre gondoltam pl z-diodával lehet-e elöre is köszi.
(#) kadarist válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Olyan félvezető kell oda, amely határozottan, nagy feszültségmeredekséggel billen. A diak éppen ilyen.
(#) doomkiller válasza kadarist hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Köszönöm. Esetleg meg lehet próbálni 12V-ról beüzemelni? A csatlakozóján lévő vezetékek alapján megtaláltam melyik a bejövő kimenő ág, mekkora feszültséget állíthat elő?
(#) hidasata hozzászólása Feb 24, 2011 /
 
Ennek mi a feladata és menyire melegedhet és mivel helyettesíthető ?

DSC00051.JPG
    
(#) kadarist válasza hidasata hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Ez egy ferritmagos tekercs, vagy trafó.
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
A bejövő ágra polaritáshelyesen rákötöd a 12V-ot és a kimeneten pedig multiméterrel megmérheted az üresjárási feszültséget.
(#) Haszuboy válasza conetro hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
1uH +-20%
(#) GyurikaBx válasza Haszuboy hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Induktivitás.
(#) szepnorbee hozzászólása Feb 25, 2011 /
 
Üdv! Egy Opel BC-jében levő eeprom pinoutját keresnám. Ez van ráírva: 93C46EN
(#) Action2K válasza szepnorbee hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
(#) bimbi hozzászólása Feb 25, 2011 /
 
Helló!

Ez milyen alkatrész lehet? (képek)
Stroboszkópban van benne egy égőszerűség. Nem a vaku. Az van oda írva a nyákra, hogy GL. Mi ennek a neve? Lehet ilyet kapni? Mennyibe kerül?
(#) Action2K válasza bimbi hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Szia. Sima glimmlámpa. 50-100 Ft-os tétel.
Következő: »»   299 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem