Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóriasztó és központi zár
 
Témaindító: hzsolt77, idő: Jan 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   50 / 166
(#) Georgi156 hozzászólása Márc 31, 2011 /
 
Hali!
Valakinek van rajza peugeot 206 elektronikáról?
Központi zár van benne, de vettem egy táv. modult ami be szeretnék kötni, ehhez kellene egy kis segítség...
Köszi!
(#) akos70 válasza Georgi156 hozzászólására (») Márc 31, 2011 / 1
 
Meg kell keresni a bal első ajtóba tartó csukó és nyitó szálakat, és arra rákötni.
(#) Georgi156 válasza akos70 hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
oké, ha csak ilyen 1szerű....
köszi
Még nem szedtem szét idő hiány miatt, így azt sem tudom, hogy 5 vezetékes-e a motor....
(#) Inhouse válasza Georgi156 hozzászólására (») Márc 31, 2011 / 1
 
Ha a bal első ajtó gombját lenyomva, vagy kulccsal zárva zárja a többit, akkor 5 vezetékes...inkább olyan gond lehet, hogy motor nincs benne...ránt rajta amikor zárod?

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza increduluszoltan hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Eddig úgy néz ki, hogy nem tudja senki megmondani, vagy nincs ilyen lehetőség...

Üdv
Inhouse
(#) increduluszoltan válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Lehetőség kell,hogy legyen,hiszen más Opelek tudják ezt...minden megoldódik egyszer!
(#) TNPsoft hozzászólása Márc 31, 2011 /
 
Hali Mindenkinek!

Ez jó 6000Ft-ért

Jellemzők:
- használható meglévő központizár elektronika vezérlésére és a centrál motorok direkt meghajtására
- illeszthető pneumatikus vagy elektromos központi zárhoz is
- távirányítású ajtó zárás és nyitás
- távirányítású csomagtérnyitás
- autókeresés
- indexlámpa kimenet
- ugrókódos távirányító

Technikai paraméterek:
- működési feszültség: 12V
- működési hőmérséklet: -20°C +70°C
- távirányító hatósugara: kb. 20-30 méter

Szett tartalma:
- 2db bicskakulcsos távirányító, elemekkel (nyers kulcsszár)
- elektronikai kábelköteg biztosítékokkal
- vezérlőegység

központi.jpg
    
(#) akos70 válasza TNPsoft hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Ha a megbízhatóság iránti igény a nullához konvergál, akkor remek vétel.
(#) Georgi156 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Amikor lenyomom, vagy kulccsal zárom, záródik az összes.
Ránt-e rajta? ezt nem értem...
Ha vasárnap lesz időm, lebontom a kárpitot és belenézek, aztán majd kiderül...
Azért köszi az eddigieket! Üdv.
(#) Inhouse válasza Georgi156 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Gondolom csak a bal elsőről lehet működtetni a központi zárat, tehát ott van legalább mikrokapcsoló benne...
Mivel ilyenkor te mozgatod a zárat abban az ajtóban, szoktak spórolni a gyárinál és oda nem raknak motort, minek az, te a kulccsal, vagy a gombbal úgyis átváltod a mechanikát. Bontás nélkül másképp nem tudod kipróbálni, hogy van-e benne motor, csak ha figyeled, hogy amikor zársz, vagy nyitsz, a te mozdulatodtól függetlenül mozdul-e egy kicsit a gomb abban az ajtóban...persze gyárinál ez egyáltalán nem biztos, hogy látszódni fog...
A legjobb megoldás, ha lebontod az ajtókárpitot és megnézed a zárhoz menő vezetékeket. Már többször le volt itt írva, hogyan lehet megtalálni, melyik-melyik...

Üdv
Inhouse
(#) TNPsoft válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Ez tapasztalat, vagy ár alapú ítélkezés?
(#) akos70 válasza TNPsoft hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Tapasztalat, de azért az ár is beszédes lehet. Silány portékák ezek.
(#) Emberke hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
Hali Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem autó központi távirányítóval kapcsolatban. Le lehet-e valahogy rövidíteni a távirányító hatótávolságát?Mert a távirányító nyitó gombja túl érzékeny és szinte még csak ráteszem az ujjam és már nyit is.Attól tartok hogy a zsebemben hozzáér valami és már ki is nyit.Nekem elég lenne 2-3 méteres távolság,most nagyjából 20 méter.Nem tudom számít-e valamit 1998-as 1,3-as suzuki swift-ről van szó (és szerintem gyári központi lehet).
És ami még probléma nincs semmiféle visszajelzés zárás és nyitáskor.Az is megoldás lenne ha valami jelezne hanggal vagy fénnyel de közvetlen a motorról nem tudom megoldani mert akkor ha benne ülünk és lezárom akkor is jelezne (bár csak abban a pillanatban amikor nyit vagy zár).

Köszi!
(#) Inhouse válasza Emberke hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Másnak pont fordított baja szokott lenni, a te problémád érthetőbb lenne, de nem a gomb túl érzékeny? Ha csak hozzá kell érni, akkor az ki van kopva, nemsokára beesik és magától fog kapcsolni. Cseréld ki a gombot és határozottabban kell majd nyomni. A hatótávon ronthatsz, ha megtalálod a vevő antennáját és eldugod, hogy mélyebben legyen, jobban árnyékolja a kaszni...

Üdv
Inhouse
(#) Emberke válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Ép az a gond amit írtál és én is írtam,hogy túl érzékeny a gomb.Ezen én is gondolkodtam már hogy a kapcsolót kellene kicserélni,de ahogy szétkaptam a táirányítót akkor láttam hogy SMD kapcsoló és forrasztás van.Én meg abba nem piszkálnék bele.A másik dolog pedig a hatótáv.Hol található meg vajon az antenna?És persze hogy néz ki?Valamint a hang vagy fényjelzésre is jó lenne valamit kitalálni.Reggel lefényképezem a távot és felrakom hátha tudtok rá megoldást.

Köszi!
(#) SzervízMacska válasza Emberke hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Szia. Halgass az Imire, mert igaza van. A tönkrement mikrokapcsoló csökkenti az elem és a központi zár élettartamát is. Végső stádiumában megszűnik működni, rosszabb esetben rövidzárba megy át, s csak kocogtatásra kapcsol ki. Az első útba eső műszerész szívesen kicseréli, ha Te nem mered. A vevő bütykölésétől meg óva intenélek, még véletlenül túl jól sikerül...
(#) Emberke válasza Emberke hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Lefényképeztem a távirányító belsejét.Van egy jó pár új mikrokapcsolóm ami alapterületre elvileg azonos de a magassága már nem egyezik.Hogy tudnám én ezt megoldani?Meg eleve hogy tudnám én sima pillanatforrasztóval precízen ki és beforrasztani?Forrasztottam már sokat és viszonylag kis alkatrészeket de ilyennel még nem volt dolgom.
Csatoltam a képet róla.

Köszi!
(#) psc2 hozzászólása Ápr 3, 2011 /
 
Hello
Szerintetek a mikrohullámú ütés érzékelőt hova érdemes ragasztani?
(#) vovozs válasza Emberke hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Ez nem egy gyári honda vagy valami japán gyári!!! távirányító estleg nissan. Ismerős a belseje.
(#) Emberke válasza vovozs hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Én azt nem tudom hogy a távirányító milyen,de egy suzuki-ba van belerakva a központi.És gyárinak tűnik,de márka jelzés nincs a távirányítón.
(#) vityoo hozzászólása Ápr 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Lenne egy régi Prime Alarm MXIV riasztóm, amit egy haverom kibontott a kocsijából, ott szépen működött, vezérelte a kp. zárat, meg villogtatta az indexeket, stb.
Én egy 88-as Audi 80-asba szeretném bekötni. Vákuumos kp zár van benne, a vez. oldali ajtónál van 3 vezeték, egy fix test, egy fix 12V, és a kapcsoló szál, amire az ajtóban lévő kapcsolóval vagy testet, vagy 12V-ot lehet kapcsolni, ennek megfelelően nyit vagy zár.
Sajnos a riasztóhoz nincs leírás, és nem voltam ott mikor ki lett bontva, és arra irányulna a kérdésem, hogy hogyan álljak neki a bekötésnek? Engem inkább csak a kp zár vezérlés része érdekelne, meg hogy villogtassa az irányjelzőket, a többi nem.
Annyit sikerült kimérnem, hogy a kp zár vezérlés a riasztón olyan hogy 2 pár kábel van rajta ami nyitás/záráskor pillanatra rövidzárba megy egymáshoz képest, és van ott 3 másik kábel ami egybe van sodorva. Csak ezt a részét nem igazán értem hogy lehetne összehozni az Audi vákuumos kp zárjával...
Teszek majd fel képet a panelról hátha segít, vagy hátha van valakinek bekötési rajza ilyen régi riasztóhoz..
Előre is köszi!
(#) Inhouse válasza vityoo hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Tedd fel a képeket! Lehet esélyed, mert abból sz összesodortból lehet, hogy 1 test és 2 pedig a kp zár vezérlő relék lábaihoz megy. Ezek szerint lesz még 2 szabad hozzá tartozó. Ez alapján át tudod kötni. A nagyobb gond az lesz, hogy van-e rajta vezeték hurok, vagy dip kapcsoló az idő átállításához, vagy programozni kell. Ez esetben kell majd egy beszerelési mindeképpen...

Üdv Inhouse
(#) neoo hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Sziasztok, segítségeteket kérem, egy Excalibur AL-900ATV tipusú riasztó van a kocsiba amit nemrég vettünk. Az a gond vele,
hogy a gyujtás levétele után kb 2 percel élesíti magát és lezárja az ajtókat. Ezt a fukciót szeretném kikapcsolni,
ha valaki tudna segíteni, az ngyon jó lenne, mert attól félek, hogy bennefelejtem a kulcsot! Üdv!
(#) hatys hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Egy ilyen autó riasztót keresek ha valakinek van érdekel RHINO HT18BE
Köszi
(#) akos70 válasza hatys hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
1.sz. segítség.

Ha ez nem lenne elég, 1. oldal, 1. találat:
2.sz. segítség.
(#) hatys válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Köszi de gondolom mielőtt itt kérdeztem volna azért rákerestem több helyen is nem ujjat keresek hanem használtat mert alkatrésznek kellene
(#) Inhouse válasza hatys hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Ezen nem kellene mérgelődj...honnan kellene tudnunk, hogy neked mire kell és mit néztél eddig? A kérdést kell úgy feltenni, hogy egyértelmű legyen.

Mégis mi az az alkatrész, ami csak ebben van? A procin kívül...

Üdv
Inhouse
(#) BaloghSzili hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Az én autómban utólag lett beszerelve egy riasztó. Pontos típusát sajnos most nem tudom megmondani, mivel a doboza jelenleg elérhetetlen távolságban van tőlem.
A riasztó tökéletesen működik, nincs vele gondom. Viszont van egy zavaró tényező. Amikor az egyik ajtó nyitva van, villog a vészvillogó. Ha nincs benne kulcs akkor 15 mp után a villogás abbamarad, ha van benne kulcs akkor folyamatos a villogás.
A kérdésem az lenne, hogy milyen szerepe van a vészvillogásnak nyitott ajtóknál, illetve valahogy meg lehetne szüntetni azt?

A riasztó márkája SPY... azon belül sajnos nem tudom.

A későbbiekben a típust meg tudom nézni, ha szükséges lesz.

Üdv.
(#) Inhouse válasza BaloghSzili hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Volt már itt a fórumon ez a probléma, ez ilyen. Csinálhatsz esetleg egy trükköt, hogy közbeiktatsz egy kis relés elektronikát a riasztó kimenete és az indexizzók közé. Lefigyeled az ajtónyitást és ha nyitva van letiltod a villogást. Így csak akkor fog villogni, amikor kell...mintha valaki meg is csinálta volna ezt itt valamelyik topicban.

Üdv
Inhouse
(#) BaloghSzili válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Szia!

Keresgéltem erre vonatkozóan de én nem találtam használható információkat ezért kérdeztem meg.

Ha megtalálnád azt a topicot ahol ezzel foglalkoztak, belinkelnéd?

Üdv.
Következő: »»   50 / 166
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem