Fórum témák
» Több friss téma |
A földközeli ózon amit mi fejlesztünk , vagy véletlenül villámcsapás miatt keletkezik rövid időn belül elbomlik , éppen a körülötte (a levegőben ) lévő szerves anyagok miatt .
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
Köszönjük a pontosítást! Nitrogén-oxidból ózon, atomos oxigén: "A nitrogén-dioxid napfény hatására elbomlik nitrogén-monoxiddá valamint atomos oxigénné (fotolízis). Az így keletkezett atomos oxigén egy oxigénmolekulával ózont alkot. Mivel az ózonkeletkezés függ a napsugárzás mértékétől, a maximális ózonkoncentráció a besugárzás maximumát (dél) követő néhány óra múlva tapasztalható." Forrás: Wikipédia.
Egyéb források: Bővebben: Link. A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
Igen ! A vikipédiát ki írja ? Aki csak akarja , innentől számomra egyáltalán nem hiteles ...
Idézet: Egyik állításával üti a másikat A szerves gyökök hatására azonnal bomlik az ózon (oxidálja őket) Tehát ők nem a keletkezésében játszanak szerepet hanem a bomlásában . „hogy az ózon keletkezéséhez több tényező is szükséges. Először is elsődleges szennyezőanyag kibocsátás (nitrogén-monoxid, és szerves gyökök), másodszor pedig napsütés.” A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
Oda én aztán még soha nem irtam, tehát hiteles.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
usane
olvasgass a témában szakportált,és lehet a mankód a józan paraszti ész is,mivel ha gyorsan lebomlana a kvázistabil ózon,abban az esetben naplemente után nemsokkal ózonréteg nélkül maradna a föld légköre. Ez még eddig nem következett be. Több helyen is zöldségeket írnak az ózon élettartamáról. Bővebben: Link
Másik olvasnivaló: Bővebben: Link.
Ugye ez csak vicc ? Naplemente után ? A földet valamilyen irányból mindig éri napfény ! De az ózon keletkezésében nem csak a nap játszik szerepet hanem hanem a felső léköri villámlások koronakisülések is ... De senkit nem szeretnék megingatni a hitében mindenki azt hisz amit akar (naplenmente után is...)
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
Béláim az Úrban,mondd meg kérlek,szerinted mennyi idő alatt bomlik le az ózon molekula?
És ne viccelj.
Ez így van, mivel a felsőlégkörben kevés reakcióképes molekula akad, ezért ott sokáig megmarad az ózon. Egyébként télen, amikor kevés napfény éri a sarkokat, ott azért alakul ki ózonlyuk.
Az ózon bomlásának ideje attól függ milyen környezetben keletkezik , mint már előttem írták , a felső légkörben elég hosszú ideig megmarad , de amit te termelsz a szobában (ózongenerátorral- - germicid csővel- egyéb módon) ,az nem sokáig marad egyben éppen amiatt amit már 5* leírtam ....
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
Az ózonjukat ne keverjük bele a dologba ! Az a levegőben lévő sok szennyező gáz miatt alakul ki (leginkább a magas klór tartalmú gázok bontják az ózont odafent ) Ezért tértek át a klórmentes hajtógázokra (propán) a spray- dobozokban és ezért fejlesztik a klórmentes (vagy alacsony klórtartalmú hűtőgázokat) mert ezek a legnagyobb ózongyilkosok ....
Sarkítasz.
Nincs veled dolgom tovább,olvass és értelmezz. A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
Az tény, hogy télen drasztikusan lecsökken az ózonkoncentráció a sarki magaslégkörben, ami kizárólag a csökkent napsugárzás miatt van. A freonok ózonréteg-pusztító hatása persze igaz, ez vitán felüli.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
Jó ! Mondtam hogy senkitől nem vitatom el a hitét , higgy amit akarsz és annak akinek akarsz ....
Így van. Én csináltam régen egyszer a zárt szobában kísérletképpen durva mennyiségű ózont, a cső kikapcsolása után 15-20 perc elteltével már nyoma sem volt, illetve nem lehetett érezni (nem az ablakon ment ki). Az ózonréteg keletkezése meg ha jól emlékszem általános iskolás tananyag.
Csak nem tudom mi köze ennek az egésznek egy cső bekötéséhez, hovatovább azt sem értem, minek ennek az egésznek egy külön topik, amikor eleve ugyanúgy kell bekötni mint bármelyik másik fénycsövet.
Keletkezésekor adtam javaslatot de valamiért nem került át , megmaradt önálló témaként . Gondolom a korona miatt hogy egyszerűen megtalálható legyen de tényleg nincs köze a bekötésnek a magaslégkörhöz .... De ne is hallgass rám mert sarkítok ...
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
Azért kell másként kötni, mert ha UV-fény vagy ózon éri a nem megfelelő kötőelemeket, szigetelőket, akkor azok károsodhatnak.
Idézet: Csak egy szóra viszatérek : Amíg mi nem termeltünk szennyező anyagokat nem is volt ózon a légkörben ? „Először is elsődleges szennyezőanyag kibocsátás (nitrogén-monoxid, és szerves gyökök),”
De volt, az alsó és a felső légkörben is. Viszont az antropogén szmog az erős UV-sugárzással együtt hatványozottan generálja a földközeli ózont. Ha nincs városi, ember által létrehozott alapanyag, akkor az ózon is kevesebb.
A kérdést iróniának szántam (ezért volt off -ban)
Sziasztok!
Sikerült beszereznem 2db 36W-os Osram UV-C kompakt fénycsövet. Gyári csomagolásban érkeztek. Az izzószálon látok valami fehér port, olyan, mintha hamuvá égett volna, pedig még nem is volt használva. Ez valami bevonat lehet? Milyen célt szolgál?
Akit érdekel, megtaláltam mi ez a bevonat. A nyers fordításért elnézést kérek:
Idézet: „Volfrámszál alacsony nyomású higanygáz kisülőlámpában, amely elektronokat bocsát ki. Az elektronkibocsátás növelése érdekében egy fehér, termionikus emissziós keverékbevonatot alkalmaznak, amely látható a tekercs középső részén. Általában bárium , stroncium és kalcium- oxidok keverékéből készül , a bevonatot normál használat közben porlasztják szét, végül lámpa meghibásodásához vezet.” Egyébként itt elég sokat olvastam ózon termelésről a hozzászólások között. Az én csövem ózon mentes, mert 254nm-en sugároz, ózon termelés csak a 185nm környékén van, úgy tudom.
Én az Aliról vettem a képen látható csövet. "30W UVC No Ozone" változatot rendeltem, de ha használom, van szaga. Levilágításra használom, rádiósan kapcsolom kívülről.
Nem tudom, ez az UVW jelölés mit takar. Elvileg UVC és O3 típus létezik. Ez a baj a kínaiakkal, nem erősségük a termékről normális infót adni.
Nyák levilágításra ? Ha igen akkor nagyon kár volt , a nyák bevonatok az uv B re érzékenyek leginkább a 365nm es hullámhosszra ami egyáltalán nem termel ózont A vormál uv B fénycső tökéletes a célra (arcszolikba is használják)
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2020
Ezt gyantás 3d nyomtatóhoz vettem. Mindegy, van más levilágítóm is, meg ilyenkor elvileg a napon is megköt az anyag.
Ahogy néztem a resin adatlapja 405nm hullámhosszt ír , ez az uv b hullámhossza ...nem értem miért vettél uv c fénycsövet , csak mert 30W volt ráírva ?
Valamit elnéztem. Van LED szalagom is csak még nem csináltam belőle levilágítót, majd megcsinálom. Igen, 405nm kell neki.
Üdv!
Egy 38W-os 180-253nm-es UV lámpának mennyi lehet az ózontermelése durván? Erről sehol nem találni adatot. Az ilyen bolti lámpákhoz is kb ugyanannyi működési időt javasolnak egy helyiséghez mint egy 3000mg/h-s koronakisülésesnél. Nem tudom eldönteni, hogy UV csöves vagy kisüléses generátort csináljak-e. A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2020
|
Bejelentkezés
Hirdetés |