Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   48 / 107
(#) Tompy válasza tomasz85 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Igen működik a kapcsolás, de nem árt ha vársz még egy két napot az után építéssel. Most tökéletesedik
Jelenlegi állapotában sincs vele baj de nyilván nem 1-2 évre tervez az ember ilyesmit.
Igen ha van áram figyelő nem kell a végállás de én biztonság kedvéért berakom őket. Az infráknak utána nézek.
Légy egy kis türelemmel és lesz minden.
Addig is itt egy kis videó a kész vezérlésekről.Bővebben: Link
(#) tomasz85 válasza Tompy hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Oké perszehogy várok még1-2 napot.
Latom neked nincs az infrasorompó bekotve ,nekem elég fontos lenne pedig,fog az múkodni?
(#) Inhouse válasza Tompy hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Ó, ha lenne egy ekkora asztalom ráadásul így üresen, hogy így ki lehessen pakolni rá...nagyon úgy látom, hogy rendet kell tegyek az enyémen...
Amúgy grat!

Üdv
Inhouse
(#) kameleon2 válasza Babinyo hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Akkor sincs baj, mert egyrészt 4/6-osával bővíthető az nLC (4ki/6be) - igaz ez drágít rajta (további 17-18000Ft, esetleg lehet használni ez esetben RELPOL-t is, SR-t vagy FAB-ot. Ezek olcsóbbak. Én azért nem szeretem annyira pld, a FAB-ot, mert háklis az oprendszerre, Vistán pl. nem igazán ment a FAB szoftvere. Hozzáteszem mindezt annak ellenére, hogy a 64 bites gépemen éppen a plc-k miatt van XP-m Remélem a moderátor ez esetben nem lesz szigorú, mert nem a reklám miatt írom, csak ha esetleg nem ismernétek : *** Ez esetben 12be/8ki van és nem drágább. Igaz csak logikai kapus szimbólumokkal programozható - talán ezen a listán ez nem hátrány . Mellesleg hót felesleges 4 bemenet a végállásoknak, hacsak nem intelligens épülethez használod fel. 1db bemenet kell - úgyis csak tiltani kell a további vezérlést. Az igaz, hogy 4 érzékelőd lesz (párhuzamosan), de használhatsz számlálót is, hiszen 2 szárnyas kapunál az egyik később a másik hamarabb fut be a végállásba. Például ha a számlálód 1, akkor befutott az első szárny, leállíthatod a kimenetet. Ha a számláló 2 , leállíthatod a másik kimenetet és kész. Megspóroltál 3 bemenetet Sőt, ha az áramfigyelést is egy körbe kötöd - azaz csak tiltasz - megint spóroltál bemenetet. Így 2 bemenettel letudtad a figyelést, 1 bemenet a távirányító nyit-állj-zár-állj-ra használsz, még marad is a 4-ből. Nálam is így van megoldva. Sőt nálam nincs végállás sem az áramérzékelő használata miatt. Úgyis letiltja a vezérlést ha megszalad a motoráram, csak erősebb csavarokat kellett használni a rögzítéshez, a kuplung meg ezért van a motorban. Természetesen lemértem a futásidőt, így maximum 2-3 tized másodperccel több ideig van rajta a motoron a táp - amit az áramkorlát úgyis lekapcsol. Erre is csak a tél miatt volt szükség, mert az órajel a hidegben 0,1sec-al hamarabb végzett (-5-10foknál), így nem került 100%-osan végállásba a kapu. Tehát most 8sec helyett 8,3 sec a futásidő időzítésem. Ennyi idő alatt zár egy szárny. Az egymásra záródás miatt, további 1,5sec késleltetés van az egyik szárny esetében így nem akad össze a bal a jobbal.
(#) sirály12 válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
17-18000Ft? Nekem az egész került talán 10000Ft-ba. Ebben már a két csapágyazott fém kerék is bennevan!
A többi cucc vagy cserébe jött, vagy nagyon olcsón. A keréken kívül csak a pic és az rf adó-vevő, amit vettem.
(#) kameleon2 válasza (») Márc 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Elnézést a moderátortól, de az építés általában valamilyen anyagból történik - azt is vásárolni kell. Az, hogy ez PIC, vagy PLC? Szerintem úgyis a megoldás a lényeg és ha ugyanannyiba kerül egy gyári dobozolt megoldás, akkor megéri kínlódni? Igen. 20 évvel ezelőtt én is tranzisztorokból és orosz alkatrészekből válogathattam, de ma a piac több lehetőséget ad. Nyilván nem akarom elvenni a kedvét annak aki saját alkatrészekből épít - akár processzort is, de ugyanazokkal a korlátokkal fogja szembe találni magát, mint aki kész elemekből épít. A kapu az kapu, a motor az motor, a táp az táp stb. Nem vagyunk egyformák, nem egy építőkészletet használunk - de ez is hobbi. Én is megtehettem volna, hogy nem kínlódok a kapuvezérléssel és megveszek egy kész kütyüt. De nem ezt tettem. Mert így is olcsóbb volt. Aki ennél többet áldoz az életéből, azt csak többre becsülöm. Ennek ellenére nem ördögtől valónak tekintem, ha valami jó - azt felhasználjam - még ha nem is látszik belőle egyből, hogy nyákból és alkatrészekből készült. Mindennap használnak a fórum többi tagjai is ilyen fekete dobozokat. Enkódereket, chipeket, propellert, processzorokat, pic-eket. a plc annyiból jobb, hogy elegendő egy csavarhúzó a bekötéshez és nem kell páka - de szerintem ugyanúgy univerzális építőelem, hiszen ezért találták ki. Például az ilyen helyen fórumozók. Mellesleg pld egy pic-es vezérléshez a fejlesztőkészlet nem feltétlenül olcsóbb, mint az általam javasolt, kipróbált és bevált megoldások. Én is keresgéltem, de egy-egy eszköz elkészítése miatt - túl nagy kiadás.
(#) kameleon2 válasza sirály12 hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Szia sirály!

Te nyertél - gratulálok. - őszintén.
(#) sirály12 válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Abban egyetértek, hogy a plc is univerzális építőelem, de a legtöbb esetben sokallom az árát a megoldandó feladathoz képest, amatőr körülmények között.

A fejlesztőkészletet csak egyszer kell megvenni, és utána csak a párszáz forintos picekre kell pénzt kiadni.
Ha én mindenhová plc-t raknék, ahová eddig picet raktam, akkor az hatalmas összeg lenne.
Mellesleg nekem egy utánépített icd2-esem van, ez nem volt 10000Ft sem.
(#) sirály12 válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Köszönöm, de mihez is?
(#) kameleon2 válasza sirály12 hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Szia sirály !

A tiéd olcsóbb

Igaz, hogy az enyémhez nem kellett műszerész felszerelés, nem kellett fejlesztőkészlet, csak egy csavarhúzó de programozni kell - így drágább a PC miatt. Nekem a programozásba és a tesztelésbe kellett többet feccölni (8.4-es verzió), neked az építésbe - ez is olcsóbb. Meghajlok az érvek előtt.

Nyertél és kész. Nincs mögötte hátsó szándék örülni kell - ennyi.
(#) Babinyo válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Lehet csak bonyolítom az életem ezzel a plc-s megoldással.
5 relével és egy időrelével megoldottam a nyitást-zárást, úgy, hogy nyiáskor egyszerre nyitnak a szárnyak, záráskor pedig kicsit késleltetve indul a másik.
4 gombos távirányítót vettem 1 gomb NYIT/1gomb ZÁR/1 gomb STOP. STOP után arra indul amerre nyomom a gombot. Teszek bele még egy áramkorlátot és egy infrát.
Azt kell még megoldanom, hogy a motorok tápfesze csak akkor induljon be, ha van indítójel.
(#) Tompy hozzászólása Márc 31, 2011 /
 
Elvégeztem egy két módosítást de nem vált előnyére a kapcsolásnak, végül is ha jól működik valami akkor minek piszkáljuk.
Szóval ahogy a videón is láttátok végzi a dolgát .
Csatolom a stabil verzió nyák ill. beültetését.
Ez annyiban különbözik a korábbitól, hogy van plusz egy 10u kondi a Q3 tranyó E -C között.
Így nem érzékeny a tápfesz ingadozásra viszont esetleges áramkimaradáskor resetel az IC.
Sok sikert az után építéshez.
Sajnos nem volt időm alkatrész listát csinálni de a rajz alapján megtalálni mindent.
Persze igyekszem válaszolni a felmerülő kérdésekre, és lesz a bekötéshez is magyarázat.
(#) Tompy válasza Tompy hozzászólására (») Ápr 3, 2011 / 4
 
Kérésre itt vannak az infrához a nyák-ok.
Igyekeztem kicsire csinálni ezért elég vékonykák a vonalak, némi gyakorlatot igényel a beültetés. Fúrásnál tuti szidni fogtok.
:hide:
(#) tomasz85 válasza Tompy hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Köszi szépen..
És ez fog muködni ezzel a vezérléssel???
Milyen relék mennek a vezérlésbe, milyen transzformator?
(#) tomasz85 válasza Tompy hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
És milyen tápfeszt igényelnek az infrasorompo?
(#) Tompy válasza tomasz85 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Persze hogy működik. Relét is köthetsz a kimenetre és akkor bármit vezérelhetsz vele.
Én 12v-ról hajtom de előző oldalon linkeltem a leírást ehhez az infrához.
Relék innen vannak :Bővebben: Link
és a másik fajta:Bővebben: Link
Trafót meg minimum ilyet, de lehet kicsit nagyobb teljesítményű és nagyobb feszültségű is. Csak a méretre figyelj. A stab. ic 30V ig bírja viszont a puffer feszültségét ehez kell igazítani. Bővebben: Link
(#) tomasz85 válasza Tompy hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Ez ugy fog mukodni hogy visszanyit?
(#) Tompy válasza tomasz85 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Nem ez csak megáll. Következő gombnyomásra nyit újra.
Némi segítség a bekötéshez:

Bekötés.JPG
    
(#) Tompy válasza Tompy hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Bocs a minőségért.
Itt egy jobb:
Bővebben: Link
(#) Tompy hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Kérésre:
A relé nélküli verzió.
(#) Tompy hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Közben elkészült a kapu.
Egy mezei kétszárnyú fakapuból kellett kihozni valamit.
Alábetonoztunk egy csíkot és összevarrtunk neki egy keretet . Az alsó görgők gyáriak, a felsők energomat mosógép lábaiból készültek.
(#) Tompy válasza Tompy hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
A hajtást szintén a nagy hoho ötlete alapján én is láncosra csináltam. Bár az ablaktörlő motor lassúnak bizonyult, ezért a gazdaságos áruház 3500 ft-os termékét használtam erre a célra.
A hajtómű egy régi kézi köszörűből készült /ez volt itthon/
de megteszi húsdaráló lehajtás is ami minden piacon kapható. Mivel a fordulatszám is szabályozható én döntöm el milyen gyorsan nyisson a kapu.
Főleg hogy a lánckerekek monti hátsókerekéről származnak még ott is tudok sebességet váltani.
A lánckerekek csőtengelyt kaptak ami rácsúszik a köszörű tengelyére és egy sasszeggel /kulcs/ rögzítettük. Így ha áramszünet van, a kulcsot kihúzva a kapu kézzel eltolható. Egyébként a dupla áttételt nem lehet a kapuval elforgatni, így külön zárat nem igényel.
(#) tomasz85 válasza Tompy hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Helo.
Megbírja mozdítani az akkus fúró a kaput???Milyen tápot használsz hozzá?
(#) tomasz85 válasza Tompy hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Hogyan szabályozod a motor fordulatszámát?
(#) Tompy válasza tomasz85 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Persze lazán elviszi.
24v 150w-os trafó van előtte de kb 18v-al megy a fúró.
(#) zsoltee0001 válasza Tompy hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
A Fűrész c. filmben nem te vagy Kirakós embere?
Ilyen mechanikát :eek2:
De a lényeg, hogy működik
(#) zolika60 válasza Tompy hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Ez egy igazi mi van otthon abból dolgozunk megoldás. Nekem tetszik. Gratulálok hozzá.
(#) nagy hoho válasza Tompy hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Az emberi találékonyság határtalan. Ügyesen megoldottad!
(#) Tompy hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Köszönöm.
Igyekeztem hű maradni a téma címéhez: olcsón, házilag.
Az évek alatt felszaporodott itthon a lom, így jóformán csak a távvezérlőkért kellett fizetnem.
Na meg szegény ember vízzel főz.
(#) opelkagl hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
[OFF]Sziasztok.Szükségem lenne egy kis segítségre mert látom itt profik is vannak jócskán.Szeretnék én is csinálni egy automata egyszárnyas kapu nyitót magamnak ,amit már el lestem ínét és volt itthon vagy beszereztem az fel sorolom. Emelő(rudazatnak)orsó menetes szár helyet,2 végállás kapcsoló,fúró 12v-os váltó kapcsolós sőt fordulat szám állítható,12v trafó,parabola beltéri.Na mindegy nem is így kezdem inkább úgy hogy a mechanikus részét még az én szaktudásommal csak csak össze rakom gondolok itt a motor kapcsolok rudazat stb,de a vezetékek bekötéséhez teljesen sík vagyok hogy mit hova kell kötni majd.Meg olvasgatom hogy vezeték nélküli csengővel vagy csengőkel is meg lehet oldani valahogy az talán könnyebb?Mert akkor inkább azt veszek.Nem tudom ebben kérném a segítségeteket vagyis tanácsotokat hogy melyik is a jobb a parabola vagy a csengő és hogyan tovább a bekötést mert mint írtam hogy nem megy az semennyire sem csak ha elmagyarázzák részletesen.Válaszotokat előre is nagyon köszönöm de sajna szerelő szakira hogy hívjak,most nem nagyon telik.Ha netán kell képeket is tudok fel rakni hogy mim is van már hozzá és milyen ha az segít valamelyest ki igazodni rajtam.
Következő: »»   48 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem