Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   85 / 188
(#) bazsi_m válasza jano36 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Kikötöttem a hátteret, igy fix 2,7mA a felvétele az egész áramkőrnek.
A kondik lomexesek:
07-09-66
(#) p_istvan válasza bazsi_m hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Volt már olyan, hogy mást adtak! 220 van ráírva?
Zárlat vagy szakadás a kvarc és a két 22 pF körül?
(#) (Felhasználó 5823) hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Akkor egy gyakorlati példa a 162B bekötésére

Jól látható, a baloldali két érintkező lehajtva és a kijelző ráhelyezve. A kijelző poziciója ebben az esetben tökéletes! (162B)

Szerintem jó a poziciója, csak hihetetlenül csúnya a nyák és a szerelés!

Leiszt Jani
(#) ppeti84 hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Üdvözletem az uraknak.
Azt szeretném kérdezni a hestore webáruházban kapható 100uh tekercs megfelelő lenne-e a műszerbe.

Bővebben: Link

Köszönöm a válaszokat.
(#) ppeti84 hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Lenne még egy gyors kérdés.
Hol lehet olyan méretű műszerdobozt kapni mint amit az eredeti kit tartalmazott?
(#) Hp41C válasza ppeti84 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Szia!

A Lomex -ben vettem, volt fehér és fekete... A web áruházuk most gyengélkedik...
(#) pipi válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
csak megjegyzem, volt olyan lcd-m ami vigan ment táp nélkül is, a jel/control lábakról összeszedte magának a tápnak valót
(#) ppeti84 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Azt észrevettem mert nem találok sehol olyat.
Ilyet gondoltam még csak ebben nemtudom hogy nézne ki, csak jó lenne az eredeti hozzá.
(#) CHZ válasza ppeti84 hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
LOMEX
Doksin megtalálod a rendelési számát is.

DOBOZ.PDF
    
(#) ppeti84 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Szia.
Köszi de sajnos nincs a webáruházukban.
Holnap felhívom őket és megkérdem hogy lehet rendelni ilyet tőlük.
(#) abcdabcd válasza ppeti84 hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
A webáruházukban épp most próbáltam keresni valami teljesen mást, de az se volt benne, mintha lenne valami vele... a múltkor a HQVIDEO oldalán se talált semmit a saját keresőjük, aztán másnapra meg jó lett...
(#) robbie hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Sziasztok, egyik cseh barátom megépítette az LCM3 méröt (1.2 verzió) és egy kis gondja van, tolmácsolom:
- pl. egy 4700µF kondi mérésénél a következö jelenik meg a kijelzön: a kondi jele, utána C, utána sz3 vagy m4, és utána = 4,45mF. Mit jelent a sz3 ill. m4, találkozott valaki hasonló "problémával" (az ESR mérés különben rendben van) - lásd a linket.
- Másik gond - a leírás szerint a kalibrálás végén meg kellene jelenni a kijelzön a "Kalibrálás vége!" feliratnak, de neki semmi nem jelenik meg.
- illetve szeretné tudni milyen schottky diódákat használjon a söntölt mérövezetéken (ben).
A válaszokat elöre is köszönöm.

LC2

LC1
   
(#) dB_Thunder válasza robbie hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Hali!
Elég sok fw módosítást kapott már ez a műszer és sajnos elégé felületesen vezették ezeket át a cikkbe.
Az érték többé kevésbé jó 4,45mF= 4450mikroF.
Az sz a szivárgásra utal, az m pedig a memória effektusról mutat képet.
Dióda típust nem tudok ajánlani, de igénytelen erre.
(#) robbie válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Szia, mit jelent pontosan a memória effektus, és az utánalevö szám jelent valamit? Köszi.
(#) p_istvan válasza robbie hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Szervusz!
Ha a "felületesen" karbantartott cikket elolvasod : Bővebben: Link, majd visszaolvasol a fórumban is, akkor lehet, hogy pár kérdésre választ fogsz kapni! Használd a kereső ikont ebben a témában való kereséshez pl: Memória effektus
(#) robbie válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Köszönöm, szóval minél kisebb az utánalevö szám annál jobb.
(#) p_istvan válasza robbie hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Igen!
(#) ppeti84 hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Sziasztok megkérdezném mégegyszer mivel az előző kérdésemre nem kaptam választ hogy a következő tekercs megfelelő lenne-e a műszerbe.
tekercs
Előre is köszönöm.
(#) san398 válasza ppeti84 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Idézet a cikkből: "L1:100uH induktivitás kis veszteségű legyen: DC ellenállása 0,3-0,4 Ωnál ne legyen nagyobb" tehát egyértelműen másikat kell keresned helyette.
(#) vargaf válasza san398 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Szia!

A 100 μH induktivitás DC ellenállása a mellékelt pdf szerint 0,24 ohm, ami megfelelő, hiszen kisebb a 0,3-0,4 ohm-nál.

Üdv.: Feri
(#) ekkold válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
A címsorból idézek:
Idézet:
„100 uH / 0.6A / 0,8R
COIL0.1 fojtótekercs, radiális”

Most akkor az adatlapnak kell hinni, vagy amit a címsorba írtak? A 0,8R az nyolctized ohmot jelent általában...
(#) Ideiglenes válasza ekkold hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Úgy rémlik, hogy az enyémbe is ilyen került.Ott van ni a kapcsoló mögött.
(#) elektromos válasza ppeti84 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Szia!
Itt nagyobb a választék, az okosabbak meg megmondják melyik a jó neked:Bővebben: Link
(#) shield válasza Ideiglenes hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Hááát...még a kapcsolót sem látom.
(#) vargaf válasza ekkold hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Szia!

Én inkább hiszek a gyári adatlapnak.

Üdv.: Feri
(#) (Felhasználó 5823) válasza ppeti84 hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Szia!

Én nem ezt adom de péntekre kérek, és akkor tudok referálni! Sőt még azt is meg tudom írni, hogy valami változik-e ezzel a tekerccsel!

Leiszt Jani
(#) ppeti84 hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Már rendeltem bele a hq-ból tekercset 0,28ohmosat.
A műszerdobozzal vagyok bajban mert a lomexnél nem érdemes 1600ft-ért hozzák ki futárral.
Ezt az LCD-t vettem hozzá.
Bekötése kompatibilis lehet vagy eltér esetleg valamiben?
(#) mutyur válasza ppeti84 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
A kijelző jó hozzá mert én is ezt vettem ugyanonnan, de nekem zöldet küldtek a fehér helyett... A 15nf-os tantálok helyett, 1,5-öst, a pic 3 szor annyiba kerül náluk mint a chipcadnél ezért azt nem tőlük vettem. Szerintem amit találnak éppen, azt küldik ellenálásból is, tehát nem árt méricskélni beültetés előtt, mindegy mi van ráírva a zacskóra....
(#) (Felhasználó 5823) válasza mutyur hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Szia!

Rengeteg "vicces" dolgot írtál! 15nF-os kondi nincs is az áramkörben a 15µF-os csepptantál helyett meg a 10µF-os jó! Ja és én elég sűrűn rendelek a HQ-tól (minden héten) és igen korrektek! Az meg, hogy a PIC-ek a ChipCad-nél a legolcsóbb teljesen normális mivel ők a hazai hivatalos viszonteladó.

Leiszt Jani
(#) (Felhasználó 5823) válasza ppeti84 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Szia!

Ajánlom magamat! 420Ft posta! A többit PM-ben, ha érdekel! De csak feketét tudok adni!

Leiszt Jani
Következő: »»   85 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem