Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   716 / 1681
(#) blackdog válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Nagyon jó.
Nekem is van egy ilyen dobozom épp kiakartam dobni, de látom, hogy hasznosítható.
Előlap készítés ügyében tudok segíteni, ha kell. Még a csavarok is eltüntethetők.
Nekem legalább is sikerült.
Bővebben: Link

Helipotit hol vetted?
(#) Schnitt válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Szia!

Igen, a kijelző miatt össze kellett nyomnom a baloldalt kicsit.
Tekerőgombból nem volt otthon 3 egyforma, de azt megoldom, viszont az oldalára nem tennék semmit, mert az a tetejével együtt lejön, nem fix, így a kábelek szívnák meg a szerelgetést. Hátul meg a trafó miatt tartok tőle, hogy összeszedne némi 50Hz-es felharmonikust.
Igazából még belülre jön egy árnyékoló lemez a táp és a többi modul közé, azon nem akarom átvinni a jelvezetéket, mert oda az árnyékolás.
Esetleg ha L alakban kerítem le a tápot, akkor a bal hátsó részen egymás fölé elfér a 2 csatlakozó, és elöl egy sorban elférnek a tekerőgombok, csak az meg a 220-as vezetékhez lesz közel.
Nehéz ügy.
(#) Travolta válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Ha a tápkapcsolót át tennéd a hátlapra, akkor az előlapon felszabadulna egy kis hely, és jobban elférnének a kezelő szervek. Egyébként szép munka.
(#) SALáta válasza Travolta hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Jó ez így! Van olyan műszerem amin hátul van a hálózati kapcsoló, szidom is aki oda tette, így konnektorba dugom mindig ha kell.
(#) bankimajki válasza SALáta hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Én az egyszerűbb tápomra tettem hátulra. (De elég bajos mindig keresgélni hátul.)
(#) Schnitt válasza Travolta hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Köszönöm az észrevételt, és a véleményt

A "tápkapcsoló" itt nem a 230-at szakítja meg.
Ez igazából egy választókapcsoló, hogy csak a frekimérő kapjon áramot, vagy a generátor is, illetve van egy "0" állása középen.
Ezért nem szívesen tenném hátra.

Gondolkoztam az előlap elrendezésen, mikor csináltam, de igazából ezek mind elöl kellenek, mint a szkópon, csak ott nagyobb az előlap.
Próbáltam összébb tömöríteni, de a helipoti és a jaxley is elég nagy helyet foglal belül.
Még így fért el legjobban, bár a sinus/háromszög váltókapcsoló eléggé alulra került.
(#) zsoltee0001 válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Átgondoltam és igazad van, ezt nem jó oldalra tenni.
Egyébként a doboz AT soros választó kapcsoló volt?
Poén, hogy még akad aki ilyet még próbál eladni
Bővebben: Link
(#) Schnitt válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Ez egy modernebb cucc volt, PS2 egér/billentyűzet, és VGA.
Hátulra tettem egy műanyag lapot lyuktakarónak.
(#) peterpan válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Szia!
Pl. igy?

Gr1.gif
    
(#) Schnitt válasza blackdog hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Bocsánat, elfelejtettem válaszolni, pedig akartam.
Az előlapos segítséget köszönettel venném
A csavaros rész is érdekel, de inkább privátban, vagy az előlapos fórumban, mert innét kivágnak.

Előre is köszi
(#) Schnitt válasza peterpan hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Szia!

Ez egy jó elrendezés, megnézem, mi fér el a kijelző nyákja alatt.
Köszi a tippet, nem vagyok gyakorlott a dobozolásban.
(#) Mybuster hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Ma végre megcsináltam az RGB ledes gyémántomat szerintem nagyon jó lett! =)
(#) vicsys válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 25, 2011 / 1
 
Majd ha lesz benne színátmenetek is nem csak kéken-zölden-pirosan fog villogni, szivesen megnézném újra...
(#) Mybuster válasza vicsys hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Hát igen próbáltam már a tranyós kondis módszert de az valahogy nem jött be működni működött de nem volt halványodás
(#) Mayan hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Megépítettem életem első TQWT-jét. 90cm magas, 16 széles és 26 mély. Natúr faforgácslap, fekete trináttal festve (ez volt itthon). Kicsit csúnyácska, de nem gáz. 5"-os sony szélessávú van benne, ez NAGYON olcsó volt. Az első próba borzasztó volt, dobozhang, se mély, se magas. Aztán bejáratás közben 2 nap után megjött a mély, kicsit később a magas is, szerintem már eléggé rendben van, hozza ami elvárható egy ilyen hangszórótól. Majd egyszer lesz benne valami jobb. Ami az érdekes, és amiben más mint a kétutasom, hogy bármilyen alap, pl. tda2003 erősítővel is olyan teret és jelenlétet varázsol hogy tátva marad a szám. Teljesen leválik a hang a hangsugárzóról és betölti a teret, széles és mély. Tényleg nagy élmény vele a zenehallgatás. Pl. a pawnshop-ban a vibrafont hajszálpontosan lehet követni, vizualizálni, ahogy jár ide-oda a hang, vagy a háttérhangokat. A szaxofon is hihetetlenül élő. Amit úgy írnak hogy a kiáramló levegő érzete, na az megvan. A zongora leütései teljesen valódinak hatnak. Komoly cucc. Megérte azt a 6 ezret amibe mindenestül került a pár.
(#) zenetom válasza Mayan hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Használd egészséggel!
Idézet:
„Aztán bejáratás közben 2 nap után megjött a mély, kicsit később a magas is,”
ez nem azért van mert megszokta már a füled?
(#) Mayan válasza zenetom hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Erre én is gondoltam, de nem, összehasonlítgattam a másikkal és tényleg egyre jobban szól. Meg olvastam is hogy egy vadi új hangszórónak be kell járatódni, ez érthető is hiszen végülis mechanika...
(#) klemo86 válasza Mayan hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Jól néz ez ki Tetszik!
(#) Doncso válasza Mayan hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia, tudod , nem szoktam kételkedni, hanem inkább megépítem és véleményezem, de most a két véglet nekem nagyon messze áll, és ezt csak egy hangszóró bejáratás köti össze, szóval ilyet én még sosem tapasztaltam. Arról van szó, hogy amikor elkezdted használni akkor borzasztó volt a hangja, dobozhang, mélyek, magasak nélkül. Aztán két nap után pedig csodálatos nyílt terek, fantasztikus hangzás, szóval ezt nem tudom elképzelni, pedig van fantáziám. Kiváncsi lennék rá azért.
(#) slogan válasza Mayan hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Idézet:
„ez érthető is hiszen végülis mechanika...”


Ez vicces !
Vettünk új lapos tányérokat...... megyek bejáratom
(#) sound.man válasza Doncso hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Pedig az új hangszórókat be kell járatni. Nézzetek csak utána a neten. Nekem is volt már nem egy ilyen. Előszőr semmi mély csak szól valahogy aztán szépen ahogy telik az idő bejáratódik és megjön a hangja.
(#) klemo86 válasza sound.man hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Ezért kell azt csinálni, hogy reggel meló előtt bekapcsolod, aztán otthagyod, hogy ne is halld 1-2 hét alatt összeszedi magát.
(#) Tomi20 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
A komolyabb cuccokat (értsd 100e fölött) bejáratva kapod meg. Ez nem csak amolyan éppen észrevehető változás, én házimozinál vettem észre, hogy 2-3 nap múlva lett szép a sub hangja .
(#) kowi hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Az biztos hogy nekem a rutse halkabban szól ha sokáig nem zenélek de hogy a hangszinek mások nem hiszem.inkább a hangerő.
(#) sound.man válasza kowi hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Rutse-nak alapból se a minőség az erőssége.. Hanem h aránylag hangos. Bejáratás csak az új hangszórókra igaz viszont, hogy kell. Utána jön meg az igazi hangja.. Valamelyik hangszórónak elég jó pár óra valamelyiknek meg kellenek napok is.
(#) Kovidivi válasza Mayan hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
A programról tudnál írni valami beszerezhetőséget? Köszi!
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Én csak azt mondtam, hogy 1-2 hét után garantáltan az "igazi" hangját fogod hallani…
(#) Mayan válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Milyen program ??
(#) Tibi98 válasza slogan hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
A hangszóró -mint olyan- valóban mozgóalkatrész, és ebből adódóan szükség van a bejáratására is (ugyan úgy, mint például egy autó motorjának) Ne feledkezzünk meg a gumiperemről (esetenként habszivacs, vagy szövet), és persze a pilléról, amiknek a dinamikus tulajdonságaik idővel változnak (általában lágyul az ellenállásuk, könnyebben követik le a mozgást). Akármilyen új hangszóró esetében, még a több millió forintos hangfalaknál is meg kell várni, amíg a hangszórók bejáródnak ,csak ezután érdemes véleményt alkotni a hangjáról. Időtartamára nincs konkrét meghatározás, de nagy általánosságban kijelenthető, hogy 100-120 óra üzem után már bejáratottnak tekinthető egy hangsugárzó.
Miután építek egy hangfalat nálam is bevett szokás, hogy reggel elkezdem járatni, úgy hagyom egész napra, (közepes hangerőn, hogy azért kicsit komolyabb dinamikai terhelés is érje a hangszórót) ez megy kb 7-8 napig, és csak utána ülök le alaposabban fülvégre kapni a hangját. Igen jelentős változások figyelhetők meg a hangképben/hangszínben friss, és bejáratott állapot között. Lehetne mélyebbre menni az elvetemült hifi-s világban, ugyanis a vezetékeknek is van irányítottsága, bejáratási ideje, de ebbe már tényleg nem szeretnék belemenni, mert ez még számomra is kicsit misztikus terület, de kétségtelenül megvan a fizikai alapja.
(#) Kovidivi válasza Mayan hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
"pawnshop-ban a vibrafont hajszálpontosan lehet követni" - akkor ez mi lenne? Gondolom egy térben mozgó hang, vagy ilyesmi, és én azt gondolom, hogy ezt egy program állítja elő. Vagy egy film?
Következő: »»   716 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem