Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Feszültség stabilizátor
 
Témaindító: amex, idő: Márc 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 44
(#) peti16biro válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Heló!
Megvan a hiba oka:Én voltam nagy barom,orbitális szarvashiba volt,bedugtam egy elosztóba az adaptert csak nem kapcsoltam be az elosztót.Ez őrület nem ismerek magamra!!!
(#) kadarist válasza peti16biro hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Ennek a fejlemények csak örülhetsz.
(#) mp3maker válasza peti16biro hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Tudom hogy már késő,(a hiba elhárult) de nézd mit találtam.
(#) oibacsi hozzászólása Dec 15, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egyszerű akkutöltötségmérőt készíteni, és annyit szeretném megtudni, hogy egy 7824 stabilizátorIC vin-vout közötti feszültségkülönbséget felhasználhatom egy lm3914 vezérlésére? Nem lesz baja a 7824-nek? Persze a védődióda ott van.
Előre is köszi!
(#) fari14 hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy egyszerű áramkör. Áll: kondenzátor, kondenzátort tápláló áramkörből. Olyan kapcsolásra lenne szükségem ami nyitja az áramkört a tápl. áramkör és a kondi közt, ha a kondenzátor eléri a 12,4V-ot és ez alatti feszültségen zárva marad az áramkör (kondi és tápl. ák. közt.) Segítségetek előre is köszönöm.
(#) hbandy hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Üdv, mindenkinek!

Előre is bocs, ha rossz topicba írok, vagy offolok...

Adott egy orosz feszültség stabilizátor
Bővebben: Link
Kérdés az, hogy mit szólna ez egy "kvázi szinusz" jelhez, és vajon milyen lehet a jelforma a kimeneten???

Ha szinuszosítana a szovjet csoda, akkor a keringető szivattyú nem verekedne az UPS-el, de kérdés, hogy a UPS mit szólna a stabilizátorhoz???
(#) hbandy válasza hbandy hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Így néz ki belülről a stabilizátor: Bővebben: Link

Elsőre ez egy LC-körnek tűnik... A kérdés továbbra is az, mit szólna mindez a trapéz vagy kváziszinusz bemeneti jelhez, és milyen lenne a kimeneti jelalak? Induktív fogyasztó milyen étvággyal fogyasztaná?
(#) hbandy válasza hbandy hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Na, megtaláltam a kapcsolási rajzát is, valahogy így néz ki: Bővebben: Link

És itt a párhuzamos alternatíva: Bővebben: Link

Látom, nem lenne érdemes összeugrasztani az UPS-el, mert valamelyik feladná a küzdelmet...

De legalább jót dumáltam magammal...
(#) yohnsee hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Volna egy kérdésem, hátha tudtok rá válaszolni. Adott egy dupla stabilizált táp, ami áll: 7815-7915 párosból, a gyári adatlapnak megfelelő kapcsolásban megépítve. Ezek egy végfok védő áramkört látnak el. Ami a problémám: amikor bekapcsolom (a toroid lágyindítóval van ellátva) néha a 7815 nem indul el. Ennek az a következménye, hogy a relé, aminek 5 másodperc késleltetéssel kellene a végfokra kapcsolnia a hangszórót, azonnal behúz. Már mindent megpróbáltam, tettem védődiódákat a stab IC-k lábaira, IC-t cseréltem, semmi eredmény. (a trafó szekundere: 2x15,5VAC, egyenirányítás:4db 1n4007 diódával graetz-be kötve, utána 2x1000µF puffer).
Majd most nemrég próbáltam azt meg, hogy más gyártó IC-ire cserélem az enyéimet. Nos, az eredmény az lett, hogy eddig nem csinálta ezt a hibát. A legidegesítőbb az egészben, hogy a régebbi IC-kből anno bevásároltam egy csomót. Még nem tudom kijelenteni, hogy ez volt a hiba, de azóta nem tapasztaltam rendellenességet.
Volt már valakinek hasonló problémája?
(#) szabi83 válasza vargaf hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
EE27-es trafó jó lenne-e bele?
(#) vargaf válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia!

A mag keresztmetszete kisebb, nem biztos, hogy megfelelően üzemel. De a PC tápokban van EI33, én is onnan bontottam.

Üdv.: Feri
(#) Urbán László válasza hbandy hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szerintem nem csinálna belőle szinuszt, mivel ha jól tudom ez stabilizálásra van nem átalakitásra, de utánna nézek,
(#) Urbán László válasza fari14 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
én relére gondoltam, azzal valahogy meg oldani
(#) hbandy válasza Urbán László hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
hogy nem csinál szinuszt, az egy dolog... egyelőre az a kérdés, milyen képet vágnának egymáshoz, és görbülne-e valamennyire a négyszög , hogy nem reszkessenek az aszinkron motor tekercsei...?
(#) bkambr hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Létezik egyszerű megoldás arra, hogy egy 3,7 V-os Li-ion aksiról megtápláljak egy fényképező gépet ami 3V-ot szeret?
Ez egy energiazabáló. Két cerka elem megy bele, de lassan már szponzorként tart nyilván a duracell.
Full feltöltött NiMh aksival 3 fotót bír, hidegben meg el se indul. Vakuról álmodni sem lehet.
Szerintem kevés neki a 2,4V - 2,2V, ezért gondoltam, adok neki többet, és leszabályzom 3V-ra. (de min 2,7 - 2,8-ra)
Beletennék egy 14500-as méretű Li-ion aksit, a másik cerka helyére meg az elektronikát.
(Tudom vannak 3V-os aksik, de cerka méretben nem találtam.)

1 dióda sorba jó lenne, de kikapcsolt állapotban, amikor csak az óra megy, nem éri el a nyitófeszt sem.
Ha előfeszítem, akkor meg az ellenálláson keresztül merül le elég hamar.
A stab IC-k dropoutja már túl sok amikor kicsit merült az aksi. Egyébként meg 1A körül szépen fűtenek. (fotózás közben közel ennyi kell neki)
Gyakorlatilag semmi hely hűtőbordára.
Most szigszalagozzak alá két góliátelemet, úgy nézne ki mint egy szokol rádió? Vagy dobjam a kukába? Valami 5let?

Ja, ez egy Canon A720 IS, kerüljétek nagy ívben, használhatatlan!!!

üdv
(#) bancsi15 hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Sziasztok!

6v-os akkumulátor nélküli motor világítótekercséről szeretnék hajtani egy LM3914-et tartalmazó kapcsolást. A mellékelt kapcsolás jó lehet az 5V-os stabil táp előállítására? Ha igen tudnátok értéket mondani az R1-nek?

Köszi

stab.JPG
    
(#) kadarist válasza bancsi15 hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Szia!
Miért nem használsz stabkockát (7805) a tranzisztoros áteresztő-stabilizátor helyett? Egyszerűbb, jobb és nem kell méretni semmit hozzá.
(#) bancsi15 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Nem vagyok biztos benne, hogy egy 7805 stab. rendesen fog működni, ha pl.: a motor csak alapjáraton jár (esetleg fent van a világítás is) és így csak kevesebb feszt. kap a bemenetére, pl.: 6v-ot.
(#) kadarist válasza bancsi15 hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
De milyen zavart okoz a stabkockának az, ha kisebb feszültséget kap? Legfeljebb a kimenetén is lecsökken a feszültség. Ha atombiztos megoldást akarsz, akkor kapcsolóüzemű buck-boost konvertert kell alkalmaznod, ami csökkenti vagy ha kell, akkor növeli a feszültséget.
(#) kistotti01 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
A 7805-nek ahhoz, hogy fix 5V-ot tudjon leadni folyamatosan, legalább 7V kell, de inkább 8V ajánlott. Kérdéses, hogy alapjáraton elő tud e állítani a tekercs akkora feszültséget. Jelen esetben szerintem a Zener diódás feszültségstabilizátor tűnik a legkézenfekvőbb megoldásnak egyszerűségét tekintve. Ami kapcsolást láthatunk itt az megfelelőnek tűnik, bár szerintem kicsit kicsit sok benne a szűrőkondi.
(#) kadarist válasza kistotti01 hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Akkor már inkább low-dropout-stabilizátor lenne a jó ide (0,8-1V többlettel) és nem ez az áteresztő, aminek a stabilizálási tulajdonságai nem túl jók. De mindenki olyan úton, jár, amilyenhez ragaszkodik...
Egy olyan stabkocka, ami már 5,5V bemenő feszültség mellett is stabil 5V-ot szolgáltat: KA78R05
(#) kistotti01 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Ilyet még nem használtam, de katalogust átnézve jónak tünik. Majd ha legközelebb stabil 5V-ra lesz szükségem teszek vele egy probát. Végülis a döntés "bancsi15"-é, de már számtalan változat elhangzott, válasszon kedve szerint. De valójában azért jó lenne tudni a pontos értékeket. Gondolok itt az alapjárati feszültségre és a maximális feszültségre. Ha megméri mekkora a minimum feszültség utánna már könnyebb lesz neki a stabilizátor kiválasztása. De szerintem mindenképpen jobban jár valamelyik stab. kockás megoldással, hisz itt egy alaktrésszel megvan a stabilizálás.
(#) Gagyicom hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy szeretnék párhuzamosan kapcsolni különböző stabicket. Viszont amikor a műhelyben egy 7805-öt és 7808-at párhuzamosan kapcsoltam (betáp oldalról) elszállt mind a kettő. Ez egyedi probléma lehetett, vagy ez nem megvalósítható? Bár fizikailag semmi akadálya sem lehetne. Az autóban akarok stabil 12v,8v és 5v-ot létrehozni, nem lenne baj a soros megcsapolással, de 7812 párhuzamosan lenne az autó elektronikájában lévőkkel. Előre is köszönöm megtisztelő válaszotokat.
(#) laszlokunstar válasza Gagyicom hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
A kimeneteket nem kötötted párhuzamosan (3-as láb) véletlenül?
A hűtőborda a föld, gondolom ezt is figyelembe vetted.
A bemeneten (1-es láb) is bekötötted kondikat?
(#) Gagyicom válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Természetesen... Akkor ezek szerint egyedi eset volt. Minden gond nélkül megcsinálhatom az autóban a stab áramkörömet?
(#) SzervízMacska válasza Gagyicom hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
A 7812-nek kevés lesz a fedélzeti feszültség...
(#) fkenny hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Olyan kérdésem és kérésem van, hogy tud e valaki 19v-ból 12v-ra való dc-dc konverter kapcsolást adni. Notitáp 19v-ból szeretnék 12v-ot csinálni. Előre is köszönöm segítségeteket.
(#) yello hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Hali.
Megerősítést szeretnék kérni, abban hogy jól döntök e.
Van nekem egy szimmetrikus szekunder u tr. em, nem lehet szétbontani a 2 szek. oldat, és tul magas a feszültsége, a trafót nem lehet visszatekerni, ki van öntve gyantával.
Egyenirányítás után van 2*39v om, ami nekem sok, nekem 2*24v kellene min 2A al, ezt kellene megoldani.
Révén hogy a 7924 nem bir 1A-nál többet, a stab kockák kiestek, maradt az áteresztő, fokozat.
Találtam itt egy kapcsolást, Bővebben: Link, ezt néztem ki magamnak, meg is tudnám csinálni, csak érdekelne pár dolog, a zénereken kívül kell még valamit cserélni hogy 24v ot tudjon, ha a 3055 öt cserélem kisebbre bd243 akkor az nem befolyásolja a működést?
És a legfontosabb, meg lehet ezt a kapcsolást úgy csinálni hogy szimmetrikus feszültséget stabilizáljon, gondolom fordulnak a polaritások, pnp tranyók kellenek bele, mit kell még változtatni?
A trafót nem lehet cserélni, az adott.
Üdv Gábor.
(#) kadarist válasza yello hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Szia!
És rá sem lehet tekerni pár menetet?
(#) yello válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Nem, fém burkolatban van kiöntve műgyantával, "bonthatatlan", meg nem akarom szétgányolni.
Üdv.
Következő: »»   16 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem