Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   713 / 1679
(#) Tibi98 válasza Melphi hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Egy "tolltartó" ilyen irányú felhasználása sem jutott volna eszembe, az biztos... Grat!
(#) jómagam76 válasza G-Lex hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Üdv.Bocs hogy ilyet kérek,de nem vagyok valami nagy spíler elektronikai téren.Inkább nevezném magam szorgalmas amatőrnek.Ha lehetne ilyet kérni,elküldenéd nekem a nyák-rajzot és a beépitési rajzot a kapunyitórol.Előre is közönöm.
(#) Davidd hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Sziasztok.Ma keszitettem egy analog vu metert.Igaz csak ugy ni oszeraktam es kesz.Holnap kerul sor a nyak megtervezesere es maratasara is...egyebkent ez az elso ilyesmi ''komolyabb'' muvem.
(#) wolverine14 válasza Davidd hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
jó lett, de azért egy nyákot majd produkálj az alkatrészek alá
(#) Lászlógyerek hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Kis környezetvédelemhez mit szóltok.....?
(Márcsak azért is, hogy ne az legyen, hogy nekem meg ilyen erősítőm van...)

Elöljáróban: Mindenkinek grat! Nagyon jók a cuccok, végigfutottam...
A friss képzelgéseim egyike... a ledes lámpa, de környezetbarát megoldásként.
A "búra", kidobásra váró CD-henger, a vezetékek rossz szám.g.tápból, (az ellenállás is), a ledeket kellett csak megvennem, meg némi szilót.
Itt szeretném közölni: EZ A PROTOTÍPUS, nem végleges... nagyon sufni kinézetű, van mit csiszolni rajta. Elképzelésem szerint ilyenekkel fogom kiváltani a sufnim világítását. Egy lámpatest, azaz 3_LED 12V-ról üzemel illetve: 26mA-t eszik. Uf=3,6V, If=60mA, max sug: 50.000mcD

"Ha van valami jó ötletetek, azonnal lássatok munkához!" Én.
(#) G-Lex válasza jómagam76 hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
szia,

A kapunyitós topicban megtalálod a CCS C kódot és a kapcsolási rajzot.

Ha valami még kell hozzá akkor ott írj és töltöm fel.
Kapunyitás topic
(#) DJanosi hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Udv mindenkinek !Nevem Janosi Levente keszitettem egy tekercselo gepet amit az alabbi kepek mutatnak! Tudom nem egy alomszep de megteszi a dolgat ! A tekeresek szamat egy zsebszamologep szamolja reed cso segitsegevel .PWM segitsegevel allitom a motor sebesseget ami egy 12V os 38 W os motor ami nem gyenge !Nagyon eros tekero lett belole ! A projectben nagyban hozzajarult es segitett nekem a kollega regisztracios neve ..huba..! O volt az esz en a kivitelezo ! Azt szeretnem kerni hogy ha valakinek valami megjegyzese esetleg javaslata lenne hogy mivel lehet jobban kiboviten iezt a projectet akkor szivesen meghallgatom
(#) Flatlander válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Helo!

Esetleg csinálhatnál még hozzá egy kis szerkezetet ami menet menet mellé teszi a huzalt,úgy egyszerűbb azért tekercselni.
(#) Mybuster válasza Davidd hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Szia nagyon érdekel amit építettél Grat!
Esteleg kapcsolási rajzott tudsz adni vagy publikus?
(#) BarnaPili válasza Lászlógyerek hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Bocs,de ez rettenet gusztustalan és semmi vicces nincs benne...Nem lennék rá büszke!
István
(#) elektrorudi válasza newman92 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
A képeken látható robotkarodon, az a humanoid bőr textura nagyon jóra sikerült! Gratulálok!
(#) DJanosi válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Udv az otleted szora melto,csak nem is tudomm hogy kellene kinezzen hogyan fogjak neki erre en is gonoltam de nemtudomm hogy fogjak neki esetleg egy kepet vagy web-et ha tudnal ajanlani es akkor mar megtudnam csinalni elore kossz Udv Levente
(#) newman92 válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Köszi! De a bőrös karokat apuék csinálták!
(#) l48 válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Szia! Megjegyzésként egy dolgot füznék hozzá.
Az összes elektromos szerelvényt pakold át a motor oldalára. Igy sokkal áttekinthetöbb és ergonomikusabb lesz a géped. A technológiai rész az legyen csak a munkaterület.
Egész csendesen még egy. Ha az egészet tükrözöd akkor meg kifejezetten profi lesz.
Üdv
(#) Dániel X válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Üdv!
Szép munka gratulálok. A számológépes menetszámlálóról tudnál többet írni? Hogyan is készítetted??
Köszi!
(#) DJanosi válasza Dániel X hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Hat en szivesen elmondom amit tanitott nekem az itt regisztralt huba .Az a lenyeg hogy vettem egy szamologepet lehetoleg ne legyen folias mert a cinezessel lessz a gond !Megkerestem az az egyenloseggomnak a ket kivezeteset cineztem ra ket drotot es az ra a Reed csore vagy amire akarod !Csak eleje be kell tenni egy 100Ohm os ellenallast es beirod a szamologepbe hogy 1+1 es mehet !Lehet kulon muszert csinalni szamlalonak de dragabb es bonyolultabb megoldas !Ha meg barmi kerdesed lenne nyugodtan kerdezz mert en is sokszor szorulok mas segitsegeere Udv Levente
(#) Dániel X válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Üdv!

Ez pofon egyszerű, bonyolultabbra gondoltam. Még egyszer köszönöm.
(#) DJanosi hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Igy van egyszeru de nagyszeru !Nagyszon szivesen !
(#) kowi hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Sziasztok! 90%-ig kész a sub-om egy Quad-405 a lelke.
Az egész abból indult hogy kukából mentettem meg ezt a hangszórót kidobták mert rossz...szépen kivágtam a porvédőt ott volt megszakadva a "madzag" volt maradék kárpitom meg egy fél szekrény egyedül árválkodott a quad panel is meg egy kb200W-os 2*35V-os trafót túrtam a lomok közt.magyarul eddig 0Ft-ba van.
Íme a képek.
(#) kowi válasza kowi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
És még egy kép.

S6304541.jpg
    
(#) Abukodonozo válasza kowi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Nagyon pofás, szívesen látnék képet a kész hangfalról is.
(#) DJanosi válasza kowi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Szep munka szepen megtervezett csak ha mar ilyen szep a munkad a kepet is csinald meg jol pl kapcsold be a Macrot kozeli kepnel de szep munka
(#) janikukac hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Az első munka, az egy kábelkereső a falban. Egyszerű nagyon, de mégis elkélt a segítség, tehát ezúttal is köszönöm : Szűcs Péternek, aki nagyon sokat segített. A másik meg egy saját terv 100%-ban. Az egy világító cucc. A tasztatúrámat fogja világítani játék közben esténként.
(#) DJanosi válasza janikukac hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Üdv a vezetek kereso a falban ismerosnek latszik a BSS elektronikan is van rola egy kapcsolas de attol kaphattad barhol !Csak annyit hogy nekem mindentol kigyulladt es szetszedtem nemtudom neked hogy megy !Az a vilagito a billentyuzetedet fogja vilagitani?
(#) janikukac válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Igen, BSS-ről van. Nekem csak akkor gyullad ki, ha közel van hozzá vezeték. Igen a billentyűzetemet fogja majd megvilágítani.
(#) DJanosi hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Üdv készítettem egy kivezérlésjelzőt ami mondhatni tökéletesen megy ! Sokat segített huba es hat megérte a fáradozást egyszerűen gyönyörű ! A kép mellékelve !
(#) blackdog hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Sziasztok!

99%-ban elkészültem életem első komplett 'munkájával'.

Belül még kupi van. Sajna hiányzik az áramkorlát hang kapcsolója és az áramkorláthoz kerítenem kell szürke gombot.
Na meg most nincs pénzem 1A panelműszerre és csak 500 mA volt itthon, de egyenlőre egy söntel ez is végzi a dolgát.

Szóval ezt az áramkör megtervezésétől a dobozolásig magam készítettem és sok segítséget kaptam a fórumon hozzá.
Gondolom ez nem fér bele a labortáp kategóriába. Amit tud:
(2 független kimenet)
- 1db fix 5V stabil kimenet 500 mA terhelhetőséggel.
- 1db szabályozható kimenet a finom szabályzó kalibrált állásában 1,5V-12V között. Ténylegesen 1,25V-12,3V. Max áram 1A.
- Van benne áramkorlát, de ez csak a szabályozható kimenethez készült. 200 mA -től állítható, ha aktív akkor az üzemjelző zöld led pirosra vált (duó led) és egy piezo is megszólal. (Utóbbi kikapcsolható)
- A feszmérő kapcsolható 1 és 2 tizedes kijelzés között és kapcsolható, hogy melyik kimenet feszültségét akarom látni.
- És készült támsztó láb is neki.

Véleményem szerint ez egy kezdő számára pont jó tápegység. (Mennyi 9V elemet elhasználtam már) És sokat tanultam a tervezés és dobozolás közben.

És amiről ritkán esik szó: Ez kb. 13.000 forintba van anyagköltségen.
(#) BarnaPili válasza blackdog hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Le a kalappal .Az előlap nagyon profi,a belsejét kicsit ki kell fésülni.Gratulálok hozzá.
István
(#) kowi válasza blackdog hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Ez csodás! :kalap:
(#) kowi válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Köszönöm! Sajna gagyi fényképezőgépem van.Erre telik
Következő: »»   713 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem