Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   748 / 2508
(#) kadarist válasza Haraplak hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Szia!
A hűtőfelületes tranyóknak mindig a középső lába a kollektor. De ha bizonytalan vagy, akkor segít az adatlap.
(#) Haraplak válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Jobb ötlet hiányában marad az összehasonlítás. Csak az a bajom ezzel, hogy nincs scopom és multimitérrel a tranzisztorok összehasonlítása elég érdekes tudomány ág szerintem és nem akartam volna fölöslegesen költekezni. viszont mivel van még a teljesítmény-t adó tranyókon kívül pár tranzisztor így cserélem azokat is. Na és persze jöhet a multiméteres, méricske, hátha hoz eredményt.

Egyébként lebeszélnék mindenkit róla aki ilyen erőssítőt venne. Katasztrófális... pl van egy házrögzítő csavar ami belóg a végfok alá... szépen letudja testelni....
(#) Haraplak válasza kadarist hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Na ezt pl nem tudtam.
Viszont akkor bár fölösleges ennek tükrében a kérdés, de mit szolgálna a c-betű az utolsó láb fölött?
(#) kadarist válasza Haraplak hozzászólására (») Feb 25, 2011 1 /
 
Azért van ott a C, mert ennek a típusa: 2SC669A
(#) Doncso hozzászólása Feb 25, 2011 /
 
Urak, egy érdekes kérdés. Lenne egy Reflex rx500-as csoda, az az érdekes szituáció állt fenn, hogy lényegébe teljesen jól működik, csaképp gondol egyet és elkezd recsegni, jel nélkül letekert potival is. Azt ki tudtam mérni, hogy ugye hidalt maga az rx500 alapból, és csak az egyik oldal recseg a két összehidalt párból, nade mi okozhatja ezt? Mechanikai hatásra semleges, próbáltam melegíteni itt ott, semmi. Teljesen rendszertelenül recseg. Van ötletetek?
(#) agressiv válasza kadarist hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Idézet:
„Azért van ott a C, mert ennek a típusa: 2SC669A”


Ne írjunk butaságokat, előbb inkább nézzünk utána!

Először is ez 2sD669 tehát nem C!
A c betű az az erősítési tényezőjét jelöli.
Béta szerint válogatják a tranzisztorokat.

B 60-120
C 100-200
D 160-320

Az A betű a 669 után azt jelenti, hogy 160 voltos, mert a sima csak 120 (C-E).
(#) agressiv válasza Doncso hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Ez nagyon érdekes dolog amikor éppen leépül egy tranzisztor olyankor recseg csak úgy magától egy erősítő.
Elég valószínű, hogy hamarosan tönkre fog menni valamelyik nagy valószínüséggel végtranzisztor.
(#) emersys hozzászólása Feb 25, 2011 /
 
Valami gond van sajna még is a clipp indicatorral
Egyszerűen gondol egyet és elkezd világítani magától
vagy pislákólni...
Nem tudom mi okozza ezt, az is fura hogyha kikapcsolom a tápot a hálózatról rögtön elkezd világítani a led, most ez vagy ennyire érzékeny vagy ennyire nem kiforrott konstrukció?
http://sound.westhost.com/project23.htm
Mindenesetre ha ez ílyen megbízhatatlan marad akkor nem kerül beépítésre..
Nem tud valaki valami jól Clipp visszajelző kapcsolást?
(#) andras1 válasza agressiv hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Az tényleg egy csoda! Nem üt át valamelyik csillám a végtranyó alatt?
(#) agressiv válasza andras1 hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Nem mert nálam már nem is egyszer fordult elő ilyen és volt amikor olyan tranyó szált el így ami nem is volt bordán. Hihetetlen de igaz. Régi erősítőknél sokszor tapasztaltam ezt és utána ment is a DC a kimenetre.
(#) kadarist válasza agressiv hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Ne légy agresszív! Mondjuk rajz szerint 2SD, de akár 2SC is lehetne.
(#) agressiv válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Nem lehetne mert nincs olyen, hogy 2SC669. Ha lenne akkor mindenképpen elé kellene írniuk a 2SC-t különben nem lehetne megkülönböztetni őket.
(#) kadarist válasza agressiv hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Már hogyne lenne. Még keresztreferenciája is van: Bővebben: Link
Táblázatos adatlap: Bővebben: Link
(#) agressiv válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Ezt úgy mondanám, hogy valamikor volt a nyolcvanas években, de ma már nem gyártják.
(#) djgombi válasza emersys hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Szia! Az icre raktál gerjedés gátlókat? 100 nF-os kondikat a táp lábakra.
(#) Doncso válasza agressiv hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Kiszaladtam, gondoltam ránézek a végfok tranyókra szkóppal, hátha okosabb leszek, a helyzet az, hogy a bázison és a meghajtáson is rajta van ez a sercegés, tovább nézve visszafelé eljutottam egész a becsatoló kondiig, szóval a bemeneten nem, de a becsatoló kondi után már ott van erősítetlenül a zaj, a végtanyók után meg erősítetten. Hát ez már nagyon furcsa. Van hogy hangos eléggé, de van hogy tapasztani kell a fület a hangszóróra, hogy hallja az ember, és van hogy kattan egy hangosat. De legalább szállna el, egyszerűbb dolgom lenne. De nem csípem az ilyen hibákat.
(#) kadarist válasza agressiv hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Gyártják ma is, de ebbe inkább nem menjünk bele
(#) steelbird válasza Doncso hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Elkók, kerámia kondik szoktak ilyen hibát csinálni, de ugyanúgy okozhatja ellenállás és félvezető is.
A bemenő körben cseréld ki az alkatrészeket. Becsatoló kondi, munkaponti ellenállások, tranzisztor. Differenciál bemeneti kialakításnál a másik tranzisztor is okozhatja, ami a visszacsatoló jelet kapja.
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
A csatoló kondi tud fura dolgokat művelni. :yes:
(#) steelbird válasza Doncso hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
A csatoló kondi hibát egyszerű kiszűrni, akaszd ki az egyik lábát. Csak vigyázz, mert a bemenet a "levegőben" lesz. Brummra, közelítésre érzékeny lesz, gerjedhet a végfok miatta. Egyszerűbb egyből cserélni.
(#) szamóca válasza steelbird hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Ez jó volt!
(#) steelbird válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Khmm.. öö... hmm... Lehet, hogy nem figyeltem az előző hsz -eknél...
Úgy gondoltam, hogy van előtte még egy-két fokozat, vagy hangerőszabályzó poti, és be van kötve...
Akkor viszont a csatoló nem lehet, ha már egyik lába levegőben van.
Ehh...
(#) emersys válasza djgombi hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Hali! Igent tettem , sőt még egy ellenállással párhuzamosan is de nem volt megoldás a problémára
Amit nézegetek az az, hogy az ic a tranzisztoros szintillesztésig jó.
Tehát ami a 2es ill 3as lábra érkezik feszültség azok egyformák (+ ill - elbbilenését figyelve) 5.5-5.4V
Ha elbillentem - illetve + irányba külső beavatkozással akkor világít a led.
Ez az elbillenés akkor jön létre ha olyan 66v feletti jelet érzékel, ez mind rendben is van hisz erre van beállítva a referencia fesz.
Node az ic 7lábáról kezdődnek a bajok ahogy én látom.
Sikerült elcsípnem, mikor ő magától elkezd felpislákoni akkor elkezd elbillenni a 7es lábról a 12v fesz, összevissza ugrál 0 illetve 12 közt.
És ettől van nekem a pislákolásom..
Ezt kéne valahogy stabilizálnom h ne menjen el a 7 lábról magától a 12v.
(#) emersys hozzászólása Feb 26, 2011 /
 
De azt hiszem már sejtem mi a probléma..
Ha nincs meg a +-70volt csak mondjuk 68.5 áganként akkor simán be-be villan..Édász barátomnak köszönhetően ugye ez az áram ingadozás...
Úgy hiszem az ellenállásom ami eddig 3k-volt az most csak 2.7lex inkább majd, és kiderül.
Most mindenesetre ebben a pillanatba pl+-72v van , és ha eléteszek egy ellenállás osztót akkor mindjárt leesik 68v ra, és már billen is a komparátor....
(#) emersys hozzászólása Feb 26, 2011 /
 
Igen ez volt a probléma. megint előjött ez a gond, 136V ra esett ha +-potenciált mérek, pont 136V nál már világít ha 136.2 akkor semmi gondja, Ezek szerint visszább kellett venni, néhol bövelni az ellenállás osztókon..
Egyébként 5-6V os ingadozással érdemes számolni +- potenciálba...és ahhoz számólni az értékeket.
http://sound.westhost.com/project23.htm ennél a kapcsolásnál.
(#) djgombi válasza emersys hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Magyarul nem jó a táblázat.
(#) emersys válasza djgombi hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Igen, mondhatjuk így is.
De ez még mindig egy profi kapcsolás, mert nem szabad megfeledkezni arról , hogy a tápfesz változásávál változik a végfok kimeneti feszültsége is. ill árama, és ő mivel a tápfesszel együtt változik így mindig megmarad a referencia érték is,és nem tolódik, mint azoknál a csúcsérték indikátoroknál ahol a tápfesz úgymond független a végmodultól.
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Na ezt majd kipróbálom, aztán megírom mi az eredmény, remélem kondi baja lesz.
(#) mylan14 hozzászólása Feb 26, 2011 /
 
van egy hitachi ha-D100 as erősítőm és *** fogalmam sincs mi baja lehet.
a probléma az hogy meg se mukkan szerintem az stk4044 nek van valami baja
szerintetek merre keressem a problémát?
és ami még jobb hogy a végfokot hogyan tudom kimérni?
(#) emersys válasza mylan14 hozzászólására (») Feb 26, 2011 / 1
 
STK végfok ic-ket sehogy.
Az vezérel neked mindent, ugyh sztem azt nyugodtan ki is cserélheted.
hqvideo.hu -itt bőven van belőlük választék!
Egyszer javítottam én is egy sharp végfokot, annak szintén ez volt a baja. Ha jól emlékszem stk4241V végfok ic volt bent.
A csere után már helyre is jött
Következő: »»   748 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem