Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   66 / 194
(#) norbika78 válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Köszi szépen.
(#) Tetye hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Üdv!
Valaki tudna segíteni hogy miért van az ha az Ut bemenetre ráteszem az AC12v ot akkor a relé csak zümmög nem marad behúzva? Ha DC-t kap akkor úgy marad, csak AC val nem. Egyenirányítás puffer van rajta. Vagy ez nem elég egy tranzisztornak mit kéne változtatni rajta? Vagy a 220k kisütés lenne túl kicsi?

P1050490.JPG
    
(#) szamóca válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 23, 2011 / 1
 
Ut= Táp feszültség, ami jelen esetben DC (direct current) azaz egyenfeszültség, és nem AC (alternating current) váltakozó feszültség. Ha van rajta egyenirányítás, és puffer akkor az AC átalakul DC-vé, ha nem akkor hibáztál, vagy rosz alkatrészt használtál.
(#) Tetye válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Bocs rosszul írtam az Ut úgy értettem hogy Utrafó vagyis a trafóról jövő feszültség.
A rajzban hol lehet a hiba? Az 56k ra kötöm a trafó sec.ét.
Akkor olyan mintha AC lenne a bázison.
(#) szamóca válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 23, 2011 / 1
 
A bázis előfeszítő 220k felesleges oda, az 56k pedig lehet csökkenteni.
A bázison nem lesz AC, mert van ott egy dióda, és egy 2,2u-os kondi ami DC-t készít belőle. :yes:
(#) Tetye válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
56K helyett tettem 47K-t. És rosszul rajzoltam a 220k nem tápfeszre feszít elő hanem lehúzza földre hogy ha elmegy a táp rögtön kisüljön a kondi. De kiszedtem a 220k-t. A tranyó bázisán csak a 2,2uf kondi van( másik felén földel), aztán az 1n4148 és a 47K-ra megy az AC a jelenség ugyan az.
(#) szamóca válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 23, 2011 / 1
 
Ha a dióda jó, és nem zárlatos ott ugye 25Hz-es pozitív púpoknak kel lenniük, amit a kondi simít valamelyest. Azért ilyen relatíve kis 2,2u-os kapacitással, hogy könnyen kisülhessen minden fajta segédlet nélkül. Ha az alkatelemek jók, akkor működnie kell. Ha van szkópod látható is mi van a bázisaon, ha multid van akkor nézd meg a diódát hogy jó-e.
(#) Tetye válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
A dióda jó, lehet nagyobb kondi kéne? Szkópom nincs. Kipróbáltam azt is hogy sorba kötök vele 1 4007 est, és így is ugyan az. Ha DC-t adok neki a tranyó bázisán 0,75v ot mérek AC val ugyan ott 0,65V
(#) Alkotó válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 23, 2011 / 1
 
Mérd meg mekkora a feszültség a jelfogó tekercsén mikor meghúz és mikor "zümmög, illetve mekkora a feszültség a "felső" és az "alsó" tranyó CE-én.
A leírt jelenséged elvileg nem létezik. A dióda és a kondi után az alsó tranyó bázisán mindenképpen pozitív feszültség van (jó dióda és jó kondi esetén).
Aztán a felső tranyó vezérlése is "titkos" legalábbis mi nem látjuk. Ezért ezeket a tranyókat egyenként rövidre kéne zárni, és közben megnézni, hogy a másikat vezérelve működik-e a relé.
(#) Tetye válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
A másik tranyó okés mert csak ezzel csinálja. Kipróbáltam 39k 0,6W ellenállással de akkor is csinálja mintha nem töltené fel a kondit. A dióda és az ellenálás közt mértem AC esetén :5,68V DC esetén:10,12V
Tudom hogy elvileg ez nem létezik ezért mertem megkérdeni mert így nem érzem magam annyira hülyének.
VEBO Emitter-Base Voltage : BC546/547--- 6V
VEBO Emitter-Base Voltage :BC548/549/550----5V
Lehet hogy BC550-re kéne cserélnem?
A kapcsi nem titkos csak nem akartam lerajzolni.
Ennek a végén van:
Link
(#) Alkotó válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 23, 2011 / 1
 
A linken nincs ilyen rész, nem is kell bele.
Zárd rövidre az alsó tranyót, úgy működik?
Amit mérned kéne az CE feszültség, illetve a CB ha a vezérlést akarod mérni. A EB-t minek méred? Mit tudsz meg ebből?
(#) Tetye válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Azért szeretném hozzá építeni mert nincs benne, és amíg a kondik ki nem sülnek addig tart húzva eredetileg ami nem jó.
Azért kéne bele ez a rész ami a trafót nézi és ha elmegy a fesz. kikapcsol mielőtt a kondik kisülnének.
Ezért van az hogy az eredeti rajzon annyit módosítottam hogy a q4-el sorba kötöttem egy másik BC546-ot amit az AC vezérelne.
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Nem eszi az egyutas egyenirányítást.
2db dióda kell és mind 2 sec. véget kell használni.
Így jó.
(#) lapose válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 24, 2011 / 1
 
Hibás a rajzod. Mivel a kondenzátor közvetlenül a bázis-emitter közé van kötve nem tud feltöltődni, mert az átmenet nem engedi 0.7V felé a feszültséget. Módosítsd a rajzot: Az 56k-t cseréld le kb. 100 ohm-ra. A 220k nem kell. A kondenzátor és a tranzisztor bázisa közé rakj egy 20k körüli ellenállást.
(#) Tetye válasza lapose hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Meg csináltam az alábbi kapcsolást. Az előzőleg beszélt kiegészítéssel az AC miatt. A következő vele a gondom. Ami nem a kiegészítés miatt van mert anélkül is csinálja. Nálam a tranyók:
Q1, Q2, Q4: BC546 Q3:BC556.
Kicsit nehézkesen húz be a relé, de utána jó. Csak ahogy töltődik a kondi a bekapcsoláskor elér egy szintet ahol már próbál behúzni de nem tud még aztán 1-2mp zörgés után behúzva marad.
(#) szamóca válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 24, 2011 / 1
 
A reléd 12V-os? Mert a tranyók C-B B-E diódáin is esik ösz 2,4V körüli fesz.
(#) Tetye válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Igen 12V-os.
Nagyobb tápfesz kéne a a kapcsolásnak?
De nem az a baj hogy nem húz be. Be húz, csak kicsit nehézkesen.
(#) szamóca válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 24, 2011 / 1
 
Ha 12V-os névleges feszültségen húz meg, akkor a 9,5V körüli behúzás kissé nehézkesen megy neki.
A tartó feszültség már lehet kiesebb.
(#) Tetye válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Most hogy ezt így tudatosult bennem megmértem a tápfeszt és csak 6,9V volt... Majd hosszas nyomozás után rájöttem hogy elfelejtettem a puffer kondit beültetni a diódahíd után. :S Most 11,85V a tápfesz és 5* a kapcsolás. Köszi!
(#) szamóca válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Nem mondod!
(#) Tetye válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
De, sajnos a kis mocsok fel sem tűnt hogy nincs a helyén, mert nem volt több alkatrész az asztalomon. tápfeszre meg nem is mertem gondolni... Csak most hogy már nem tudtam mire gondolni megmértem ás bumm.. -Rossz a kondi? -Hol a kondi ?:O A toroidban elbújt és nem vettem észre a hiányát. De most nagyon beforrasztottam
(#) Alkotó válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Ez már itt kiderült volna, ha megméred amit javasoltam.
(#) Max78 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Ezt a kapcsolást szeretném megépíteni egy vf2-es erősítőhöz. A tápegység alapja egy toroid trafó 2*29V +2*8V +1*11.5V-os kimenetekkel. A 2*29V lesz egyenirányítva és pufferelve +-40Voltra. A Kérdésem az lenne, hogy mit hova kellene kötni, és mit kéne megváltoztatni a kapcsoláson, hogy jó legyen. Segítőkészségeteket előre is köszönöm.
Üdv.:Lajos
(#) Alkotó válasza Max78 hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Melyiket?
És ha az IC-set, akkor konkrétan mit nem értesz?
(#) Max78 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Az IC-t akarom megépíteni. Az erősítő bemenet oké, a hangszóró kimenet oké, a gnd oké (Ha a trafóé) a +Ut az egyenírányított tápfesz? És a ~36V az honnan? Kezdő vagyok. Köszi a segítséget
(#) Alkotó válasza Max78 hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
(#) Max78 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Hogy ezt mért nem vettem észre . Nagyon szépen köszönöm.
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Üdv! A híd nem invertáló oldalának meghibásodása esetén, az invertáló oldal nem fogja a DC szintet kiegyenlíteni?
(#) Lacko12 hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Amit Bassmester épített hangfalvédő kapcsolást nekem kicsit nem volt tiszta a hangfalak és a végerősítő bekötése!
Csináltam egy rögtönzött rajzot valaki lenne olyan szíves és leellenőrizné hogy nem-e értettem valamit félre?
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
A rajzod alapján jó lesz a bekötés
Következő: »»   66 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem