Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - USB - PC projekt
Idézet: Felejtsd el! Ugyanazzal a PIC18F2550-nel PICkit2 is építhető, ami programozó, nyomkövető (debug), logikai analizátor és soros terminál is egyben. Csak siess, mielőtt beszüntetik a támogatását... „végcélom 1 UDB-s égető”
Én annyira nem tartok attól, hogy beszüntetik, mert akkor jönnek majd a hobbisták megoldásai, fejlesztései... Arról nem is beszélve, hogy amit eddig támogat, az bőven elég szinte mindenre. De a lényeg tényleg az, hogy inkább PK2, mint UDB...
Idézet: „Lehet, hogy érdemesebb volna 1 ICD2 Kónt építeni!?” Mindenekelőtt olvasni lenne érdemes és csak utána építeni bármit is...
Sziasztok!
Sikerült már valakinek a pic18f14k50 VREGEN bitjét átállítani? A CONFIG2L 5-ik bitje lenne az, ha át lehetne 0-ra állítani, akkor tudnám a pic18lf14k50 helyett használni 3.3V-on kikapcsolt LDO-val.
Az adatlapja szerint nincs neki ilyen bitje. Egyszerűen kösd a Vdd-t 3,3 V-ra és használd! A VUSB-n pedig legyen 470 nF. Én is így használom. Sőt, ha megfigyeled, programozáskor a PICkit2 is csak 3,3 V-ot ad neki.
Magyarázat: Szerintem automatikusan kikapcsolja a beépített LDO-t és egy FET-tel belül összeköti a VDD-t a VUSB-vel, ha a VDD már nem elégséges az LDO meghajtásához.
A többi USB-s mikrovezérlő adatlapjából indultam ki, amikben mind megvan a VREGEN és szinte 100%, hogy az LF típusban is ott van az LDO.
A VUSB és a VDD összekötéséről, vagy bármilyen feszültség VUSB-re kötéséről konkrétan írják, hogy csak akkor tegyük, ha az LDO ki van kapcsolva. Most pont úgy fogom használni, ahogy írod, viszont nem tudom, mennyire lesz stabil az USB meghajtó.
Miért nem a saját adatlapjából indulsz ki?
8. fejezet: Idézet: „The PIC18F1XK50 devices differ from the PIC18LF1XK50 devices due to an internal Low Dropout (LDO) voltage regulator. The PIC18F1XK50 contain an internal LDO, while the PIC18LF1XK50 do not. The lithography of the die allows a maximum operating voltage of the nominal 3.6V on the internal digital logic. In order to continue to support 5.0V designs, a LDO voltage regulator is integrated on the die. The LDO voltage regulator allows for the internal digital logic to operate at 3.3V, while I/O’s operate at 5.0V (VDD). The LDO voltage regulator requires an external bypass capacitor for stability. The VUSB pin is required to have an external bypass capacitor. It is recommended that the capacitor be a ceramic cap between 0.22 to 0.47 ľF.”
A 18f14k50 adatlapja szerint ugyan 1.8V-tól már működőképes, de arról sajnos egy szót sem szól, hogy 1.8V-3.3V közt ez a típus mégsem használható ( http://support2.microchip.com/KBSearch/KB_StdProb.aspx?ID=SQ6UJ9A00Y9LA ) - használjunk helyette LF típust... Az URL-en egyébként véletlenül elárulják, hogy mégis ott van az az LDO.
Viszont akkor mit keres a Microchip LPCUSB board-on a J12 jumper, ami ráköti a VUSB-re a VDD-n levő 3.3V-ot? Idézet: Miért ne lenne használható? Legfeljebb korlátozott sebességgel (max.20 MHz), de ez a többi mikrovezérlőre is jellemző.„arról sajnos egy szót sem szól, hogy 1.8V-3.3V közt ez a típus mégsem használható” A 18F14K50 5 V-on is képes működni (ezért van benne az LDO), meg 3,3 V-on is. Az LF típus pedig csak 3,3 V-on (max.3,6) ezért nincs (és nem kell bele) LDO. Ennél az utóbbi típusnál használható a Vdd-Vusb összekötése. Az F típusnál nincs rá szükség, ahogy korábban írtam.
Az USB kivételével a 18f14k50 valóban megy 1-8-3.3V között. De úgy ki akarná ezt a típust használni?
A D313 paraméter szerint a VUSB-nek 3.0-3.6V között kell lennie. A VUSB-t viszont nem lehet 3.3V-ra kötni, mivel VUSB <= VDD kell legyen, és az LDO-t pedig ki kellene kapcsolni. Olvastad a linket?>
Heló!
A Piccolo projekt LCD kijelzők vezérlése című téma segítségével kezdek megismerkedni a kijelzők vezérlésével. A PIC18F4550-es panelt építettem meg. Azonban elakadtam, nem értem miért nem jó a program. Hol a hiba?
Találtam egy hasznos és friss oldalt, ahol az egyes USB-s eszközök Vendor és Product ID-ei találhatók meg.
Bővebben: Link
Heló!
Gergő vagyok, nemrégen vagyok tagja az oldalnak! Engem is nagyon izgatnak a PIC-ek, és minden amihez közük van! Körülbelül 1 éve foglalkozom PIC-ekkel, van némi tapasztalatom, de USB-vel még nem foglalkoztam. Szertném megkérdezni, hogy ha nem nagy gond valaki tudna írni egy nagyon egyszerű USB - PIC progit amit tanulmányozhatok? (PIC18F4550-re.) Azért kérdem, mert bár itt sok-sok jó dolog van, se a C-t nem értem, csak az Assemby-t. És valaki tudna dobni egy linket, ahonnan le lehet tölteni a progit, amivel az USB-re tudom küldeni a kiválasztott adatokat, mert az ingyenes Microchip-est nem találom! Előre is köszönöm!
Csak C-ben van elérhető demo. Ha ezzel megbékéltél, akkor találsz cikkeket itt az oldalon.
Nincs bajom vele Csak sosem használtam még!
Assembly-ben nincs is USB "vezérlés"?
En atirtam assemblyre a soros demot, mert en sem szeretem a c-t. Valahol a topicban csatoltam is. De nem egyszeru egyaltalan, sajnos.
Ha mas erdekel, akkor irj a mail cimemre. Idézet: „Assembly-ben nincs is USB "vezérlés"?” Miert ne lenne? Magad is irhatsz USB stack-et assembly-ben, meg vannak ra peldak is a neten, sot vannak professzionalis csomagok is (penzert). De az csak akkor eri meg ha nagyon nagy hack-et akarsz csinalni avagy ha azzal sokat tudsz sporolni a gyartasi koltsegeken (tobb tizezer de inkabb szazezer darabos gyartas eseten mar megterulhet a befektetett munka ara).
Aha!
Köszi! bbalazs! 1000 köszi!, akkor lehet néha zaklatlak majd! MpLab-ban hól tudom gyorsítani a szimulációt? (A 2-s zöld nyíl.) Valamint nemrég tanultam meg az LCD-t! (Azt is innen egy cikkből, jókis cikk!) Az LCD read állapotban mit tesz a kimenetére?
assembly USB firmware: http://pe.ece.olin.edu/ece/projects.html
ugyanaz a kód megvan assembly-ben és C-ben is, úgyhogy segíthet a C tanulásában is. A C kód valahogy könnyebben átlátható... további info a saját oldalaimon: http://jap.hu/electronic/pic18-usb.html http://jap.hu/electronic/usbio.html
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy valakinek sikerült lefordítani és működésre bírni PIC18f14k50-re az "USB Device - HID - Custom Demos" példaprogit a Microchiptől (Low Pin Count USB Development Kit-ként)? A PC és a hozzá tartozó progi felismeri, de a ReceivedDataBuffer tömb elemeiben nem az elküldött adat szerepel vételkor. Tapasztalat erről a PICről és demoról?
Nekem működött, de az kb. két éve volt, azóta már az USB stack új változatai vannak forgalomban (amit én próbáltam az még nem is a MAL-ba volt csomagolva).
Kipróbálhatod az előrefordított gyári demót is (USB Precompiled Demos mappa).
Üdv!
Megint meggyűlt a bajom az usb-vel. A probléma az, hogy egy áramkörben, amiben két 3,3 voltos pic dolgozik (az egyik végez mindent, a másik csak az usb kommunikációra kell, illetve ha nincs rá szükség, akkor a fő pic lehúzza resetbe az usb-set, ekkor soros vonalon kommunikál a számítógéppel a saját uart-jával). A kérdés az volna, hogy szeretném, ha adapterről és a vbus-ról is lehessen táplálni az áramkört. Az adapter 9V-os, ezután jön az 5V-os feszstab az 5V-os áramköri elemeknek, és erről táplálom a 3,3V-os feszstabot is (a 3,3V-os stab a 9V-ot nem nagyon bírja közvetlenül). A vbus közvetlenül az 5V körre csatlakozik. Nem nagyon találtam róla infót, de ilyen esetben le kéne választani az 5V stab ic kimenetét a vbus-tól, ha usb powered, és a vbus-t, ha self powered? Illetve ha self powered, akkor le kéne húzni a vbust a földre? Remélem érthető voltam. Kösz a választ előre is.
Szia!
Érdemes a Microchip demópanelek háza táján körülnézni. Például: PICDEM FS USB Ide vonatkozó AppNote: AN950 A kapcsolás a dokumentum végén található. Biztosan van még egyéb dokumentáció is a honlapon annyira nem kerestem rá nagy mélységben.
Kösz a választ, pont erre volt szükségem (és itt volt végig az orrom előtt, úgyhogy megérdemlek egy STFG-t is). Annyi, hogy én inkább jumperekkel csinálom, mert nem nagyon fér bele a védődiódákon a feszültségesés.
Én egyszerűen úgy csinálom, hogy egy kis feszültségesésű (LDO) stabilizátort használok (pl. LM 1117IMP-3.3), ami az USB csatlakozóról egy Schottky-diódán (SB160) keresztül kap táplálást, az adapterről (7-9 V) pedig közvetlenül. Így elsősorban az adapter érvényesül, ha pedig lehúzom, akkor az USB-ről megy a tápellátás.
Pinyo: Az AN950 kapcsolása 5 V-os áramkörhöz lett kialakítva, a kérdező pedig 3,3 V-os tápellátást használ.
Kösz a választ neked is. Az áramkör kialakítása olyan, hogy szükség van az 5V-ra is. Az analóg körben LM324-es opampokat használok, ami elvileg másfél volttal csökkenti a feszültségtartományt. Ehhez még hozzájön a schottky (ha jól tudom, az 0,3V), így már csak maximum 3,2V-nál vagyunk, tehát nem lehet teljesen kivezérelni (AD átalakítás). Ha csak a 3,3V-os tápegység kellene, akkor én is a te módszeredet alkalmaznám. Most elutazom, úgyhogy ha írtok még valami okosat, csak vasárnap tudok rá reagálni.
Sziasztok!
Nem tudja veletlenul valaki, hogy a Microchip-nek letezik-e olyan demoja, amely CDC-vel 2 vagy tobb UART-ot valosit meg egy PIC-en? |
Bejelentkezés
Hirdetés |