Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   165 / 316
(#) Something válasza ZSozsóó hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Köszi, am miután irttam leesett, csak a képlet egy része másik sorban volt
Mostanában a csöves torzítót buherálom, mert bele költözött a medve, de már sikerült kiüldözni, azért meg lesz a feelingje a csöves torzító-wah kombónak
(#) vikipapa válasza Something hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Szevasz! Esetleg csöves wah? Fokozzuk a dolgokat
(#) Something válasza vikipapa hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Még nincs tervben
(#) karpi válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
De lehet a "vibrato" -val ha van a proceszorodba...vagy egy chorus/flanger kapcsolast allitasz at ( a visszacsatolast a feedback-et lehuzod nullara es csak a "wet" jelet viszed a kimenetre ami a keslelteto vonalrol jon ,ez van modulalva alacsonyfrekvenciaval igy a hangmagassag ennek a hatasara "vibral" .
Egyes pedalokban lehet az "expression" labpedallal is mukodtetni .valamint van "delayed vibrato" ami a hang elejet nem vibralja majd a lecsengest vibralja vagy konstans vagy valtozo sebessegel.
Persze gyors processzor kell hogy ne zavarjon a "latency" a realtime processzalas miatt , persze fugg sokmiondentol.
Altalaban direkt jelet "keverik " be a jel-felfutas idejere igy eltakarva a kesobben indulo "kesleltetett" es vibralt jelet .
(#) kefe13 hozzászólása Máj 11, 2011 /
 
Sziasztok.
Kicsit más témában osztanék meg kellemes tapasztalatot.
SGmnek nem elég agresszív a hangszedője (az én fülemnek legalábbis ...), gondoltam valami kis motyó segítene.
Runoffgroove on találtam 1 db J201 el minimalista cuccot. Szépen emel pont amennyit nekem kell ,
gondoltam meg mutatom.
Hangminta alább (gitározni nem tudok). A képek remélem eggyértelműek.
Felvétel pocket pod - Xfi line in - sound forge10, beállítás képen.
Más erősítő modelekkel is csodát tesz a kis cumó
Változtatás a kapcsolásban nincs, kivéve R4 helyére 1k5 helyett 1k8 került, az volt itthon.
Kérdés:
Épített már valaki ilyet bele a gitárba ?
Nem tudja e valaki hol kaphatok valamilyen felületbe szerelhető 9V os elemtartót ?
hangminta
(#) bodnar00 válasza kefe13 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szia! Ezt találtam ,de jó drága.
(#) Bassmester válasza kefe13 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Hali!

Az elemtartó helyét mindenképpen be kell marni (rosszabb esetben vésni) a gitártestbe, lehetőleg hátra. Szerintem felesleges ilyen 4-5000 Ft-os "de luxe" elemtartóra pénzt kidobni. Az is nagyon szép, ha 1mm-es lágyacél lemezből kivágsz egy akkora lapot, ami az elemnek kivájt gödröt elfedi és süllyesztett fejű facsavarral rögzíted a fához. Ha ügyes vagy, be is süllyesztheted a lemez peremét, hogy egy szintben legyen a gitártesttel.
(#) kefe13 válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Köszi a tippet, de test marása kizárva, a potik körül éppen elférne..
Köszi még egyszer.

ilyen kell
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szép munka! Igazából én elmondom mit tennék, egyszerűen egy kétoldalas ragasztóval feltenném az elemet egyik poti seggére. Ekkora "orbitális" áramfelvétel mellett akár folyamatos üzemben is elmegy egy évig egy akármilyen nóném 9V os szerintem,aztán ha kuka, egyszerűen lefeszegetném, az újat megint egy év múlva ragasztanám...de persze ez én vagyok, meg a tróger megoldásaim Az igényesség nem a kenyerem, de azzal a tartóval valóban szebb! A hang is nagyon faja! Csak így tovább!
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Hali, nekem is ez jutott eszembe 0,212 mA mértem áramfelvételt, ha aszt mondod egy évig elmegy egy elemről tényleg fölösleges kapcsolón gondolkodnom meg széjjel furkálni a hangszert Leszabtam picire, a poti helyére raktam egy trimmert, maxon megy az ugyis.
THX !
(#) Something válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Szerintem kicsit luxus ezrekért venni elemtartót, mikor egy másik 9v os elem csatlakozója tökéletesen passzol egy másikéra. Akár nyákra forrasztva is mőködik, a nyákot pedig ha jól méretre vágod, ˝beszorul˝ a helyére. Ez csak egy ötlet, remélem segítettem.
(#) ZSozsóó válasza Something hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Én is ezért rakom félre a lemerült telepeket
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
jaja, szerintem 200uA áramfelvételnél örök, mint a nyomorúság, de akár a jackkel is lehet trükközni, olyat kell beépíteni, amin van kallantyú és akkor a földjét le lehet kapcsolni az áramkörnek, ha ki van húzva a dugó a gitárból!
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Kész a gityó, beleoperáltam, hát lényegesen kraftosabb hangja lett sőt, üt mint a légkalapács Kapott azért egy kapcsolót az elem, a risz rosz fenék takarót nem sajnálom, levágtam kicsire egy karos kapcsolót, eléggé kiesik, nem zavaró.
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Szuper lett! Gratula!
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Köszi
Nagyon gondolkodok hogy a nyaki hangszedő tone potiját kinevezem boost potinak, voltaképpen sosem tekergetem. De akkor már húzzad nyomjad potit kellene, kapcsolható boost, nyami. Ez már igen nagy extra lenne, s nem is olcsó megoldás
(#) krieggger hozzászólása Máj 16, 2011 /
 
Átalakítottam a Bugera V55HD-t, egy mesa dual recto red csatornája van benne, ha lesznek reléim megcsinálom az orange csatit is. Nagyon durván szól, van benne még zaj de majd megoldom. Képek:Bővebben: Link
(#) kefe13 válasza krieggger hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Csao.
Az komoly !! Profi munka. A hangját lehetne hallani ? Hol muzsikál a kicsike ?

(néha el gondolkodom mit keresek itt az egy-két árva fet-emmel...)
(#) krieggger válasza kefe13 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Fogok csinálni felvételt holnap, jelenleg Halásztelken boldogítja a szomszédokat
(#) kefe13 válasza krieggger hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Boldog új évet nekik, kergessed meg rendesen
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Szerintem is profi munka, grat a készítőnek! Az egy -két árva fet is tud csodát csinálni, sőt! Szerintem épp az a kihívás, a csőben mi a buli? Van pár bevállt kapcsolás, összerakod szépen és hozza amit vársz...De a félvezető...ahogy mondják, onnan szép nyerni!!! Mégegyszer gratula ezúton is kriegger fórumtársnak! :worship:
(#) kefe13 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
THX
és hajrá mindenkinek
(minnyá meglesem mit csinál a fetem)
(#) krieggger válasza krieggger hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
(#) kefe13 hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Csao, szépen szólós, élőben letépi a lányok szoknyáját biztos :worship:
Közben kioperáltam a gitárból a boostert, kaott egy 200 forintos műanyag dobozt, így jobban tetszik
Fetzer Valve OFF majd ON

(#) Something hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Megtekertem a wah pedál tekercsét csupán 340 menet volt fazékra, a poén az volt, hogy nem ment utánanéztem, és a kapcsolás hibás és máris jó volt. már csak a dobozolás van hátra. most éppen számítógép pedálra utazok, kicsit vicces lesz, de ha sikerül akkor lesz egy wah pedálom.
(#) Something hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Tud valaki valami zajszűrő kapcsolást?(pár torzító után jöna hanggal egy kis brumm)
(#) ZSozsóó válasza kefe13 hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Nagyon faszaa! Ez ám a kemény szand, nagyon ütős kis booster lett belőle! Annyit javasolnék, a gétről a föld felé biggyessz be egy 100pf et rövid lábbal, meg a drain ellenállóra is tehetsz egy ennyit kb nyugodtan. leszkópoltam több ilyen jfetes bemenetemet, gerjed bitangul mindegyik több MHz-n több tíz mV amplitudóval, ha nincs egy kicsit visszafogva a sávszél! Ezekkel a kapacokkal jóval a HF sáv tetején avatkozol be, gitár hangon semmit nem változtat jóformán, de nagyon jótékony!
Még egyszer gratula!
(#) csoka69 hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne Digitech pedálok kapcsolásaira.
Első sorban a Bad Monkey, és a Main Squeeze belsejére volnék kíváncsi.
Próbáltam keresgélni, de semmi használhatót nem találtam.
Előre is köszönöm a segítséget.

Zoli
(#) deadlyroberta hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Szeretnék egy olyat építeni hogy gain mint a keverőpultokon, és azt a jelet visszalimitálni hogy szépen azért 0 db körül maradjon.Köszönöm.
(#) Something válasza csoka69 hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Üdv.
Digitech pedál kapcsolással nemigen találkoztam, viszont itt http://experimentalistsanonymous.com/diy/index.php?dir=Schematics van jópár kapcsolás, lehet csemegézni
Következő: »»   165 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem