Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   206 / 289
(#) deak francis hozzászólása Aug 11, 2016 /
 
Üdv.Egy 10u kondival ,a szikraközön van 17 mm szikra,elvisz 2-3 hektár területet??(tehenek őrzésére)köszönöm.
(#) KKobra válasza JZoli hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Müködik a pásztor ! Megint ott kerestem a hibát ahol nem volt. El volt szakadva a gyujtótrafó vezetéke csak a szigetelés tartotta. Ezért nem volt szikra! Mostmár tökéletesen müködik!
(#) JZoli válasza KKobra hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
Örülök neki, akkor szerencsére nem volt nagy baja!
(#) KKobra válasza JZoli hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
Ez a verzió a mit én építettem meg mekkora hosszúságú drótot képes meghajtani
Tehenek őrzésére kell. Úgy tűnik még egyet kell készítenem
(#) deak francis válasza KKobra hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
Szia.Nézd meg a kapcsolási rajzodon ....mintha irna valamit pirossal..
(#) KareszxXx hozzászólása Aug 17, 2016 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, nem nagyon vagyok járatos az ilyen fajta elektronikában, de nem is vagyok totál szerencsétlen hozzá. Szeretnék egy nagyon bika villanypásztort építeni, amire rá tudok tenni vagy 10-15km vezetéket is nyugodtan úgy, hogy a szarvasmarháknak ne legyen kedvük keresztül gázolni rajta, mint a mostani pásztoron.
Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek aki veszi a fáradtságot, hogy foglalkozzon velem, és a problémámmal.
(#) deak francis hozzászólása Aug 17, 2016 /
 
Szia. A mostani pásztorod milyen féle-fajta????
(#) KareszxXx válasza deak francis hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Szia

Puli 2 névre hallgat.
(#) deak francis válasza KareszxXx hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Csinálj egy fotót róla hadd lássuk mi van benne ....
(#) KareszxXx válasza deak francis hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Remélem megfelelő minőségű a kép, viszont mindenféleképpen akarok egy újat csinálni, még ha a jelenlegit esetleg lehet erősebbé varázsolni akkor is.
(#) deak francis válasza KareszxXx hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Szia .Milyen érgékű a kondi ami a gyújtó trafóra megy??
(#) erdgab válasza KareszxXx hozzászólására (») Aug 18, 2016 / 3
 
Bocsánat,de elég csúnyácska belülről ez a pásztor.Vagy beázott vagy nem terhelte le eléggé a karám és működött folyamatosan a belső szikraköz,a képződött ózon meg kikezdte az alkatrészeket,egy kitakarítást mindenképpen el kellene végezni.Sokszor elmondtam már,hogy a belső szikraköznek nem szabad folyamatosan működni.Az az egyik dolog,hogy kikezdi a képződött ózon az alkatrészeket a másik az,hogy nem jut ki az összes energia a karámra,emiatt a készülék nem tudja teljesíteni a hozzá fűzött reményeket.Ilyen esetekben kell alkalmazni a külső szikraközt a karám vezeték végére kötve és ott helyben egy 50 cm hosszú földelésre kötni a másik végét.Úgy kell beállítani a legnagyobb távolságát a két csúcs között,hogy minden egyes ciklusnál biztosan ott üssön át.Ez megóvja a készüléket és az összes energia ki fog jutni a karámra.
Ezt a készüléket már nem nagyon fogod tudni tovább tuningolni,akadálya az autótrafó.Kellene egy jobb nagyfeszültségű trafó,ennek beszerzése nem egyszerű feladat.Ha lenne valami beszerző forrás az engem is érdekelne még akkor is,ha az a trafó valaki által gyártott kivitel is.
(#) granpa válasza nik6868 hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Buna!
Használd nyugodtan, a Google fordító torzításait könnyebben megértjük, mint a románt (vagy egyéb idegen nyelvet).
(#) nik6868 hozzászólása Aug 18, 2016 /
 
Bocsásson meg , de nagyon nehéz kijönni magyara.Utilizez google translate
(#) nik6868 hozzászólása Aug 18, 2016 /
 
Egy másik lehetőség a tekercs autó
(#) nik6868 hozzászólása Aug 18, 2016 /
 
MOSFET verzió modified
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2016
(#) nik6868 hozzászólása Aug 18, 2016 /
 
a ház szerelvény 1
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2016
(#) nik6868 hozzászólása Aug 18, 2016 /
 
a ház szerelvény 3
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2016
(#) granpa válasza nik6868 hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Nem baj, megértjük. Köszönjük a képeket.
(#) nik6868 hozzászólása Aug 18, 2016 /
 
Köszönöm a megértést !
(#) KareszxXx válasza deak francis hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Csak délután tudom megnézni hogy milyen értékű a kondi, de talán 2200-as, ha jól emlékszem.
(#) KareszxXx válasza erdgab hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Szia

Köszönöm az infót, kitakarítom a belsejét, sejtettem, hogy ezt már nem lehet "tuningolni", emiatt is szeretnék egy másikat építeni, ha összejön. Ez új korától kezdve úgy működött, hogy a belsejében csattant el mindig a szikra, nekünk sosem volt külső szikraköz kiépítve, senki sem mondta hogy kell, de akkor ezt megcsinálom még a mai nap, és kipróbálom úgy, viszont a teljesítménye akkor is kicsi, mert van a birkáknak villanypásztor háló, és azt nem birja már el...
Ez az a háló amit említettem: https://bosplus.hu/?termek=336
(#) erdgab válasza nik6868 hozzászólására (») Aug 18, 2016 / 1
 
Szia!
Nagyon szépen megépített készülékeket mutattál be itt a fórumon,fogadd elismerésemet! Másoknak is útmutató lehet a kivitel,még azt a fekete ragacsot is megértem.Érdekelne a Viper névre hallgató készülék kapcsolási rajza és az ott látható FARMER feliratot viselő transzformátor adatai,ha ezek az információk publikusak,közzé tehetők.
Köszönöm,hogy megtisztelted a fórumot és megmutattad ezeket a pásztorokat!
Ui:Tudom,hogy nem beszélsz magyarul,de majd a google fordító a segítségedre lesz.
(#) KKobra válasza KareszxXx hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Ha egy pár lapot vissza nézel láthatod egy inverteres pásztor kapcsolását nyák rajzát. Én már 2 példányt is építettem tökéletesen működik és a költségvetése sem magas. Javaslom a megépítését
szerintem elég erős. A teszt alatt meg kellett erősítenem a autó trafó csatlakozók környékén a szigeteléseket mert a csatlakozóról is áthúzott Kb 1-1,5 cm szikraközzel is ment
(#) nik6868 hozzászólása Aug 18, 2016 /
 
Mister erdgab,Köszönöm a visszajelzést.El kell küldeni a kért adatokat
(#) Moderátor hozzászólása Aug 19, 2016
 
Képeket tartalmazó hozzászólások összevonva.
(#) Bender hozzászólása Aug 19, 2016 /
 
Üdv

A tyúkjaimat mostanában fosztogatja a róka. Azon gondolkoztam, hogy egy villanypásztorral körbevenném a pipiudvart, hogy távol tartsa a vöröst. Az sajnos nem járható út, hogy bezárom őket, amikor nem vagyok itthon, mert gyakran előfordul, hogy éjfélre érek haza munkából. A róka simán kiszakítja a tyúkhálót. most csináltam kerítést sima kerítéshez való drótfonatból, de akkor is szeretném távol tartani a ravaszdit. Milyen megoldás lenne jó? Kb 17 méteres a kerítés. mikrótrafóból nem lehet csinálni ilyet? Ha a primer oldalra 10-20 V egyenfeszt kapcsolok, akkor is át tud rajta menni pár amper, amit ha megszakítok elég nagyot tud rúgni. De attól félek, hogy átüt valahol a sec. oldal. Mennyibe fáj mostanában egy mezei gyújtótrafó?
(#) erdgab válasza Bender hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Szia!
Megoldható a villanypásztoros védelem és a ravaszdira is hatni fog keményen.A karám kialakítása nem lesz egyszerű feladat.Először is ki kell alakítani egy kerítésdrótból készült körbe kerített (ahol van valami természetes védelem pl. házfal,egyéb,ott csak a szükséges helyekre kell az építmény elkészíteni értelem szerűen) helyet a pipiknek,ezen kerítésen kívül kell a villanypásztor kerítését felépíteni,mert a villanypásztor a pipikre is megrázó hatással van.A villanypásztor karámot sűrűn kihúzott vezetékből kell megépíteni,alulról kezdve max. 10cm -es sorokkal mert a ravaszdi nem csak ugrani hanem bújni is szokott.A karám legalább 20cm max. 40cm távolságban legyen a belső kerítéstől.A belső kerítés legyen földelve és a karám olyan magas legyen,hogy ugrásnál még a ravaszdi hátsó lába hozzáérjen így biztosan meg fogja csépelni alaposan.Nem árt még a belső kerítés tetejétől kb. 10cm magasan még egy karámszálat kifeszíteni,így még biztosabb lehet a védelem.Természetesen a karám vezetékeit jó szigetelőkre kell ráépíteni törekedve a masszív kivitelre.A pásztor ritmus ideje ne a szokásos 1mp legyen inkább 0,5mp,ez megoldható az elektronikában.Ezen kerítésrendszer kialakítása nem egyszerű,eléggé munkaigényes és nem is olcsó,de mérlegelni kell.A mikrótrafót felejtsd el,a bontókban lehet autó gyújtótrafót venni (Zsiguli,Skoda,hasonlók),áruk változó,általában 500-2000 forintért,egy 16µF kondi nincs egy ezres,egy doboz már 1200 forint körül kapható,aztán lehet építeni az elektronikát.Mivel rövid karámról van szó és hatásosnak is kell lennie,nem célravezető a készülék lebutítása egy kisebb értékű kondenzátorral,javaslom a külső szikraköz használatát minden képen (4 hozzászólással fentebb írtam róla). Ehhez kétféle képen lehet megalkotni a karámot:1:minden szálat összekötni a karám elején és végén (az esetleges,de javasolt felső szálat a drótkerítés tetején a kezdethez kötni a vége szabadon),az elejére a vezérlőt a végére a szikraközt kötni,2:egy szálból oda-vissza vezetve megoldani a karámot,elejére a vezérlő a végére szikraköz.A szikraköz olyan helyen legyen és úgy kialakítva,hogy tüzet ne okozhasson!
Jobb ötlet híján ennyire futotta tőlem,természetesen lehetnek más vélemények.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2016
(#) Bender válasza erdgab hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
A szikraköz miért kell? A föld és a karám közé, limitálni a feszt, vagy sorba a trafó kimenete és a karám közé?
(#) erdgab válasza Bender hozzászólására (») Aug 20, 2016 /
 
Idézet:
„A szikraköz miért kell?”

A válasz.
Idézet:
„Sokszor elmondtam már,hogy a belső szikraköznek nem szabad folyamatosan működni.Az az egyik dolog,hogy kikezdi a képződött ózon az alkatrészeket a másik az,hogy nem jut ki az összes energia a karámra,emiatt a készülék nem tudja teljesíteni a hozzá fűzött reményeket.Ilyen esetekben kell alkalmazni a külső szikraközt a karám vezeték végére kötve és ott helyben egy 50 cm hosszú földelésre kötni a másik végét.Úgy kell beállítani a legnagyobb távolságát a két csúcs között,hogy minden egyes ciklusnál biztosan ott üssön át.Ez megóvja a készüléket és az összes energia ki fog jutni a karámra.”
Következő: »»   206 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem