Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR-es alkatrész (tranzisztor) teszter
Lapozás: OK   6 / 83
(#) shield válasza dokidoki hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Majdnem tök ua. mint amit kinéztem magamnak.Bővebben: Link

Légy szi' tedd föl az Atmega8L kódot is mert az nincs meg nekem! Valamelyik csak összejön.
(#) dokidoki válasza shield hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
A sima ATmega8-hoz való hexet és eprom fájlt tedd rá.
Az L-es változat annyiban különbözik, hogy csak 8MHz-ig működik, de itt ez nem lényeg mert 1MHz működtetjük.
(#) saraha hozzászólása Feb 14, 2011 /
 
Üdv. Nekem ilyen lett.
(#) Beachway válasza saraha hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Jó lett! A háttérvilágítás kapcsoló ötletes.
(#) HA5AWS hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
Sziasztok!

A PC5-ös bemenetre ha nem kapcsolok feszültséget az okoz-e működési gondot? Csak 5V-om van és arról szeretném járatni. Vagy jobb ha azt a portot felhúzom?

Gábor
(#) elektromos válasza HA5AWS hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Szia!
Én is felhúztam 10K-val.
(#) HA5AWS válasza elektromos hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) Jáger László válasza CHZ hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Helló! Szeretném megtudni melyik Lomexes dobozhoz tervezted a NYÁK-ot? Köszi!
(#) CHZ válasza Jáger László hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Szia!
Rendelési szám az oldal alján, feketében is kapható.

DOBOZ.PDF
    
(#) Jáger László válasza CHZ hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Köszönöm, nekilátok !
(#) Tetye válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Üdv!
Valaki tudna nekem abban segiteni hogy programban a lábkiosztást át írja, majd ismét lefordítja és elküldi a hex-et?
Amit változtatni kellene:
Avr lábai:
Ami most: Amire kéne:

14-26 gondolom nem sértődik meg ha az ADC3 lábra kerül az R1.
5-2 D7
4-3 D6
3-4 D5
2-5 D4
11-6 E
6-11 RS

A zipben lévőt kéne átírni, elvileg ez a jó(Magyar).
Köszi!
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Addig eljutottam hogy az lcd portokat itt tudom átírni, de nem értem eléggé mert a DB4-7 ig nem találom.
Ez nem tudom mi:
#define LCD_PORT PORTD
#define LCD_DDR DDRD
Ezt tudom, át is írtam ahogy nekem kell:
#define LCD_RS PD5
#define LCD_EN1 PD4
Meg azt sem találom hogy a portb0 hol van benne, hogy át tudjam írni azt is a portc3 ra.
Ha valaki ért c-ül segítsen köszi!
(#) Hp41C válasza Tetye hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Szia!

A mostani programban a PC3 egy szoftveres uart kimenete, a mérési eredményeket elküldi rajta.
Az RB0, RB6, RB7 kivezetéseket nem használja a program.
Ha a mérésben részt vevő lábakat szeretnéd megváltoztatni, akkor a következő függvényeket át kell írni:
  1. void CheckPins(uint8_t HighPin, uint8_t LowPin, uint8_t TristatePin);
  2. void DischargePin(uint8_t PinToDischarge, uint8_t DischargeDirection);
  3. void ReadCapacity(uint8_t HighPin, uint8_t LowPin);             //Kapazitätsmessung nur auf Mega8 verfügbar


A kivezetések belső kódolása:
  1. RL1 an Pin 0
  2.         RH1 an Pin 1
  3.         RL2 an Pin 2
  4.         RH2 an Pin 3
  5.         RL3 an Pin 4
  6.         RH3 an Pin 5
(#) saraha hozzászólása Márc 3, 2011 /
 
A kapacitás mérés nálatok mennyire pontos?Lehet ezt valahogy hardveresen pontosítani?
(#) denon888 válasza saraha hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Nálam kb. 2% körüli pontosság van. Igaz nem mértem le vele a szortimentet. Igazából szerintem ennek nem is ez lenne a fő funkciója. Gyors tesztnek tökéletes.
(#) Tetye válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Köszi de mivel semmit nem értek a c-hez és nem nagyon akar sikerülni már a lefordítás sem, így azt hiszem marad a multiméteres tranzisztor méregetés, a panellel még nem tudom mi lesz.
(#) Doncso hozzászólása Ápr 20, 2011 /
 
Urak. Szeretném megépíteni ezt a kis kütyüt, nekem nagyon tetszik. Kezdeném azzal, hogy végigolvastam a topicot, és pár kérdőjel maradt bennem. A kérdésem, vagy inkább kérésem az lenne, hogy lenne szíves valamelyik kolléga egy összesítőt írni, hogy konkrétan ez meg ez az AVR-kell, ezt a szoftvert ajánlom, és ez és ez a nyák terv, és beültetési rajz a tuti, illetve égetéskor erre meg arra kell figyelni. ( olvastam valami égető beálításokról) Nagyon megköszönném ha valamelyik kedves koléga megcsinálná, és szerintem másnak is hasznára lenne. Esetleg ha van kedve, pár szóban írhatna néhány dolgot, hogy mikre kell odafigyelni.
Köszönöm előre is.
(#) shield válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Hááát nem reagált senki. Én is most rakom össze, nem bonyolult kapcsolás. Remélem nem is lesz gond vele. Az égetésről bizony jól jönne biztos beállítás. Annyira az elején vagyok az AVR és a PIC terén, hogy most készülnek az égetők is . Az AVR égető komoly lesz, az ami feljebb van itt a 6. oldalon (1.kép) . A 2.képen látható foglalattal nagyobb az esélye, hogy nem zárom ki magamat a kontrollerből, ha jól értelmeztem az olvasottakat. Ez a kezdők sorsa.
(#) Doncso válasza shield hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Köszi a választ. Úgy gondoltam inkább rá bízom az égetést Zolee1209 barátomra, ő AVR területen jól mozog, én inkább PIC-es vagyok, se eszközöm, se tapasztalatom az AVR-ekkel. Viszont éppen ezért építek egy AVR-doper-t , hogy kicsit jobban megismerkedjek ezekkel a vezérlőkkel is. A soros portos égetőket nem nagyon javaslom, legalább is az efféle égetők a PIC-nél 80%-ban nem működnek. Én hazatettem egy ilyesmivel egy jó kis 682-ast, na akkor mondtam, inkább építek egy PicKit2-t, azóta nincs ilyen gondom. A műszerrel kapcsolatban, nekem is nagy reményeim vannak, remélem hozza majd a neki támasztott követelményeket.
(#) HA5AWS válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 22, 2011 / 1
 
Sziasztok!

Tán nem én vagyok a legilletékesebb a témában, de leírom a tapasztalataimat és hogy én hogyan állítottam össze a készüléket. Eredeti célkitűzés, hogy spóroljak a dobozolással és a kijelzővel, az LCM3 meglévő készülékbe való beépítés volt. A NYÁK mérete nem volt megfelelő, így magam terveztem a panelt. SMD kivitel szimpatikusabb és egyszerűbb. Egy kijelző használatához való kiegészítő diódák is helyt kaptak a panelon. Aránylag kevés "furatgalván" átkötéssel sikerült megoldani. Az AVR programozása nekem is új feladat volt. NET-en böngészve egy parallel portos égető mellett döntöttem. Az égető programnak a sokaknak bevált Ponyprog-ot használtam. Panel beültetés után összedugtam az égetővel és beégettem a programot, valamint az eeprom programját. Természetesen a fuse biteket is be kell állítani. A tápfeszültség figyelés nekem nem kellett, így egyszerűen a panelon felhúztam egy ellenállással. 10K Beépítés után a készülék első bekapcsolásra működött. Ha valaki tudja használni mellékelem az általam használt, tervezett file-okat.
A készülék beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Természetesen nem labor műszer mint ahogy a neve is elárulja, de nagyon hatékony segítőtárs. Pontossága amatőr szinten megfelelő, ellenőrizni az alkatrészeket beépítés előtt nagyon egyszerű vele.
Sok sikert: Gábor
(#) HA5AWS válasza HA5AWS hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Sziasztok!
A ki mit épített topikba feltettem pár képet, aki szertné megnézni. Bővebben: Link
Üdv: Gábor
(#) Doncso válasza HA5AWS hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Köszönöm a véleményedet, jó lett a 2 in 1 műszer is, nekem nagyon tetszik.
(#) HA5AWS válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Szia!

Ha van kérdésed, nagyon szívesen segítek.

Üdv: Gábor
(#) Doncso válasza HA5AWS hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Köszönöm uram.
(#) shield válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Az infókból azt a következtetést vontam le, hogy az AVR-nél nem gond a soros égető mint a PIC-nél. Amúgy is csak erre az egy égetésre csinálom. Közben találtam több AVR kapcsolást ami érdekel, majd készítek jobb égetőt ha most sikerélményem lesz.
A PICkit2 nálam is készülget és még néhány kapcsolás.
(#) Doncso válasza shield hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Igazad van, én is olvasgattam, és valóban az AVR megy soros égetőről. Úgy látszik, csak a PIC nem szereti.
(#) shield válasza HA5AWS hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Gratula, ügyes munka. Nagyon hasonló égetőt néztem ki magamnak, ha sikeres lesz ez a munkám. Ezt a fusebit beállítást már én is begyűjtöttem, mert ez nélkül nagy szívás lenne. Nekem is nagyon jó segítő társ lehet a teszter, mert elég sok dolgot bontok sok az ismeretlen alkatrész. Ha esetleg gondom lesz akkor kérek majd segítséget tőled.
(#) shield válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Elvileg nem is kellene komolyabb égető, ha csak néhány AVR-t égetünk. Egyre több, jó AVR-s kapcsolást gyűjtök be. Állítólag a PIC csak nálunk ennyire elterjedt, más országokban az AVR-t preferálják. Nagyon remélem nem lesz sok gondom a PIC és az AVR égetésekkel. Nagyon tartok tőle.
(#) Doncso hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
A PIC az bezony kényes a soros égetőkkel, ez biztos. De ha legalább egy PicKit2-t használsz, akkor nem lesz problémád. AVR-el még nincs tapasztalat.
(#) Ricsi89 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
A PIC-el az a gond, hogy a programozáshoz kell 12+V, az AVR-hez meg nem. Lehúzod a reset lábat testre és már mehet is a programozás. Nem tudom a Microchipnél miért bonyolították meg ennyire a dolgot, ha másnál simán működik ez az egyszerűbb programozás. AVR-nél nem kell csak al ogikai szinteket előállítani és kész is van. Nem kell bajlódni a 12-14V előállításával. 5V-ot meg minden soros port tud kiadni magából az AVR számára. Sőt ha van párhuzamos port, oda akkor semmilyen alkatrész nem kell a csatlakozón és vezetéken kívül.
Következő: »»   6 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem