Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   808 / 2499
(#) doomkiller válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Lehet. Az akkut megnézted nem e zárlatos?
(#) ThomAce válasza doomkiller hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Való igaz. De nekem otthon van egy Quad405-öm agyontuningolva, meg egy TDA2030-as hídüzemű végfok, ami kb. 2 x 100Wattos. Meg most jön a kis utód, aztán a hangoskodást valahogy mellőzni kell.
(#) boogi33 hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Tudna esetleg valaki ajánlani nekem mindenki által hozzá férhető nagyon jó minőségű kondenzátort a lentebb említett probléma megoldásaként.
(#) tiggersoft válasza boogi33 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Sajnos igen, mert 5 vagy 3,3 helyett tizen valahány voltot kap. Ezt nem minden alkatrész tolerálja főképpen a digit panelen...
(#) doomkiller válasza reloop hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
A végtranyók helyére darlingtont raktam, tinában leszimuláltam és a visszacsatolást le kellett venni 15k-ra meg a poti mögé kellet 1k-s ellenállás és a kimeneten tiszta sinus volt. Valószínű ezt fogom megépíteni BD137/136 + TIP142/147el. Esetleg nyákrajzod nincs hozzá véletlenül? +-37V ról kb mekkora teljesítményt adhat le 4 ohmra?
(#) szamóca válasza sanykaraj hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ó Ni-nek lovagja! Kerítünk neked egy rekettyés erősítő rajzot!
"de szép legyen ám, és ne túl drága."
(#) peter1995 válasza doomkiller hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ájjájáj.A akku nem zárlatos kivettem megmértem viszont nem töltött.Ezért külső tápról adtam neki 6V-ot és szépen fel vette az áramot.Szóval az akku jó.
DEDEDE?
A fesz. stabilizáló panelon 5!! kis tranyó is szakadt.Az mitől lehet?A nagyobb bordára szerelt darabok azok jk de a kicsikből szinte az összes szakadt.Kb van 8 kis tranyó rajza abból 5 kuka.Mitől szoktam a tranyók megszakadni?ÉS nagy valószínűséggel mivel a + és a -12 a +10v és a +5,6V hiányzott nem csoda hogy nem indult.
Holnap megyek és veszek 5 új tranyót.De ezekre az van írva hogy A144 meg C144.Ilyen néven is kapok vagy keressek nekik valami helyettes darabot.?

bocs a helyesírási hibákért
(#) sound.man válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
2SA és 2SC szerintem. Úgy kérd a boltba.
(#) peter1995 válasza sound.man hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Oké köszi.És a C114 re mit kérjek?
Esetleg atranyó szakadásra nincs valami ötlet?Szerintem túlfesztől meg túláramtól zárlatos szokott lenni.De ezek mint szakadtak.
(#) sound.man válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
2SA144 és 2SC144. Így kérd őket.
(#) peter1995 válasza sound.man hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Akkor a 2S-t tegyem elé.
2SA144
2SC144
2SC114.
(#) doomkiller válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Azért a tranyókra menő diódákat ellenállásokat is mérd ki mert azok is okozhatják a galibát, a biztonság kedvéért azért vegyél vagy 2 garnitúra tranyót.
(#) peter1995 válasza doomkiller hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Úgy van hogy van a 2x17,9V az van egy diódahiddal egyirányítva meg pufferelve ez megy a panelba és ott vannak atranyók meg zenerek és azok vágják meg +-12 +10 és +5,6V-ra.

Élesztéskor meg lesz 100Wos izzó a primebe.
(#) peter1995 válasza doomkiller hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Meg ha ezzel meg is leszek akkor még marad a 6,2V-os zener melegedése ami csak akkor melegszik ha a 4,7 ohm-os R777 ellenállás benn van.Bár ez az ellenállás jobban hasonlít egy kerámia kondira mint ellenállásra.Még sose láttam ilyet.Sötét barna méretre mint egy 250-300V körüli varisztor.
(#) saraha válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Olyan tranyókat szinte biztos,hogy nem fogsz kapni.Keress helyettesítőket..pl:itt
(#) peter1995 válasza saraha hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ojajj.Visont ezeknek a tokozása ilyen kis lapos téglalap.De minden oldala viszonlag sík.Vagy elviszem az eladónak megmutatom hogy ilyen és akkor majd kitalálunk valamit.De ahogy nézem ezek 50V ot és 200mA-t tudnak.ÉS gondolom az A meg a C jelölés a P meg az N csatornát jelenti.
Esetlg mi az a BC szériából amit használhatok ide?
(#) saraha válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Tovább itt kérdezz a tranyókról mert le leszünk csapva.
(#) peter1995 válasza saraha hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Oké bocs.
(#) reloop válasza doomkiller hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Szia! Kézzel rajzoltam a nyákot, nagyjából Így néz ki.. A következő már vasalós lesz, azt szívesen elküldöm ha elkészül. Még egy áramkorlátozót kéne kieszelnem hozzá
Itt olvashatsz a kapcsolásról.
A +/- 37V 4ohm-on 100W felett fog teljesíteni.
Ha darlingtont használsz, akkor csak a nyugalmi áram beállító tranyónál előnyös a BD137, ami a bordára kerül és véd a hőmegfutás ellen, a másik kettő lehet egyszerűbb típus is.
(#) reloop válasza boogi33 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Nálam STR-DE 235, a végfok miatt kell hűtenem. Levettem a burkolatot, ebben is van pár meleg alkatrész, de tapintva még elviselhető.
(#) doomkiller válasza reloop hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Köszi! Akkor áttérek a texas-os topikba.
(#) gyenes-i- hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
sziasztok!! sima tápegységgel hogy lehet megoldani az erősítő meghajtását h ne legyen benne zaj?
(#) ThomAce válasza doomkiller hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Ne engedj a sötét erő csábításának lúúúk! Ezt az erősítőt is össze fogom tudni pofozni annyira, hogy szóljon akkorát.
(#) ThomAce válasza reloop hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Fentebb írtam pár dolgot az erőlködőmről. Vetnél rá egy pillantást, ha megkérlek?

A másik dolog. 4Ohm terhelés mellett 7V effektív feszültség volt mérhető az erősítő kimenetén, látható torzítás nélkül. Ezt 50Hz-en, 400Hz-en, 1KHz-en néztem. Ez mekkora teljesítmény is? Feltételezem az U * I itt nem igazán játszik, pláne nem effektív feszültségnél.
(#) Alkotó válasza ThomAce hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Dehogynem. P=UxU/R=49/4=12,25W
(#) ThomAce válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Ennyit sikerült kisajtolnom belőle ezzel a beállítással, 2 x 16,5V-ról. Ez még kevéske. Ennél többet is tud szerintem, csak más tranyók kellenének, esetleg megoldom hasonlóan a végtranyókat mint a texasnál, és 2 x 26V-ról fogom meghajtani. (2 x 20V-ot ad a trafóm)

Viszont jobban belegondolva a dologba:

Pár alkatrésszel, nagyon kicsi méretben sikerült erősítőt készítenem, ami még jól is szól.
(#) lamalas válasza ThomAce hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Idézet:
„...esetleg megoldom hasonlóan a végtranyókat mint a texasnál...”

Akkor miert nem egybol a Texas erositot epited meg?
(#) tanci hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Hali.
Megépítettem a mellékelt 1 tranyós előfokozatot. Működni működik csak az a gond vele, hogy ha összekötöm a végfokkal akkor búg vagyis mintha brummos lenne az egész. Táp rendesen megszűrve (4x10000uF).

előfok.png
    
(#) kadarist válasza tanci hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Szia!
Tégy be egy szűrőellenállást a tápágba.
(#) ThomAce válasza lamalas hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Mert saját tervezésű erősítővel akarok büszkélkedni. Ugyanúgy mint a programok terén is mindig sajátot akarok.
Következő: »»   808 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem