Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   689 / 1271
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Ma nem tudtam még szerezni, de előbb-utóbb lesz. Egy modulosét nem tehetem be, még próbára sem?
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
A csöves sortrafónak teljesen mások a menetszámai a tranzisztoroshoz képest, meg a leágazások-segédtekercsek sem stimmelnek. Ezt gondolom nem is gondoltad komolyan
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Tudom, hogy nem jó bele, csak hülyeségből kérdeztem. A tranzisztoros más feszültségekkel dolgozik, más a sortrafó. Bár a vasmag egyezik. Még keresgélek a kacatok között, hátha lesz valami.
(#) Master X válasza kérdező hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
üdv kadarist

köszi hogy segitesz, holnap átnézem az egészet
szép estét
(#) Hodinka válasza kérdező hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Idézet:
„Lehet, hogy nem megfelelő a sorvezérlő jel?”

Előfordulhat ez is persze,csak úgy mint számos más hibalehetőség is.De ezek közzül a legesélyesebbek amelyekből ki lehetne indulnod,én úgy gondolom már elhangzottak itt.
A sorvezérlő jel minőségét egyébként csak szkóppal tudod leellenőrizni.Csöveket most akkor cseréltél benne,vagy nem?
(#) kérdező válasza Hodinka hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
A sorvégcsövet, és a buszterdiódát cseréltem, a többit nem. Az ECC82 szerintem jó.
(#) kérdező válasza kérdező hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Még nem találtam sortrafót, de megmértem a PL anódján folyó áramot: 0,25A-t mutatott a műszer (analóg, egyenáramú állás). Ebből nem lehet valamilyen következtetést levonni?
Ha a sortrafó csere után se lesz jobb, akkor megpróbálok kölcsönkérni egy szkópot, és azzal hamar kiderül a hiba.
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
A 250mA sok. Szkópozásnál ügyelj arra, hogy a nulla legyen a sasszin és ne a fázis vagy kapcsold leválasztótrafón keresztül hálózatra a tévét.
(#) Master X válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Üdv Kadarist

Átnéztem a forrasztásokat de rendben voltak,kicseréltem a 350v 22uf
os kondit, bekapcsolom nem indul ugyan az a helyzet.
kicserélem a 350v 10uf os kondit ,400v 10uf ra ,bekapcsolom elindul és a képcső közepén egy vizszintes fehér csik ujból inditom ugyan az a hiba mint az elején
szerinted?? mit nem néztem még meg benne.köszi hogy segitesz
(#) kadarist válasza Master X hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Én még mindig a forrasztásokat erőltetném, mert általában alig látható repedések okozzák az ilyesfajta indítási problémákat. Az a baj, hogy látatlanban a segítőnek is nagyon nehéz dolga van. A cserélt kondenzátoroknak mi volt a pozíciószáma az alaplapon?
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2012
(#) canon1990 hozzászólása Nov 1, 2012 /
 
Sziasztok! Hosszú hétvégére unalom űzésre szereztem egy Finlandia tv csodát. Az a baja, hogy amikor bekapcsolom szakaszosan rövideket sípol se kép se hang készenléti sincs rajta. Gondoltam, hogy a tápja rossz. Kicseréltem benne a Kondikat, ugyan az a gond. Táp után a sorkimnenő körül is átforrasztottam, majd kicseréltem a kondikat. Semmi változás. olyan mintha a sorkimenő adná ki a szakaszos sípoló hangot. Mérni nem tudok mert behányt a multim.
Remélem valaki tud mondani valami okosat
Előre is köszönöm a választ!
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Szia!
Ha szerzel egy jó multit és megtudod a tévé típusát, akkor megnézhetjük közelebbről is a problémát.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Szia Kadarist!
Holnapra lesz multi. Ez teljes neve: Finlandia Nicam Digital Stereo 72 cm-es 1993 decemberi az öreg matuzsálem. Típus számot nem tudok mondani mert le van tépve a hátuljáról.
Szerinted nagy baja lehet? Azt hittem estére már azon nézem a filmet
A korábbi Videoton jó lett amiben az esm trisistor baj volt. Csak nem tudtam megköszönni segítséget, mert nem voltam gépközelben.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Ha nincs meg a típus, akkor az alaplapról kellene leolvasni valami gyártmányra utaló feliratot, mert hát csak keríteni kellene hozzá leírásfélét meg rajzot.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Jogos. Kiugrok a garázsba és keresek valami feliratot benne.
(#) canon1990 hozzászólása Nov 1, 2012 /
 
Csináltam képeket a paneljáról. Ha esetleg a számok nem segítenek amiket találtam benne.
(#) nyikancs válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Szerintem mielőtt a trafót piszkálod nézd meg a meghajtó tranzisztort,tapasztalatom szerint ha nincs látható hiba a trafón ez a probléma oka.
(#) sipy323 hozzászólása Nov 1, 2012 /
 
üdv! olyan kérdésem lenne hogy universum tvm mélynyomója szét ment honnan tudnék venni bele másikat sehol nem találok?! 16 ohm-os kisebb ohmosra ki lehet cserélni???
(#) celer0n hozzászólása Nov 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy kaptam nem régiben egy SONY Trinitron hagyományos TV készüléket, és körülbelül 1-1,5 óra TV nézés után a jobb oldali hangszóróból erős sípolás hallható.
Legalább is, én onnan hallom a sípolást, de elképzelhető, hogy mégsem a hangszóróból jön! Néha egy pár másodpercre abbamarad, aztán megint előjön, aztán ha kikapcsolom a TV-t és pihentetem 10 percig, akkor utána megint kb fél óráig jó, aztán megint előjön.
Ha ráütök, akkor nem hogy abba maradna, hanem ijesztőbb ilyen hangos ciripelő hang jön belőle, ugyan onnan, majd 1 perc elteltével elmúlik és marad a sípolás!
A rendszer nagyon egyszerű, egy TV van, egy SCART csatlakozós asztali DVD lejátszóval, és a TV-be megy még egy mezei antennakábel! A TV és DVD lejátszó egy konnektorba van kötve!
Szerintetek mi lehet a probléma és orvosolható-e valahogyan?
(#) gaben62 válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
üdv.
Ha a táp lenne rossz, esetleg gyenge kiszáradt elkok miatt, akkor nem szaggatna, sípolna
bekapcs.nál másodpercekig.
Inkább nézd meg a sorvégfokot és környező alkatrészeket, pl. sorvég tranzisztor, nf.védődióda By...zárlatos alkatrészt keress, multi kell hozzá.
Típusszám rajz itt nem sokat segít.
(#) canon1990 válasza gaben62 hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Üdv! Köszi a választ átnézem. Tranzisztor biztos jó mert kínomba cseréltem.
(#) Papp Ferike válasza celer0n hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Hali!

Szerintem a sorlinearitás tekercsed zajos.Egy kis lakk kell hozzá és türelem,mire megszárad. Már csak meg kell találnod a panelon. Elég nagy darab tekercs szokott lenni.
(#) palfy hozzászólása Nov 2, 2012 /
 

T KOLLÉGÁK !Segítséget szeretnék kérni a UE40EH5300W lead tv csatorna sorrend megváltoztatása, hogyan lehetséges A segítséget előre is köszönöm.
(#) pinkova válasza palfy hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Samsung UE40EH5300W smart Led tv. A kézikönyve 39. oldalán van a leírása a beállításnak.Samsung felhasználói kézikönyv.
(#) Master X válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
A pozíciószáma az alaplapon A következők
c506 - 350v 22uf
c700 - 400v 10uf az utóbbi után indult a tv de ha visszateszem a helyére a panelt ugyan az a hiba
(#) adika28 hozzászólása Nov 2, 2012 /
 
üdvözlök mindenkit! még új vagyok itt.egy orion 28dha tvvel kapcsolatban kérdeznék.bekapcsol ,elvileg a feszültségek megfelelőek de nincs kép csak ha jobban beterhelem pl:ráadom a G1-et vagy ha a tápot emelem.állítólag nem kap terhelést eléggé a képcső felől.Jó lenne ha tudnátok segíteni.előre is köszi
(#) kadarist válasza adika28 hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Szia!
Hát akkor emeld a G2-t. Én is leírom, hogy a mondatokat nagybetűvel kezdjük és mondatvégi írásjellel fejezzük be. Köszönjük!
(#) kadarist válasza Master X hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Idézet:
„az utóbbi után indult a tv de ha visszateszem a helyére a panelt ugyan az a hiba”

Vizsgáld ki, hogy miért lesz indíthatatlan a helyére tett panellel.
(#) adika28 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Köszönöm az észrevételt,megfogadom!Akkor is az a bajom hogy a G2-őt annyira meg kell emelnem hogy már kifehéredik a kép,de ha utánna visszaveszem nem megy el.Ha újrainditom a tv-t ugyan ezt el kell játszanom vele.
(#) kadarist válasza adika28 hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Legyengült a képcső, ezért van ez. Csökkenteni kellene a képcső fűtőáram korlátozó ellenállását. Ez a képcső fűtőszálával van sorba kapcsolva.
Következő: »»   689 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem