Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   122 / 399
(#) Pigi válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Na ez engem is érdekelt.
(#) ekkold válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Leírtam mi a megoldás. Ha nem akarod a tranzienseket kivárni akkor be kell állítani az elkók kezdő töltését.
A QUAD-ank nagy bekapcsolási tranziense van, amig az nem zajlott le addig nem is működik rendesen. A gyakorlatban ezért (is) kell a hangfalvédő-koppanásgátló áramkör hozzá. Magyarul: nem a szimulátor rossz, csak tudni kell(ene) használni...
(#) hangszoros hozzászólása Feb 28, 2011 /
 
Quad fanokat kérdezném, hátha Őket is érdekli.
Arra lennék kíváncsi, milyen a klip magasban (10kc környékén). Nem agyig hajtva csak 5-10%-osan
A másik amire kíváncsi lennék Milyen a klip, illetve jelalak mikor belép a túláramvédelem, és ha alá terhelődik.
(#) highand válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
A zener párhuzamosan van az opa-val, ha nagy az opa fogyasztása, akkor éppen hogy csökken a zeneren átfolyó áram.

A kisebb fogyasztású opa esetén lesz melegebb a zener,
(#) highand válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Hát igen, szép kérdés volt.
(#) highand válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Örülök, ha megy, elkínlódtam vele, amig rájöttem a bibire.
(#) hangszoros válasza highand hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
De ne csak kérdés legyen.
Érdekes tapasztalatok leznek, megér egy misét.
(#) Ge Lee válasza ekkold hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Lehet hogy a tiédbe kell, az enyémben sosem volt. Nem koppan, csak pattan egy picit bekapcsoláskor pedig 22µF van a zénerekkel párhuzamosan. Az tény hogy nem fetes végfok, aminél csak a LED-ről tudom hogy éppen be lett kapcsolva mert közben ugyanolyan csend van.
(#) CsizmaKo hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
Úgy látom nagyon nem igen lesz megoldás a reccsenő quadomra . Amugy milyen poti a leg ideálisabb a bemenetére hangerő állitáshoz (most 100K os lineáris van rajta ha jól látom)?
(#) zoly15 válasza CsizmaKo hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Pedig valami gáz neked lehet a dologban.. Nézd meg az eredeti rajzot, (2010 RT évkönyv) hasonlítsd össze a te erősítőd kapcsolásával.. Én pont a mai nap tekertem fel a Quadomat 3/4 kivezérlésre.. Nem kopog... Pedig 200W-os verzió.
(#) ekkold válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Nekem is van tantálkondi a zenereken (mert a zener is termel zajt, és szerintem a tranziesn viselkedés is jobb kondival).
A koppanásgátló csak 1 funkciója a védelemnek, a másik ok a hangfalvédő - ez figyeli, hogy nincs-e egyenfesz a kimeneten (bármilyen végfok hiba miatt) és hiba esetén lekapcsol.
A quad tranziense sok mindentől függ, pl. az egészet átfogó DC visszacsatolás kialakításától, a benne levő opamp-tól, a tápelkók feltöltődésének sebességétől, és szimmetriájától, a felső áramgenerátor hidegítő kondijától, stb...
Kikapcsoláskor, amikor a tápelkók kisülnek, általában elbillen kissé negatívba a kimenete. Ha ilyenkor az elektronika nem kapcsolja le a hangfalakat róla akkor megfigyelhető pl. a membrán lassú mozgása (nem koppan mert a változás lassú) de engem pl. ez is zavart.
Összefoglalva, az hogy az általad épített QUAD nem koppan bekapcsoláskor, leginkább a szerencsés komplett kialakításnak köszönhető - de általánosságban a QUAD bizony koppan és célszerű mellé egy védelmet építeni.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy az erősítődben, be/ki kapcsoláskor van-e látható membrán mozgás a hangszórókon, avagy szinte nulla idő alatt áll be a kimenet 0V-ra?
Mellesleg az (utóbbi eset) hogy egyáltalán nem koppan lehet a DC visszacsatolásban levő elkó megnövekedett belső ellenállása miatt is - bár nem valószinü, hogy ez a helyzet, mert ilyenkor a mélyátvitel is leromlik kissé ami azért hallható is. A másik lehetséges ok, hogy a felhasznált opamp offszethibája pont kiegyenlíti a végfokét - bár szerintem ez sem egy gyakori eset....
(#) ricsispy hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Sziasztok! az én quadom most két végfogfokot ratalmaz két db 15ezer mikros puffer kondival,de most bövülni még két darab végfokkal! elég a két kondi vagy már érdemes még kettöt berakni? köszi szépen elöre is
(#) soos csaba válasza ricsispy hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Szia, tegyél bele még kettőt mindenképpen, hisz ugy már négy 4 végfokod lesz benne. 2x100W-nak szoktunk tenni 2 darab 10000µF kondít, 4-nek már a duplája.
(#) potenciameter válasza ricsispy hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Mindenképpen tegyél még bele legalább kettőt. Az én Quadomban(2*100w sztereo) 4darab 10ezer mikrofarados van.
(#) ricsispy válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
köszi szépen és az hogy? két darab greatz vagy elég egy? de négy kondi?
(#) potenciameter válasza ricsispy hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Elég egy tökösebb greatz és utána a négy kondi, úgy mint a képen, csak ezen 8kondi van.
(#) ricsispy válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
köszi szépen! egyébként az enyémet is BD249 viszi...de nem tudok sehol eredetit venni csak hamisitványt. a másik felében 2sc3281 van azzal nem volt még semmi baj! ötlet hogy milyen lenne jó bele?
(#) Doncso válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Ezt így kategorikusan nem lehet kijelenteni, a SIVA PPA800-ba is csak 2*15.000µF van. inkább mondjuk azt, hogy általános ökölszabály, az amperenkénti 1000µF 50Hz-nél.
(#) potenciameter válasza ricsispy hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Az enyémben mindkét panelban BD249van és még nem volt vele bajom, pedig nyár óta benne van a quadban és azelőtt is volt használva vagy 3évig az összes tranzistor egy másik erősitőben és még mindig mennek.Úgy tudom hogy az MJ vel a legszebb a hangja és az a leg strapabiróbb is.
(#) ricsispy válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
(#) potenciameter válasza ricsispy hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
(#) zoly15 válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Ezt tanúsíthatom! Nagyon szép hangja van vele! Bivaly erős is
(#) ricsispy válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
és szerintetek az jó lenne ha ugye 4 végfok lesz akkor két hangszin?mert most ugy van hogy két végfok van és van egy sztereo elöfok-hangszin a skori féle..de ha négy lesz akkor két hangszin kéne? vagy hogy lenne jó? elöre is köszi
(#) potenciameter válasza ricsispy hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szerintem nincs szükség még 1 hangszinre, persze ha ugyanazt a frekvenciakat akarod kicsalni mind4végfokbol. Birni fogja a tápod a négy panelt? hány W, V?
(#) ricsispy válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
ja és 2x36 V AC
(#) highand hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Jó estét. Elkészült a cikk a Quad működéséről, nemsokára olvashatjátok, ha átjut a moderáción.
(#) Bobika79 hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
Helló

Van egy quad 405 ,és az lenne vele a probléma hogy az egyik fele nagyon halkan zug vagy búg nem is tudom ,de ezeket leszámítva tökéletesen szól.tudna nekem segíteni valaki ,hogy ez mitől lehet
(#) gyula1990 hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Sziasztok!

vettem egy quad 405-s ehez a quad-hoz tudnátok egy kapcsolási rajzot linkelni?

üdv:Gyula1990
(#) CIROKL válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Nem mai a gyerek de szépen rendbe lehet ezt még hozni .
Bővebben: Link
(#) gyula1990 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
nyák rajzott is ha kérhetnék meg köszönném
Következő: »»   122 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem