Fórum témák
» Több friss téma |
Idézet: „hogy a jobban működő automatikust használják..” Nem vagyok nagy spiller ebben a kérdésben, de tapasztalatom alapján az automatikus csatorna állítás hajlamos az 1-es és a 11-es csatornát választani az esetek 99%-ában, akkor is, ha a környéken mindegyik ott megy. Ezzel növelve a káoszt.
Sajnos még nem láttam jól működő automatikus csatornaválasztást, csak olyat amitől még nagyobb lett a káosz. Persze attól még nem kizárt hogy létezik... Amikor mondjuk egy hotelben kell feltenni n*10db AP-t, ott meg kell tervezni, hogy melyik AP milyen csatornán üzemeljen. Ha mindegyik automatikusra lenne állítva, akkor az összes állandóan váltogatná a csatornáját, mivel folyton egymásra is hatnának - a csatornaállító algoritmustól függően, jó nagy káosz lenne.
Egy társasházban vagy panelben kb. ugyanez lenne a helyzet. A csatlakozó eszközök egy jelentős százaléka olyan, hogy csatornaváltáskor leszakad egy kis időre - ami pont annyi, hogy reklamáljon a user, hogy szakadozik a kapcsolata. 5GHz-el még kevés a tapasztalatom, de őszintén szólva tartok tőle - és emiatt hajlok a bevált módszerre azaz a fix csatornakiosztásra... A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2016
Ezért van az hogy megállapítottad hogy "mindössze 4 csatorna választható ki" én meg ugyanazon eszközön élvezem a 18 csatornából a legjobbat.
Szóval nem egyetérteni kell, csak betartani a törvényt... Massawa: mi köze a modemnek a wifihez..? szerintem semmi A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2016
Manapság a modemek 99%-a egyben WIFI állomás is ( csupán ennyi köze van hozzá.
![]()
Nem kell összemosni a dolgokat. Abban a hozzászólásban amire válaszoltál 2,4GHz-es eszközökről beszéltem, és csak a végén, egyetlen mondatban említettem az 5GHz-el kapcsolatos aggályaimat.
A 4 csatona kiválaszthatóságát egy konkrét TPLink eszközről írtam egy másik korábbi hozzászólásban. Abban az eszközben amit 5GHz-en fogok használni, sokkkal jobbak a lehetőségek, mint az említett TPLink esetében, és az automatikus beállítás mellett, elérhető a többi fix frekvencia is. De amúgy igazad lesz! 5GHz-en csak 5db AP-lesz felszerelve, egymáshoz rel. közel, és mindegyiken másik, fix frekit állítok majd be. A vastag vasbeton falaknak köszönhetően szinte biztos, hogy senki más nem lesz jelen ebben a sávban, és kifelé sem sok fog jutni belőle.
A UPC és a T cuccai szórnak wifit, némelyik még 5GHz-en is. A digi viszont nem ad sem routert sem wifit, csak ott a dobozon a LAN csatlakozás (cserébe mindenki másnál nagyobb sávszélességet, ill. jobb Ft/sávszél arányt ad). A kis szolgáltatók zöme szintén wifi nélküli eszközt ad. Szóval azt a 99%-ot azért én jóval kevesebbre saccolnám.
Itt a környéken pl. tömegével mondják le az emberek a T szolgáltatását, és váltanak digi-re, én is ezt tettem fél éve (mivel sokkal olcsóbban kapok jobb szolgáltatást)
Ha nem értesz egyet a törvénnyel és csakazértis másképp akarod csinálni az a te dolgod, remélhetőleg nem kell sokaknak megszenvedni a makacsságodat...
![]()
Megmutatnád azt a törvényt amire hivatkozol?! Kezdek kíváncsi lenni rá.
Nyilván mert te sem ismered a szövegét... Optimistán feltételeztem, hogy amire ennyire hivatkozol azt ismered is...
![]() ![]() A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2016
Te tudod melyik törvény tiltja a gyerekpornót..?
Attól még hogy nem tudod, még be kell(ene) tartanod...
Ma már használt modemet sem kapsz amiben nincs WIFI.
Azt nem is tudtam, hogy a Digi is már eljutott a Docsishoz, eddig UTP kábelt vonszoltak minden lakásba... ( ahhoz meg nem kell modem). A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2016
Az még jo (egy ideig).....
Az optikához sem kell modem. A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2016
"Médiakonveter" vagy valami ilyesmi doboz van hozzá, a csatlakozásai: UTP, Telefon, és TV (RF), PPTP-vel kell csatlakozni, úgy mint egy ADSL-nél. Szóval erősen ajánlott hozzá egy wifi-s router, ami kellően gyorsan tud NATolni.
Nekem az idén cseréltek modemet. Típusa: Dlink DSL360R és nincs benne Wifi...
Próbálom is elkerülni az ilyen minden egybe szolgáltatós dobozokat, de ha nem lesz más akkor is ragaszkodni fogok legalább a pppoe passtrough-hoz, azaz a szolgáltatós ócsó doboz csak a minimumot adja, minden másra van jobb eszközöm.
Ahhoz minek? Azt mégha a Mont Evereströl dobnák le sem tudna 20 Mbps-nél nagyobb sebességet, igy ott nincs nagyon mit megosztani.
2 évig nekem is ilyen volt meg külsö WIFI router, aztán szolgáltatot váltottam. ![]() A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2016
Igy van a mediakonverter nem modem, igy rád bizzák a WIFI-t.
sajnos itt nincs egyetlen más szolgáltató se... ez a max csomag.
De nyilván ha neked nincsenek saját cuccaid akkor megelégszel a szolgáltató 'low end' minőségű cuccaival és örülsz amikor azokon a szolgáltató hajlandó firmet frissíteni hogy megtudd változtatni a jelszót.. ![]()
Nekem sokkal bonyolultabb a hálozatom.
24-s switch ( 8 kimenet már foglalt), 4xAP és néha 21 berendezés log a wifi modemen ( amitöl az néha dögledezik, igy már egyszer cseréltem. Nyilvánvalo, hogy a legujabb technologiára és 100Mbps-t oszthatok meg lefelé. Már várom mikor jön az ujabb generácios modem. ( amugy mindent tudok rajta változtatni - szolgáltato is rendszeresen frissit - kicsit kivételeznek velem. ![]()
Nekem is bonyolultabb a hálózatom annál hogy megfeleljen a szolgáltatós wifi-router-modemük.
"Már várom mikor jön az ujabb generácios modem." hát még én! én is nagyon várom már, de lehet hogy még sok évet kell várni rá... ![]()
A te hálozatban valoszinüleg jobb már nem lesz. ( nekem más a hálozatom, és ott már kopog az ajton az ujabb technologia - modem már van, csak még a másik oldal nincs kész...).
Tegnap egy előadáson csináltam ezt a képet. Akkor itt most mi a jobb megoldás: beállítani mondjuk az 1-es csatornára 5.-nek, vagy mégiscsak választani egy közbenső csatornát?
Ilyen egy új erős router!
![]()
A MI - MO technológia csodákra képes. Egyébkén nem annyira új a technológia, eredetileg a WIMAX -hoz dolgozták ki, de ennek egyik változata a mobiltelefonokon használt LTE technológia.
Kissé parasztvakításnak érzem a dolgot.
Ilyeneket már sokat telepítettünk. Semmi külső antenna meg sündisznó, alig drágább mint mezei router, de a gyakorlatban a legtöbbet simán kenterbe veri. Ilyen kétsávosat szerettünk volna, de jelenleg nehezen szerezhető be. A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2016
Az 1-es csatornán jóval kisebb a jelszint, tehát kevésbé fognak zavarni és te is másokat. Egy közbenső csatornán, két főcsatornáról fognak zavarni (igaz csak felesben, vagy arányosan), de te is több embert zavarhatsz ugyanakkor.
Megy a hajsza a sebesség növelés irányába. Egy átlagembernek nemigen van rá szüksége, de ha egy nagy család minden tagja egyidőben külön külön UHD filmet néz a saját média centeréből, szükség lehet rá.
A sebességnövelés, meg úgy általában a technikai fejlődés jó dolog. A parasztvakítás a reklámszöveg, meg a látványos antennaerdő. A korábbi hozzászólásomban említett kis mikrotik router mindenféle külső antenna is nélkül jobb tud lenni, mint az "antennaerdővel" ellátott példányok. Tapasztalat szerint adott távolságra kb. 10dB-el nagyobb térerőt lehet mérni, mint egy átlagos router esetén, és a vételi érzékenység is passzol ehez - ami többnyire stabilabb kapcsolatban, és az elérhető sebességben is látszik. Pedig az egész kb. fele akkora mint mondjuk az otthoni TPLink routerem (bár annak is megvan a maga előnye).
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2016
|
Bejelentkezés
Hirdetés |