Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1310 / 3976
(#) bankimajki válasza c27 hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
A csatoló annyit jelent, hogy a fesz. szinteket és áramokat illeszti. Vagyis ha van pl. egy hangfrekis-is erősítőd, aminek magas szintű a bemenete, akkor ahhoz kell egy előerősítő fokozat, ami az alacsony jelszintet annyira felerősíti, hogy az megfelelő legyen az erősítőnek. ÁK-ön belül van tübb különböző csatolási mód. (AC, DC, trafós....stb.)
(#) peter1995 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Akkor amelyik ág nem merül le ott valami nem jó.CSak az a baj hogy néztem a végfokot is és ott sem merül az egyik.Ráadom a trafót mind a két ágban felmegy akellő ártékre aztán ha lekapcsolom a hálózatról az egyik ág marad a másik meg másodpercek alatt lemerül.
A soros ellenállás:hát lehet csak én nem látom de a diódával nincs sorba kötve ellenállás.VAn párhozamosan egy kondi:4,7µF/50V.VAgy a rajzon hányas ellenállásra gondolsz?Az R777 annak jó az értéke egy kicsivel több is mint a rajzon(5,3 ohm a rajzon meg 4,7 ohm van) az R776 annak is jó az értéke.1K van a rajzon és 980 ohm.

HPIM4271.JPG
    
(#) storm hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
Sziasztok!
Meg tudja nekem valaki mondani, hogy mi a különbség például a tl062 tl072 és tl082 között?
(#) kadarist válasza storm hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Szia!
06x: low-power
07x: low-noise
És a 08x pedig egy általános j-FET bemenetű műveleti erősítő.
Egyéb fontos információk az adatlapok mélyén lelhetők.
(#) peter1995 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Erősítőbe?Oké.Átirom oda hogy most mi van.
(#) storm válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Értem, köszönöm!
(#) haczi hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
Kérlek segítsetek az amatőr problémámban . Bővebben: Link
(#) dollerakos hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Lehet, hogy szükségtelen dolgot szeretnék csinálni, de biztos, amit biztos, inkább megkérdezem.... Egy Orion erősítőben szeretném az MR752-es táp-diódákat (6 A / 200 V) valamilyen jobb, korszerűbb típusra kicserélni. A gyorsaság nem számít, mert amúgy is át vannak blokkolva 100 nF-okkal. Milyet javasolnátok? Köszi.
(#) kadarist válasza dollerakos hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Szia!
De miért cserélnéd ki őket? Nem akarnak egyenirányítani?
(#) Szpidi válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Szia!
Köszi a választ! Első gondolatom nekem is a LPWM volt. De elég pontosan kellene tartani egy kicsi térben a hőfokot (0,1C max eltérés), és másodpercenkénti mérést terveztem.
Ez pedig legjobb esetben is 1:50-es (túl nagy teljesítmény miatt csak félhullám és így is 5m cekaszt kell beletekerni), míg rendes PWM-nél 1:256-os vezérlést lehetne kialakítani 230V-ra. (program is egyszerűbb, rövidebb).
A diak is vezet egész nullátmenetig? Vagy egy nagyobb teljesítményűvel megoldható lenne a kérdés? (erősebb"3020")

Továbbra is érdekelne, hogy miképp lehetne egy 5V os, 2,44kHz-es PWM jellel hálózati feszültséget vezérelni, ohm-os fogyasztó esetén. (0,5-1A).
(#) Hercooles hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy elektromos modell autó szabályzóm , ami eléggé piszkos. A Feteken levő hűtőborda alá is be van folyva a dzsuva. Mivel fújhatnám be , mibe áztathatom be rövid ideig ami nem károsítja a működését a cuccnak?
WD40 + kompresszor esetleg?

Köszönöm a választ!!
(#) edison14 válasza Hercooles hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Én tiszta szeszbe szokom beáztatni és lötyizni olyan 2-3 percig majd egy fogkefével amit ugyan úgy tiszta szeszbe mártok jól lesikálom. Ez nekem le szokja vinni a sok zsírt és koszt port valamint miután megvan a tisztítás akkor rázd le róla jól a szeszt és nagyon hamar (fél max 1 perc) megszárad.
(#) Hercooles válasza edison14 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Gyökér kérdés, de denaturált szesz is majdnem ugyanz pár adalékanyagtól eltekintve. Azt is használhatom?

Köszi szépen!
(#) dollerakos válasza kadarist hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Az egyiken 1-2 kisebb szikrát láttam, nem a beforrasztásnál, hanem magán, a diódán, ahol a fém érintkezik a szigetelővel. Nem történt semmi rendkívüli, de ezeket az őskori leleteket mégiscsak kicserélném...
(#) kendre256 válasza Hercooles hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
A denaturált szeszt kell lemosásra használni, teljesen tiszta szeszt nem is szoktak erre pazarolni. (A BRG-ben annó izopropil-alkoholt használtak, mikor még nem volt téma a környezetvédelem, a forrasztógyantát is jól leoldotta.) A teljesen tiszta szesz sokkal drágább is.
(#) kamaro hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy ha egy trafónak van egy 110 és egy 220 Voltos primerje hogyan tudjuk meg hogy melyik a 220-as ?
(#) kadarist válasza kamaro hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Szia!
A nagyobb ellenállású lesz a nagyobb feszültségű.
(#) kamaro válasza kadarist hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Köszönöm ! Azthiszem tudom melyik az csak abban nem vagyok biztos hogy melyik a föld. Mert kiáll belőle három vezeték és nem tudom hogy melyikhez képest mérjem a másik kettőt ...
(#) kadarist válasza kamaro hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
A két legnagyobb ellenállású pontra kösd a hálózati feszültséget.
(#) koncsik03 hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Helló!

Azt szeretném kérdezni hogyha egy nyáktervet rávasalok a nyákra azt lehet maratni vagy kell még csinálni valamit?
(#) mandor válasza koncsik03 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Először is.
Műnyomó papírra ki nyomatod lézernyomtatóval majd rá vasalod aztán elvileg már maratható is lesz.
(#) koncsik03 válasza mandor hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
milyen az a műnyomó papír?
(#) koncsik03 válasza koncsik03 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
nem jó normális nyomtatólap?
(#) bacsko62 hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Sziasztok!

Tudna esetleg valaki választ adni a következő kérdésemre?

Hiba:
Őrláng van, a termosztál bekapcsol, de a keringető szivattyú nem indul el.Mi a hiba? SC-24-es a kazán.
(#) ngexi válasza koncsik03 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
nem, mivel nem egyenletes, a nyomtatás során szemmel alig látható szakadások jönnek létre, oda bemar a fecl3 (ha azzal csinálod), és az áramköröd nem lesz üzemképes! ha nincs műnyomó papírod, akkor fotópapír is megteszi!
üdv
(#) mandor válasza koncsik03 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ebben annyira nem vagyok otthon mivel én nem nyomtatózok de ha jól tudom elvileg jó lehet az is. Próbáld meg! Ha rajta marad a fekete por akkor jó. A műnyomó olyan min pl a szalvéta...
(#) mandor válasza bacsko62 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
A szivattyú megkapja a tápot? Mert ha igen és úgy nem indul akkor lehet,hogy szakadt a tekercs vagy már elkopott a dugattyúja.
(#) qvasz2 válasza mandor hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
A műnyomóval kapcsolatban teljesen sötétben tapogatózol. Olvassatok kicsit:
Bővebben: Link

koncsik03: főleg te, mert te kérdezted!
(#) proli007 válasza Szpidi hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Hello!
Akkor nézd meg, itt én hogyan oldottam meg. Ez átalakítja a PWM jelet laza egyszerűséggel gyújtásszög vezérléssé.
U1 optocsatoló, csak azért van a körben, hogy a szabályzó ne tekerje csutkára a PWM-et, ha esetleg nincs hálózati feszültség. Vagy is hogy tudja van-e hálózati feszültség egyáltalán. Ha nem kel kihagyod.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza haczi hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Hello!
Lerajzoltam, de nem nagy ötlet. Mert az IR detektor sem terhelhető túlzottan, és ma már az RS232 sem. Szóval valami jó fényerejű fehér Led-el lehetne jelezni. De ez csak azt fogja mutatni, hogy a távrángató felől, érkeznek-e impulzusok. De hogy az értelmes-e a PC (program) számára, azt természetesen nem.
üdv! proli007

IR-RS232.png
    
Következő: »»   1310 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem