Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tranzisztoros kivezérlésjelző
 
Témaindító: krkic, idő: Máj 14, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 8
(#) misi93 válasza janik00133 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 / 1
 
Sziasztok!
Emberke:
jó a nyákrajzod nagyjából átnéztem, mint ha én is hasonlót csináltam volna

janik00133:
igen 12v kell egyen-be.
a számítást úgy kell hogy:
a 12voltot gyök 2-vel elosztod és megkapod ezt: 8.5v ebből hozzáadod a diódákon eső feszültséget (1,2v-ot)
és megkapod váltóba, hogy hány voltos tarfó kell ,ez esetben : 9,7v. 9-10 voltos trafó megfelel. remélem jól számoltam

Én is felteszem ide a nyákrajzomat még nem lett megépítve, de már készül
(#) misi93 válasza misi93 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Ha kell felteszem lay-be is.
(#) anagma hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Üdv! Én is az alattam már belinkelt kapcsoláson dolgozgatok,és egy olyan észrevételem van,hogy az oldalon lévő cikkben a bc 549-nek a bekötése biztos,hogy jól van?Mert az adatlapon ahogy én látom nem ugyan az van! Cikk

Adatlap
(#) lapose válasza anagma hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Szia!
Egyforma a két bekötés, és jó is.
(#) galzotya hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Vettem egy kivezérlésjelzőt,össze is raktam de csak az egyik oldala villog.
Tudtok segíteni mi lehet a baja?
Ja igen! A kivezérlésjelzőm nem ic-s hanem tele van ilyen diódákkal meg ellenállásokkal meg ilyen háromlábú félköralakú cuccokkal(nem tudom mi a neve).
És hogyha összeérintem az ujjammal a dióda és az ellenállás végét akkor a hozzá tartozó led világít.
Előre is köszi!
Galzotya
(ha kell kapcsolási rajz később mellékelek.)
(#) kadarist válasza galzotya hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Szia!
Valamit elrontottál az összeszerelésnél. Ellenőrizd le a forrasztásokat stb.
(#) zotya94 válasza galzotya hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Üdv!

Lehet hogy a "háromlábú félköralakú cuccok" beforrasztását vagy a diódák beforrasztásást rontotad el. Velem is volt egy (bár én magam készítettem az áramkört). Nézd meg hogy jól raktad-e be.

A "háromlábú félköralakú cuccok" neve Tranzisztor.

Itt találsz róla egy kis leírást: Leírás

Szép napot sok sikert!
Zotya
(#) galzotya válasza zotya94 hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Megnéztem,mindent jól raktam be és még egy infó.
Teljesen véletlenül vettem észre hogyha az RCA kábelt az ujjammal zárom felvillan az az oldal amelyikét lefogom.
Ilyen a rossz oldalnál nincs hanem csak ha az ellenállást és a hozzá tartozó diódát lefogom.
Képet mellékelek.

nyák.jpg
    
(#) galzotya hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
Ja igen!
És mikor begudom 12v-ra akkor minde a 2 oldal felmegy kb a feléig utána pedig le.
(#) koncsik03 hozzászólása Aug 20, 2011 /
 
Helló!
Ezt a kapcsolási rajzot meg lehet építeni bc212-esekkel?

Előre is kösz!
(#) csabacsaba válasza koncsik03 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Szia!
Nem hiszem mert a bc547 NPN tranzisztor meg a bc212 PNP tranzisztor.Keress akarmilyen NPN tranziszot s az is jo!
Udv.
(#) djkoko hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Sziasztok! Ezt megépítette már valaki? Nekem egy úristennek nem akar működni!!! Találtam egy hasonló kapcsolást, ott a táp felől BC259 van, de mindenben megegyezik. A jelforrás egy hangkártya. Köszi

Vum.pdf
    
(#) kadarist válasza djkoko hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
A rajz el van rajzolva a nyáktervhez képest (és valóban, rossz a rajz), de a nyákrajzolat jónak tűnik.
(#) djkoko válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Szia! Berajzolnád, ha megkérlek? Köszönöm!

Vum.jpg
    
(#) pucuka válasza djkoko hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Ne aggódj, a nyomtatási panelon be van kötve.
(#) Benji1992 válasza misi93 hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Sziasztok Megípétettem a tranyós kivezérlésjelzőt aminek a nyákja itt van. az átalakítás annyi lett hogy a ledek külön panelre kerültek. " építettem belőle hogy sztereo legyen. Az egyik tökéletesen működik a másik ugyan az a terv alapján ugyan azokkal az alkatrészekkel sajnos nem. Az összes led folyamatosan világít bemenő jel nélkül is. Mi lehet a hiba?
(#) SkodALF válasza csabacsaba hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
És ha megfordítjuk a tápfeszültséget? A pozitív feszültség megy a testpontra.
Valamint a LED-eket is fordítani kellene, ill. diódákat, kondikat (amelyiken jelölve a polaritás).
(#) Dániel X válasza djkoko hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Üdv!

Mekkora a panel mérete?
(#) djkoko hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Sziasztok! Tranzisztoros kivezérlésjelzővel kapcsolatban lenne kérdésem. A leden kívül tudna hajtani mást is, pl. 12v-os sofita izzót? Köszi

kivnagy.jpg
    
(#) Medve válasza djkoko hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Hello, ahhoz sajnos kicsik ezek a tranzisztorok, ha mindegyiket megfejeled egy kb 1(2)A-es tranzisztorral, akkor azok már biztonságosan elviselik azt a terhelést. Vagy erősebbre kell készíteni a meghajtást, és az izzókhoz csak a teljesítménytranzisztor tartozzon. Így olcsóbbnak tűnik.
(#) szabics válasza Medve hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Darlington tranzisztort használj. Pl tip 122
(#) Szabolcs95 hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
Megpróbáltam sprint layouttal megtervezni a nyákot, valaki aki ért hozzá, ránézne nekem, hogy neme rontottam el valamit? Néha hajlamos vagyok átsiklani a hibák fölött, szóval jólesne a megerősítés.
Mivel ez a legelső paneltervem, nem nagyon variáltam, úgy pakoltam az alkatrészeket szépen sorban, ahogy a rajzon jöttek. Viszont így 3 átkötést kellett beraknom. (sárgával behúztam, hogy látszódjon, illetve a 4 elkót nem feliratoztam, balról jobbra: 4uf7 , 220uf , 10uf , 10uf )

kivez.JPG
    
(#) kokozo válasza Szabolcs95 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szia! 1 átkötés se kell! a jobb oldalit ki lehet váltani úgy hogy az alatta lévő kondit átteszed a táp mellé úgy is ott a helye! A 18 k feletti középső átkötés szintén nem kell mivel ha megnézed az alatta lévő kondi bal lába ugyanarra a pontra( Testre) van kötve egyszerűbb lenne onnan felvinni mint külön új vezetékkel. A 3. átkötést (bal oldali) úgy lehet kiszedni hogy az alatta lévő elkót elforgatod úgy hogy a + lába felfelé álljon ezáltal lesz akkora, hely hogy el bírd vezetni a vezetéket a 2 ellenállás felső lába alatt!
Súlyos hiba hogy az összes tranzisztor bázisát tetted testre holott az emitert kellene!

tranyó.jpg
    
(#) Szabolcs95 válasza kokozo hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Köszönöm szépen, akkor nekifutok még egyszer.
(#) Szabolcs95 válasza kokozo hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Picit módosítottam rajta, így milyen?

kivezjel2.JPG
    
(#) kokozo válasza Szabolcs95 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Az összes ledet fordítsd meg még!

led.jpg
    
(#) Szabolcs95 válasza kokozo hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Köszönöm, a legalapabb dolgokat rontom el. A kapkodásnak ára van.
(#) S21L1 hozzászólása Okt 14, 2012 /
 
Hali!
Megépítettem én is ezt a kivezérlésjelzőt, de akadt egy kis gondom, és nem találom a hibát. Egy panelon csináltam kettőt, mivel sztereóhoz lesz, és az egyiknek kisebb a kitérése, kb 3-5 leddel kevesebb világít ugyanolyan jelbemenet mellett. Az összes alkatrészt végigmértem, mindegyik egyforma, a ledsor része működik, mert megcseréltem és kipróbáltam. A vezérlő részre gondolok, hogy ott lehet a hiba, de semmit nem találok.
(#) S21L1 válasza S21L1 hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Tárgytalan, megtalátam a hibát, mivel tükörképe a két oldal egymásnak, fordítva kellett volna beforrasztani a tranzisztort, és az egyik rosszul állt.
(#) at22 hozzászólása Okt 21, 2012 /
 
Hali Mindenkinek! Belekezdtem egy mono kivezérlésjelzőbe. Ami a képen látszik ezt építeném meg már meg van az alkatész fele. Itthon találtam bc 337-es tranzisztort, az lenne a kérdésem hogy, ez jó lenne a bc547-es helyet? A válaszokat előre is köszönöm.

Vum.pdf
    
Következő: »»   3 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem