Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   377 / 729
(#) honyike hozzászólása Máj 31, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy JBL CS1204 -es mélynyomóm. 30 cm, 250W folyamatos, 1000 W névleges. Egy nagy, 67,5 literes reflex ládában van. Sajnos közel se kapom azt a teljesítményt, amit szeretnék, valószínűleg túl nagy a láda.
Felmerült, hogy eladom ezt a hangszórót, és helyette építek egy új mélyládát 2 db SAL AHX 2030 -as hangszóró felhasználásával.

Mit tanácsoltok? Inkább a JBL-hez csináljak egy új, zárt ládát, vagy jobban járok a 2 SAL hangszóróval egy új, reflex ládában?

Köszi: Gábor
(#) Directors válasza honyike hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Lehet azért nem hallod olyan hangosnak mert kicsi az érzékenysége a mostani hangszóródnak.

Akkor inkább H2000-et vegyél se SAL hangszórót de ezt te tudod.
(#) Bütyök92 hozzászólása Máj 31, 2011 /
 
Hali.

Nemrégiben sikerült hozzájutnom 2darab Mac Maximus 2500hoz. Kész ládában vettem azonban szerintem ez a láda nincs ezekhez a 25centisekhez méretezve.

Adatai:
RMS/max./Impuls 400/800/1000 Watt
impedanz 2x4Ogm
Freki 22-500 Hz
Qts/Vas/Fs 0.40/56 l/22Hz
Durchmesser (DIN) 250mm
SPL 86dB

Ezek alapján valaki megtudná mondani, hogy hány literes láda kéne (reflex láda) esetén ennek a két 25 centisnek? Lényegében nekem az számítana, hogy minél nagyobbat szóljon Mivel mindig azt írjátok, bonyolult művelet, így valaki remélem gyorsba kiszámolja nekem aki jártas benne, illetve milyen széles és hosszú reflexcső kellene bele Most kettő darab 145mm reflexcső van benne azt nem vágom milyen hosszú, ha kell lemérem.

Köszi annak előre is aki segít előrejutni a számolásban ládatervezésben
(#) honyike válasza Directors hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Igen, valószínűleg az interneten terjedő 93 db kamu lehet...

Hangszóró 2000 -től melyik mélyhangszórót ajánlod szubláda építéséhez? Ezekhez dobozterve van valakinek?
(#) honyike válasza ptesza hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Igen, sajnos ezt tapasztaltam, hogy nem megy mélyre... Milyen magasat ajánlasz mellé, és mekkora dobozt? Építenék belőle egy hangszórópárat, öcsémnek úgy is kéne valami komolyabb a microhifinél...
Főleg ACDC, Linkinpark, ilyesmi zenét hallgat...
(#) ptesza válasza honyike hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
45 literes zárt doboz. Ha kevés a mély akkor be kell tenni a sarokba ,vagy kell hangszínszabályzás ízlés szerint.

Pl 265x600x285 belső méretek
(#) honyike válasza ptesza hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Most egy 560*290*210 -es ládában van. Ezek a belső méretei.

3 utas rendszerként van megcsinálva, vacak közép és magas hangszórókkal. Ezeket cserélni szeretném. Van tipped, hogy mire lenne érdemes? Főleg zárt kosaras közép kéne, mert nehéz lenne megoldani a külön kamrát...
(#) Bongo hozzászólása Jún 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Szobába szeretnék egy szubládát. Jelenleg 2 hangszóróm van, de nincs elég mély hangzásuk, és ezen szeretnék változatni. Tehát a cél, hogy megtöltse a szobát pontos mélyekkel.
Adott egy JBL CS1204 -es hangszóró. Jelenleg egy 67literes reflex ládában van, 25 HZ körüli nangolással.
Valahogy nem nyújtja azt a teljesítményt, amit elvárok tőle, tehát nem adja le azokat a mélyeket, amik hiányoznak a másik 2 hangszóróból.
Ez a hsz. alkalmas erre? Vagy adjam el, és vegyek másikat? Mit ajánlotok?
(#) Directors válasza honyike hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Ebben én nem nagyon tudok segíteni.Hülyeséget nem szeretnék mondani. Nekem ptesza kolléga segített.Ő nagyon ért hozzá. Kérd az ő segítségét.
(#) honyike válasza Directors hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Neked miben segített? Mit építettél?
Persze, megvárom az ő véleményét is, köszi!
(#) yagi válasza honyike hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Én azt javaslom hogy SAL-ra semmiképpen se cseréld le, ez a hsz jobb azoknál a "csodáknál".Egyébként csak a hangnyomással van bajod?Lehet hogy valóban nincs meg az adatlapon közölt érzékenység, akkor viszont nagyobb erősítővel kellene hajtanod?Ha a doboz méretét változtatod vagy a csövet hangolod máshova, akkor lehet egy kicsit nagyobb hangnyomást elérni, de az akkor a mélyek kárára fog menni.Mekkora az erősítőd teljesítménye?
(#) honyike válasza yagi hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
3 közül lehetz választani: Van egy Videoton EA 383S, de ezt inkább nem erre használom, Van egy Renkforce, 4X200Watt-al, illetve egy 550Wattos autós erősítő. Most erről hajtom, egy 600Watt-os toroid trafó szolgáltatja az áramot...
(#) Directors válasza honyike hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Nekem egy pár hangdoboz építésében segített.Hangszórók összeválogatásában,hangváltó és doboz megtervezésében.
Az enyémben van 2db H2000-es HA25-451 ez így hogy két hangszóró van nekem párhuzamosan kötve így +3dB adódik a 92dB mellé.A magas pedig Eminence ASD1001.

Ezt egy quad 100W erősítővel hajtom. Házibulikba és kisebb kocsmákba elegendő.Volt egy nagyobb hely is amit betudtam vele hangosítani bár oda vittem még kettő másik hangdobozt is de azok is H2000-es hangszórók de azok kisebbek.
Egyébként valakinek lehet nem elég ez a hangerő de eddig a vendégek véleménye mindég pozitív volt. Nem volt panasz rá.
(#) zitzaki hozzászólása Jún 6, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy rezonátor subládám amibe egy Eminence omega pro 18 as van az lenne a kérdésem hogy a rezonátor hátulját(ahol reflex doboz van) megmerevítem javulni fog a mély tartomány mert ahogy most van szemmel láthatóan mozog a hátulja ha fel van hangosítva?
Elöre is köszi!
(#) galzotya hozzászólása Jún 6, 2011 /
 
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani 2 db 20 cm-es mélnyomót ami olyan 5000-ből kijön és szépen szól,na meg könnyen hozzá lehessen jutni!
Előre is köszönöm!
Galzotya
(#) szamóca válasza galzotya hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Tudsz olyan autóról ami 250-el megy, 2l-t fogyaszt, nagyon kényelmes, és 140 ezernél nem is kerül többe, és a NET-en is megrendelhető?
(#) galzotya válasza szamóca hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Szia!
Na akkor!
Egy hangaflba kéne,kicsi erősítőről hajtanám,amint írtam legalább 20 centisnek kéne legyen.
Apámat kérdeztem azt mondta SAL-t ne vegyek mert igaz hogy olcsó de rosszul szól.
Ezért fordultam hozzátok hátha segítenétek.
Amúgy mit szeretnél még tudni?
Galzotya
(#) Turbina33 válasza galzotya hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Szia! Itt nézz szét! Ettől jobbat ezen az áron nem kapsz.
(#) szamóca válasza galzotya hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
5000Ft elképesztően behatárolja a venni kívánt termékek körét. Alant már linkeltek egy helyet, de még itt sem találsz ennyiért a kívánalmaidnak megfelelőt. Ezen kívül csak keleti termékek találhatóak, ilyen kevés pénzért.
(#) galzotya hozzászólása Jún 6, 2011 /
 
Hát az kár :S. 17000-ből még kell 2 sub, meg 2 középsugárzó,na meg a pici cuccok pl.:csatlakozók meg ilyenek.
(#) msteve válasza galzotya hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Miért szeretnél 20 cm-est?
Én annak idején a Reflexben dolgozam,és hozzájutottam olcsón egy karton 16 cm-es Tesla hangszóróhoz.
Bemértük a süketszobában,a rezonanciája 42,5Hz-re jött ki.
Ez,ha tl-t épitesz belöle,pontosan 2m-re jön ki.
Olyan basszusa van,hogy a subot is kihagyhatod...
(#) ptesza válasza honyike hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Hol használod ? Autóban?

Kereshetnél hozzá egy gyári adatlapot ,azon rajtavan minden.
(#) honyike válasza ptesza hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Szobában, a meglévő hsz-ek mellé szubnak. Főleg mozizáshoz és zenehallgatásra.
A adatlapot megtaláltam.
Ha jól veszem ki, a gyár 56 literes reflex ládát ajánl, 7cm-es csővel mely 15,85cm hosszú. Így 32 Hz-re jönne ki a hangolás. Akkor túl nagy az én ládám, és túl alacsony a hangolása?

JBL.jpg
    
(#) dyrac hozzászólása Jún 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni 16,5 cm-es Tesla hangszórók ügyében, ugyanis nekem van jó pár darab. A neten nézelődtem már, de sajnos elég kevés sikerrel. Ha van valakinek ilyen típusú (ARN sorozat) hangszórója és esetleg használja, megkérdezhetem-e, hogy a hangjával mennyire van megelégedve. Érdemes-e velük fogalkozni, építkezni, kísérletezni?
(#) galzotya válasza msteve hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Mert már van doboz!
Ezért kéne min. 20 cm-es mert ekkora a lyuk,és ugye tágítani lehet de szűkíteni már nem.
(#) Directors hozzászólása Jún 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a hangfalról? Mennyire szólhat szépen?
Illetve én nagyon belebonyolódtam ezekbe az adatokba.Segítsetek nekem.Ebben az erősítő hány Wattos illetve hány Wattos a hangszóró? Mekkora a hangszóró érzékenysége?Bővebben: Link
(#) honyike hozzászólása Jún 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Valós adat lehet egy Reflex 30cm -es hangszórónál a 108 dB -es érzékenység? 300/150 Wattos, 8 Ohm-os hangszóró.
(#) Turbina33 válasza honyike hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Biztos,hogy nem valós.Gitárhangszórók szoktak ebben a méretben érzékenyek lenni,de kicsi a teljesítményük.(30-50W)
(#) honyike válasza Turbina33 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Szerinted mi lehet a valós érték? Mennyire tudnak ezek mélyre menni? SZUB-nak megfelelőek?
(#) Turbina33 válasza honyike hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
A nagyon érzékeny hangszórók kis kitérésüek,nem szubnak valók.Ha igazi szub hangszórót akarsz,akkor az autós hangszórók körük keresgélj,de azok 88-90 dB-t tudnak,cserébe lemennek 25Hz-ig is.
Nem tudom,hogy mi lehet a valós érték,108dB biztosan nem.A drága cuccok is megállnak 100 dB körül,már ha mély hangszóróról beszélünk.
Következő: »»   377 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem