Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   560 / 1385
(#) patexati válasza shield hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Szia! Készítsd el a watt féle kapcsolást kiválóan működik! Én is ezt készítettem el először csak kaptam egy frankó léptetőmotort meghajtóval nem tudtam megállni,hogy ne tegyem rá! Hozzáteszem semmivel nem lett jobb a végeredmény ugyan az csak ezzel lehet laminálni is mint az eredetivel bővebb a szabályozhatósági tartomány és folyamatos a továbbítás..
(#) Dániel X hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Üdv!

Sprint Layoutból hogyan lehet méretarányosan átvinni Microsoft Ofiice ba a nyomtatandó nyákot? Ha rányomok Sprintben hogy vágólap majd offiice és beilleszt berakja a/4 oldal egészébe. Én már nyomtattam így de most valamiéért nem akarja méretarányosan átvinni. Van valakinek ötlete?
(#) kaqkk válasza mps hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Ezt én a teliföld kockásra tervezésével küszöbölöm ki

etetö.png
    
(#) mps válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Sajnos amit használok tervező progit az nem tud még ilyet (Kicad), vagy csak én nem tudtam beállítani. De egy egy szélesebb csíknál is jelentkezik. Lehet ki kellene próbálni linux alól is, hátha az nem takarékoskodik.
(#) mps válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
A sprintet nem ismerem, de egy tuti módszer, bármilyen progihoz: kinyomtatod bmp-be (pl. pdfcreator is tud ilyet), ha kell körbevágod egy képszerkesztővel, és máris azt csinálsz vele amit akarsz.
(#) kaqkk válasza mps hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Háát nekem is Hp 2100 as om van de én csak a teliföldnél tapasztaltam ezt a jelenséget (igaz hogy nem is használok nagyon vastag vonalakat ,de egy bizonyos vonal vastagság felett biztosan előfordulhat a "tonerspórolás" csak azt kéne megnézned melyik az a vonal vastagság ami még jó a nyomtatódon és annál vastagabbat nem használsz (legfeljebb felrakod cinnel )
ha nagyonn keresztmetszetre van szükség

Ja és én egyéni beállításokat használok a nyák nyomtatáshoz . A gazdaságos üzemmód kikapcsolva
a minőség a legsötétebb és 1200dpi
(#) Dániel X válasza mps hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Köszi! Erre nem gondoltam még.
(#) mps válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
No igen, most ezt teszem, és közben próbálok egy "jó" nyomtatót találni. Ezek szerint akkor a 2100 is lehúzhatom, 1018-asom van, de az még rosszabb mint a 6L.
(#) shield válasza patexati hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Szia!
Akkor ez lesz a megoldás.
Ha nálad jól működik, akkor nekem is nagyon megfelel.
(#) kaqkk válasza mps hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Mint írtam a 2100 jó a célra csak megvannak a korlátai
Ahogy néztem a legtöbb lézernyomtató gyárilag ezt a tonertakarékos üzemmódot használja (viszont azt nemtudom melyiknél lehet teljesen kikapcsolni )
Én már vagy két éve készítek nyákot a hp-val és
98% ban sikerrel . Tehát szerintem nem kell "leírni az öreget"
(#) mps válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Bocsi az "öregtől", csak a telefóliás részek, és előlapok miatt keresek, és igazából nem is annyira nagy intenzitással, bár van egy Hp gép, sajnos a típusát nem tudom, egy nyomtató boltban használják, akkora mint egy fél hűtő, és valami brutális mennyiségű festéket tesz a papírra, csak nehezen tapad a nyákra, és persze nincs is kéznél.
(#) gulasoft hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Hát igen a vasalás buktatói. Ezért mondtam, hogy egyáltalán nem olcsó. Kell találni egy jó nyomtatót, jó tonert, és ezek már bizony 20.000 körüli árak minimum! Használtan! Ez azért lényegesen drágább mint 3 cree led, meg egy lamináló.
Persze ha valakinek már megvan és jó is neki, akkor meg olcsó.
(#) patexati válasza shield hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Ha teszel bele egy kapcsolót akkor lehet az eredeti sebességen is hajtani a motort ha arra van szükség!
(#) patexati válasza pilotitalia hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Kicsit ismerős nekem ez a terv és nyák
(#) pilotitalia válasza patexati hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Könnyen lehet ha a te szerzeményed akkor gratula hozzá én egy másik fórumon kaptam mint segítséget,de nagyon jó kis terv.Természetesen nem akarok a te tollaiddal ékeskedni

Nagyon jó kis kapcsolás még egyszer köszönöm a megalkotóknak.
(#) IMi hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Íme az általam elkészített vezérlés tervei ( Watt féle ák.).
A panel alakja a pdf 5. oldalán EC410C4RA dobozhoz készült.
(#) shield válasza IMi hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Szia!

Jól néz ki. Meg is építetted?
(#) IMi válasza shield hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Megépítettem, jó pár hónapja teszi a dolgát.
(#) Dániel X hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Üdv!

Még mindig nem sikerül sehogyan sem méretarányosan kiszedni Sprint Layoutból a nyákot. Ha kiexportálom kép formátumba és úgy rakom be akár wordbe akár paintbe felnagyítja azt. Ha nyomtatás alatti résznél megadom melyik maszkok látszanak és onnan kirakatom vágólapra szintén felnagyítja. Valaki segítsen, kérem.
(#) sucuka válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Ajánlom neked a PDF Factory nevű progit, én azt használom. PDF-et csinál belőle, és akkor nem kell word-özgetni. Egyáltalán miért akarod word-be átrakni?
(#) Dániel X válasza sucuka hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Üdv!

Már megoldódott pdf creatorral. Előszőr pdf eszembe se jutott meg egyszer már sikerült wordba átvinni mérethelyesen.
Köszi.
(#) emmzolee válasza sucuka hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Akkor mivel látom elkanyarodtok a problémától, be írom, hogy szerintem mi lehet a gáz nálad. Szerintem semmi köze nincs a levilágításhoz. Mivel negatív fólia. Tehát ha tüv világítod, és át világítasz a maszkon, akkor nem jönne le a forrpöttyökről a fólia, de nem szabadna hogy foltos, vagy csúnya legyen.

Tehát szerintem nálad az a probléma, amit írtál is, hogy a kezeddel laminálás előtt rá simítod a nyákra a fóliát. Hát ezzel annyit teszel, hogy lezárod a vezetősávok közé szorult levegő kiáramlásának az útját. Tudom, mert én is jártam már így. Én úgy szoktam, hogy eltávolítom a fóliáról az egyik védő fóliát, a nyákom elején egy kb. 8-100mm-es sávban rá simítom, hogy a lamináló el tudja kezdeni a munkát, ha betolom. Amikor már elkezdi vinni a nyákkal együtt a fóliát, akkor fölfelé húzom egy kicsit a még nem rá laminált fóliát, hogy ne tudjon idő nap előtt rá tapadni a nyákra, hanem majd a henger intézze, mikor oda ér.
Így nem marad alatta soha levegő = tökéletes munka.
Nem tudom érted-e mit írtam.
Próbáld ki.
(#) z3r0 válasza shield hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Köszi a választ!
Ennek is úszóágyazású a tengelye? Illetve mi pénzt kóstált? Én legutóbb ~7-8000 pénz körül láttam, ha jól emlékszem.
Eddig próbálgattam az ismerősi körben párat, de a fix henger rögzítéses gépeknél attól félek, hogy a henger szét fog durranni. Főleg, hogy magasabb hőfokon is üzemel.
Sajnos hiába próbáltam velük NYÁK-ot csinálni egyik sem tudott akkora hőt produkálni, hogy a festékpor átragadjon.
A sajátomat babráltam, a bimetált messzebb raktam a hengerektől, de a nagy és egyenetlen nyomáseloszlás miatt nagyon csúnya lett a végeredmény. Igaz szerintem a hőfok sem volt teljesen tökéletes.
(#) SzAndras00 válasza sucuka hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Tényleg nagyon jól sikerültek a paneljeid!
(#) sucuka válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Köszi az infót, nálam eleve balhés akkor a helyzet, ugyanis a lamináló még nincs átalakítva, ergo szét sincs szeedve, az általad említett módszerhez pedig biza szét kell kapnom.
De lehet, hogy csatasorba állítok egy másik készüléket ami már szét van kapva.
Még egyszer köszi!
(#) emmzolee válasza sucuka hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Tényleg. Melyik lamináló van neked? Azt írtad, hogy HOLAM-03, de ez nem mond sokat. A gagyi szürke, ami nekem is van, vagy a drágább fekete? Képed nincs róla? Miért kell át alakítani? Mit csinál rosszul?
Jól mondja simpi. A műnyomózásnál kell matyizni vele. A Dry fóliához bőven jó a gagyi gyári eredeti állapotában.
(#) sucuka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
simpi:
Se nem dry-fólia, se nem műnyomó. Löt-Stop fólia.

emmzolee:
van egy olcsó, szabályozó nélküli (csak bimetállos,) ez van szétkapva, és van egy drágább, elektronikus szabályozós.
Alapvetően arról beszélek, hogy az általad leírt módszer szerint :
Idézet:
„akkor fölfelé húzom egy kicsit a még nem rá laminált fóliát, hogy ne tudjon idő nap előtt rá tapadni a nyákra”

csak szétszedett lamináló esetében lehet művelni, mert a burkolat akadályozza.
Relmélem érthető most már.
(#) imjuhasz hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Elmondom én, hogy csinálom a nyákot.
Van egy ES 2400 X Y plotterem. ezt a rajzgépet a 80-vanas évek végén használták a autocad hez, mivel akkor még nem volt tintasugaras nyomtatú, így különbözö vastagságú csőtollakkal, vagy direkt ehhez gyártott filctollakkal lehetett csodaszép műszaki rajzot készíteni. Van egy régi de nagyon jó TANGO nevű nyáktervező program Ez tudja kezelni a plottert. A mostaniak már nem tudják. megtervezem a nyáktervezővel, a rézfóliást lemezt ráteszem a plottera, a négy sarkát leragasztom szigszalaggal, hogy ne mozduljon el. A plotterbe egy egyszerű alkoholos filcet rakok, aminek a típusa STABILO OHPEN universál. minden papírboltban lehet kapni fillérekért. S méretben veszem aminek a vastagsága 0,4 mm, és egyszerűen rárajzoltatom a plotterrel. Ha pozícionálom a nyákot akár kétoldalast is lehet készíteni. Ha egy oldalast készítek, a hátoldalára rárajzoltatom ugyan ezzel a tollal a beültetési rajzot. Csodaszép nyákot lehet készíteni. Nem mar alá, nem lesz pókhállós. Utánna alkohollal lemosom a filcet majd lefújom forrasztható lakkal. Ezt szintén lehet kani, majd kifúrom. Ha esetleg kérdésetek van nyugodtan kérdezzetek.
(#) pilotitalia hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot és ennek hatására össze is raktam a saját kis lamínálómat.A kérédsem az lenn ,hogy ti milyen papírt használtok a nyomtatásnákl ami jó eredtményt mutat majd a laminálás után?Nekem egy Samsung 1610-es nyomtatóm van.Előre is köszi a segitséget.
(#) emmzolee válasza sucuka hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Az enyém sincs szét szedve. Elég annak az a pár fok amit fölfelé húzok rajta. Ja., és az enyém is bimetálos hőkapcsolós.
Következő: »»   560 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem