Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   74 / 136
(#) laszlokunstar válasza vicsys hozzászólására (») Feb 24, 2011 1 /
 
Az UV led szemből, a bármilyen laser szemből olyan mint az atomvillanás.
Ha belenézel egy dolgot tehetsz csak, alaposan nézd meg, mert többet (olyat) úgyse fogsz látni.
(#) vicsys válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Bolond aki belenéz szemből.
Nálam akkor volt ez, amikor sorozatban 17db panelt világítottam le és csere közben nem kapcsoltam le a fényt.
(#) eSDi válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Na azért ez egy kicsit túlzás...
Félni azért nem kell tőle! Attól, hogy véletlenül belenézel, vagy a szemedbe villan, még nem lesz semmi bajod. Viszont, ha huzamosabb ideig vagy kitéve a fényének, az olyan mintha pajzs vagy szemüveg nélkül hegesztenél.
Jó kis gyulladást tud okozni a szemedben.
(#) accesid válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Köszi a választ, tudom milyen napfény után, sok panelt csináltam már napfényben, még télen is, csak az ugye nincs mindig. Gondoltam a ledtől nem változik a szine, de ha igen akkor nem jók a ledjeim.
(#) eSDi válasza accesid hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Üdv!

Nekem ugyan úgy megváltozik a színe. Én Cree XLamp 7090 UVV led-et használok, lehet nálad a led-el van a gond.
Keress olyat aminek a fényhullámhossza 390-410nm között van, akkor 100% hogy működni fog.
(#) velegiistvan hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
A segítségeteket szeretném kérni.

Van egy medicor q-125-ös kvarclámpám. A fénycsöve kissé már be van feketedve, de ennek ellenére a készülék még működik, de sajnos nem akkora teljesítménnyel,
mint várnám. A felizzás is kb 2-3 perc-et vesz igénybe. Kérdezném, hogy mi lehet a gond? Fénycsövet kellene cserélni, vagy máshol van a hiba? Ha mégis
csőcserére kerülne sor, hol lehet még a készülékbe való csövet kapni?

Előre is köszönöm.

István
(#) SzAndras00 válasza vikipapa hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Szia, vannak már csöveid? Ha kell, akkor tudok szerezni
(#) kaqkk válasza SzAndras00 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Milyen csövet tudsz és menyiért ?
(#) SzAndras00 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
F8T5/BLB-t vettem még a télen, de ha megölsz, se tudom, hogy mennyiért. A napokban akarom összerakni őket, eddig nem volt időm. Normál villamossági boltban vettem, simán tudtak rendelni. Mondjuk a T5 foglalat már nehezebben ment
(#) kaqkk válasza SzAndras00 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Értem , villamossági boltban én is tudok venni
Én most akarok majd rendelni a tungsram oldaláról
15w os bl csöveket 990ft ért adják darabját !
(#) SzAndras00 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Akit kérdeztem, nehezebben jut el boltba, mint én, viszont legalább nagyon lelkes.
(#) SzAndras00 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Az nagyon jó, annál biztosan többért vettem.
(#) kaqkk válasza SzAndras00 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Akkor neki is ajánlom a tungsam oldalát
(#) velegiistvan válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Köszönöm a tippet.

akkor ha jól értem, ebbe a készülékbe HgO való? Ez biztosan használható ebben a lámpában? Ha a készülék teljesítményével azonos vattszámú fénycsövet használok, nem jelent ez maximális terhelést a készüléken?
(#) nagyzsak hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Hali új bejelentkezőként végig olvastam majdnem mindent... A kérdés az uv leddel piszkál.
220v-ról áramgenerátoros meghajtást hol lehet szerezni 1w 5w 10 w ? Egyébként nagyon erős ledek, hűteni is kell!! 380 nm -450 nm között mocorog.Vajon a lakk melyikre érzékeny a legjobban tudni valamit erről?
(#) vicsys válasza nagyzsak hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
405...410nm-en a legérzékenyebb a lakk. Szerintem ennyi erővel használhatnál fénycsövet is.
(#) nagyzsak válasza eSDi hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
üdv !
1w 3w 5w és 10w os is létezik,kb még 1 hónap és szerzek néhányat 220v-os vezérléssel bár em olcsó mulatság
(#) eSDi válasza nagyzsak hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
10W! Mennyiért és honnan? Engem is érdekelne egy ilyen kis aranyos...
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Köszönjük.
(#) velegiistvan hozzászólása Márc 8, 2011 1 /
 
Üdv mindenkinek!

Eladnám ********

István

Már szóltam egyszer, hogy TILOS a fórumban hirdetni! --vicsys
(#) velegiistvan válasza velegiistvan hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Ok, akkor töröld ezt a hozzászólást is. Csak most olvastam az üzenetedet. Megértettem, tudomásul vettem.

Üdv!
(#) J-O-E válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Most akkor kinek van igaza a leírás ezt mondja a P20-ról :

Maximum spectral photo-sensitivity : 340-420 nm (UV-A

Meg még ezt is :

In practice the exposure time is between 60 and 120 seconds when lamps are used from
a distance of 25-30 cm. It is recommended to allow the lamps to warm-up for
approximately 3 minutes

Én ennek hiszek.
(#) vicsys válasza J-O-E hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Szerintem más az érzékelési (érzékenységi) tartomány és más a legérzékenyebb. Bár ez már részemről is szőrszálhasogatás. Valahol belefutottam egy koordináta rendszerben ábrázolt görbébe és ott 405-410nm-en volt a púp.
(#) sucuka válasza SzAndras00 hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Üdv!
SzAndras00:
Tudod, hogy az UV-érzékeny Löt-stop fóliát mivel világítom le? Nevetni fogsz! Retro szoci kvarclámpával!
Mondjuk előtétnek nem fojtója van, hanem fűtőszál, tolja a hőt is rendesen.
Ez az: Medicor kvarclámpa
(#) kokozo hozzászólása Márc 14, 2011 /
 
sziasztok!
én is építenék egy UV-s levilágítót a szkenner már meg is van.
Az lenne a kérdésem hogy ha ilyen 30 cm-es neonnal érdemes e foglalkozni természetesen kell belőle vagy 4 db azaz 8 cső ami hosszában a szkennerben pont elférne , de még mindig olcsóbban kijönne mint sima UV fénycsővel, nem is beszélve hogy sima 12V-os táp kell neki tehát nem kell se fojtó se gyújtó és még 230V-se lenne a dobozban.
(#) accesid válasza kokozo hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Szerintem ebből nem jön uv.
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Miért keresgéltek a drága és még drágább fénycsövek közt ? A tungsram vebáruházában 990ft ért van 18w os Bl uv neon 28.8cm hosszú
(#) kokozo válasza accesid hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
akkor nem árulhatnák Uv-ként..
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
számoljunk.. 1 cső abból se elég kell vagy 4 tehát 4x990Ft =3960 az már alapból több fojtó és gyújtó nélkül is mint amire én gondoltam, 2x2 csövesre ami csak 3400 és ahhoz adnak ennyiért mindent és ez is 30 centis, csak az a kérdés hogy jó lehet e hozzá mert adatlapot vagy hullámhosszt sehol nem találtam róla.. mellesleg van ilyenem itthon tehát ingyen lenne.
(#) Sir-Nyeteg válasza kokozo hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Jelen pillanatban ennél a terméknél az UV a színmegjelölést jelenti. Nem tartalmaz túl sok UV fényt.
Olyan, mint a discóban levő UV cső, ami által a fehér dolgok rikítanak. Vagy mint a pénzvizsgáló. Abban is van némi UV, de nem hiszem, hogy megfelelne, hiszen akkor 5 perc mulva mindenkinek begyulladna a szeme, mint hegesztéskor. 5mm-es UV ledekből összeraktam egy panelt 135db UV led került bele, erősebb a fotolakk (UV) szempontjából, mint a napfény, 3 perc nézegetés (nem belenézés) után tompa fájdalmat érzek a szememben. Nah, az UV!
Következő: »»   74 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem