Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ellenállás
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   8 / 16
(#) pucuka válasza rpetyus hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Erőltesd csak az exceles megoldásodat, én nem tudok kész programról, de attól még lehet. Mivel a párhuzamos kapcsolás a praktikus, és a tűrésmezőket is figyelembe kell venni, egy jó kis exeles "mi lenne ha" megoldással ki tudod számolni. Törekedj arra, hogy pl. a párhuzamos ellenállás nagyságrenddel nagyobb legyen, és akkor 0.1 % ra is be tudod lőni az értékeket.
Egyébként ha fontos extra értékű pontos ellenállások használata, akkor nagyobb, kb 2 W -os induktivitás szegény (nem spirál köszörülésű) ellenállások tovább köszörülésével (éles, formájú fenőkő) folyamatosan mérve előállíthatók. Vagy, válogatással.
(#) rpetyus válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Kösz a válaszod, de ilyen "sufni" megoldásba nem fognák bele. Az excel -es megoldás meg már a végkifejlet felé megy, de mindig vannak új ötleteim, és ki tudja mi lesz belőle idővel...

De nem tölteném vele az időt, ha lenne más megoldás.
(#) ligyakeli hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Sziasztok vanegy grundigcuc7301 tipusu tv ,egy ellenállást nemtudok azonositani az alaplapra irt száma r669 szürkés szinü nincs ráírva semmi ha valaki tudná azonosítani kérem segítsen
(#) elektromos válasza ligyakeli hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Ha van interneted, akkor miért nem keresed meg a rajzát? Rajzot olvasni csak tudsz.
(#) elektromos válasza ligyakeli hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Legyen jó napod!
Remélem ez az.

grundig.doc
    
(#) ligyakeli válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
köszönöm a gyors választ
(#) marone hozzászólása Máj 23, 2011 /
 
Helló !
Valami linket nem tudtok adni olyan boltról, ahol indukciómentes ellánállást lehet venni ?
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Az SMD ellenállások általában idukció szegények. Nem tudom miért fontos, általában nem probléma. különösen kis ellenállásértékeknél. a probléma a nagyértékű ellenállásoknál van, a spirál köszörülés miatt.Bővebben: Link
(#) marone válasza pucuka hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Azt nem tudtam hogy az SMD...Kösz !
Azt viszont tudtam hogy kis értékeknél (szerintem 1 KOhm-ig),
nem gáz a köszörült.
(megmértem több millás műszeren )
SMD-ket lehet kapni boltban ?
Ill vannak 2W-osak ?
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
A fémréteg ellenállások értékeit köszörüléssel állítják be. De van spirális köszörülésű, és az indukciószegények párhuzamos köszörülésűek. SMD ben nem láttam még 2 W -osat, (ettől még lehet) Nagyfeszültségre készült ellenállások mindíg párhuzamos köszörülésűek, ezáltal indukciószegények, mert a spirális köszörülés hamar átütne. Indukció szegények még a tömör ellenállások, bár ilyeneket ma már csak speciális esetre gyártanak, pl. RF lezáró ellenállások, csillapítók. Gugli a barátod
(#) (Felhasználó 1947) válasza marone hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Farnell.
Dale RN70, Caddock MS,és MP series.
Esetleg Mills huzalellenállások.(Induktivitásszegény)
Csövesbe kiváló mindegyik.
Az hogy egy ellenállás induktivitásmentes (persze ilyen csak elméletben létezik) önmagában nem jelent semmit, hiszen csöves erősitőkben nem GHz-eken kell működniük.
Elég ide az induktivitásszegény is, a lényeg hogy alacsony zajú, jó Tk-jú, és feszültségegyütthatójú darabokat használj.
SMD-ben is léteznek 2-3W-os tipusok, de csövibe a méretük miatt nem ajánlom, hamar megmelegszenek, és feszültségre sem tudnak sokat, talán 200-250V-ig használhatók.
Ha más nincs, a régi Ruszki PMBT műszerellenállások, és a Remix R534, R512 stb is jól használhatók, és kedvező áron beszerezhetők.A mostanság boltokban kapható Yageo, stb ellenállásoknál ezerszer jobbak.
(#) marone válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Kösz !
Nem is a szűrés miatt gondoltam, hogy nem jó az indukciós ellenállás, hanem hogy a feszültség nem annyira egyenletes miatta. (gondolom.. :nemtudom: )
Végül is felmágnesezi folyton..
Talán munkaellenállásnak a legrosszabb. (tipp)
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
A szűrésbe pont nem érdekes, sőt általában tekercselt huzalellenállásokat használnak, kifejezetten jó, ha van némi induktivitása is, amúgy is a fojtó tekercs helyén van.
Nem annyira a "felmágnesezés" a probléma, az a néhány tíz nHy nem oszt nem szoroz, hanem a szélessávú, vagy impulzus erősítők frekvencia. és fázismenetét jelentősen befolyásolja. Hangfrekvenciás erősítőkben nem igazán jelentős a probléma, de egy 10 MHz -es szkóp függőleges erősítőjében már igen.
(#) marone válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Én elég rendesen uH-ket mértem az ellenállások induktivitásmérésénél.
Mondjuk néha akkora érték jött ki, hogy már magam is csodálkoztam, jót mérek-e.
Egy 10 KOhm-os kis 2W-os no-name köszörültnél
70-80 uH-t.

Az 1 KOhm-osnál 2-3 uH-t.
(#) marone válasza marone hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Lehet hogy van valami összefüggés az ellenállás és az induktivitás közt ?

Lehet ugyanannyi menetnél a nagyobb ellenállású nagyobb induktivitású is ?

Vélemény ? Valaki szaki, esetleg ???
(#) sturbi válasza marone hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Idézet:
„...Mondjuk néha akkora érték jött ki, hogy már magam is csodálkoztam, jót mérek-e.
Egy 10 KOhm-os kis 2W-os no-name köszörültnél
70-80 uH-t...

Van is ok csodálkozni. ...vagy fázistolás alapján mértél? (merthát az indukivitásmentes ellenálláson is esik a váltófesz is, tehát R/omega csak akkor pontos, ha az ohmos rész elhanyagolható (multival nem lehet megmérni egy ellenállás induktivitását).
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Gyártástechnológia. A többnyire kerámia alapanyagra, (de üvegre, teflonra vastagréteg hibrid áramköröknél) gőzöléssel felvitt fém ötvözet, szén ellenállás anyag pontos értékét köszörüléssel állítják be, majd védőréteget kap. Ha ezt óvatosan eltávolítod, láthatóvá is válik. Sőt ha szükséges, egy éles finom köszörűvel tovább is köszörülheted, ha igen pontos ellenállás értéket akarsz csinálni magadnak. Az induktivitás nincs összefüggésben az ellenállás értékkel, ami tán a legnagyobb baj, definiálva sincsen. A jósága sem túl nagy, éppen az ellenállás anyaga miatt.
(#) marone válasza sturbi hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Többmilliós drága műszeren a cégnél.
nH-t is mér, brutál pontos.
(Persze lehet v.mit elcsesztem, de nem valószínű.)
(#) sturbi válasza marone hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Akkor bizonyára én tévedek, bocs. Az előzményekből (mert forszíroztad az induktivitás és az ohmos ellenállás közötti összefüggést) arra következtettem (valószínűleg hibásan), hogy egyszerű impedanciamérésből számol a műszer induktivitást (induktivitás méréskor, bármilyen elven mér a műszer, vagy ki kell venni az ohmos részt(pl. látni kell a fázisviszonyokat is, vagy elhanyagolhatónak kell lennie).
(#) bta válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
"A mostanság boltokban kapható Yageo, stb ellenállásoknál ezerszer jobbak."
Akkor (1W-osig) talán nem kétforintos gagyikat kéne venni a boltban, hanem az amúgyis ritka R534-nél és a ruszkinál "ezerszer" jobb hangú indukciómentes fajtát. Az R512 javaslat gondolom, a fergeteges magyar humor megnyilvánulása lesz.
(#) (Felhasználó 1947) válasza marone hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Idézet:
„Többmilliós drága műszeren a cégnél. nH-t is mér, brutál pontos. (Persze lehet v.mit elcsesztem, de nem valószínű.)


De, valószinű.
Én egy olcsó Agilent 4263B-vel 3db 470ohmot mértem, 100kHz/200mV-on.
1.Dale smd 1W
2.Vishay smd 1W
3.0,125W Yageo háromforintos
(Ezek voltak kéznél)
Az eredmények a fotókon.
De elég off itt az ellenállás téma, megkérek egy modit, tegye a megfelelő helyre.
(#) (Felhasználó 1947) válasza marone hozzászólására (») Máj 25, 2011 / 1
 
Én azokat a tipusokat használom, amit a csöves topicban ajánlottam(Dale RN70,Caddock MS/MP sorozat, leírtam mégegyszer, mert lába kélt a hozzászólásnak )
ezek nem olcsó, de jó minőségű darabok.
Teljesitményre, pontosságra, Tk-ra is jónak mondhatók, az induktivitásuk is alacsony.
Persze nem állitom hogy nincs náluk jobb ellenállás.
(#) marone válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Én 2 W-osokat mértem, és nem a kisebbik fajtából.
Van itt egy :
hossz 18 mm
átmérő 7.5 mm
R 8.2 KOhm köszörült
Erre azt hiszem 17-18 uH-t mértem.

Ilyen űbermütyür ellenállásokkal úgysem tudnék mit kezdeni, mérhetnél valami nagyobbat is.
(#) (Felhasználó 1947) válasza marone hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Ha lesz időm majd méregetek.Az előző hozzászólásomban szereplőket mind teszteltem, (mértem is)
A legjobbnak a Caddock bizonyult.
A Dale RN70 a legjobb ár/érték arányú.
Remix R534-eket is teszteltem, jobbnak bizonyult a conrad-os Beyschlag-nál, minden paraméterben.
Az ellenállások induktivitását felesleges túllihegni, vannak fontosabb paraméterei is, mint irtam.
A különbség főleg SE kapcsolásnál jön ki, ahol relativ kevés alkatrészt tartalmaz a kapcsolás.
A leirásod alapján nem tudom eldönteni milyen gyártótól származó ellenállást mértél, esetleg mellékelhetnél fotót.
(#) pucuka válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Egyetértek. Kár túllihegni. Vannak esetek mikor fontos, többnyire műszerekben.
(#) marone válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Hát ilyen rózsaszínű.
Majd lefényképezem.
De szerintem azok az ellenállások amiket mutattál nem összehasonlíthatók a nálánál sokkal nagyobbakkal.
Az induktivitásban is nagyságrendi eltérés lehet a méret és az ellenállás nagysága alapján.
Vettem 2 db 2 W-os no-name-t:
1KOhm 2.5 uH
10 KOhm 78 uH
Ugyanaz a márka. (szerintem)
Azért írtam hogy valami olyasmit kellene mérni ami 4-500 V-ot bír és 2 W-os.
Szóval nem ilyen gyerekeknek való ellenállásokat.
(#) (Felhasználó 1947) válasza marone hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Idézet:
„Hát ilyen rózsaszínű”


Akkor az Remix R510.
Nem olyan rossz az.A noname-eknél biztos jobb.

Na mindegy, mérek majd újra Dale, és Caddock meg ami van ellenállásokat.
(#) marone válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
OK
Én meg majd lefényképezem őket. (ha feltöltődött az akku)
De miért nem írják rá hogy ki a gyártója ??
Az embernek úgy kell kinyomoznia.
Meg ezek a különböző színűek is, kék, szürke, bordó,barna...
Tiszta szívás.
(#) (Felhasználó 1947) válasza marone hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Nem kell nyomozni, 99% hogy Remix gyártmányok.
Ha van köztük harántköszörült(hosszában) az indukciószegény kivitel.
A kék szinűek általában jobb minőségűek, és 1%-osak.
Ha forditott Y van rajta jelölésként, az a katonai gyártmányra utal.
Előfordulhat egy "R" betű egy nulla alakú keretben, ez is a Remix jele volt régen.
(#) marone válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Van kék színű is, de csak 1 db sajnos.
Van rajta " Io " felirat.
Azok nem szénrétegek ?
Az ellenállás tűrése 1%-on belül van. Lemérve.
Honnan lehetne szerezni ilyeneket ?
Következő: »»   8 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem