Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   565 / 1385
(#) interferi válasza storm hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Sima (a normálnál kisebb méretü) vasalóval, TN150 Gyorsmaratóval.
(#) interferi válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Nem tudom mire gondolsz, egy memoria frissitö infó nem ártana.
(#) storm válasza interferi hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
És laminálóval nem próbálkoztál még? Azt is szokták dícsérni
(#) interferi válasza storm hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Már egyet beszereztem a szétszedéséig is eljutottam, meg van félretéve lézernyomtatóból is egy melegitö rész.
(#) emmzolee válasza accesid hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Nincs semmi át kötve. Csak a firmware lett frissítve az okosra.
(#) emmzolee válasza interferi hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Szerintem vasalóval csináltad, mert úgy néz ki, hogy túl volt melegítve, és nagyon rá is nyomtad.
(#) interferi válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Ezért mondtam, hogy ebben a méret tartományban már nem igazán jó a nyomtató 600*600 felbontása 0,006 miles (0,15mm) vonalnál. Mert már a nyomtatás is ilyen.
(#) gulasoft válasza interferi hozzászólására (») Márc 21, 2011 1 /
 
Hát igen a nyomda 5600dpi-vel világít le, az majdnem 10*-es felbontás.
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Elkészült a nagy panel Lásd: Link
(#) gulasoft válasza interferi hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Tehát ezt kéne megcsinálni vasalással, laminálással, scannerbe berakni, nagy felbontással bescannelni.

Bővebben: Link
(#) Dave87 hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kapcsolási rajz amit meg kéne csinálni nyák rajznak de bevallom hülye vagyok hozzá... Nem bonyolult, csak egyszerűen én nem látom át. Ha valaki tudna segíteni légyszi jelezzen.
(#) banyaiakos válasza Dave87 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Próbáld meg. Nem olyan nagy trükk... Vagy rakd fel a kapcsolási rajzot.
(#) SzT3 hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Sziasztok, első nyákomat készülök kimarni, és ahoz kérnék egy kis utmutatót.
A vasalásos technikára esett a választás, ugymond már minden megvan csak csinálni kéne.
A csatolt állományról lenne szó.
NAmost elvileg ugy készítem a nyákot hogy az alkatrészek nem a réz felüli oldalon vannak hanem ott ahol a sima "müanyag" van onnan ültetem keresztül jön a panelon és felbukkan a rézfoliás oldalon a láb és ott forrasztom. Namost elvileg akkor ezt a rajzot már nem kell tükröznöm úgye? jó persze az alkatrészeket leveszem hogy csak a huzalozás maradjon de elvileg mivel nekem ezt kellene látnom ugymond ha keresztül látnék a panelon akkor ezt kinyomtatom ráteszem a nyákot és vasalom (persze nem a gyákot hanem a papirt) vagy rosszul tudom? hogy forgassam?
illetve hogy a fenébe tudom élethű méretbe kinyomtatni? előre is köszi
(#) Collector hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Megjött a samsung ML-1665, nagyon frankó, pláne ingyenes kiszállítással.
Néhány közeli kép az első nyákról amit vele csináltam. Nagyítva meglepően kacifántosak a vonalak, persze a sósavas marásnak köszönhetően.
(#) SzT3 válasza SzT3 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Amugy nem vagyok ilyen béna mint ahogy az a magyarázatomból lejoön, csak nem tudtam jobban ugy elmagyarázni hogy ne legyen félreérthető :zavart1:
(#) Cunici hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy vásároltam Black covering sprayt, de úgy tűnik, hogy nem használ semmit, ennek mi lehet az oka? Az biztos, hogy erre való, mert eredeti flakonban jött, és már találkoztam ilyennel ami jó volt és a szaga megegyezik. A gond az, hogy hiába fújom rá a fóliára , semmit nem feketedik tőle , viszont ha ráfújok és mielőtt megszáradna a spray megtörlöm zsepivel, akkor lehozza, tehát oldja a lenyomatot. A nyomtatóm Samsung ml1640 most cseréltem ki benne a toner-t újra.

Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv :
István
(#) gulasoft válasza Cunici hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Fóliát is sötétít, én azt hittem csak papírt.
(#) Cunici válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Amit én láttam az fóliát is sötétített. Próbáltam papíron is ,de úgy sem volt jó!Elvileg nem az anyag számít , mivel a festékport kellene "összefolyasztania" vagy valami hasonló.

De én továbbra sem értem, hogy ez, miért nem jó
(#) gulasoft válasza SzT3 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Az eagle élethű méretben nyomtat, ezzel nem kell foglalkoznod.
Nyomtasd ki, tedd rá a panelre mintha rávasalnád, és fejben fúrd ki a panelt.
Emlékeim szerint a bottomot nem kell türözni csak a topot, de lehet hogy pont fordítva van. Tegyél a bottom oldalra feliratot, ha a nyomtatott oldallal ellentétes oldalról nézed átvilágítva, akkor a szövegnek olvashatónak kell lenni, hisz az vasalódik rá a panelre.
Max 2 próbából rá fogsz, jönni és azt megjegyzed egy életre.
(#) gulasoft válasza Cunici hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Magát a port meglepne ha össze tudná folyasztani papíron hiszen ott ráég, és ugyan honnan is tudná merre kell "folyasztani". Inkább a hordozóval gondoltam volna, hogy csinál valamit, ezért váltottam a nyomdára. Ott nincs trükközés, sem nyomtatás, csak leadod a pdf-et és megkapod a fóliát. Ma délben adtam le egyet, délután asszony felveszi. Este lehet nyákozni.
(#) Cunici válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Biztos, hogy a hordozóval nem csinál semmit, hiszen mint mondtam nekem van itthon olyan fóliám amit lefújattam egy ismerősömmel, az a spray nem ez volt hanem Toner Density volt a neve, és a fóliára olyan sötétet csinált a lézer nyomatból, hogy egy db fólia simán elég volt, mindig pontos lett a nyák. Szóval a fóliával nem tud semmit sem csinálni, valahol nem rég olvastam, hogy a festék port feloldja, és így a szemcsék közt jobb terülés lesz vagy valami ilyesmi, nem úgy gondoltam, hogy a por tudja hol van vezető sáv és hol nincs ....

A lényeg , hogy más mostanra próbáltam mindent, a sprayt melegítettem, meleg vízzel, semmi változás, rögtön amint kijön a nyomtatóból a fólia fújtam, akkor sincs semmi. Arra gyanakszom, hogy nem minden por típusnál működik, szerintem van eltérés az olcsóbb és drágábbak között. Mert például ha ezt lefújom akkor nehezebben tudom letörölni a lenyomatot, mint azt amelyiket az ismerősömmel csináltunk, akkoriban egy régebbi hp-vel dolgoztunk, szerintem ez lehet a ludas, majd ki fogom próbálni más nyomtatóknál is.

Addig viszont ha valakinek van ötlete, hogy mi a probléma szívesen várom az ötleteket.
(#) karaszbandi válasza Collector hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
mekkora a felbontása a gépnek?
(#) Collector válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
600x600dpi, de leírásban van valami 600x1200 kiterjesztett, ami nem tudom mit jelent, mindenesetre egyelőre nekem nem szükséges extra finom rajzolat készítése, így nekem megfelel.
(#) Dave87 válasza banyaiakos hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Próbálkoztam fele, de fontos lenne, hogy minél kisebb panelen legyen az egész és nekem valami kegyetlen nagyra sikerült és nem mertem beletúrni Mellékletben van a két rajz. Előre is köszönöm a segítségeteket
(#) interferi válasza Dave87 hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Milyen méretü rellék kerülnének a panelra mert ha azok csak odavezetékelve vannak akkor smd vel pici lehet. Mekkora helyre kéne beférni? A rajzokon az átméretezés miatt nehezen olvashatók az ic tipusok.
(#) Dave87 válasza interferi hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
A relék vezetékelve lesznek majd, smd-t viszont nem tudok forrasztani, mert nincs megfelelő cuccom hozzá. Sajna ez a kép eredeti mérete, feltöltéskor kikapcsoltam a méretezést. http://elektro.zolee.hu/rajz_mutat.php?mutasd=149[ Erről az oldalról van a rajz ][/url]
(#) gulasoft válasza Dave87 hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Itt is van lakásriasztó kapcsolás nézd meg az nem jó e neked.
(#) Dave87 válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Amit itt találtam és jó lenne, az természetesen PIC-es. Nem vagyok szakértő az elektronikában, PIC-et meg főleg nem tudok programozni
(#) Zoli_bácsi válasza Dave87 hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
1206-os sorozatú smd nyugodtan meg tudod forrasztani hagyományos általános célra kialakított pákával is. Meg fogsz lepődni, milyen egyszerű!
(#) Attila86 hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Lamináltam pozíciórajzolatot.
Bővebben: Youtube
Következő: »»   565 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem