Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   567 / 1385
(#) emmzolee hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Na másfél év után úgy döntöttem, hogy lecserélem a mosószódámat(előhívó). Már nagyon kék volt, és marha büdös.
Csináltam egy másikat. 7dl vízhez egy enyhén púpos evőkanál mosó szóda. Olyan brutál lett, hogy le szedett mindet Nem emlékszek a jó arányra. Nem tudjátok mennyi a jó?
Különben hozzá töltöttem még egyszer annyi vizet, amennyi már benne volt, és jó lett, de kicsit el változott a meg maradó fólia szine is. Tehát szerintem még mindig erős.
Szóval jo lenne tudni a tökéleteset, és azt most már akkor föl jegyezném.
(#) kaqkk válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Ha jól láttam az oktamex oldalán 10g/l Egy nagykanál az legalább 3 dkg jól számolom hogy 4.2 szeres töménységet kevertél ??
(#) emmzolee válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Húú bazz... :whistle:
Akkor ezt benéztem. Micsoda pocsékolás. Így nem tart ki a fél kilós csomag míg élek.
Hát jó rég volt amikor az előzőt kevertem. Akkor hígíthatom még mindig.

Kössz
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
1%-os oldat az előhíváshoz.
Én csináltam egy kétliteres üvegbe 4*-es töménységet.
Mielőtt berakom a nyákot beleöntök 50ml-4* töménységet, és 150-200ml forró vizet.
Így meleg is lesz, és a két liter kitart sokáig. Én utána kiöntöm, mert melegíteni nehéz, hidegen meg semmit nem ér, mert az alsó hártyát nem viszi le.
(#) janikukac hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Hogy kell SP5-öt beállítani, hogy méretarányos legyen, meg, hogy az alkatrészek lábai ne olyan hosszúk legyenek?
(#) mazso1988 válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Méretaránynál elsősorban a RM gondolsz?
Mert ha igen akkor az tudod változtatni gyári értékek alapján, és magad is tudsz RM beállítani!

Az alkatrészek lábainál gondolom a pedekre gondolsz szintén tudod változtatni méreteit, külalakjait, fajtáit.

Egyébként érdemes elolvasni Alkotó fórumtárs által írt leírást a SP5-öl sokat lehet belőle tanulni!
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Az 1% az tömeg százalék, vagy térfogat százalék?
(#) kaqkk válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
10g/l
(#) Dave87 hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Sziasztok! Valaki vállalná, hogy megcsinálja az ITTENI hozzászólásomban feltöltött rajzokat sprint layout-ban? Nagyon sokat segítene, mert én egyszerűen nem haladok :S
(#) gulasoft válasza Dave87 hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Eaglet próbáltad már? Van hozzá magyar leírás, 10*10 centiig ingyenes. Lehet hogy bonyolultabb, viszont mivel van leírás, lehet hogy egy egyszerű áramkört meg tudsz csinálni vele.
(#) san398 válasza Dave87 hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
A Sprint Layout-hoz is van magyar leírás, Alkotó készítette és nagyon jól használható. Bővebben: Link
(#) gulasoft válasza san398 hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Akkor tessék elolvasni. Most még csak ez a rajz, de holnap lesz másik...
(#) janikukac hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Sziasztok ! Hogyan kell megcsinálni SP5-ben, hogy Vicsys style nyákot kapjak. Nem szaporítom a szót : Bővebben: Link Tehát, hogy ne csak a vezetősávok legyenek a panelon, hanem körülötte is réz legyen, egy kis hézaggal.
(#) janikukac válasza ludus hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Úgy tudom, egyszer használatos. Egy videóban említették.
(#) ludus hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Eddig mindíg vas-chloridot használtam maratáshoz, most szeretném kipróbálni a sósav-hydrogép peroxidos eljárást. A kérdésem az lenne hogy a bekevert marató folyadék ugyanúgy tárolható mind a vas-chlorid vagy mindíg frisset kell csinálni?
Köszönöm!
(#) Zoli_bácsi válasza ludus hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Üdv!

A peroxidos marató egyszer használatos, mivel a sósavval elegyített peroxid erősen bomlik.
(#) ludus válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Rendben, köszönöm!
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
KAtt arra a gombra amit bekarikáztam

auto GND.PNG
    
(#) janikukac válasza storm hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Köszike !
(#) soad00 hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Nekem egy olyan kérésem lenne ha valaki tud szakirodalmat amelyben le van írva a nyák készítés menete mind a szitás és levilágítós és cnc marásos teknikával az elküldené. Mert egy pályázatot írok de semi használható anyagot nem találok róla előre is kössz.

soad00@citromail.hu
(#) Zoli_bácsi válasza soad00 hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
A nyák készítés menete a levilágítós (foto eljárásos módszer) fent van videó pályázaton. Ajánlom az általam készített videót. "Nyomtatott huzalozású áramkör készítése fotokémiai eljárással"

Ott elég részletesen bemutatom a technológiát.

Üdv!
(#) ludus válasza soad00 hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Szia!
Megjelent annak idején egy könyv:
http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=nyomtatott-aramkor...=17423
Talán próbáld meg könyvtárban.
(#) gulasoft válasza ludus hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Ez nekem megvan.
(#) ludus válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Nekem is csak tudnám hogy hol...
(#) mazso1988 hozzászólása Márc 28, 2011 /
 
Sziasztok
Tudtok esetleg valami nyákkészítő céget ajánlani, ahol aránylag barátságos áron vállalnak nyák készítést?

25*65mm méretű kétoldalas panelt szeretnék csináltatni!
(#) Sir-Nyeteg válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
(#) slogan válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Szia !

Satronik

Most csináltattam náluk panelt ,ha gondolod beszélhetek róla privátban....

Üdv
(#) ludus válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
A Satronikot sokan dícsérik és van az oldalukon árszámító program is!
Bővebben: Link
(#) gulasoft válasza ludus hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Én nem voltam vele elégedett.
(#) DanyyX válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Én is most akarok gyártatni és nézelődök a cégek közt. Nekem a MicroPAN szimpatikusabb (olcsóbb is). A Satronikkal mi volt a problémád?
Következő: »»   567 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem