Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Amatőr Audiokészülék Építők Találkozója

Bővebb olvasni-látnivalók az AAÉT hivatalos honlapján. http://aaet.nhely.hu

Lapozás: OK   67 / 84
(#) CIROKL válasza ethosz2 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Látom nem tudsz elszakadni a Nixie órától , de mondok én neked valamit .
Ha figyelemmel kisérted volna mindig ezt a topikot akkor vélhetnéd felfedezni azt a nem kicsi tényt hogy ez a találkozó az én nevemhez is kötődik nem kis mértékben és engedtessék meg nekem az hogy vigyek magammal a 30 egynehány erősítő mellé 2-3 Nixie órát is hogy tudjam az idő állását !
Így ebben az esetben nem kéne ezen a nixie órán lovagolnod , ha te is hozol magaddal annyi vackot mint én akkor neked is megadatik az a lehetőség hogy hozzál egy rotakapát .
(#) ethosz2 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Ja hát akkor "pardon van"!

Legutóbb még nem akartál erősítőt hozni, sőt, még jönni sem. Az egész úgy nézett most ki, hogy jössz, de csak nixie órát hozol.

Hozzál audiokészüléket! Onnantól felőlem még kakukkos órát is hozhatsz...
(#) DuMatyi hozzászólása Ápr 18, 2011 / 3
 
Emberek én ugyan nem vagyok moderátor, de térjetek már magatokhoz! Muszáj veszekedni? Általános lett ebben az országban az egymás torkának esés, sértődés stb. Elmenjek egyáltalán egy olyan találkozóra, ahol már a szervezéskor ilyen a hangulat?! Őszintén... Mindenki jön, hoz amit akar, akkor is ha a fő vonalhoz nem kapcsolódik. Beszélgetünk (úgy látom nem mindenki mindenkivel fog), és remélhetőleg jól érezzük magunkat.

A Puskás börze erről szól két éve. Ugyanannak az épületnek keretei között legyen egy hangász baráti összejövetel egy évben egyszer - ennek kéne hagyományt teremteni. Úgy látom ez egy ábránd lett csupán.

Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy hirdetni kellene a puskás börzéken is. Csak nyomtatok 2-3 plakátot és kiragasztom, ha a szervezők hozzájárulnak.
(#) Action2K válasza DuMatyi hozzászólására (») Ápr 18, 2011 / 1
 
Igen, nem vagy moderátor, bízd csak ránk.

A plakátozást megköszönjük!
(#) EcoPityu hozzászólása Ápr 19, 2011 / 1
 
Zoli bátyó!
Ezúton megkérnélek, hogy a személyeskedő, ide nem illő, lényegtelen hozzászólásokat légyszíves ritkítsd meg, mert majd 20 oldalnyi hozzászólás halomból (/30x20/közel 600 hozzászólás) egyre kevesebb a tényleg lényeges, a találkozóval kapcsolatos információ!
Ahelyett, hogy egymással, ezt hoz, azt nem hoz, így hívjuk, úgy hívjuk, ez miért nem jön, az miért jön ping-pong-ot játszotok, inkább töltögetnétek a portfóliókat, már ha komolyan gondoljátok a publikált megjelenést!
(#) Doncso hozzászólása Ápr 20, 2011 / 2
 
Engem az érdekelne, hogy ezen a találkozón lesz e olyan ember, aki mondjuk széles körben elismert, és már számtalanszor utánépített, azaz bevállt erősítő tervezését vitte véghez? Azaz nem csak utánépítő kolléga. Gondolok itt CHZ Zoli, Sixtek, KDmester (jó őt tudom hogy ott lesz) bocs ha kihagytam valakit. Szóval arra gondolok, hogy lesz e ott olyan mester, akivel az erősítője tervezéséről tudunk majd beszélgetni, nem csak arról, hogy miként építette után a készüléket.
(#) ethosz2 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 20, 2011 / 1
 
Ha megyek, akkor jön velem Varga Tibor is. Ő nagyon sok erősítőt, előerősítőt, rengeteg célműszert tervezett. Az egyik erősítőjét a Videoton sorozatban gyártotta. Szerepelt a hifi magazinban is. (Az utána kifejlesztett monoblokkjairól nagyon jót írta az említett lap. Azokat is visszük elvileg. Azokkal is lett volna egy kisebb szériás gyártási terv ha jól tudom, de tönkre ment a Videoton időközben). 3 éve ismerem, sok mindent fejlesztettünk együtt. Szóval ha megyünk, akkor Tibitől lehet kérdezni az erősítőkkel kapcsolatban.
(#) Doncso válasza ethosz2 hozzászólására (») Ápr 20, 2011 / 1
 
Szuper, végre egy érv, amiért érdemes menni.
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Alexander Smith is jön, ha nem kell dolgoznia
(#) Doncso válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
És John Linsley Hood is?
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Nem is hallottam még róla, mit alkotott?
(Ha azt mondom, hogy Kovács Sanyi, tudod kiről van szó? Végülis ilyen névvel csak legalább kétezren élnek…)
(#) Alkotó válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
A "JLH" erősítőt.
(#) Doncso válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Nemmondod...úúú....szentségtörés.
(#) DuMatyi válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Erősítőket, vagy egy tucatot. 20-30 publikációja van plusz egy erősítő biblia...
(#) klemo86 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Természetesen vicceltem csak! Sajnos nem ismerem, pedig itt lakik az utcában
(#) EcoPityu hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Végre gyűlnek a portfóliók...
AkcióLaci! Honnan tölthetném le azt a jó kis képet, ami az AAÉT logója lett, középen azzal a csövivel?

Közérdekű: Készül az új erősítőátkapcsoló elektronika, ami eddig már benne van: (előzőből átmentve) 4db 2 ák 16A-es relé a kimenetre, 4db panelrelé a bemenetek átkapcsolásához, némításhoz, hangerő összehangoló kalibrálható kivezérlésjelző 4db új nyomógombbal. Ami újdonság: 93-as HE újság hangfalvédelme a kimeneten /már 9V egyenre kapcsol!/, rádiótávirányítású átváltás, 14db 5x2-es profil LED-ből 7 szegmenses nagy méretű kijelző, az aktuális kapcsolt kimenet számával...
És csak az utolsó nincs még kész!/ez érdekes mondat lett../

EcoPityu
(#) Action2K válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Idézet:
„Honnan tölthetném le...”
Talán a weblapról?
(#) CIROKL válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Gyakorlatilag aktiváltam a portfóliót de nem jelenik meg a lapon ? ez miért van és eredetileg töltöttem föl képeket de hiába akarom módosítani sehogy nem tudom az új képeket feltölteni .
(#) szamóca válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Kellene bele egy olyan csatorna is, ahol a kimenet lekapcsolásakor rátenne egy ellenállást, mert ily módon lehetne cső-tranyó tesztet is hallgatni.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Nálam az összes csöves alapból 100 ohm -mal lezárt .
(#) Gafly válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Szia Laci,
ha jól értem az van, hogy a moderátor (Laci) engedélyezi és akkor utána publikus.
Nincs ezzel semmi gond szerintem. Gondolom Te sem olyan képeket tennél fel, ami bárkit sértene, valamint abból sem származik semmi gond ha nem tüstént jelenik meg.
Üdv,
G.
(#) CIROKL válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Erre gondoltam én is csak azt tűnt fel hogy első körben engedte feltölteni a képeket , de rájöttem hogy azok nem jók és újakat szertettem volna de ez már nem ment.
(#) Gafly válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Laci Bácsi, tarts ki!
Én csak írtam de az sem látható. Mondjuk április 24.-én szerintem csak ketten idegeskedünk emiatt (ráadásul én még képeket sem sem tudok feltölteni majd csak a jövő héten ha minden jól megy).
A melletted lévő kis asztal szabad még?
Kellemes ünnepeket, nem mellesleg...
G.
(#) CIROKL válasza DuMatyi hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Idézet:
„Csak nyomtatok 2-3 plakátot és kiragasztom, ha a szervezők hozzájárulnak.”

Matyikám ezt nagyon megköszönném a május 8. -a nagy börzén lesznek sokan .
(#) EcoPityu válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Mint ahogy azt CIROKLACI kolléga is említette, minden magára adó csöves, minimum 100ohm-ot tesz előterhelésnek, ha félti a csöveit, és trafóját. Már nem tudom, de, ha van köztük morzeérintkezős, akkor teszek bele 2db 5W 100ohm-ot. Ha meg nincs, akkor viszek magammal, és rákötjük kívülről, az a 5%-os terheléstöbblet nem hiszem, hogy sokat befolyásolna rajtuk.

Most jut eszembe, Kecsón a Laci HTA-ja csövesekkel küzdött, hiba nélkül.
Ha lekapcsolódik egy erősítő, nem csak a kimenetét vonom meg a hangszórótól, hanem a bemenetét átkapcsolom jelről testre!
(#) Action2K hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Gafly:
Idézet:
„ha jól értem az van, hogy a moderátor (Laci) engedélyezi és akkor utána publikus.”

Jól értelmezed, így van. Ez le is van írva a szerkesztőben: "A lezárásról értesül az adminisztrátor, s ha minden rendben, publikussá teszi." Oka egyszerű. Mivel bárki beregisztrálhat, így azt tehetne fel amit akarna. Mivel,
Idézet:
„abból sem származik semmi gond ha nem tüstént jelenik meg”
így az ilyetén szűrés mellett döntöttem. Sajnos, a mai világban egyre jobban kell a kontroll. Ismeritek a mondást? "Jobb félni, mint megijedni!" Nem miattatok van, hanem értetek. Remélem érthető vagyok.

A képfeltöltéssel kapcsolatban:
Az a gond, hogy ha feltöltesz egy képet, akkor azt a böngésző bekesseli (cache), s ha utána feltöltesz egy másikat, mindaddig nem látod az újat, amíg "F5"-el (lap frissítése), vagy valami mással, rá nem kényszeríted, hogy újból töltse le. Innentől már az új kép lesz látható.
(#) CIROKL válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Köszöntem szépen így már működik .
(#) klemo86 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Jóvan, már még autó sincs…
(#) janikukac hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
De szívese elmennék. Hány napos, belépő mennyi? :yes:
(#) DuMatyi válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Budapest, Május 28 szombat, Puskás Tivadar technikum. 1 napos. De visszaolvasva...
Következő: »»   67 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem