Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Még annyi: a LED arra a színre érzékeny, amit egyébként kibocsát. Többire vaksi.
Valamelyik RT-ben jelent meg cikk szemüveg UV-tesztelőről. A fényforrás és érzékelő ugyanolyan típusú LED ( egymással szemben ).
Teszek fel egy képet, hogy hogy akartam. A bal oldai ábra, úgy van megcsinálva, ahogy a linken is szerepel. És a jobb oldali, amivel helyettesíteni akartam, tehát a kérdés tárgya.
De ha jól értem, akkor ezzel az a baj, hogy egy bemenetet mindig valamilyen szintre kell kötni (vagy H vagy L). Ha pedig ebben az esetben nyitott kapcsoló van a bemeneten, akkor ott nincs neki egyik szint sem egyértelműen bebiztosítva. Na de akkor mivan, ha a jobb oldali ábrán a gomb és az OR bemenete közé teszek be egy pull-down ellenállást a földre. Így sem lenne jó?
Sziasztok! Egy kérdésem lenne amiben a segítségeteket szeretném kérni. Van két db kéken világító ledem amit öngyújtóbol szereltem ki az erősítőmbe szeretném beleszerelni háttérvilágításnak. Hány volt lenne neki a legmegfelelőbb és hogy a lenne a legjobb a bekötése? Köszönöm előre is!
Ez majd segít
![]() Idézet: „Na de akkor mivan, ha a jobb oldali ábrán a gomb és az OR bemenete közé teszek be egy pull-down ellenállást a földre. Így sem lenne jó?” Nem elegáns de működő megoldás, ha az ellenállás és a vagy bemenete együtt nem terheli túl az órajel kimenetet. Méretezni kell. A vagy másik bemenetét kell kötni valahová ( tápfeszültség ). A fizikai kapcsoló prellez, ennek kiküszöbölése külön áramkör feladata, aminek lesz egy kimenete. Tehát olyan lesz, mint a bal oldali ábrád, nem kapcsolható sorba, mint a jobboldali. Hacsaknem egy analóg kapcsolót nem vezérelsz vele. Érdekességképp jó, csak feleslegesen bonyolult.
Helló! Jó kis kalkulátor de a leden átfolyó áramot honnan tudom meg?
Sziasztok szerintetek ezt kisebb frekin egy 10 µF es kondival tudom használni villogónak? Köszi. Bővebben: Link ja ez egy 555 ic
![]()
Sziasztok.
Scart RGB-ből lehet VGA jelet csinálni egy egyszerű kábellal? Az elképzelés: digi scart->vga-hdmi konverter->tv hdmi csatlakozója. A konverter könig.
Inkább 10-15-el. Azt biztosan túléli. A 30 már necces lehet
Szia!
És ez a konvertálásos dolog miért lenne jobb a sima RGB-hez képest?
Szia!
A kondenzátor sarkain lévő feszültség alakulását mutatja az oszcillogram.
Köszi. Akkor használhatom villogónak? Mert egymástól majdnem függetlenül lehet állítani a kitöltési időt és a frekit.
Igen, használhatod.
Keress régi germánium tranyókat , oc1074 vagy orosz MP40 és társait, vagy a bfy33 is megfelel erre a célra. ezeknek a tetejét óvatosan eltávolitod és kész a fototranzisztor
![]()
Hello!
Ti vezetékeket hogy szoktatok forrasztani? Nekem nem szokták megfogni, még előónozni sem sikerül, nemhogy saruhoz forrasztani őket. Van valami csodaszer ami segit ebbe?
Szia!
Használj folyasztószert és gyantás forrasztóónt a forrasztáshoz, amiknek a segítségével könnyedén tudsz ónozni. Nézd meg ezt a videót: Bővebben: Link
Ebben a kapcsolásban a 337es oszci mitôl rezeg be? Hisz a bázisa tápon van, a rezgôkör tekercsének ohmikus ellenállásán egyenáram folyik. A ce kondin átjutó bekapcs. tranziens megemeli az emittert, tranzisztor lezár? hobbielektronika.hu/forum/files/b6/b62de84a77e27a4fc3a6c710bfec35b2.jpg
Elég régi tag vagy a fórumon, tudnod kellene, hogy hogyan lehet linket, képet csatolni a hozzászólásodhoz, hogy ne kelljen kopizgatni. Azt is tudnod kellne hogy a felvetett kérdésednek legalább két saját topikja van, KERESŐ
Az oszcillátor fokozat bázisa nincs tápon. Egyenáramú szempontból ott van a 47 kohm ellenállás, ami a tranzisztor munkapontját a bázisárammal állítja be, a 470 ohmos emitterellenállással együtt, ami a tranzisztor egyenáramú munkaellenállása is. A kapcsolás váltóáramú szempontból földelt bázisú kapcsolás, ahol a visszacsatolást a kollektor emitter közötti kapacitás, és a rezgőkör hangoló kapacitásának viszonya határozza meg, ami ráadásul a moduláció ütemében változik.
ösz.
Sajnos nem tudom használni a link gombot mert az operaminin nem működik, a gépem pedig kb 5 perc alatt hozza be a böngészőt, ha sikerül neki.
És mégegy észrevétel. Nem tudom mibe akarod használni ezt az adót, de a modulációja elég szegényes, és igénytelen. Nincs benne löketkorlát, ami nélkül igen könnyen kiszaladsz a vevő sávszélességéből, nincs benne preemfázis sem, ami igen lényeges, mert a fázismodulált vevőkben van preemfázis, és nincs a bemenőjel sávkorlátozva sem, ami a löket szempontjából veszélyes. A kimenő teljesitmény nem minden
Nem akarom megépíteni, csak elemezgettem.
És a kimenetén sincs mellékhullámú, harmonikus szűrő.
Úgyhogy van hibája bőven.
Sziasztok a varikap dióda feszültség - kapacitás karakterisztikáját kellene lemérnem. Összeállítottam egy kapcsolást, 3 darab BB139 diódát kötöttem párhuzamosan, hogy nagyobb legyen az eredő kapacitás. Ezek egyenként 30pF diódák, zárófeszültségük max.30V. Ha nem kötöm rá a tápegységet akkor a kapacitásmérő 150pF körüli értéket mutat, de amint rákötöm a tápegységet over range felirat jelenik meg. Nem értem miért hiszen ha növelem rajtuk a feszültséget a kapacitásnak csökkenni kellene.
Valószínűleg az egyenfeszültséget nem választottad le. A leválasztáshoz kb. 1 nF os kerámia kondit használj, rövid lábakkal.
Na meg így beleméred a tápegységed kapacitását is. Egy 1-2 Mohm-os ellenálláson keresztül vezesd a feszültséget a diódákra.
Sziasztok!
Ezzel a kapcsolással küzdök: Bővebben: Link Persze, hogy nem működik. :no: Amikor rákapcsolom a tápot (9VDC) akkor ez a feszültség szépen ott van az IC 2. lábán. Viszont, ha lenyomom a hozzá tartozó gombot akkor akkor csak 10 mV körül mérek a tranzisztor bázisán ami ugye kevés ahhoz, hogy kinyisson. ( Mivel nincs itthon BS170 FET-em ezért BC546 került be és 220k helyett 47k) Próbáltam, hogy kiiktatom a tranyót, de igazából semmi változás. Ha az IC kimenetéről kiveszem a 4k7 ellenállást akkor megy ki a kapcsoló után 80-100 mV között. Mit szúrok el?
Szia!
Vedd ki a 10 k ohm -ot is. Arra mit lép?
Szia!
Közben úgy látom, hogy a próbapanellel van a gond. Egymás mellét tettem a 10 db gombot és kis vezetékdarabokkal összekötöttem a közös pontokat. Na ez nem tetszik neki. Most egyesével összehuzaloztam egy pontba a gombokat így jónak tűnik. közben rájöttem, hogy ez a kapcsolás nem is azt csinálja mint amit szeretnék. Én azt szeretném, hogy jó kód esetén ne csak 2-3mp-ig legyen húzva a relé hanem addig amíg nem rezetelek kézzel. |
Bejelentkezés
Hirdetés |