Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   43 / 293
(#) beriko válasza toro hozzászólására (») Máj 11, 2011 / 1
 
F1 jött ki...
(#) toro válasza beriko hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Ok. Milyen a gázbevezetésetek a házba?
Önálló gázóra gyorszárral?
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Van-e gáztüzhelyetek és ha van működik-e?
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Ha a gáztüzhely sem működik, menj ki a gyorszárhoz és húzd ki a fekete gombot 2-3 mp-ig.
(#) beriko válasza beriko hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
a panel a ludas...
tud valaki ilyet javítani? : SYMSI7.0
(#) beriko válasza toro hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
A tűzhellyel kezdtem, de már főztem is azóta, szóval egyébként van gázunk
(#) toro válasza beriko hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Próbáld ismét indítani, 15-20 mp a ventillátor teljes fordulaton forog, majd kicsire vált, kimegy a gyújtás és a gáz. Ha viszonylag csend van, hallasz egy halk kattanást - az a gázszelep. Ha az előlap, az aluminium le van véve a néző lyukon belátsz.
:yes: :yes: :yes:
(#) beriko válasza toro hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Sok indítás után sem vált vissza.

A panel az, ami cserére szorul, azért kérdeztem, h tud e ilyet javítani valaki
(#) beriko válasza beriko hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
(ez kiderült közben)
(#) beriko válasza toro hozzászólására (») Máj 11, 2011 /
 
Köszönöm a sok segítséget, jobban örültem volna egy egyszerűbben vagy inkább olcsóbban elhárítható hibának.
Az már biztos, hogy a panel a rossz. Még megpróbáljuk megjavíttatni, de mindenképpen a panelcsere lett a megoldás az első hsz-emben leírt problémára.
(#) toro válasza beriko hozzászólására (») Máj 12, 2011 /
 
Örülök, hogy sikerült melegvízhez jutni.
(#) szolnokizsoka hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Quadriga T2/23-as gázbojlerünk. Miért csinálja azt, hogy ha elutazunk egy hétnél hosszabb időre és nincs használva, utána napokig nem kapcsol be. Se fűtés, se meleg víz. Hogy tudjuk elindítani? Hiába nyomkodjuk az R-betűs gombot, kapcsolgatjuk ki-be... Aztán két-három nap múlva egyszer csak elindul.
Van valami ötletetek, hogy mi lehet a baja és hogyan tudnánk legalább a meleg vizet kicsikarni belőle?
Előre is köszi a segítséget!
(#) shine1 válasza szolnokizsoka hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
megsértődik hogy egyedül marad ...
Van e hibajelzés ,kattogás akármi?
(#) toro válasza shine1 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Ennek az előlapján is villogni kell a lednek, ha hiba van! Nézd meg melyik villog!
:yes: :yes: :yes:
(#) Raszy válasza szolnokizsoka hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Ezeket a rapszodikus működéseket, általában hőérzékelő vagy vezérlőpanel, esetleg kontakt hibák szokták okozni!!
(#) toro válasza szerviz hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Bocs, hogy írok, de elolvastam a régi írásokat!
Támogatom és mindenben egyetértek szerviz megjegyzésével!
Az összes gázkazánnak "csak" annyi a köze a gázhoz, hogy azt tüzeli el. A vezérlés-, szivattyúk-, mágnes és 3 járatú szelepek-, turbó és kondenzációs kazánok szabályozott fordulati ventillátorai-, szivattyúi mind-mind elektromosan működnek. Sajnos sok kolléga, aki konvektorok-gáztűzhelyek javításával foglalkozott, nem érti, nem is értheti az elektromos kapcsolásokat (hisz nem tanulta, nem tanították neki). A problémák is ebből adódnak sokszor, amikor hibamegállapításkor - 2-3 percen belül kinyilvánítják, hogy panel csere! A gyári gépkönyvek - általában - tartalmazzák az összes szabályzó karakterisztikáját, amit csak le kellene olvasni és műszeresen kimérni.
A 200-300 eFt füstgázelemzőt olcsónak tartom, az enyém 800 eFt-ba került. Tényleg évente kalibrálás40-50 eFt. :yes: :yes:
(#) Bubuka57 hozzászólása Jún 6, 2011 /
 
Sziasztok.
Segitséget szeretnék kérni.Tegnap esti vihar tönkretette a Vailant Turbo top VUW HU kazánomat Bizti csere után elkezdett füstölni az egyik IC. Valószinü processzor.Tehát szerintem uj panel kell.
Tudom-e javittatni vagy hol lehet beszerezni.
Előre is köszönöm.
(#) toro válasza Bubuka57 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Szia! A VUW tartalmaz mást is, ami nem mindegy. A pontosítás végett VUW 242 3-5 Pro vagy Plus. Ha van biztosításod, a cserét fizeti a biztosító. Keress a vaillant.hu honlapon szervízt.
:yes: :yes: :yes:
(#) Bubuka57 válasza toro hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Szia .
Köszönöm szépen a gyors választ
Pontosan TURBO TOP PRO VUW HU 242/2-3
A Panel száma TL-AE/39
Gondolom ezek a lényeges adatok
(#) toro válasza Bubuka57 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Sok sikert.
A hiba oka: villámcsapás másodlagos behatása!
:yes:
(#) toro hozzászólása Jún 21, 2011 /
 
Buderus kazánok üzemelési problémái és megoldásaik
(#) agnesito26 hozzászólása Jún 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Emlékszik még valaki a pénznyelő c. filmre?Na mint pont így jártunk....előbb az áram tűnt el a falakból, majd a hűtő vacakol....s pár napja, kb. 2 hete nincs meleg víz sem, csak nagyon ritkán.....
SAVIO caldaie GAIA 424 AP. típusú gázkazán van az albérletbe, ahova költöztünk. Hasonló problémákkal küzdök, mint néhány korábbi hozzászóló. Megnyitom a csapot, egy darabig jön is a melegvíz, majd kihül, következő megnyitáskor leforráz....majd újra kihül. Az őrlángot megint újra kellett gyújtani benne, az is ki-kialszik. Alapból sokszor be sem lobban, csak zúg a kazán.....a szerelő azt mondta, ő nem is ismeri ezt a márkát.....valami olasz.....aki tud, kérem segítsen. Küldök fotót, hogy jelenleg hogy néz ki.....a gombok állása, stb.

Köszönöm szépen!

Szép napot kívánok
(#) toro válasza agnesito26 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Kedves Ágnes!
Nem nagy a baj, csak a Te kazánod hőcserélője is koszos. A biztonsági termosztát kapcsolja le a gyújtó lángot!
Ki kellene tisztítani a hőcserélőt és utána ismét jó lesz!
:yes: :yes: :yes:
(#) agnesito26 válasza toro hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ!
Már csak annyit szeretnék kérdezni, hogy hol találom ezt a hőcserélőt, és kell-e előtte áramtalanítani, vagy csak 1xűen szétszerelem és kiveszem, tisztítom, amit kell....még nem szedtem szét ilyen kazánt, de leírás alapján bármit megszerelek

Köszike, további szép napot
(#) toro válasza agnesito26 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Ez azért ennél sokkal bonyolultabb, ha még nem szereltél ilyet!
:yes: :yes: :yes:
(#) Raszy válasza toro hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Szerintem a szivattyú is lehet problémás, a vezérlőpanel is lehet hibás nem csak a hőcserélő koszos
(#) toro válasza Raszy hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Ha a szivattyú hibás, akkor nincs víztömegáram és az áramláskapcsoló sem kapcsol. :yes: :yes: :yes:
(#) Raszy válasza toro hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Igen? És ha meghibásodott az áramláskapcsoló!
(#) toro válasza Raszy hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Akkor nem megy tovább a program. De ennél a kazánnál látod a rudazat elmozdulását, mivel átlátszó plexiből van. Hátul - ahol a kisebb membrán van, ott találod.
:yes: :yes: :yes:
(#) mehemed hozzászólása Júl 11, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Három éve kiválóan működik a Termomax inka 24k-s kazánom.Egy hete a következőket csinálja:teljesen leáll,ilyenkor még a kijelző sem világít.Van amikor értelmezhetetlen információkat jelez a kijelző/gépkönyv szerint/ aztán beindul és üzemel vagy két napig.Pihen egy napot és újból beindul.Nem csak HMV esetére hanem a fűtésre is ugyan ez vonatkozik.Azt szeretném kérdezni,hogy ilyenkor mit lenne érdemes meg vizsgálni,vagy esetleg kontakthibás-e a készülék.

Előre is köszönöm a segítséget.

Mehemed
Következő: »»   43 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem