Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   52 / 54
(#) miklosch hozzászólása Okt 24, 2007
Sziasztok!

Egy kis segítség kellene, mert eléggé megkeveredtem!
Ha van egy 2x12V 2x4,16A-es trafo(100VA), és van egy 1x24Vos 4,16A (szintén 100VA), akkor ha a a 2x12V-ost sorbakötöm, akkor 1x24V és 8,32A-t kapok, vagy ugyan úgy 1x24V és 4,16A?
(#) watt válasza voodoo hozzászólására (») Okt 18, 2007
Kissebbnek tűnt, de így is alsó hangon elég, ha zenét hallgatsz. Egyébként 500W-os kéne.

Ha a trafó 2*50V-os az egyenirányítás után 70V körüli egyenfesz lesz.
Ekkor ha 4ohm-al terheled, akkor az 600W körüli teljesítményt jelent! (gondolom nem kell jeleznem, hogy nem erre tervezték sem a trafódat, sem az erősítőt).
A folyó áram 12A körüli, azaz a diódahidad is karcsú(ide 35A-s kockát szoktak használni.)
Tudom, még nem ment tönkre semmi, stb. Hát majd fog!

(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 9, 2007
A trafót itt nem egyenáramúlag kell nézni, de az áram az nagy(12A), ezért a FET-eket veszély nem fenyegetné.
De nem ez a baj, hanem az, hogy csak egy FET-et lehetne rákötni, mert különben állandóan testen lenne a hangszóró, így a freki fele lesz, és nem lenne valami hangos.

Inkább a trafót meghagyva a FET-ek és a trafó közös pontjaira lehetne kötni a hangszórót, ahonnan a két segédtekercs kiindul, azokat kihagyva. Ott a fesz kisebb valamivel.

Nincs ebből a 4ohm-osból kettő?
(#) fongab válasza patexati hozzászólására (») Okt 5, 2007
Amit most csináltam az egy sima trafó 230V/14V a 14V –os része egyenirányítás után, akkumulátorra megy. A 230V része triakos feszszabályzó ott lehet a töltőáramot állítani. (10-12 alkatrész)
Ki lehet egészíteni triakos optócsatolóval ami figyeli a akkumulátor feszültségét és le kapcsol.
Egy 8-12A/400-600V triak csodákra képes. Csak trafót találj hozzá kb.: 400W.
A kismegszakítót én is javaslóm. De ne 20A vegyél elég a 16A is. Az is ha 25A töltesz 1órán belül kapcsol ki ha 20A akkor több mint 1óra és ha hideg is van, lehet 2 nap is. Ha fordítva teszed a akkumulátort, közvetlen.
(#) sejtek válasza potyo hozzászólására (») Szept 28, 2007
Oké, de mint mondottam, a motor indulásakor 32A-t vesz föl. És ráadásul olyan üzemben (cnc tengely hajtás) lesz ahol folyamatosan csak nagyon keveset megy, általában csak gyorsít és lassít.
Vagy pár másodpercig kibírja a kisebb táp is ezt a nagy áramfelvételt?

(#) Gab_Bee válasza Frankye hozzászólására (») Szept 20, 2007
Nem. Ez egy 380/400V-os villanymotorhoz van, mint áram ellátás! 32A ig!
Ennek kellene megtudnom a bekötését hogy később a mágneskapcsolót is sikeresen betudjam kötni!
(#) Paso válasza PCB hozzászólására (») Szept 17, 2007
Szia PCB !

Csináltam egy kis rajzot a válaszod alapján.

Tehát ha jól értelek párhuzamos kötés esetén addig
terhelhetem a tápom amíg el nem érem a megadott
mA teljesítményét , az én esetemben ez 500mA .

Pl.: 500mA / 20mA = 25 db LED

A feszűltség álandó a 7805 stabIC miatt +5V.

Az előtét ellenállások pedig :

5V - 3.3V / 0.02A = 85 Ohm 0.25W

VAGY

1 db 3.9 Ohm 1W ellenállást használok a rajzon
pirossal jelölve, de akkor a LED-ek elé nem teszek
előtét ellenállást.

Szerinted jó e a kapcsolás, és melyik verziót javasolod ?

LEDLAMP.JPG
    
(#) m.joco hozzászólása Aug 23, 2007
Akkor inkább mégis a TDA7293-cel fogom csinálni az erősítőt, nem akarom kockáztatni a hangszórókat. És akkor inkább párhuzamosan fogom kötni. Az IC-nek viszont 4Ohmnál +-29 V kell.
Bővebben: Link
És én ezt ezzel a kapcsolással akarom megvalósítani, de nekem a trafóm 24V-ot ad le. Ebből a kapcsolás segítségével +-34V lesz. Szóval lehetséges volna csökkenteni a feszt a kondikon, hogy a kondik előtt lévő diódákkal még sorbakötnék egy-egy 4V-os zenert. Ha jól gondolom így csak 28-29 Voltra töltődnének fel a kondik, ami már jó volna az IC-nek. Lehetséges ez. És nem kell a kondikkal ellenállást sorbakötni, hogy amikor még a kondik nincsenek feltöltődve, ne zárják rövidre a trafó szekunderét??? A trafó szekundere 24V-12A, szóval elég lenne egy 2Ohmos ellenállás is, vagy felesleges???
(#) _Peti_ válasza pista91 hozzászólására (») Aug 20, 2007
Szeva!!! Ha 220V/50Hz-et akarsz kapni a kimeneten, akkor egy normál 220-as trafóra lesz szükséged, és mivel az erősítőd 500W-os, ezért a trafónak kb 1000W-osnak kell lennie (feltételezem, hogy nem D-osztályú erősítő, ezért a hatásfoka kb 50%), ami kb 10 kg, és nem túl olcsó dolog. Ezért inkább az inverteres megoldást válaszd, és 50Hz helyett 100-300kHz-es frekvencián, mert jóval kisebb trafó elég ekkora frekin.
Tegyük fel, hogy 42A-t vesz fel majd a rendszered, ezt egy 44Ah-s akksival kb. 1 óráig tudod üzemeltetni!!!!
(#) Balázs válasza pista91 hozzászólására (») Aug 20, 2007
Létezik a dolog, ha már megszaggattad az egyenáramot, és utána kötöttél egy trafót, akkor tulajdonképpen van egy invertered. De azért számold ki, hogy mekkora áramot fog ez felvenni az akksitól! Ha mind az 500W-tal terheled, akkor a veszteségektől eltekintve is 42A-t fog enni, és az akksi hamar lemerül. Egyébként 200-300W-os invertereket 10000Ft környékén lehet találni.
(#) m.joco hozzászólása Aug 19, 2007
Hát a trafó 24V és 12A-t ad le. Jó nehéz. Meg régi is, az a EI tipusú, de sztem 280-300W-ot ad le max. Szóval akkor a feszültség ugye nem lépné túl a +-28V-ot?
Mert +-30valahány V-ot csak akkor adhatsz a kapcsolásnak, ha 8 Ohmos hangszórót raksz rá.
De te mit gondolsz, hogy építsem meg: Az adatlapon volt olyan mintakapcsolás, ahol 2db ilyen IC hídba volt kötve. Ha így csinálnám meg, akkor a két hangszórót párhuzamosan kötném. Viszont ha nem kötném hídba, hanem csak simán az egyik IC-re az egyik hangszóró, a másik IC-re a másik hangszóró volna kötve. Viszont így akkor a hangszórók külön-külön 8 Ohmosak, szóval tápnak az IC-nek már kellene +-30 valahány Volt(most nem tudom pontosan, meg kell nézni az adatlapban). Viszont a feljebb említett trafó szerintem ennyit nem tudna adni, szóval az egésznek kisebb lenne a teljesítménye, mintha az IC-ket hídba kötném, és rájuk a hangszórók egymással párhuzamosan.
Mi a véleményed???
(#) trtk hozzászólása Aug 18, 2007
ez van ráírva a laptop töltőmre: Input: 110-240v~1.5A
output: 19v 3,42A
(#) Medve válasza KisSzikra hozzászólására (») Aug 15, 2007
Ezen az oldalon láthatod néhány SMT LED-nek a jelleggörbéjét: Forward Current vs
Forward Voltage: Az áram és feszültség összefüggését nyitóirányban, Relative Luminous Intensity vs
Forward Current: s hogy a fényerő egy határon túl már nemigen nől az áramerősséggel
(#) Stadi válasza KisSzikra hozzászólására (») Aug 15, 2007
U=5V=Uled+Uell=3.5V+Uell
I=20mA=Iled=Iell
R=?=Rled+Rell=3.5V/0.02A+Rell=175ohm+Rell=175ohm+1.5V/0.02A=175ohm+75ohm

Neked persze valójában Rell értéke szükséges (ez a soros ellenállás LEDenként), ami 75ohm-ra adódott.

A virágokat O h m bácsinak tessék átnyújtani.

Kicsit nagy az a 3.5V-os nyitófesz, azért ilyen kicsi az előtétellenállás...
(#) mutatvanyos hozzászólása Aug 11, 2007
Sziasztok!

Az én tápomban, melynek közzétettem már a képét ebben a topikban, 4db 2n3055 tranyó van, méretes hűtőbordákon, ventillátorral, 0,1 ohm-os ellenállással az emittereken, Q2 tranyó bd139 tipusúra cserélve, hűtőbordával, C1 pufferkondi 15000 mikrof+ a panelon levő 4700mikrof, R7-et 2db 0,22ohm 9w-os telj.ellenállásra cseréltem, melyeket legalább annyira hűteni kell, mint a teljesítménytranyókat, mert ahogy melegszenek változik az ellenállásuk, és romlik a stabilitás. A transzformátoromon nincs előszabályzás, egyrészt mert nem egyszerű megcsinálni, másrészt ha nagyobb kimenőfeszültséget akarok, akkor sorbakötöm a másik tápegységemmel .

Még egy fontos dolog! Trafómra primer és szekunder oldalra is elsőre olvadóbiztosítékot tettem, ugye első a biztonság, primer oldalra 3-A lomha, szekunder oldalra 12A-es lomha tipusút. A tápot beállítottam 10 A-re áramkorláttal /terhelés egy ellenállás volt/, és néztem, hogy bírja a terhelést.
Hát 10 A-nál összeolvadt 10 perc alatt a szekunder biztosítékfoglalat!!! A megoldás csere C10 A es kismegszakítóra....
Az egyenirányító diódákat is ki kell cserélni, én 35Amperes gratez kockát építettem be hűtőbordával,de még így is melegszik. :wave:
A rádiótechnikás tápot is megépítettem, az sokkal stabilabb, de ez, melyet Sallala is tesztelt, sokkal strapabíróbb, a rádiótechnikás 10 Amper körül nekem mindig kinyírta a végtranzisztorokat.
Csatoltam egy képet rövidzárral terhelve 11A körüli árammal...
(#) fongab válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 8, 2007
Ha orosz nem lehet hogy 127V? Az 230V tud morogni.
Az én szabályozható trafóm csak 12A felett morog, 220V os 250V ig lehet kitekerni.
Ha a szénkerék nincs elégé rányomva a vezetékekre 1A is szikrázik, mi közbe tekerem.
üdv.
(#) m.joco hozzászólása Júl 27, 2007
A műhelyembe(ami a tömbházunk pincéjében van) szeretnék tenni megszakítót, hogyha rövidzárlat keletkezne, akkor az enyémeket vágja le, ne azokat, amelyek a pincére vannak, mert nem tudom hogy azok hol vannak. Találtam 3db 6A-es kismegszakítót. Ezeket szeretném felhasználni. Az elsőt sorbakötném a fázissal, ahogyan illik, a másik kettőt pedig egymással párhuzamosan kötném, és ezeket együtt pedig szintén sorba a fázissal. Szóval így olyan volna a dolog, mintha lenne egy 6A-es és egy 12A-es kismegszakítóm. Sőt lehet, hogy a 6A-esre és a 12A-esre külön-külön tennék egy dugaljzatot. Szóval ha nagyobb teljesítményű gépet használnék, akkor azt a 12A-esbe szúrnám be, a 6A-esbe pl. a pákát. Szóval használható lenne ez így? Vagy nagy hülyeség? Tudom, hogy a 12A-esben a két kismegszakító nem tökéletesen egyforma, szóval az áram sem oszlana meg 1:1 arányban. Valamelyik biztos egy kicsivel több áramot kapna, szóval szerintem ezért már egy kicsivel 12A alatt kikapcsolna. Viszont ha az egyik egy pillanattal hamarabb kapcsolna le, akkor az összes áram a másikon folyna, ami ezért szintén levágna. Szóval lehetne alkalmazni?????
(#) lendvaik válasza Medve hozzászólására (») Júl 25, 2007
A 0.1 mm 25 cm-en 50 m-en 20 mm = 2 cm-t jelent.
Ezek szerint 2 cm-enként kell elhelyeznem egy LED-et.

32 sornál a maggasság 64 cm lesz, ezt sajnos már nem lehet egy darabban legyártatni.
vagy el kell felezni, vagy kisebb rácstávolságot kell használni.
azt hiszem csinálok egy próbát 1.5 cm-es távolsággal és megnézem látható-e.

írta valaki, hogy 1/16-os kitöltési tény "szokás" használni,
különben tól nagy áramot kellene a led-eken átfolyatni a megfelelő fényerőhöz.
ha jól értem ez azt jelenti hogy 16 oszlopot kezelek együtt, ez 100 hz-ez frisstítés mellett ez 1600 hz órajelet jelent.
ha (esetleg) 16 különböző fényerőt akarok használni, akkor ez 25.6 khz lesz.
hogyan érdemes a fényerőt szabályozni, változó számú, vagy változó hosszúságú impulzusokkal?

azt is írta valaki, hogy kb 100mA legyen a ledek árama (1/16 kitöltési tényező mellett).
ez 3,2A, ha a teljes modul (32 sor*16 oszlop) világít, viszont a javasolt ULN2003 csak 500mA-t tud.
ez azt jelenti, hogy 5 ledenként (soronként) kell egy ULN2003? a neten lévő rajzok szerint nem...
tényleg a ledek katódját hogyan kell bekötni? simán egy ellenálláson keresztül a latchra, vagy egy tranzisztoron át meghajtva?
gondolom az utóbbi a nyerő (lásd rajz), segítene valaki ezt beméretezni (tr típus + ellenállások, új rajz?)

a kb 100mA gondolom a diffúz ledekre is ugyanannyi, nem?

arra gondoltam, hogy az egyes paneleket UTP kábellel kötöm össze, ezen jönne az IIC busz + az órajel a PICeknek.
bár ahogy látom kvarcokat lehet kapni fillérekért, úgyhogy lehet hogy minden modul sajátot kap inkább.
ha jól tudom az UTP kábel lényege hogy az érpár ereit "ellenütemben vezérlem" (biztosan nem így mondják, de ez jut csak eszembe).
az megfelel ha az egyik érre az adatot a másikra pedig az invertált adatot kötöm (5V mellett)?
fog ez működni Mhz-es tartományban (monjduk max 4 Mhz) fél méteres távolságon (két modul között)?
a "továbbfűzéshez" gondolom elég a jelet "regenerálni" két inverterrel vagy egy latch-csel.

eredetileg a a tápot is láncszerűen akartam modulról modulra vezetni (költségcsökkentés miatt),
de ha mondjuk 10 modulnál ez 32A lesz, akkor lehet hogy olcsóbb modulonként egy táp mint a sok "bikakábel"...
vagy nem? mi a véleményetek?

előre is köszi a válaszokat.
(#) EcoPityu válasza m.joco hozzászólására (») Júl 12, 2007
Hegesztőnél az üresjárati 30-40v-os feszültség az ív keletkezése után még a mi 3500w-os trafónknál 150A mellett is leesik 10v-ra , az ív fenntartásához a megfelelő áramterhelhetőség a kulcsszó! A max hegesztési áramot , és teljesítményt csak a trafó által átvihető teljesítmény korlátozza, te maxx vékony heggesztőkábellel tudnád ezt visszaszabályozni, vagy fázishasításos primer oldalbeli szabályzóval, mint amilyen a nagy 1800-as porszívókon van, nekem is van egy ilyen szabályzóm, nem rossz.csak kicsit macerás vele pontosan beállítani a megfelelő áramot.
Szekundert a több 100A miatt naggyon nehéz szabályozgatni.., de nem lehetetlen.
A trafód 24v-ja gyujtófeszültségnek nem rossz, az én kis hegesztőm is kb 25v-ot tudott, és a 2,5-ös pálcát vitte. Viszont az a 12A még ha leégés nélkül bírna is 50A-t, az is elég karcsú. Nézdd meg milyen keresztmetszetűek a tekercsekben a vezetékek, meg a trafó súlyán túl inkább a teljesítménye a mérvadó.
(#) m.joco hozzászólása Júl 9, 2007
Van itthon egy trafó még a régi időkből, jó nehéz, 20-30 kiló, szekunder 24V - 12A. Érdemes lenne kipróbálni, hogy lehetne-e vele hegeszteni? Ha építek valamit, azokra esetleg kisebb dobozok összehegesztésére alkalmas lenne?
És milyen pálcával lehetne kisérletezgetni?
És az ilyen trafók hogy működnek: a szekunder oldalon max 12A folyhat terheléstől függetlenül, vagy úgy kell kialakítani a kapcsolást, hogy ne legyen 12A-nál nagyobb az áram?
Mit szóltok hozzá?
(#) Tom025 válasza Őrült Ödön hozzászólására (») Jún 25, 2007
Amit írtam úgy gondoltam, hogy 150W-os fojtó után párhuzamban a két HgLI. De az egyikről kiderült hogy rossz. A másik jó, nem tudom hogyan lehet fosadék. Jó régi Tungsarm cucc, egy kidobott gombából kukáztam őket. Két fénycsőfojtó: az áramerősség stimmelne, 0,42A-esek, a feszt nem tudom, de mivel már van fojtóm, letettem a tervről.

Üdv, Tom
(#) nonem válasza tszaboo hozzászólására (») Jún 24, 2007
0,02A akartál írni valószínűleg.
Én ugyan már régebben olvasgattam ez ügyben, de ha jól emlékszem balu nick nevő olvtárs készített kísérleteket bicaj világításra. Ha, jól emlékszem a teljesítmény/ár kategóriában a több ledből összeépített világítás nyert a teljesítmény leddel szemben.
Én nem is állítom, hogy 40cd-s a led, én azt írtam, hogy megbízom a srácban, Ő is csak azt adja tovább, amit kap. Ha neki 40cd-t írtak rá, az akkor neki 40cd-s.
Nekem 20 cd-s (-nek mondott) van, de ennek is hihetetlen fényereje van, a 40-est még nem próbáltam.
(#) watt hozzászólása Jún 20, 2007
Sziasztok!
Rábeszéltek a "ki, mit épített" topicban, hogy osszam meg a Kürtöm terveit. Csak véletlen, hogy én is pont most kaptam egy komoly kürtöt és ezért építettem hozzá egy erősítőt, vezérlőt.
A kapcsolási rajz letölthető: Kürt PIC-el_FET-el
A fájlt a DesignWorksProf 4-el lehet megnyitni, aminek a Trial verzióját az Oldalamról le tudjátok tölteni! Ha nem boldogulnátok a programmal, akkor kizárólag privátban keressetek, ne itt offoljunk!

Az áramkörről:
A PIC programját elküldöm, ha kéritek, de talán a végfokozat megoldása érdekesebb, ha nem akartok PIC-ezni. Persze akkor kell egy hangkeltő áramkör, ami helyettesíti a PIC-et és meghajtja helyesen a végfokot. Ez nem túl egyszerű feladat, de esetleg ebben is tudok segíteni.

Megjegyzem, hogy a hangok elkészítése nem túl egyszerű feladat! Az tudja, aki próbálta! A sziréna hang, mint olyan, nem is nagyon érdekes, mert nem szerencsés ilyennel furikázni! :no:

A Programban van egy fütty, van két féle kürt, az egyik kísértetiesen hasonlít a "gyárira" a másik mélyebb(szerintem jobb ), van egy négy hangból álló lépcsősen emelkedő szaggatott hang, van egy riasztó vijjogás, és van egy bemenet, ami külső +5V hatására elkezd egy keveréket a hangokból, riasztási célra. Ez utóbbi hangot külön is be lehet kapcsolni a 6. gombbal, és csak azzal lehet lekapcsolni is!

Igazából még változhatnak a hangok és a funkciók, annak ellenére, hogy most is működik minden, mert nálam nem nagyon szokott végleges megoldás születni, mindig változtatok, amit Ti is megtehettek, ha megértitek a programot, aminek a forrását szintén elküldöm, ha kéritek.

A PIC azért 18F2320, mert ez volt itthon kéznél, és amúgy meg kedvelem.
Sok üres láb maradt, rengeteg ötletnek teret adva(pl. féklámpa villogtató, komplett riasztó kivitelezése stb.). Igaz ahhoz a panelt is át kell tervezni és programot megírni, de ez már nem a Kürt kérdésköre itt nem szeretném tárgyalni!

Panel rajzot is küldök, ha érdekel valakit, de ahoz a rajzon szereplő toroidot kellene használni és SMD PIC-et. Esetleg más rajzolattal könnyebb megépíteni, de szerintem a vasalásos technikával nem okozhat gondot ez a verzió sem. Én így készítettem.

A felhasznált FET-ek típusa fontos, csak náluk kisebb maradékellenállású példányokat lehet használni, mert csak 4,8V körüli a gate feszültség, ami nem túl ideális, bár én hűtés nélkül próbálgattam itt 3A-es rövideket, nem volt gond. A végén egy 5mm-es alu lapra fel kell szerelni őket. A FET-eket el kell szigetelni a laptól. A 7805-öt nem kell. Ha a nyákterv alapján készül el a panel, akkor a középső furaton keresztül egy M6-os csavarral a trafónál fogva fel lehet rögzíteni az egészet. De természetesen magatok is tervezhettek panelt, mert a kapcsolás abszolút nem bonyi.

Még van egy fontos dolog! Még autóban nem próbáltam ki, ezért éles tapasztalatom még nincsen. Asztalon tökéletesen működik, leszedi a fejem, szó szerint! Próbáknál tegyetek 560ohm-os ellenállást a Kürt-el sorba, és nagyon óvatosak legyetek, mert néhány kajak próba megsüketíthet! :guluszem1:

Tápláláskor figyelni kell, mert 12A-t is fogyaszthat az áramkör teljes hangerőn! Ellenállásos leosztás esetén 1A a max, amit mértem, ami a trafó impedanciájától van alacsonyabb frekiken. Ezért egy labortáp elég a próbáknoz.
Érdekes, hogy 5V betáplálása esetén(az ICSP porton keresztül) megszólal a cucc, csak nagyon halkan, de ilyenkor csak és kizárólag ellenállásos osztással kössük a kürtöt! Az egyik képen látszik a soros ellenállás. Ebben az a jó, hogy ki lehet próbálni program fejlesztés közben minden macera, és kapcsolgatás nélkül a kreált hangot!

Néhány képet beszúrok róla:
Kürt 100W
SMD Panel képe
Panel Trafó oldalról

Ha valamit kifelejtettem, kérdezzetek, megpróbálok válaszolni, de kérem ne bombázzatok felesleges kérdésekkel, csak olyat kérdezzetek, amire magatoktól nem jöttök rá!
Ne itt akarjatok megtanulni PIC-el bánni, arra ott a másik topic (PIC Miértek..), ahol ha tudok én is válaszolok a kérdésekre. Próbáljuk a részeket a helyén kezelni.

Remélem hasznotokra lehet az áramkör, aminek a használhatóságával én sem vagyok tisztában, de szerintem a Kürt nem megkülönböztető jelzés.
Azért ez kényes kérdés marad.
De gondolom nem kürölve fogtok végigmenni a falun!
(#) elektro válasza Mirones hozzászólására (») Jún 10, 2007
elég érdekesek az áramszolgáltatók. Nekünk 3X10A van és keveseljük. Azt mondták hogy 32A ingyen van. Szóltunk hogy lökjenek nagyobb kismegszakítót. Aha tájákoztattak hogynekünk 32A van és onnan 3000+áfa/amper. Vagyis az össz értéket nézik. HA van 3X16A akkor főhet a fejed mert pénzes lesz rendesen. Akkor van 48A áramszolgáltatós fejjel gondolkozva.
(#) májkrobi válasza Mirones hozzászólására (») Jún 10, 2007
Ha amotoron az áll hogy,380/220V/a maiakon400/230V/azt csak csillagban szabad üzemeltetni ha, találsz rajta ojat hogy delta 380V /amaiaknál 400V/azt csilag/deltában indítod és deltában üzemel. 32A-ig nincs fejlesztési hozzájárulás! Remélem segítetem! Most megyek aludni. Üdv. májkrobi.
(#) Mirones válasza májkrobi hozzászólására (») Jún 10, 2007
Deltába van kötve 6 kivezetés kettesével összekötve.
A motorra meg 380v 12a a többit most nem tudom megnézni mert besötétedett
(#) májkrobi válasza Mate78 hozzászólására (») Jún 10, 2007
Nem olvastam az egészet figyelmesen. mate78-nak igaza van! A motor deltába van kötve. Márcsak azt kell tudni mi van a motora irva.32A-ig ingyen cserélnek. Üdv.
(#) mutatvanyos hozzászólása Jún 3, 2007
Sziasztok! Elkészült a labortápegységem, melynek paraméterei: 0-24V, 0-12A, állítható áramkorlát.
Trafója 250VA-es, 2db digitális Ledes panelműszer van benne, 4db 2n3055 teljesítménytranyó disszipálja el a keletkező hőt.
(#) Tomi20 hozzászólása Máj 28, 2007
Helo mindenki


Van egy 400/1000W-os pioneer hanszóróm (hangfalban) meg egy 500W-os trafóm. Erősítőt szeretnék készíteni a hangszórónak, és ez a trafó szolgáltatná a feszültséget. A gond csak azt, hogy ez a trafó 2*17VAC-t ad le, ami egyenirányítás után kb +-24V. A hangszóró dupla tekercses, be tudom kötni 2ohmra is. Ha a leg ideálisabb esetet nézzük (erősítő torzítás nélkül felmegy tápfeszre) akkor 288W-ot tud kisajtolni magábol az erősítő. (12A) Olyan végfok rajzot keresnék, ami képes elviselni 2 ohmos hangszórót, és kb +-24V-os feszültségről üzemel. Arra is gondoltam, hogyha van olyan erősítő rajz, ami 150W-ot tud, akkor abból kettőt hídba is lehetne kötni.
(#) trtk hozzászólása Máj 27, 2007
szeretném a laptopom akkujának üzemidejét növelni és arra gondoltam hogy egy 12v-os 7.2AH -s akkuból csinálnék 19v-ot mert ennyi kell a laptopnak de abba nem vagyok biztoshogy ami kijön az akkuból az elég-e neki

a laptopom töltő adtai: 19v 3.42A

és a 12v-ból hogy tudnék 19-et csinálni?


thx
Következő: »»   52 / 54
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem